Донецкий техникум промышленной автоматики

Як зробити копію бази 1с самостійно

  1. Резервне копіювання папки з базою 1с
  2. Створення копії бази 1с через конфігуратор
  3. Створення копії бази 1с в процесі оновлення

Привіт, шановні читачі блогу zup1c . У минулій своїй статті ми з вами розглянули питання про те, як самостійно оновити 1с без допомоги програмістів і консультантів. Одним з важливих моментів того уроку було обов'язкове створення резервної копії бази 1с перед оновленням. Втім, хочу відразу звернути увагу і порадити користувачам програмного продукту 1С. Регулярне резервування баз допоможе заощадити і час і гроші і найголовніше нерви. Особливо це актуально для тих випадків, коли в організації немає штатного системного адміністратора, якому можна було б доручити цю задачу. Хоча з досвіду зустрічається таке, що і в великих компаніях сисадмін незрозуміло куди зберігає копії і знайти їх в потрібний момент досить проблематично.

Мені спадає на думку три доступних способу резервування баз 1с:

  • копіювання папки з самою базою,
  • вивантаження через конфігуратор,
  • резервування бази в процесі оновлення через інтернет.

Читайте також:

Резервне копіювання папки з базою 1с

Перший спосіб - це копіювання безпосередньо самої папки, в якій знаходиться інформаційна база, скажімо на флешку або в яке-небудь затишне містечко на тому ж комп'ютері. Для того щоб визначити місце розташування цієї самої папки досить запустити 1с і в віконці вибору інформаційної бази виділити потрібну базу. Внизу вікна можна побачити шлях до папки, яку і потрібно скопіювати в засіки.

У разі чого (якщо база після по якихось причин перестане відкриватися) цю збережену в затишне місце папку можна буде скопіювати на місце не робочої бази і відкрити. Це краще ніж повністю втратити інформаційну базу і сидіти ночами, зводячи цифри напередодні здачі черговий звітності. Справедливості заради варто відзначити, що існує ряд відновлювальних заходів для запуску не відкривається бази і тому не варто поспішати видаляти або замінювати не відкривати базу на резервну. Але про це в інших статтях.

Створення копії бази 1с через конфігуратор

Представлений вище спосіб створення резервної копії 1с досить простий і наочний, але має мінус. Обсяг резервної копії виявляється досить великим. Якщо ви збираєтеся створювати копії регулярно і якщо у вас кілька інформаційних баз, можна скористатися способом, при якому резервна копія стискається і тим самим економить місце на ваших носіях. Створення резервної копії через конфігуратор.

Для цього необхідно запустити 1с і зайти в вашу базу в режимі конфігуратора. Не варто боятися цього слова і цієї кнопки. Нічого страшного ми з вами там не накоїли.

У вікні конфігуратора 1с необхідно знайти пункт меню Адміністрування -> Вивантажити інформаційну базу.

УВАГА! Тут варто бути дуже уважним і не вибрати пункт «Завантажити інформаційну базу», таке буває на автоматі і в підсумку замість того, щоб створити резервну копію поточної бази, ви завантажує копію скажімо тижневої давності і вуаля є чим зайнятися в надурочний час. Такі випадки бували у наших рідних і близьких не раз. Так що будьте уважні.

Далі необхідно вибрати у вікні, куди ми хочемо зберегти цю копію і тиснемо кнопку «Зберегти».

При цьому формується один файлик з розширенням .dt, який і є стислою копією нашої інформаційної бази. Рекомендую писати в назві цього файлу дату створення резервної копії. Це дуже зручно і наочно. Як ви напевно вже зрозуміли, якщо виникне необхідність відновити інформаційну базу з резервної копії формату .dt необхідно також зайти через конфігуратор і вибрати пункт меню Адміністрування -> Завантажити інформаційну базу, після цього вибрати в вікні .dtфайлік і завантажити базу.

Створення копії бази 1с в процесі оновлення

Відносно недавно в 1С Підприємстві з'явилася можливість оновлювати конфігурацію через інтернет безпосередньо з програми. Не знаю кому як, але мені зручніше оновлювати по-старому через конфігуратор, хоча справедливості заради зазначу що для користувача це дуже зручне нововведення. Так ось на етапі підготовки програми до такого оновлення існує варіант настройки, при якому програма після запуску поновлення сама створить резервну копію бази з розширенням .dt в зазначеній папці. Я не стану детально повторювати, як дістатися до цієї настройки, оскільки про цю можливість я докладно писав у статті як самостійно оновити 1с 8 в розділі як оновити 1с через інтернет.

Як ви бачите в створенні резервної копії бази немає нічого складного і процес займає незначний час, зате ви зможете відчувати себе спокійніше в роботі з 1с і в разі чого не рвати на собі волосся а спокійно відновити базу з резервної копії. На цьому сьогодні все, сподіваюся стаття вам допомогла дізнатися щось нове!

На цьому все.

Щоб дізнатися першими про нові публікації підписуйтесь на оновлення мого блогу:

або вступайте в групи в соціальних мережах, де всі матеріали також регулярно публікуються:

З повагою, Герасимов Дмитро !

Якщо Вам сподобалася публікація, Ви можете зберегти посилання на неї на своїй сторінці в соціальних мережах. Для цього використовуйте кнопочку «Поділитися», розташовану трохи нижче.

Читайте також: