Донецкий техникум промышленной автоматики

Як видалити небажану інформацію з результатів пошуку Google

Якщо Ви, шановний читачу, всерйоз оберігаєте добре ім'я свого бренду в соціальних мережах - спробуйте заради інтересу «погуглити» свою компанію

Якщо Ви, шановний читачу, всерйоз оберігаєте добре ім'я свого бренду в соціальних мережах - спробуйте заради інтересу «погуглити» свою компанію. Зверніть увагу не тільки на загальну видачу, але і на розділ «Картинки».

Якщо все йде добре - перші 30 результатів будуть про Ваш проект, причому всі як один - позитивні і зміцнюють Ваші позиції.

Але, на жаль, досить часто в видачу пролазять результати, які хотілося б видалити. Зазвичай це щось негативне або не має відношення до Вашого бренду або інформація, про яку ви не хотіли б повідомляти (наприклад, відомості про великі угоди або про взаємодію з політичними рухами). Такі результати пошуку абсолютно не працюють на зміцнення позицій Вашого бренду.

Як позбутися від небажаної позиції у видачі? Можна мільйон разів клікнути по посиланню, яка йде наступною - і, можливо, Google зрозуміє свою помилку, знизивши рейтинг того URL, який ви не хочете бачити. Але це малоефективний і сильно трудомісткий спосіб. Ви також можете викласти побільше свіжого та актуального контенту в соціальних мережах, але доведеться дуже потрудитися, щоб знизити рейтинг «шкідливої» сторінки. До того ж це займе багато часу. Можете найняти хорошого маркетолога, щоб він створював потрібний контент, але будьте готові розщедритися. Так як же без зайвих витрат видалити негативну для вашого іміджу сторінку з кешу пошукової системи Google?

Є кілька інших - більш простих - способів позбутися небажаних результатів видачі Google.

1. Як видалити кешовану копію сторінки

Google дозволяє будь-якому користувачеві зробити запит на видалення копії сторінки, збереженої в кеші. Припустимо, Ви оновили будь-яку інформацію на сайті - додали відгук клієнта або замінили картинку, - але стара сторінка так і «висить» в результатах пошуку. Видалити непотрібну копію дуже легко, потрібно лише слідувати інструкції. Зверніть увагу, що ця процедура може бути застосована тільки до HTML-сторінок. Інші файли (у форматі DOC або PDF) в разі змін потрібно повністю видаляти з веб-сайту.

Отже:

Крок 1. Зайдіть на сторінку Google « Інструменти для веб-майстрів. видалення вмісту ».
Крок 2. Натисніть «Створити новий запит на видалення».
Крок 3. Введіть URL сторінки, яка була змінена (не посилання на сторінку видачі і не посилання на кешовану сторінку!) Крім того, URL чутливий до регістру, тому використовуйте в точності ті ж символи, що і на сайті.
Крок 4. Натисніть «Продовжити».
Крок 5. Виберіть причину «Зміст сторінки змінилося, тому версія, збережена в кеші Google, є застарілою».
Крок 6. Введіть слово, яке присутнє на кешованої сторінці і якого немає в поточній версії. Це потрібно для того, щоб Google зрозумів, що сторінка була змінена. Краще написати одне слово, а не фразу. Не потрібно описувати віддалений контент або пояснювати зроблені зміни: просто дайте одне слово, яке було в застарілої версії сторінки. Наприклад, якщо на сторінці було зазначено ваше ім'я, а потім воно було видалено, не потрібно писати «прибрали моє ім'я». Просто введіть його ( «Василь»), оскільки воно міститься в кешованої копії.
Крок 7. Натисніть «Видалити версію сторінки, збережену в кеші».

2. Як видалити контент з чужого сайту з результатів пошуку Google

Google дозволяє видаляти контент в трьох випадках: якщо цього вимагає закон, або якщо справа стосується особистої інформації або застарілих даних.

● Якщо ви хочете повідомити, що який-небудь контент повинен бути видалений з Google через порушення закону, зайдіть на сторінку « Видалення вмісту з Google ». Виберіть продукт (наприклад, «Веб-пошук») і тему вашого запиту (порушення авторських прав, незаконне використання товарного знака та ін.)

● Якщо ви стурбовані появою ваших особистих даних в результатах пошуку Google, відкрийте сторінку « Проблеми з веб-пошуком »І виберіть відповідні варіанти. Вам будуть надані рекомендації щодо вирішення Ваших питань.

● Якщо будь-які картинки, сторінки або сайти були видалені, але все ще з'являються в пошуковій видачі, це може означати, що Google ще не проіндексував сайт і не дізнався про зміни. В очікуванні оновлення баз Google можна скористатися « інструментом для веб-майстрів «Видалення змісту» ». Механізм запиту той же, що і при видаленні кешованої копії (як в пункті 1), тільки в якості причини вибирайте «Сторінка була вилучена з пошукових систем або доступ пошукових роботів до неї був заблокований».

3. Як видалити картинку з результатів пошуку Google

Щоб вимагати видалення зображення з результатів пошуку, вам знадобиться точний URL картинки, яку ви хочете видалити.

Крок 1. Клацніть по картинці на сторінці результатів пошуку.
Крок 2. Натисніть «Відкрити в повному розмірі» і скопіюйте адресу посилання.
Крок 3. Вставте посилання в текстовий файл, щоб вона була у вас під рукою, коли будете використовувати будь-якої інструмент для видалення.

«Google.Картінкі» - це не джерело зображень як такої, а система їх пошуку. Тому найкращий спосіб виключити картинку з видачі - це видалити її з сайту, на якому вона розміщена. Якщо ви власник сайту, то можете самостійно видалити зображення або використовувати файл robots.txt, щоб заблокувати індексацію пошуковими роботами Google. Якщо зображення розміщене на чужому сайті, ви можете зв'язатися з його веб-майстрами і попросити про видалення контенту. Коли зміни будуть зроблені, при наступній індексації картинка зникне з результатів пошуку.

В окремих випадках, наприклад, якщо використання зображення порушує ваші авторські права, ви можете відправити запит на видалення контенту в « проблемах з веб-пошуком »І« інструментом для веб-майстрів », Описаних вище.

PS Щоб убезпечити себе від крадіжки текстів, скористайтеся нашими порадами щодо захисту контенту - страховкою від зайвих розглядів з несумлінними сайтами.

Текст підготовлений за мотивами публікації: «Your Brand: How To Get Rid Of Unwanted Search Engine Results » (англ.)

Як позбутися від небажаної позиції у видачі?
Так як же без зайвих витрат видалити негативну для вашого іміджу сторінку з кешу пошукової системи Google?