Донецкий техникум промышленной автоматики

Як не можна варити варення: шкідливі для здоров'я помилки

Шкідливі для здоров'я помилки ми робимо часом, навіть не здогадуючись про це. Особливо прикро, якщо на якусь працю витрачені гроші, час, сили. А в підсумку - шкідливий для здоров'я продукт. Мова про варення. Шкідливі для здоров'я помилки ми робимо часом, навіть не здогадуючись про це

pixabay.com

Шкідливим для здоров'я продуктом варення може стати в разі, якщо при його приготуванні не дотримувалися деякі правила. Перераховуємо основні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Домашнє варення, 10 смачних рецептів з фото


Шкідливим для здоров'я варення стає від алюмінієвого таза. Справа в тому, що алюмінієвий посуд покривається тонким захисним оксидним шаром. Але цей шар руйнується під впливом кислот, які обов'язково присутні в будь-яких ягодах і фруктах. Частинки алюмінію потрапляють в варення і не тільки надають йому металіка смак, але і шкодять здоров'ю: накопичуючись в організмі, ці частинки здатні привести до онкології і підвищити ризик виникнення хвороби Альцгеймера.Правда, виробники алюмінієвого посуду стверджують, що ця небезпека виникає тільки в тому випадку , якщо посуд стара і захисний шар на ній зруйнований. А також якщо в разі довгої витримки в ній продукту на відкритому повітрі. Тобто, по суті, перераховуються найпоширеніші випадки використання алюмінієвих тазів для варіння варення. Адже мало хто купує таз для варення на рік. Зазвичай він служить декілька років. Кисле варення варення витримується в ньому навіть не одну годину, можливо - 2-3 дня. Ось і виходить, що ризик насичення варення алюмінієм і його сполуками дуже великий.

pixabay

Чи шкідливо для здоров'я варити варення в мідному тазу? Ситуація та ж: кислота з кислих ягід вступає в реакцію з міддю, метал окислюється, і шкідливі оксиди міді можуть потрапити в варення. Крім того, найменшу кількість іонів міді призводить до руйнування аскорбінової кислоти. А найціннішого вітаміну С в варення після термічної обробки і так небагато. Навіщо вбивати те, що все-таки залишилося?

Емальований таз для варення - в чому його переваги і недоліки з точки зору приготування в ньому варення? Якщо таз новий, то для здоров'я він не шкідливий. Але ... Варення в емальованому тазу пригорає, це всім відомо. При цьому страждає смак варення. А при спробах відчистити таз страждає його емальований поверхню. Висновок? Не застосовувати препарат емальовані тази.

Не застосовувати препарат емальовані тази

pixabay

Який же таз тоді придатний для варіння варення? Однозначно - з нержавіючої сталі. З товстим дном, від перевіреного виробника.

Чи шкідливо для здоров'я варення з кісточками? Варити з кісточками абрикоси навряд чи прийде комусь в голову. Але вишні ... На видалення з них кісточок йде чимало часу. І воно не завжди є. А вишневе варення з кісточками з точки зору споживача - ну чому б і ні? Ягідки цілі, а виплюнути кісточку не так вже й складно. А як щодо синильної кислоти? Давайте порівняємо:

  • в кісточках абрикоса міститься 1-1,8% синильної кислоти,
  • в персиках - 2-3%;
  • зливі - 0,96%;
  • вишні - 0,82%;
  • черешні - 0,8%;
  • яблуні - 0,6%.

    pixabay

Як бачимо, процентовка дуже різна. Що небезпечно? Усе. Синильна кислота - сильна отрута і від отруєння людини рятує тільки низька концентрація. І умови приготування. Справа в тому, що в кісточках плодів міститься не чиста синильна кислота, вона «захована» в глікозиди. Але під впливом повітря і води вона звільняється і стає загрозою для життя людини, а особливо - дітей. Тому робити вино плодів з кісточками категорично заборонено! Виняток - виноград, там зовсім інші процеси. Що стосується варення, то теоретично варити варення з вишень з кісточками можна: в них і синильної кислоти трохи, і цукор допоможе утримати цю кислоту в рамках безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Вчені радять, як вибрати найкорисніший молода картопля
Чим небезпечні для дитини черви в черешні і як від них позбавитися

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Редактор: Лариса Воробйова

Сподобалася стаття? Оцініть:

Навіщо вбивати те, що все-таки залишилося?
Висновок?
Чи шкідливо для здоров'я варення з кісточками?
А вишневе варення з кісточками з точки зору споживача - ну чому б і ні?
А як щодо синильної кислоти?
Що небезпечно?