Донецкий техникум промышленной автоматики

Як сон впливає на апетит і інші аспекти життя?

  1. Чому так важливо спати?
  2. Виробляються уві сні гормони впливають на апетит
  3. Чому спати потрібно вночі коли темно?
  4. Чому складно заснути?
  5. Менструальний цикл або вагітність можуть викликати порушення сну

Сон має важливе значення для нашого здоров'я і гарного самопочуття. Від того, як ми спимо вночі, залежить наше денне стан. Виявляється, сон впливає на відчуття голоду, стресостійкість і опірність хворобам.

Чому так важливо спати?

Під час сну організм поповнюється гормонами, які відповідають за безліч функцій організму. Якщо ми засипаємо спокійно і спимо кожен день достатню кількість годин в темний час доби, то забезпечимо собі хороший імунітет, оптимальне почуття голоду для підтримки здорової ваги, бадьорість протягом дня, концентрацію уваги, стійкість до стресів і гарний настрій.

Виробляються уві сні гормони впливають на апетит

Сон допомагає контролювати апетит за рахунок підтримки оптимального рівня гормонів греліну і лептину. Тобто при нестачі сну у нас росте апетит. В результаті ми переїдати.

Якщо спати менше, ніж необхідно організму, то рівень пролактину виходить з рівноваги. В результаті послаблюється імунітет, протягом дня виникають проблеми з концентрацією і з'являється тяга до вуглеводів .

Сон також контролює рівні гормону інсуліну і кортизолу, які відповідають за те, щоб ми прокидалися голодними і готовими справлятися з денними стресами.

Чому спати потрібно вночі коли темно?

З темнотою виділяється гормон мелатонін, який повідомляє тілу, що прийшов час спати. Ось чому дуже багато яскравого світла перед сном може ускладнити засипання, зупинивши викид мелатоніну.

Ось чому дуже багато яскравого світла перед сном може ускладнити засипання, зупинивши викид мелатоніну

Фото: pexels.com/unsplash.com/CC0 License

Це також пояснює, чому людям важко працювати в нічні зміни, висипаючись днем.

Чому складно заснути?

Якщо ви відчуваєте труднощі з засинанням, швидше за все, перед сном ви вирішуєте стресові робочі завдання, робите фізичні вправи або ще щось, що викликає викид адреналіну в кров. Такі гормони, як адреналін, викликають в нас настороженість, пильність і готовність до дії.

В такому стані складніше заснути. Щоб знизити викид цих гормонів, постарайтеся перед сном не думати про складнощі і зробити розслабляючий масаж, прийняти ванну або послухати спокійну приємну музику.

Менструальний цикл або вагітність можуть викликати порушення сну

Свої корективи в сон вносить менструальний цикл . Незадовго до цього періоду відбувається раптове падіння рівня прогестерону, що зменшує фазу короткого сну, в якій відбуваються сновидіння. Для жінок з важкими передменструальними симптомами характерні порушення сну, в тому числі нічні пробудження і сонливість в денний час.

Під час вагітності на сон впливає зміна гормонального рівня. Підвищений рівень прогестерону може викликати сонливість в денний час, особливо в першому триместрі.

Чому так важливо спати?
Чому складно заснути?
Чому так важливо спати?
Чому спати потрібно вночі коли темно?
Чому складно заснути?