Донецкий техникум промышленной автоматики

Як голосовий пошук в Google і інших пошукових системах змінить стратегію вашого SEO

  1. Коли ваш співрозмовник робот: голосовий пошук на підйомі
  2. Технології наступають: як дати відсіч і оптимізувати сайт регіональної компанії під голосовий пошук
  3. Починаємо з малого: що потрібно зробити в першу чергу
  4. Думка на закінчення

Ми збільшуємо відвідуваність і позиції у видачі. Ви отримуєте продажу і платите тільки за реальний результат, тільки за цільові переходи з пошукових систем

Ви отримуєте продажу і платите тільки за реальний результат, тільки за цільові переходи з пошукових систем

Є одна річ в SEO, яка завжди актуальна: SEO постійно змінюється. Одне з останніх великих змін пов'язано з ростом популярності голосового пошуку.

Якщо раніше voice search був новинкою, то тепер він перетворився в необхідність. Чому це сталось? Користувачі завжди в русі, все частіше вони шукають інформацію на ходу, зі смартфонів або планшетів. Так що можливість просто запитати у телефону, у скільки відправляється автобус або яка погода буде ввечері - це те, що потрібно. Ось чому вам варто задуматися про оптимізацію сайту під новий тип пошуку. Особливо якщо ви використовуєте регіональну прив'язку.

Дамо кілька порад.

Коли ваш співрозмовник робот: голосовий пошук на підйомі

Коли ваш співрозмовник робот: голосовий пошук на підйомі

За інформацією Google 20 відсотків пошуку на мобільних додатках компанії і пристроях Android - це голосовий пошук. Однак це не остаточна цифра. Якщо взяти до уваги особисті помічники, такі як Amazon Echo (Alexa), Google Home (прямий конкурент Echo), Siri і Cortana - інструменти, які працюють виключно на основі розпізнавання голосу, - виявиться, що загальна кількість голосових запитів набагато більше.

З чим пов'язане зростання популярності голосового пошуку?

  • По-перше, він став точніше. Не так давно, розпізнавання голосу було складним завданням. Тому користуватися функцією було незручно - видача виявлялася далекою від необхідної. Зараз ситуація змінилася. згідно з даними KPCB Internet Trends 2016 , Ступінь точності голосового пошуку зросла до 92 відсотків. Погодьтеся, це величезний крок вперед. Чим точніше результат розпізнавання мови, тим ширше можливості голосового пошуку. Споживачі швидко оцінять переваги, і популярність технології продовжить рости.
  • Ще одна причина, по якій голосовий пошук стає все більш поширеним, - це нові сервіси (наприклад, Alexa і Google Home). Вони вводять технологію в повсякденне життя покупців. І незважаючи на деякі труднощі, пов'язані з пошуком потрібних товарів, у міру розвитку конкуренції різних сервісів, горизонт пропозицій буде збільшуватися.

Так що, якщо ви збираєтеся залишатися в топі регіонального пошуку, вам варто задуматися про оптимізацію під голосовий пошук вже сьогодні.

Технології наступають: як дати відсіч і оптимізувати сайт регіональної компанії під голосовий пошук

Технології наступають: як дати відсіч і оптимізувати сайт регіональної компанії під голосовий пошук

Багато хто отримує інформацію про компанії, які знаходяться поблизу, через голосовий пошук.

Наприклад, вам потрібно знайти найдешевшу і затишну піцерію де-небудь в Чикаго. Ви берете телефон, відкриваєте Siri і питаєте у персонального помічника: «Де знаходиться краща піцерія в Чикаго». У відповідь ви отримуєте список піцерій або дратівливий відповідь: «Я не знаю такого запиту». Однак пам'ятайте: кількість відповідей, подібних останнього варіанту, вже скорочується. А значить, на місці власника піцерії з Чикаго вам варто було б переконатися в тому, що ваш сайт оптимізований під запит «найкраща піцерія у Чикаго».

Не забувайте

Оптимізуючи сайт під голосовий пошук, використовуйте максимально природну мову. Пишіть тексти в розмовній манері.

Додати природності контенту можна за допомогою створення QA-розділу. Так ви задієте слова і фрази, які люди дійсно використовують під час спілкування. Це зробить ключові фрази максимально відповідними питань користувачів.

Ще одна порада: переконайтеся в тому, що пошуковим роботам легко сканувати ваш сайт і визначати його тематику. Тим самим ви збільшите ймовірність попадання вашого контенту в результати видачі при голосовому пошуку.

Як це зробити? Створіть sitemaps сайту.

Крім того, використовуйте мікродані, схеми, докладні сніппети і так далі. Вам може здаватися, що це дрібниці, але для пошукача вони стають докладною картою, яка дозволяє зрозуміти, де він знаходиться і як вивести користувача на потрібну сторінку.

Що робити, якщо структурування даних наводить на вас жах, і ви не знаєте з чого почати? Скористайтеся майстром розмітки структурованих даних від Google. Він допоможе зрозуміти, як змінити сайт, щоб пошукові системи краще розуміли про що він. Також інструмент допоможе вам перевірити html на сайті.

Пошук на смартфонах розумний і економить час користувача. Тому власнику гаджета навіть необов'язково уточнювати, де саме він хоче поїсти. Можна лише запитати у голосового помічника, які ресторани знаходяться поруч, і він видасть пул відповідей.

У цьому випадку від оптимізації вашого сайту мало що залежить. Пошуковик формує видачу з фізичної інформації. Тобто, у випадку з ресторанами поблизу, він буде підтягувати дані про адресу з Google My Business або інших інтернет-каталогів. Це важливий привід ще раз перевірити точність контактної інформації: найменування, адреса, номер телефону.

Коли ви налаштовуєте Google My Business, як можна точніше вибирайте категорію. Вона повинна максимально відповідати профілю вашої діяльності.

Починаємо з малого: що потрібно зробити в першу чергу

Починаємо з малого: що потрібно зробити в першу чергу

Розвиток голосового пошуку не означає, що вам потрібно перебудовувати всю стратегію SEO або змінювати зміст контенту на сайті. Вам потрібно лише внести невеликі зміни, які допоможуть адаптуватися до нових технологій. Для цього потрібно пам'ятати про декілька речей.

По-перше, про намір користувача. Про те, чого людина хоче досягти пошуком. Голосовий помічник на мобільному пристрої використовує природну мову, а це означає, що довгі ключові фрази як ніколи актуальні. Подумайте, що можуть запитати користувачі про ваш бізнес, товар або послугу.

Мозковий штурм обов'язково допоможе, але якщо зорієнтуватися складно, скористайтеся корисними інструментами. Наприклад, Answerthepublic.com, StoryBase або Question Samurai (розроблений творцями великого інструменту в області SEO Market Samurai).

Ще одна хитрість - перегляд аналітики. Звіт Search Console показує, які запити призводять людей на ваш сайт. Так, поки не можна визначити походження запиту - зі звичайного або голосового пошуку. Але незабаром це може змінитися. Зате вже зараз там можна подивитися, як люди виходять на вас, і почерпнути ідеї за ключовими фразами.

Думка на закінчення

Оскільки голосовий пошук поширений, перш за все, на мобільних пристроях, ваш сайт повинен бути під них адаптований. Навряд чи хтось настільки захоче скористатися вашими послугами, що продовжить перегляд перекошеним сторінки. Через ненастроенной мобільної версії ви не тільки втрачаєте окремих користувачів, а й позбавляєте себе позицій у видачі. Так, прямого впливу мобільної версії на ранжування немає, але високий показник відмов побічно буде негативно впливати на рейтинг в Google. Якщо у вашого сайту немає мобільної версії, обов'язково її створіть.

Ірина Винниченко

Контент-маркетолог SEMANTICA

Спочатку голосовий пошук був марною функцією, потім з «Окей, Рубль» і іншими жартами став розважальної і тільки недавно почав приносити користь.

Новий рівень розвитку технології сприяє проникненню голосових сервісів в повсякденність: у телефону можна запитати про погоду, дізнатися, почім нині МАВРИТАНСЬКА УГІЯ або у скільки у вас зустріч з однокласниками. Уже зараз технології розпізнавання голосу дозволяють вести повноцінний діалог, а в майбутньому, можливо, буде ось так .

Що з цим робити з точки зору SEO? У вас два варіанти - продовжувати робити те, що робили або оптимізувати свій сайт під голосовий пошук. З першої опцією все як двічі два, а в другому випадку доведеться попрацювати. Резюмую, на що орієнтуватися:

  • НЧ-запити. Низькочастотні запити в основі voice search. Подумайте про створення під них нових посадкових і запасіться терпінням. Дуже скоро ваші старання окуплять себе.
  • QA-Сторінки (питання-відповідь). Пишіть максимально природні питання. Такий контент допоможе орієнтуватися пошукачам і буде зручний користувачам.
  • Семантична розмітка. Переконайтеся, що роботи пошукових систем зможуть витягти структуровані дані.

До речі, майже рік тому ми питали у експертів про вплив голосового пошуку на SEO. почитайте .

Чому це сталось?
З чим пов'язане зростання популярності голосового пошуку?
Як це зробити?
Що робити, якщо структурування даних наводить на вас жах, і ви не знаєте з чого почати?
Що з цим робити з точки зору SEO?