Донецкий техникум промышленной автоматики

Як додати пошук Google собі на сайт

  1. Навіщо використовувати пошук Googlе в WordPress?
  2. Спосіб перший: додаємо Google Search на сайт за допомогою плагіна
  3. Спосіб другий: ручне додавання пошуку Google в WordPress
  4. Налаштування кольорів та зовнішнього вигляду пошукача Google

Незважаючи на те, що в WordPress вже є вбудована система пошуку, вона не дуже хороша. Тому багато власників сайтів додають пошуковик від Гугла до себе на сайт. У цій статті ми розповімо вам як це зробити.

Навіщо використовувати пошук Googlе в WordPress?

Початкова система пошуку в WordPress не відрізняється високою якістю і часто не може дати потрібні результати. Це змушує власників сайтів шукати альтернативи. Є безліч модулів пошуку для WordPress начебто SearchWP, Swiftype і так далі. Проблема полягає в тому, що вам все одно доведеться їх адмініструвати, а також те, що вони їстимуть ресурси вашого сервера. З іншого боку, ви можете користуватися пошуком від Google. Він безкоштовний, дозволяє обмежити пошук в межах вашого сайту і його можна запускати прямо з вашого блогу. Серед інших достоїнств, якими може похвалитися пошук від Google, можна відзначити швидкість, високий рівень довіри людей до бренду Google, а також відсутність необхідності якось підтримувати або оновлювати пошуковик. Давайте ж тепер подивимося як ви можете встановити його собі на сайт.

Спосіб перший: додаємо Google Search на сайт за допомогою плагіна

Цей спосіб простіше і найбільше підійде для новачків, так як дозволяє вам додати пошук себе на сайт без необхідності вносити зміни в файли шаблонів. Насамперед вам треба встановити і активувати плагін WP Google Search. Після активації зайдіть на сторінку Settings> WP Google Search.

Плагін попросить вас вказати Google Search Engine id. Для цього треба зайти на сайт Google Custom Search і натисніть на лінк New Search Engine.

Просто вкажіть адресу свого сайту в поле Sites to Search. Потім вам треба вибрати мову вашого сайту. Нарешті натисніть кнопку створити. Google створити ваш особистий пошуковик і покаже повідомлення про успіх. Вам треба клацнути по панелі управління, щоб продовжити налаштування свого пошукача.

Вас направить в панель управління вашого пошуковика. Спершу треба клацнути по кнопці Search engine ID і скопіювати ID вашого пошуковика.

Потім вам треба натиснути по Look and Feel. Під вкладкою шаблонів виберіть results only.

Як тільки закінчите, натисніть на кнопку збереження. Тепер можете повернутися на свій сайт. Скопіюйте та введіть search engine ID, який ви скопіювали раніше на сторінці налаштувань WP Google Search. Потім зайдіть на сторінку Appearance> Widgets. Там ви побачите віджет WP Google Search в списку доступних віджетів. Перетягніть віджет в сайдбар, де ви хотіли б бачити форму пошуку.

Натисніть на кнопку збереження і зайдіть на свій сайт, щоб побачити форму пошуку в дії.

Спосіб другий: ручне додавання пошуку Google в WordPress

Цей спосіб вимагає внесення змін у файли вашого шаблону, тому він може не підійти для новачків. Якщо будете ним користуватися, то переконаєтеся, що зробили резервну копію файлів, перш ніж вносити зміни. Зайдіть на сайт Google Custom Search і оберіть пункт New Engine Search в панелі зліва.

Вкажіть адресу свого сайту в поле Sites to Search. Потім вам треба вибрати мову сайту і натиснути кнопку create, щоб продовжити. Google тепер створить ваш особистий пошуковик і покаже повідомлення про успіх. Вам треба буде натиснути на кнопку Get code.

На наступному екрані ви побачите код у поле для тексту. Вам треба скопіювати цей код. Для наступного кроку вам знадобиться FTP-клієнт. З'єднайтесь зі своїм сайтом по FTP і зайдіть в папку / wp-content / themes / your-current-theme /. Замініть свою поточну папку шаблону назвою вашого поточного шаблону.

Знайдіть в директорії шаблону файл searchform.php Скачайте цей файл до себе на комп'ютер і відкрийте в якомусь текстовому редакторі начебто Блокнота. Видаліть весь його вміст і вставте скопійований вами раніше код. Збережіть файл і завантажте його назад на сайт через FTP. Після вставки коду зайдіть на сторінку Appearance> Widgets, щоб перетягнути віджет пошуку в ваш сайдбар.

Збережіть налаштування і зайдіть на сайт, щоб побачити пошук в дії.

Налаштування кольорів та зовнішнього вигляду пошукача Google

Зайдіть на сайт Google Custom Search і відредагуйте свій пошуковик. Ви побачите налаштування вашого пошуковика. Натисніть на Look and Feel в сайдбарі. У гугла є свої заготовлені шаблони, які ви можете вибрати, але ви також можете налаштувати їх під свій смак, вибравши власні шрифти, межі і кольору фону.

Як тільки закінчите з настройками просто натисніть на кнопку збереження. Вам не треба більше заново вставляти код, так як ці зміни будуть автоматично застосовані до вашої формі пошуку.

Наша спеціальність - розробка та підтримка сайтів на WordPress. Контакти для безкоштовної консультації - [email protected] , +371 29394520

Навіщо використовувати пошук Googlе в WordPress?
Навіщо використовувати пошук Googlе в WordPress?