Донецкий техникум промышленной автоматики

Як заробляти на фотостоках

Отже

Отже ... ви любите фотографувати. Ви постійно подорожуєте, фотографуєте природу і красивих себе в поїздках і нарешті задумалися про те, щоб на всьому цьому заробити? Відмінно! Це правильно! Давайте розберемося, що таке фотостоки, на яких люди продають фотографії, як туди потрапити і як почати отримувати гроші!

Фотостоки (стоки, мікростокі) - це сайти, на яких можна продавати і купувати фотографії та відео. Цими сайтами користуються журнали, які готують статтю, наприклад, про кращі напрямки туризму 2016 року, ними користуються блогери, роблячи черговий пост про акції Еппл, або фірми, які продають картини на полотнах. Їх усіх об'єднує одне - їм потрібні фотографії. І "загугли і завантажити" не варіант, все найкрасивіші фотки не можуть бути використані безкоштовно. Для них потрібна ліцензія. А якщо сайт або журнал візьме фотографію без дозволу, то їх дуже легко можна буде засудити. Коротше - легше купити. Звідси і попит, звідси і сайти, які все це зручно організовують.

Звідси і попит, звідси і сайти, які все це зручно організовують

Коли ми з дружиною тільки почали цим займатися, ми думали, що продавши одну фотографію можна заробити 10-30 доларів хоча б. І, незважаючи на те, що такі рідкісні випадки бувають, найчастіше ціни дуже низькі. На найпопулярніших мікростоках - shutterstock, fotolia, dreamstime, gettyimages і інші (про це докладніше) за одну продаж фотографії можна отримати від 0.25 доларів. Це негусто, але радує те, що одну і ту ж фотографію можна продавати необмежену кількість разів. Тому, вийшовши в топ, одна і та ж фотографія буде продаватися постійно, приносячи дохід.

Це наш рекордсмен. Фотографія була продана більш 100 раз. Це наш рекордсмен

Чи можна на цьому побудувати кар'єру - зараз вже досить важко. Хоча мама нашої подруги отримує там хорошу зарплату і це стало її основною роботою. Є фотографи, які займаються тільки цим, але це пекельна праця. Потрібно фотографувати і заливати нові фотографії кожен день. І мало хто на таке може піти.

Якщо ви вже любите фотографувати і любите обробляти фотографії, то чому б не зробити так, щоб ваші труди приносили хоч якісь гроші? Продаж фотографій на стоках - відмінний фоновий заробіток. А вже якщо ви їздите в далекі поїздки з красивими місцями, то взагалі гріх цим не скористатися - на такі екзотичні фотографії дуже хороший попит.

Почати потрібно прямо зараз. Це важливо. З кожним днем ​​шанси потрапити в топи зменшуються, тому що конкуренція не дрімає. Тому ми почнемо з самого головного сайту стічних фотографій - Shutterstock . Ми працюємо на кількох стоках, але шаттерсток приносить більше половини від загальної суми доходів, саме тому почати вам потрібно саме з нього.

Ми працюємо на кількох стоках, але шаттерсток приносить більше половини від загальної суми доходів, саме тому почати вам потрібно саме з нього

Отже, відкриваємо ShutterStock і тиснемо кнопку "Sign Up". Заповнюєте анкетку і потрапляєте на сторінку приблизно таку:

Заповнюєте анкетку і потрапляєте на сторінку приблизно таку:

А ще, поставте Shutterstock Contributor апп на свій мобільний телефон, так вам буде веселіше стежити за продажами.

Далі найцікавіше. Потрібно вибрати і залити 10 своїх кращих фотографій. Справа в тому, що на Шаттерстоке ваші фотографії проходять додаткову перевірку на якість, перш ніж надійти в продаж. І щоб стати продавцем, потрібно пройти іспит - залити 10 фотографій і щоб прийняли з них хоча б одну (раніше було 7). Спроб - необмежена кількість і кожен раз вам будуть говорити конкретну проблему. Якщо з першого разу не пройшли - не турбуйтеся. Мій друг пройшов рази з 5-го, якщо не більше і зараз заробляє більше, ніж ми. Тому іспит - не показник.

Заливаючи фотографію, потрібно додати назву фотографії та ключові слова. Статтю про те, як ми обробляємо фотографії я напишу пізніше, а поки, список порад і рекомендацій:

  1. Найчастіше фотографія не проходить через шумів або поганого фокуса. Завжди перевіряйте, чіткий об'єкт на фотографії. Намагайтеся заливати денні фотографії. Якщо ви не використовуєте штатив, швидше за все вечірні фотографії містять багато шуму.
  2. Для іспиту залийте 10 різних фоток, зовсім різних. Але коли вас візьмуть, чи не стисняйтесь заливати фотосерії одного і того ж місця або об'єкта. При цьому, як би вам не хотілося, пишіть різні заголовки і різний набір ключових слів, так ви збільшуєте свої шанси бути знайденими покупцем.
  3. Для того, щоб написати ключові слова, користуйтеся допомогою сайту Keyword Suggestions . Просто виберете три або більше фотографій, схожих на вашу і отримаєте список ключових слів. УВАГА! Якщо ви заливаєте схожі фотки, дійте так: для кожної своєї фотографії використовуйте різну вибірку, при генерації фоток, тоді ключові слова будуть відрізнятися.
  4. Заливайте фотографії мінімум раз в тиждень, щоб збільшити шанси на продажу.
  5. Продажі зазвичай починаються, коли у вас є 50 фотографій в портфоліо.
  6. Не застосовуйте фотографії людей для іспиту. Про це далі.

Модел-реліз - це дозвіл людини на продаж фотографій з ним. Не можна просто так взяти і залити фотку людини. Якщо ви зробили портрет своєї дівчини і хочете продати цю фотографію, вам потрібно так само оформити документ під назвою Model-release. Це дуже проста форма, в якій модель і ви підписуєтеся, що фотосесія була проведена. А ще там потрібен підпис свідка, але все, кого я знаю, пишуть туди липового людини.

Детальніше про мо-релізах можна прочитати тут . коротко:

  1. Скачайте реліз англійською або російською мовою тут .
  2. Підпишіть. ось приклад нашого релізу , Де Ксюша сама себе сфотографувала. Так, навіть для автопортретів потрібні мо-релізи.
  3. Залийте цей реліз, коли будете додавати фотографію.

Легко зареєструватися на фотостоці, залити 10 фоток, пройти іспит, потім залити ще трохи і ... закинути це. Не здавайтесь! Так, спочатку з одного продажу ви отримаєте тільки 0.25. Але чим більше у вас портфоліо, тим більше буде покупок. Згодом, мінімальна ціна стане 0.33 і ви це відчуєте!

Ви зареєструвалися і продажі пішли? Як отримати гроші? Є два варіанта. Paypal і Skrill. Ми рекомендуємо другу, там нижче комісії. Заходьте на Skrill і оформляйте аккаунт. Потім просто вкажіть Skrill (він ще називається Moneybookers) і свій емейл в налаштуваннях Shutterstock.

Давайте зробимо цю статтю краще! Постало питання, на який в статті немає відповіді? Пишіть в коментарі! Я відповім там і відразу розширю статтю.

Ви постійно подорожуєте, фотографуєте природу і красивих себе в поїздках і нарешті задумалися про те, щоб на всьому цьому заробити?
Якщо ви вже любите фотографувати і любите обробляти фотографії, то чому б не зробити так, щоб ваші труди приносили хоч якісь гроші?
Ви зареєструвалися і продажі пішли?
Як отримати гроші?
Постало питання, на який в статті немає відповіді?