Донецкий техникум промышленной автоматики

Як заповнювати бланки ОГЕ - 2019?

Через незнання правил заповнення бланків ОГЕ і занесення відповідей в них, ви можете втратити свої дорогоцінні бали, навіть якщо ваші відповіді вірні.

Тому слід чітко розібратися в тому, як правильно заповнювати бланки відповідей ОГЕ. Виконання екзаменаційної роботи буде здійснюватися на бланках №1 і №2.


Бланк відповідей №1 по російській мові Бланк відповідей №2 єдиний для всіх предметів

Бланк відповідей №1 по російській мові Бланк відповідей №2 єдиний для всіх предметів

Бланк відповідей №1 призначений для завдань з короткою відповіддю. Він складається з трьох частин: верхньої, середньої та нижньої. У верхню частину вносяться реєстраційні дані учасника ОГЕ. У середню частину заносяться відповіді на частину 1 КІМ. А нижня частина призначена для заміни помилкових відповідей. Верхня частина бланка відповідей №1 заповнюється під керівництвом організатора ОГЕ в аудиторії.

У бланк відповідей №2 вносяться розгорнуті відповіді. Внизу цього бланка можна прочитати повідомлення:

Отже, для запису розгорнутих відповідей потрібно використовувати лицьову і оборотну сторони бланка №2. Крім того, передбачено й додатковий бланк №2. При потребі ви можете зажадати його у організатора ОГЕ в своїй аудиторії.


Загальні правила заповнення бланків ОГЕ 2019 рокуЗагальні правила заповнення бланків ОГЕ 2019 року

Правило №1. Писати можна тільки чорної гелевою ручкою! Чому чорної? Справа в тому, що інформація, внесена вами в бланк №1 сканується і розпізнається без участі людини. Комп'ютер переводить в символи всі букви, цифри і знаки на бланках. Контури символів, написані кульковою або гелевою ручкою синього або інших кольорів, дають проблиски. Це заважає точному розпізнаванню написаної вами літери, цифри або знака. В результаті комп'ютер видає помилку. Також подбайте про те, щоб чорнило ручки не були занадто жирними і не залишали за собою товсті лінії. Буде прикро, якщо ваш правильну відповідь зарахують як неправильний тільки через те, що ви використовували не ту ручку. Також стежте за тим, щоб не посадити на бланк пляму, вона може бути прийнята як ваш відповідь. Комп'ютер не прощає недбалості! Запам'ятайте!


Правило №2. Пишіть тільки за зразком! Неакуратне і нечітке написання букв і цифр призведе до їх неправильного розпізнавання.Правило №3. Кожне поле в бланках заповнюйте з першої клітини! Якщо ви не знаєте відповіді на питання, то залиште поле відповіді порожнім, не робіть в ньому прокреслень. Також не можна користуватися замазкою і ластиками для виправлення відповіді. Виправити невірну відповідь можна в полях для заміни помилкових відповідей. Перші дві клітини поля заміни призначені для запису номера завдання, відповідь на який ви хочете виправити. Запишіть номер завдання, а після тире правильну відповідь. А як бути, якщо ви хотіли виправити відповідь завдання №20, а в поле заміни написали №21? Просто викресліть 21, а в наступному полі заміни напишіть потрібний номер завдання і відповідь на нього.

Правило №4. Пишіть кожен символ в одній клітці, не залишаючи прогалин, навіть якщо ви пишете словосполучення. Перед записом відповіді уважно прочитайте в інструкції до завдання в КІМ що від вас вимагається: написання цифр або слів.Правило №5.

Не виходьте за рамки бланка №2. Вони також скануються. Текст, який вийшов за рамки, буде втрачено. Експерт перевіряє тільки відскановані копії. Недотримання цього правила призведе до того, що вашу роботу буде складно прочитати і правильно оцінити.

Правило №6. Не робіть ніяких зайвих знаків, навіть точок, в поле або поза полем бланка!


Як заповнювати бланки ОГЕ 2019 року по російській мові
  • По-перше, для заповнення бланків ОГЕ по російській мові необхідно дотримуватися загальних правил, названі вище. Але є деякі особливості, які потрібно знати і дотримуватися.

  • По-друге, зверніть увагу на те, що заповнення бланка №1 по російській мові починається не з першого поля, а з другого, так як відповідь на перше завдання пишеться в бланку №2.

  • По-третє, для правила №4 існує виняток. У кожному полі відповіді за все по 17 клітинок. Що робити якщо у відповіді букв більше? Згідно з офіційними джерелами ФІПІ в тому випадку, коли у відповіді більше 17 символів і вони не поміщаються в кожну клітинку по одній, потрібно записати відповідь, не звертаючи уваги на клітинки. Тобто не обривати свою відповідь, а вміщати його в поле. Головне писати розбірливо, так, щоб символи у відповіді не стикалися один з одним.Зверніть увагу на примітки до відповідей на завдання 8.
  • в поле відповіді не переноситься дефіс в слові. Наприклад, поєднання слів "щось впало" потрібно писати так:

  • союз не входить в граматичну основу, тому у відповіді його не пишуть. Наприклад, поєднання слів "дивися і повторюй" правильно писати так:

  • частка НЕ ​​входить в граматичну основу, її пишемо в поле відповіді:

  • порядок запису головних членів речення може бути будь-яким:

  • Виклад і твір потрібно писати в бланк відповідей №2 НЕ друкованими літерами, а своїм звичайним почерком, акуратно і розбірливо, не виходячи за межі. Не забудьте вказувати номери завдань, а між завданнями робити невеликий відступ.


Радимо Вам ознайомитись з відео про те, як заповнювати бланки ОГЕ з суспільствознавства. Підписуйтесь на цікавий і корисний для школярів YouTube канал Школа суспільствознавства ТУТ

Чому чорної?
А як бути, якщо ви хотіли виправити відповідь завдання №20, а в поле заміни написали №21?
Що робити якщо у відповіді букв більше?