Донецкий техникум промышленной автоматики

Як ЕП купувала біткоіни: експеримент на 17 тисяч

  1. Створюємо біткоіни-гаманець
  2. купуємо біткоіни
  3. купуємо лайткоін
  4. купуємо ефіріум
  5. Купуємо біткоіни через кріптомат
  6. Купуємо біткоіни через телеграм-бота
  7. Математика покупки

1. Дана стаття не є керівництвом до дії з купівлі криптовалюта.

2. Під час покупки, зберігання, торгівлі, продажу криптовалюта існує високий ризик безповоротно втратити всі гроші або їх еквівалент в криптовалюта.

3. Всі дії з криптовалюта ви робите на свій страх і ризик.

4. Для операцій з криптовалюта використовуйте тільки ту суму грошових коштів, яку готові безболісно втратити.

5. Всі відсилання і перерахування інтернет-сервісів в статті не є рекламою. Зазначені в тексті інтернет-сервіси обрані автором ситуативно і не є вичерпними.

У зв'язку зі зростаючою популярністю криптовалюта ЕП вирішила на власному досвіді перевірити, наскільки складно в Україні купити біткоіни і інші криптовалюта. На ці цілі редакція виділила 17 тисяч гривень.

У статті докладно описані три способи, за допомогою яких ЕП купила кілька криптовалюта Bitcoin, Litecoin, Ethereum.

Створюємо біткоіни-гаманець

Біткоіни - це "якірна" криптовалюта майже для всіх криптовалюта. Від ціни "битка" залежить вартість решти "крипти". Це видно за графіками цін на ресурсі coinmarketcap.com. Крім того, біткоіни самий ліквідний: його можна купити в будь-якому онлайн-обміннику, а потім на онлайн-біржі обміняти на саму екзотичну криптовалюта.

Тому в першу чергу купую біткоіни. Для цього створюю біткоіни-гаманець. Пробую два способи: максимально надійний, але довгий, і просто надійний, зате швидкий.

спочатку скачую біткоіни-гаманець Bitcoin Core з офіційного сайту біткоіни bitcoin.org. Запускаю і чекаю, коли він завантажить на комп'ютер всю історію біткоіни-транзакцій - так звану біткоіни-ноду.

Зараз біткоіни-нода "важить" 166 Гб. Закачування йде вже кілька тижнів, хоча комп'ютер працює з ранку до вечора. Чекати закінчення завантаження немає часу.

1

Переходжу до другого способу. Іду на blockchain.info. Це безкоштовний сервіс віртуальних біткойн-гаманців з високим рівнем довіри в світі. Там можна зберігати три криптовалюта: бітоін, ефіріум, біткоіни кеш. У серпні 2015 року на сервісі було зареєстровано 4 млн біткоіни-гаманців.

Для реєстрації вказую свою адресу електронної пошти і придумую пароль. Підтверджую свою адресу електронної пошти за посиланням в листі.

Підключаю двухфакторную ідентифікацію через мобільний додаток Google Authenticator. Створюю секретну фразу. Секретна фраза дозволяє відновити забутий пароль до гаманця. Секретна фраза насправді складається з 12 слів. Листок з цими словами роздруковую і ховаю.

купуємо біткоіни

На blockchain.info в розділі "Транзакції" - BITCOIN вибираю "Отримати". Копіюю адресу свого гаманця. Він унікальний для кожної нової транзакції.

Він унікальний для кожної нової транзакції

Заходжу на популярний сервіс порівняння онлайн-обмінників bestchange.ru. Обираю "Обмінники" і сортую за кількістю позитивних відгуків. Найрейтинговіший обмінник i-obmen.biz не підходить, тому що він не приймає гроші з карти Приватбанку.

Момент обміну самий ризикований. Він на 100% заснований на довірі. Ви переводите гривні зі своєї банківської картки на банківську карту незнайомій людині. Хоча ви знаєте номер карти, прізвище, ім'я власника, в разі обману вам це ніяк не допоможе. Незнайомець може залишити за собою переклад хоч на мільйон гривень і йому за це нічого не буде.

Місяцем раніше в інтерв'ю ЕП глава кіберполіції Сергій Демедюк розповів, що українці так втрачають величезні гроші. В інтернеті нескладно знайти "Чорні списки" обмінників , Які обдурили покупців "крипти" на мільйони гривень. Однак кіберполіції безсила, тому що немає складу злочину. У законодавстві відсутнє саме поняття "криптовалюта".

Втім, цю прогалину існує в більшості країн світу. Цим регулярно користуються засновники міжнародних кріптобірж. Рік-два такі біржі набирають обертів, а потім їх засновники крадуть у клієнтів "крипту" на сотні мільйонів, звинувачуючи в крадіжці міфічних хакерів або просто зникаючи.

Незважаючи на ризик, вибираю обмінник netex24.net. У нього багато позитивних відгуків, непогані резерви і багато обмінних пар.

У нього багато позитивних відгуків, непогані резерви і багато обмінних пар

В обміннику в колонці "Віддаю" вибираю "Приват24 UAH". У колонці "Чи отримуєте" - Bitcoin.

У колонці Чи отримуєте - Bitcoin

Вводжу 5 тис грн, вставляю скопійований раніше адреса біткоіни-гаманця, вписую свій номер телефону та адресу електронної пошти. Натискаю "Перейти до обміну". Обмінний пункт формує заявку. Перевіряю адреса гаманця, курс обміну. Далі дотримуюся інструкції в заявці.

Далі дотримуюся інструкції в заявці

Іду в "Приват24". Обираю "Переклад на карту Приватбанку". Вказую карту одержувача платежу, суму переказу і обов'язково коментар до переведення.

Вказую карту одержувача платежу, суму переказу і обов'язково коментар до переведення

Бачу прізвище, ім'я, по батькові одержувача - клієнта Приватбанку.

Бачу прізвище, ім'я, по батькові одержувача - клієнта Приватбанку

Потрібно підтвердити підготовлений платіж. Зараз 5 тис грн підуть зовсім незнайомій людині. Він може абсолютно безкарно привласнити гроші. Хоча гроші редакційні, якийсь час рука не піднімається натиснути кнопку "Підтвердити".

Хоча гроші редакційні, якийсь час рука не піднімається натиснути кнопку Підтвердити

Долаю сумніву, підтверджую платіж в "Приват24", і на сторінці заявки в обміннику пише: "Очікування оплати за заявкою". Повільно йде хвилина за хвилиною. Проходить 15 хвилин. Після чергової перевірки сервіс повідомляє, що обмін успішно завершено.

Після чергової перевірки сервіс повідомляє, що обмін успішно завершено

Заходжу на blockchain.info і бачу на балансі куплену суму біткоіни.

купуємо лайткоін

Лайткоін - це форк біткоіни і п'ята за капіталізацією, майже 12 млрд дол, криптовалюта. Швидкість транзакцій в мережі лайткоіна в чотири рази вище, ніж в мережі біткоіни, а розмір блокчейна лайткоіна всього 14,6 Гб. Оптимальна криптовалюта для диверсифікації кріптопортфеля.

заходжу на офіційний сайт лайткоіна і скачував гаманець. Завантаження блокчейна лайткоіна зайняла три-чотири дні з включеним комп'ютером. Встановлюю пароль на лайткоін-гаманець, шифруюч гаманець і переношу в надійне місце файл гаманця. Розмір файлу - 96 Кб.

Через той же обмінник купую лайткоінов на 1 500 грн. Угода триває три хвилини. Лайткоіни надходять на мій лайткоін-гаманець на комп'ютері.

Лайткоіни надходять на мій лайткоін-гаманець на комп'ютері

купуємо ефіріум

Ефіріум теж купую через знайомий обмінник. На це витрачаю 2 600. Знову тягнуться хвилини. Гроші відправлені, ефіріума на рахунку все немає. Мене це починає турбувати.

Під час першої покупки біткоіни затримка була викликана банком. Він поставив в перевірки стоп-лист нетиповий переклад з моєї банківської картки: новий адресат, досить велика сума. До речі, перевірити статус перекладу можна в "Приват24": "Всі послуги" - "Архів".

У випадку з ефіріумом статус перекладу був "Проведено", але ефіріум на рахунок blockchain.info все не надходив. Як тільки я написав в службу підтримки обмінника, заповітна "крипта" прийшла на мій рахунок.

Як тільки я написав в службу підтримки обмінника, заповітна крипта прийшла на мій рахунок

Через 20 хвилин на тому ж обміннику докуповую біткоіни ще на 6 900 грн. Угода без проблем проходить за три хвилини. Так я вичерпав початковий редакційний бюджет на покупку "крипти" - 16 тис грн.

Однак потім в редакції з'явилася ідея перевірити покупку криптовалюта через кріптомат - термінал для покупки біткоіни - і телеграм-бота. Редакції довелося розщедритися ще на 1 тис грн.

Купуємо біткоіни через кріптомат

В Україні працюють два кріптомата. Обидва знаходяться в Києві. Один - на вул. Басейній, 2, другий - на вул. Верхній вал, 10. Я разом з колегою прийшов до кріптомату на вул. Басейній, 2, щоб на 1 тис грн купити біткоіни.

Басейній, 2, щоб на 1 тис грн купити біткоіни

Кріптомат розташований в невеликому приміщенні всередині ТЦ "Арена-сіті" на першому поверсі

фото автора

Для покупки через кріптомат я на Android-смартфон встановив додаток Blockchain - Bitcoin & Ether Wallet. Увійшов в гаманець, згенерував QR-код біткоіни-гаманця. Камера кріптомата не розпізнає QR-код зі смартфона. Тоді моя колега сфотографувала QR-код на свій смартфон, відкрила фото, збільшила його і піднесла до камери кріптомата. Це спрацювало.

Про те, як відбувається покупка біткоіни через кріптомат, і чому ми відмовилися від угоди, ви можете дізнатися з відео нижче. Якщо коротко, то нам довелося відмовитися від покупки біткоіни через кріптомат через дуже високою комісії. З 1 тис грн розмір комісії становить 340 грн.

Купуємо біткоіни через телеграм-бота

Бот - це програма, що імітує діяльність людини. Телеграм-бот імітує співрозмовника в однойменному мессенджере. Біткоіни-телеграм-бот - це програма, яка імітує посередника і гаранта при операціях обміну криптовалюта.

Для початку роботи з біткоіни-телеграм-ботом його потрібно знайти через пошуковий рядок в месенджері "Телеграм" і додати в список контактів. Я вибрав одного з популярних пошукових роботів - BTC banker.

"Це місце, де можна зберігати свої Bitcoin і міняти їх на будь-яку валюту. Сервіс утримує монети на момент угоди і не дозволяє продавцеві витратити їх", - так описали бота його творці з Гонконгу.

Обираю російську мову спілкування, підтверджую, що згоден з умовами надання послуг. В меню вибираю "Обмін BTC" - "Купити" - "Приватбанк". Бот видає список заявок з дев'яти користувачів, готових продати біткоіни за умови переведення грошей між рахунками Приватбанку. У списку вказано курс кожної заявки, мінімальна сума і нік контрагента.

Обираю контрагента з ніком FrontBaker. Чекаю, коли він відгукнеться на мою заявку. Проходить п'ять хвилин, і моя заявка анулюється. У нижньому меню знову натискаю "Обмін BTC" - "Купити", проте цього разу вибираю "VISA".
Оптимальний курс у продавця з ніком CarLionTracy. Дивлюся на його репутацію і рейтинг. Пишу, що хочу купити біткоіни на 1 тис грн. Погоджуюся з сервісним збором. Чекаю, коли продавець схвалить мою заявку.

Чекаю, коли продавець схвалить мою заявку

Через хвилину продавець відправляє номер банківської карти, прізвище та ім'я одержувача.

Через хвилину продавець відправляє номер банківської карти, прізвище та ім'я одержувача

Заходжу в "Приват24" і вибираю "Переклади на карту Visa / MasterCard будь-якого банку світу". За переклад доводиться платити банківську комісію 5 грн.

За переклад доводиться платити банківську комісію 5 грн

Через шість хвилин отримую повідомлення: "Ви отримали 0,00366245 BTC від / uCarLionTracy". Біткоіни зараховані на мій рахунок в телеграм-боті. Я не хочу їх там залишати і виводжу на свій біткоіни-гаманець в blockchain.info.

Натискаю "Вивести", вказую адресу свого біткоіни-гаманця, суму і оптимальну швидкість виведення.

Через 53 хвилини біткоіни надійшли мені на рахунок.

Математика покупки

Найзручніше купувати криптовалюта виявилося через обмінний пункт. Немає додаткових комісій, криптовалюта зараховується на особистий гаманець протягом 3-15 хв. На другому місці за зручністю - телеграм-бот. Купувати криптовалюта через кріптомат дорого, незручно і немає ніякого бажання.

Математика покупки криптовалюта

netex24 netex24 netex24 netex24 Кріптомат Бот BTC banker Bitcoin Litecoin Ethereum Bitcoin Bitcoin Bitcoin 11 509,12 242,96 944,35 11 463,03 10 629,96 10 144,82 312 151,50 6 587,46 25 219,40 308 984 , 10 289 950,00 273 041,00 20 Лютого 20 Лютого 20 Лютого 20 Лютого 21 Лютого 26 Лютого 5000 1500 2600 6900 1000 1000 0,0160 0,2277 0,1031 0,0223 0,0033 0,0037 5 UAH 50 UAH 20 UAH 290 UAH 27,3 UAH 15 3 8 3 - * 53 0,01602 0,22770 0,10310 0,02233 0,0035

* - ЕП відмовилася від угоди

У наступній статті ЕП розповість про те, де торгують криптовалюта, і чим закінчився цей експеримент з трейдингом для автора.