Донецкий техникум промышленной автоматики

Як в документі Word вводяться римські цифри

  1. Римські цифри в тексті

Р імскіе цифри - данина традиціям і знак поваги античної Римської імперії, що канула в часі, але залишила нащадкам культуру найбільшої цивілізації. І хоча для багатьох з нас вони здаються лише вельми специфічним стилем древньої писемності, римські цифри й досі затребувані. Найчастіше, саме ними користуються для виділення числових величин або, наприклад, нумерації списків.

Однак, на ділі чимало користувачів редактора Word впадають в стійкий ступор, стикаючись з такою, в общем-то, нехитрій завданням, іноді доводячи її рішення до абсурду - пошуку римських цифр в мережі і копіювання їх в текст через буфер. Звичайно ж, будь-яке рішення проблеми може бути використано, але не з такою ж «жерстю»! Тим більше, маючи перед собою чудовий інструмент - редактор Word.

Найпростіше, мабуть, ввести в документ, нумерований римськими цифрами список. Найчастіше саме так виділяють головні пункти або розділи докладного плану. Ось для такого випадку і існує в Word хитра кнопочка нумерованих списків.

Ось для такого випадку і існує в Word хитра кнопочка нумерованих списків

Діє вона просто: встановлюєте курсор в початок потрібного рядка, тієї, яка в списку буде першою. У розділі «Абзац» вкладки «Головна» знаходиться кнопка випадає підменю «Нумерація». Ось тут-то і потрібно шукати піктограму для нумерованого римськими цифрами списку.

Ось тут-то і потрібно шукати піктограму для нумерованого римськими цифрами списку

Натискайте її і вписуйте список. А іноді текст уже є, і до нього також можна застосувати нумерацію - виділяйте абзац і, знову-таки, «клікайте» по ній же. На закінчення просто-напросто подкорректируйте текст та підрівняти його по лінійці.

Римські цифри в тексті

Іноді римські цифри потрібно вставити прямо в тіло тексту. Тоді використовують спосіб лише трохи складніше попереднього. Втім, коли до нього звикаєш, то ніякої різниці вже не помітно - пальці самі натискають кнопки, і здається, що нічого елементарніше просто не буває. Отже, курсор виставляється в потрібне місце, а тепер одночасно затискаються кнопки Ctrl + F9, щоб розкрилися фігурні скобочки.

Тепер залишається перемістити курсор в поле між дужками і набрати: «= число * Roman» (без лапок, зрозуміло). У конкретному випадку «число» - це ніяк не слово, а потрібна цифра.

Після натискання на клавіатурі на F9, фігурні дужки перетворяться в відповідну римську цифру. Правда, просто?

Між іншим, якщо, раптом, знадобиться її підправити, то просто клікніть по цифрі правою кнопкою.

Між іншим, якщо, раптом, знадобиться її підправити, то просто клікніть по цифрі правою кнопкою

Поруч з'явиться меню з пунктом коригування кодів та значень полів. Клацання по ньому поверне римську цифру назад в вид фігурних дужок.

Правда, просто?