Донецкий техникум промышленной автоматики

Як зробити фото і відео з камери комп'ютера

  1. Фото з веб-камери
  2. Запис відео з веб-камери

Використання веб-камер практично на всіх компактних комп'ютерах викликає у користувачів цілком розумне бажання зробити фото або записати відео безпосередньо з камери, а не застосовувати для цього додаткові кошти (цифрові фото і відеокамери). І розробники програмного забезпечення подбали про це. Як зробити фото або записати відео користувачам комп'ютерів під управлінням Windows? Це не складно, і можна зробити декількома способами.

Фото з веб-камери

Зробити власне фото з веб-камери, встановленої на ноутбуці або підключеної до стаціонарного комп'ютера. Можна декількома способами: засобами драйвера, якщо вони передбачені, системними засобами Windows, спеціальними програмами і застосуванням мережевих ресурсів, доступ до яких проводиться через інтернет. Інтернет-сервіси для здійснення фото в більшості своїй мають простий інтерфейс і залежать від можливостей, що надаються безпосередньо сервісом (наприклад, picachoo, webcamtoy і інші). В такому випадку фото формується на стороні сервера. І потім вже може завантажуватися на комп'ютер користувача.

І потім вже може завантажуватися на комп'ютер користувача

Інтернет-сервіс для здійснення фото з камери

В даному випадку є сенс розглянути можливості фото з веб-камери звичайними засобами, які є в розпорядженні будь-якого користувача. Зробити знімок можна з використанням популярної програми Skype. Для цього потрібно вибрати установку аватара. Викликати камеру для створення аватара можна з меню Особисті дані - Змінити мій Аватар. Якщо зображення отримане з камери не влаштовує через технічні причини, наприклад, занадто світле або темне, недостатньо контрастне та інше, то є резон налаштувати камеру перед знімком. У меню програми Skype вибираємо пункт Інструменти - Налаштування - Налаштування відео, потім проводимо настройку і тільки після цього робимо знімок.

Налаштування веб-камери в Skype

Якщо для вас всі ці маніпуляції здаються досить складними і непотрібними, то можна скористатися простими безкоштовними програмами для роботи з веб-камерою. Найзручнішою і популярною можна вважати LifeWebCam. Використовувати її доречно також в тих, випадках, якщо з яких-небудь причин камера не розпізнає автоматично і управління нею зводиться тільки до включення / вимикання програмними засобами. Установка LifeWebCam займає лічені секунди, настройка її проста і зручна, а знімки зберігаються безпосередньо на комп'ютері користувача у зазначеній самим користувачем папці. Для отримання знімка необхідно тільки запустити програму LifeWebCam, і вона буде перебувати на передньому плані, поки її не згорнуть в трей. Після цього програма продовжує робота і може бути викликана в будь-який момент для отримання знімків. Перед отриманням знімка можна провести настройку камери, вибравши Налаштування програми - Зображення - Налаштування камери. Подальші маніпуляції з налаштування практично такі ж, як і в Скайпі

Запис відео з веб-камери

Фото, хоч би якісним воно не було, не може повною мірою відобразити наші настрої і емоції, зате це може зробити відео. Тому багатьох цікавить, як можна записати відео з Веб-камери. Використовувати для цього також можна різні інтернет-сервіси, в тому числі YouTube, число яких зростає щодня. Але для запису відео безпосередньо на свій комп'ютер з веб-камери кошти досить обмежені.

Але для запису відео безпосередньо на свій комп'ютер з веб-камери кошти досить обмежені

Інтернет-сервіс YouTube для створення відео з веб-камери

Для запису відео безпосередньо на Ютубі потрібно увійти до свого облікового запису (якщо його немає - створити), і вибрати - «Додати відео». На сторінці, вибираємо «Веб камера», і натискаємо кнопку записи. При цьому відкриється запит, в якому необхідно дозволити сервісу доступ до вашої камері, інакше відео записуватися не буде. Запис проводиться безпосередньо на ваш канал у форматі, яким користується сервіс, а для скачування з сервісу записаного відео будуть потрібні додаткові програмні засоби. Зате працює ця система запису не залежно від систем, програм і знань користувача. Був би доступ до інтернету і веб-камера. У користувачів Windows XP можливості запису відео є тільки з використанням спеціальних програм. А для тих, хто перейшов на більш нові системи є можливість записати відео системними засобами. Для цього необхідно встановити аналог Movie Maker, який в нових версіях називається «Кіностудія». Установка його проводиться разом з комплексом інших програмних засобів від Майкрософт, причому, велика частина встановлюється навіть не питаючи на те дозволу користувача.

Запис відео засобами Windows

Для створення відеоролика потрібно запустити Кіностудію, відкрити пункт меню «Головна», і в цьому розділі знайти піктограму веб-камери з написом «Відео з веб камери». У відкритому після цього розділі натиснути кнопку початку запису, і по завершенні необхідного відрізка завершити запис зупинкою. Після зупинки буде запропоновано назвати записаний відрізок відео. Але тільки в форматі Windows (wmv). Інші формати не підтримуються, і це служить істотно не достатком. Для простоти запису можна скористатися невеликою програмою ECap, яка також записує відео з веб камери в тому ж форматі і без можливості попереднього налаштування. Програма, до речі, дуже проста і маленька, до того ж не вимагає установки. Просто запускається один єдиний файл, і проводиться запис відео. До того ж програма дозволяє зробити знімок з камери, правда, зовсім без налаштувань, тобто "як є". Всі одержані файли зберігаються в системній папці зображень або відео для даного користувача.

ECap для запису відео з веб камери

Існують спеціальні програми для запису відео з веб-камер, але в більшості своїй вони мають пропрієтарні ліцензії і є «умовно безкоштовними», тобто частина коштів, на жаль, досить обмежена, використовується безкоштовно, а для отримання більш широкого функціоналу доведеться або отримувати ліцензію на платній основі, або оплачувати можливості доступу до сервісу онлайн. Втім. Постійно з'являються нові засоби для роботи з веб-камерами, оскільки сьогодні більшість ноутбуків випускається з вбудованими камерами. А придбати її додатково практично не складає труднощів. До того ж частина смартфонів і мобільних телефонів успішно можуть використовуватися в якості камер з підключенням як дротовими засобами (кабелем), так і через бездротові системи.

Як зробити фото або записати відео користувачам комп'ютерів під управлінням Windows?