Донецкий техникум промышленной автоматики

Як оплатити штраф ГИБДД без комісії

 1. Способи оплати штрафів ГИБДД
 2. Термін оплати штрафу
 3. Де без комісії можна оплатити штраф карткою?
 4. Як оплатити штраф ГИБДД з мінімальною комісією
 5. Через платіжні системи
 6. Яндекс гроші
 7. QIWI
 8. На сайті ГИБДД
 9. Через Ощадбанк Онлайн
 10. Через інтернет-банкінг
 11. У відділенні банку
 12. Через термінали і банкомати
 13. Через спеціалізовані сервіси
 14. Інші варіанти

Комісійний збір - це сума, яку організація, що надає послугу, бере за посередництво Комісійний збір - це сума, яку організація, що надає послугу, бере за посередництво. Комісії бувають різними за величиною, від однієї копійки до 137000 $ (саме таку комісію одного разу зафіксували в сфері обміну криптовалюта). Навряд-чи пересічний водій зіткнеться з додатковими витратами в 100000 доларів при оплаті порушення ПДР, але при великих штрафах «відсоток» все ж може кусатися: 5% від 30000 рублів - це 1500 рублів, що вже відчутно. Давайте подивимося, як обмежитися дуже маленьким комісійним збором або взагалі без нього обійтися і розберемося чи можна оплатити штраф ГИБДД без комісії.

Способи оплати штрафів ГИБДД

Грошові покарання від ГИБДД - річ поширена, тому і методів їх оплати предостатньо. Основні, з коротким описом:

 • ГИБДД. Заплатити можна як в підрозділі, виписав штраф, так і на офіційному порталі.
 • «Держпослуги». Держпослуги - великий сервіс по оплаті всього можливого, від дитячих садків до адміністративних покарань.
 • Банки. Банківські організації надають безліч способів: інтернет-банкінг, термінали, банкомати, відділення. Сбербанк - найзручніший банк для погашення штрафів, тому що у «Ощад» підписано договір про обмін інформацією з ГИБДД, і всі дані про оплату (або реєстрації порушення) приходять протягом декількох годин.
 • Сервіси віртуальних грошей. WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI та інші платформи дозволяють оплачувати штрафи своєї внутрішньої валютою.
 • Сторонні сервіси. Працюють аналогічним з держпослуг чином. До стороннім сервісам потрібно ставитися з певною недовірою - ви вручаєте свої гроші організації, про яку вам нічого не відомо.
 • Мобільні додатки. Це - варіація сторонніх сервісів. Деякі додатки в Google Play і AppStore спеціалізуються на оплату покарань від ГИБДД.
 • СМС-платежі. Посилаєте СМС з певним кодом на короткий номер, і гроші на оплату знімаються з вашого балансу.

Термін оплати штрафу

Всього у порушника є 70 днів з моменту фіксації порушення. 10 з них дається на оскарження, 60 - на погашення заборгованості. У перші 20 днів з моменту фіксації діє знижка в 50% (не поширюється на повторні порушення, їзду в стані сп'яніння і ДТП з травмами). Якщо водій, який перевищив швидкісний режим, отримав постанову із запізненням на 20 і більше діб (і пільга «згоріла»), він може звернутися в ГИБДД - інформацію перевірять, і, якщо все нормально, знижку відновлять.

Де без комісії можна оплатити штраф карткою?

На жаль, ніде. Коли ви оплачуєте щось банківською картою, банк переводить гроші на чийсь рахунок. За таке переведення покладається комісія.

Виникає питання: як же оплатити штраф ГИБДД без комісії? Це взагалі можливо? Так. Комісію не візьмуть за оплату готівкою, якщо ви будете оплачувати на пошті або прямо у відділенні ГИБДД.

Як оплатити штраф ГИБДД з мінімальною комісією

Як вже говорилося вище, оплатити зовсім без комісійного збору складно: потрібно йти до відділення пошти або ГИБДД з готівкою. Розглянемо варіанти, в яких комісію заплатити все ж доведеться, але вона буде мінімальною.

Через платіжні системи

WebMoney

WebMoney

Процес відбувається на payments.webmoney.ru . По кроках:

 1. Натискаємо «Вхід» вгорі праворуч. Якщо клієнт WebMoney запущений - вхід відбудеться автоматично, інакше вводимо необхідні дані.
 2. Зверху вибираємо 4-ю вкладку, «Штрафи ГИБДД».
 3. Далі вам дають вибір: шукати по водійському посвідченню та свідоцтва про реєстрацію / шукати за постановою (номер і день-місяць-рік), шукати по УВП. Вибираємо один варіант.
 4. Вводимо дані, натискаємо «Знайти».
 5. У результатах пошуку знаходимо потрібний штраф, тиснемо «Сплатити».
 6. Перевіряємо реквізити і суму.
 7. Натискає «Вперед». Розпочнеться перевірка інформації, процес займає 2-3 хвилини.
 8. У клієнт WebMoney прийде підтвердження оплати. Підтверджуємо.

Комісія - 2-3%, не менше 15 рублів.

Яндекс гроші

Яндекс гроші

 1. Заходимо на money.yandex.ru, авторізіруемся.
 2. Зліва вибираємо «Оплата послуг» -> «Штрафи».
 3. Вводимо дані для перевірки, перевіряємо наявність адміністративних покарань.
 4. Якщо пошук нічого не знаходить, але ви впевнені, що штраф є - тисніть «Заплатити за даними з постанови» і вводите дані.
 5. Натисніть «Оплатити».

Комісія - 1%, не менше 30 рублів.

QIWI

 1. Заходимо на qiwi.com, входимо в гаманець.
 2. Вибираємо «Платежі та перекази» -> «держпослуги і штрафи» -> «Штрафи ГИБДД».
 3. Вибираємо метод оплати: з пошуком (за посвідченням водія та реєстрації машини) або відразу за номером постанови.
 4. Вводимо дані.
 5. Тиснемо «Заплатити».
 6. Чекаємо повідомлення про успішну оплату.

Комісія - 3%.

На сайті ГИБДД

На сайті ГИБДД

 1. Офіційний сайт - гібдд.рф, заходите на нього.
 2. Вибираєте «Сервіси» -> «Перевірка штрафів» (сторінка буде деякий час завантажуватися).
 3. Далі потрібно ввести номер автомобіля (з регіоном) і дані свідоцтва про реєстрацію, після чого - натиснути «Запросити перевірку».
 4. Ви отримаєте детальну інформацію про всі адміністративні покарання. Виберіть потрібне, натисніть на кнопку оплати.
 5. Відкриється вікно: вам запропонують вибрати зручний для вас спосіб зарахування грошей.
 6. Зробіть вибір, а потім введіть необхідну інформацію.
 7. Сплатіть.

Комісія - 1-3%, в залежності від способу оплати.

Через Ощадбанк Онлайн

Для погашення боргу можна скористатися і сайтом, і додатком - що для вас буде зручніше. Додаток додатково дозволяє шукати дані про штраф за QR-кодом на постанові.

В цілому оплата виглядає так:

 1. Заходьте до Ощадбанку Онлайн.
 2. Вибираєте «Послуги» -> «ГИБДД».
 3. У розділі оплати штрафів виконуєте або пошук адміністративних покарань, або оплату по номеру квитанції (УВП).
 4. Шукаєте штраф, якщо вибрали пошук.
 5. Перевіряєте дані, якщо все правильно і на картці є гроші - оплачуєте.

Комісія - 1%.

Через інтернет-банкінг

Деякі банки не надають можливість оплати грошового адміністративного штрафу через інтернет. Пов'язано це з тим, що для надання цієї послуги клієнтам банки повинні укладати договір з Федеральним Казначейством і ГИБДД (і не всі банки можуть дозволити собі зробити це).

Якщо ж все угоди підписані, то клієнтам стає доступна оплата штрафів ГИБДД через інтернет-банкінг. Розписувати алгоритм для кожного окремого банку - довго і не потрібно, в цілому процедура виглядає так: заходите в інтернет-банкінг, в послугах шукаєте «ГИБДД», вводите номер постанови або інформацію про себе / об авто, шукаєте (при необхідності) потрібний штраф, переходите до оплати, оплачуєте.

Комісія - 1-5%, залежить від банку.

У відділенні банку

Тут все просто: приходите в банк, даєте свої дані або протокол про адміністративне правопорушення, даєте гроші, отримуєте чек, йдіть. Всі проблеми з пошуку і перекладу грошей лягають на плечі співробітника банку. Комісія залежить від банку, але буде мінімальною, в районі 1-2%.

Через термінали і банкомати

Термінали самообслуговування і банкомати дозволяють оплачувати штрафи без тривалих черг. Вони програють по зручності інтернет-банкінгу, але є і позитивна сторона - не потрібно реєструватися, достатньо мати картку (або готівку, якщо мова йде про термінал). Зверніть увагу, що тут діє те ж правило, що і з інтернет-банкінгом: оплатити штраф в банкоматі можна тільки в тому випадку, якщо у банку є угода з Федеральним Казначейством.

Список дій мало чим відрізняється від інтернет-оплати: вибираєте «Штрафи» або «ГИБДД» в «послугах», знаходите свій штраф (через пошук, УВП або QR-код / ​​штрих-код, якщо така опція доступна), перевіряєте дані, оплачуєте . Відразу після оплати ви отримаєте на руки чек, що дуже зручно (чеки краще зберігати 2 роки після оплати, щоб в разі чого довести, що заплатили).

Комісія - 1% для Ощадбанку, 3.5% для терміналів QIWI, 1-3% для решти банків.

Через спеціалізовані сервіси

Найпопулярніший з сервісів оплати - сайт «держпослуги». Цей портал об'єднує в собі всі платежі і послуги, які пов'язані з державою. Найскладніше - реєстрація, щоб оплатити адміністративне покарання через держпослуги, потрібно отримати стандартний обліковий запис, для чого потрібно надати пакет документів (паспорт, СНІЛС, телефон, пошта). В іншому процес не відрізняється від оплати іншими онлайн-способами: вибираєте «Послуги» -> «Транспорт» -> «Штрафи», шукаєте свій штраф за даними водія / даними ТЗ / постановою, оплачуєте. У порталу немає внутрішнього гаманця, але вам запропонують на вибір багато способів оплати, в тому числі і зняття грошей з мобільного.

Закривати заборгованість можна не тільки через держпослуги, в інтернеті є безліч сервісів для оплати. Але краще віддати перевагу саме держпослуги, а якщо все ж хочете скористатися іншим сервісом - ретельно перевірте його на прозорість договору і почитайте відгуки.

Комісія - 2-3%.

Інші варіанти

 • Оплата на Пошті Росії або в відділенні ГИБДД. Все так же, як і з відділенням банку - приходьте, даєте документи, платите, йдіть з чеком. Якщо будете платити з картки - швидше за все, візьмуть комісію банку. Якщо будете платити готівкою - без комісії.
 • Додатки в Google Play або App Store. Дозволяють швидко знайти і оплатити штраф. В цілому їм можна довіряти, але почитайте відгуки і користуйтеся тільки викликають довіру додатками (хороші оцінки, багато завантажень). Комісії зазвичай невеликі, до 3%.
 • СМС-платежі. Коди для оплати через СМС можна дізнатися у оператора (якщо він взагалі підтримує таку функцію). Комісії не радують - 4-5%.

Де без комісії можна оплатити штраф карткою?
Виникає питання: як же оплатити штраф ГИБДД без комісії?
Це взагалі можливо?