Донецкий техникум промышленной автоматики

Як організувати міжнародні перевезення в Білорусі?

 1. Ліцензія на перевезення
 2. Необхідні документи для організації вантажоперевезень
 3. законодавчі питання
 4. Терміни оформлення ліцензії

міжнародні вантажоперевезення  - спосіб доставки товарів в будь-яке місце планети міжнародні вантажоперевезення - спосіб доставки товарів в будь-яке місце планети. Перевага таких послуг - коригування шляху руху, що дозволяє економити тимчасові, матеріальні ресурси. Якщо знати, як організувати міжнародні перевезення, можна розвивати нову галузь бізнесу.

Ліцензія на перевезення

Ліцензія на здійснення міжнародних перевезень - важливий документ у цій галузі. Без нього суб'єктам господарювання не можна здійснювати міжнародні автомобільні перевезення вантажів (внутрішньореспубліканські автомобільні перевезення вантажів не ліцензуються). Отримати ліцензію можуть юридичні особи та індивідуальні підприємці, зареєстровані в Білорусі, а також іноземні компанії, які пройшли реєстрацію на території республіки.

Ліцензію отримують в Міністерстві транспорту і комунікацій. При її відсутності перевізники не мають права здійснювати міжнародні автомобільні перевезення вантажів (в тому числі для власних потреб). Чи не ліцензуються міжнародні перевезення вантажів автомобілем з дозволена максимальна вага (включаючи причіп або напівпричіп), що не перевищує 3,5 тонни.

Важливе місце у веденні бізнесу з транспортних перевезень відводиться відповідальній особі, яка має забезпечити виконання вимог, пред'явлених до вантажоперевезень.

Необхідні документи для організації вантажоперевезень

Для отримання ліцензії заявник готує пакет необхідних паперів, що складаються з:

 • копії свідоцтва, статутних норм компанії;
 • списку автомобільних засобів, які заявляються для здійснення перевезень;
 • копії свідоцтв про державну реєстрацію, що підтверджують право власності, господарського відання, оперативного управління або інше законна підстава на не менше ніж один механічний транспортний засіб відповідної категорії
 • трудового договору людини (копії наказу про призначення на посаду), що несе відповідальність за виконання вантажоперевезень;
 • документів, що свідчать про професіоналізм міжнародного перевізника;
 • довіреності;
 • квитанцію, що підтверджує оплату державного мита на отримання ліцензії.

копії свідоцтва, статутних норм компанії;  списку автомобільних засобів, які заявляються для здійснення перевезень;  копії свідоцтв про державну реєстрацію, що підтверджують право власності, господарського відання, оперативного управління або інше законна підстава на не менше ніж один механічний транспортний засіб відповідної категорії  трудового договору людини (копії наказу про призначення на посаду), що несе відповідальність за виконання вантажоперевезень;  документів, що свідчать про професіоналізм міжнародного перевізника;  довіреності;  квитанцію, що підтверджує оплату державного мита на отримання ліцензії

законодавчі питання

Сам процес ліцензування позначений в Указі Президента № 450 «Про ліцензування окремих видів діяльності» від 1 вересня 2010 року. Щоб отримати ліцензію, потрібно дотримуватися всіх пунктів, перерахованих в указі.

Обов'язково здійснення контролю технічного стану автомобільних транспортних засобів перед рейсом, а також проведення медичних та інших оглядів водіїв перед рейсом. До міжнародних перевезень можуть бути залучені тільки водії, підготовка яких відповідає вимогам указу.

Терміни оформлення ліцензії

Написану заяву разом з додатковими документами подається здобувачем або офіційним представником (при наявності нотаріального доручення). Розглядається заява протягом 15 робочих днів з моменту подачі. Термін дії ліцензії необмежений. Копії ліцензії можуть бути розміщені в філіях, центральному офісі організації або індивідуального підприємця.

При зміні даних необхідно внесення змін до ліцензії. Це найчастіше відбувається при зміні форми власності або зміну юридичної адреси. При реорганізації юрособи ліцензія стає недійсною, доведеться оформляти нову. При подачі заяви пам'ятайте, що всі зазначені дані повинні відповідати дійсності. У разі виявлення невідповідності в отриманні ліцензії буде відмовлено.

Знаючи, як організувати міжнародні перевезення, вдасться швидко організувати бізнес. Міжнародні вантажоперевезення - швидкий, зручний спосіб комунікації між країнами в усьому світі.

Знайти компанію, яка здійснює вантажоперевезення в Мінську , Допоможе каталог TAM.BY.