Донецкий техникум промышленной автоматики

Як продати нирку і отримати $ 200 000

 1. Скільки коштує продати нирку сьогодні
 2. Де можна продати нирку і за скільки
 3. Як продати нирку в Росії
 4. Чи можна продати нирку на Україні
 5. Скільки коштує продати нирку в Казахстані
 6. Як не втратити і нирку, і гроші
 7. Update!

Не дивлячись на те, що мій блог присвячений темі інвестицій, як-то я опублікував статтю Як здати сперму за 120000 руб і кров - за 20000 руб. Несподівано ця публікація стала найпопулярнішою на сайті. Я вирішив продовжити тему заробітку на своєму тілі і його складових і розповісти про те, скільки коштує нирка в Росії і в світі, де і як продати нирку і чи варте воно того.

Якщо забити в інтернет-пошуковику «скільки коштує продати нирку», система видасть сотні тисяч пропозицій. Певна маса людей сьогодні бачить у продажу органів чи не єдине ефективне рішення всіх своїх фінансових проблем.

І така ситуація складається не тільки у вітчизняному сегменті мережі. Це явище однаково поширене як у відносно небагатих азіатських і східноєвропейських країнах, так і в цілком заможних і цивілізованих. За скільки можна продати нирку? Як і де це зробити? У державній клініці або на чорному ринку - ці питання обов'язково потрібно як слід вивчити перед тим, як піти на такий відповідальний крок.

Скільки коштує продати нирку сьогодні

Очевидно, що найбільш грошовим є ринок Західної Європи. Тутешні покупці готові платити за здоровий орган до 400-450 тис. Євро. І хоча найчастіше донор не отримає і чверті від цієї суми, разовий заробіток все одно виходить дуже навіть солідним.

З огляду на популярність європейського напрямку, багато вербувальники одразу пропонують провести операцію на території ЄС (в списку лідирує місто Мюнхен, в клініки якого потрапляє велика частина бажаючих поділитися своїми органами). Втім, з огляду на вартість операції тут (приблизно 30 000 євро), посередники найчастіше організовують поїздки в Туреччину або Таїланд. Адже за цим напрямком і з візою простіше і витрати набагато нижче (в середньому $ 10 000). Але потрібно враховувати, що в даному випадку якість операції для донора тут буде не таким високим.

За скільки можна продати нирку? Залежно від країни проживання, продати нирку можна приблизно за такими цінами:

 • країни Центральної та Західної Європи - $ 250-300 тис.;
 • Україна і Росія - $ 50-150 тис.;
  Коста Ріка - $ 20 тис.;
 • Китай - $ 10 тис.;
 • Туреччина, Пакистан, Іран - $ 10 тис.;
 • Перу, Таїланд - $ 3-8 тис.;
 • Молдова, Єгипет, Бангладеш, В'єтнам - $ 2-5 тис.;
 • Кенія, Індія - $ 650-1000.

Такий приблизний прайс склали аналітики ресурсу Havocscope. Як видно з цих цифр, органи наших співвітчизників на світовому ринку цінуються досить високо, що і змушує останніх все частіше замислюватися над тим, як продати нирку.

Відразу потрібно зазначити, що практично у всіх цивілізованих країнах комерційна продаж донорських органів знаходиться поза законом. Втім, як і завжди, це мало кого зупиняє. Та й урядові служби частенько прикривають на це очі (як, наприклад, в Ізраїлі). Адже навіть з урахуванням потоку нелегальних продавців донорських органів все одно недостатньо для всіх, хто потребує. Ось і відбувається так, що вербувальники орудують, практично не криючись, і вибудовують майже легальні схеми з транспортуванням донора, його проживанням, операцією, реабілітацією і поверненням на батьківщину. Але це, звичайно, якщо пощастить потрапити на порядну посередника. Тому, вирішивши для себе «хочу продати нирку», спершу потрібно подбати про те, щоб знайти надійного і перевіреного посередника.
На ціну нирки впливають такі чинники:

 • стан здоров'я донора;
 • наявність або відсутність алергії на медичні препарати;
 • наявність або відсутність у донора шкідливих звичок;
 • група крові;
 • функціональний стан органу;
 • терміновості операції.

Останній фактор дуже важливий. Часто буває так, що користуючись важким становищем людини, посередники збивають ціну майже на третину від заявленої.

В середньому номінально продати нирку в Москві можна за суму від 10 до 100 тис. Доларів в залежності від описаних вище чинників, але в реальності «на руки» донори отримують зазвичай не більше 5 тис. Доларів, так як решта йде на реабілітаційний курс, проживання , харчування, авіапереліт і т.д., або просто присвоюється посередниками.

Посередники і нелегальні клініки, куди продати нирку може будь-хто, пропонують донорам ще менші гроші, але в зв'язку з сильною бідністю багато хто розглядає і 500-1500 $ як достатню винагороду Посередники і нелегальні клініки, куди продати нирку може будь-хто, пропонують донорам ще менші гроші, але в зв'язку з сильною бідністю багато хто розглядає і 500-1500 $ як достатню винагороду.

Одне з найгірших положень в СНД склалося в Молдавії, де можна продати нирку за все за 2-3 тис. Доларів і процес давно поставлений на потік.

Найбільше тіньова трансплантологія поширена в Іраку, Індії, Пакистані, Колумбії, на Філіппінах, де нічого не варто продати нирку, а донори отримують зовсім гроші в вигляді 1-3 тис. Доларів, в той час як реципієнти (найчастіше з багатих країн) платять по 20-100 тис., велика частина яких йде посередникам.

Де можна продати нирку і за скільки

За даними Organs Watch, в світі за рік на чорному ринку продається близько 15-20 тис нирок.

Офіційно продати нирку легально можна лише в деяких «цивілізованих» країнах. В даний час на законодавчому рівні торгівлю людськими органами дозволяють такі держави, як Ірак, Іран, Таїланд, Індія і Пакистан. Комерція на ринку трансплантації органів тут досягає 75% від загального обсягу угод, тому вони є популярним напрямком «медичного туризму».

Відразу можна сказати, продати нирку терміново тут не вийде. Оскільки в цих країнах практично всі клініки спеціалізуються на такого роду послуги, на їх території організовуються справжні «ферми» нирок. Під цією назвою мають на увазі особливі готельні або квартирні комплекси, в яких розміщуються люди, що пройшли обстеження. Вони проживають там за рахунок майбутньої угоди і чекають своєї черги на операцію. Сюди, як правило, стікаються десятки тисяч будинків, а основними їх клієнтами стають громадяни США і багатих східних країн.

Як продати нирку в Росії

Як продати нирку в Росії

Як відзначають лікарі, до них в клініки постійно приходять люди, які пропонують на продаж свої нирки та інші органи. При цьому легально в Росії ні купити, ні продати такий «товар» не можна.

Забороненої є торгівля органами, операції ж по їх пересадці (в тому числі і нирок) в Росії не тільки дозволені, а й безкоштовні в державних лікувальних установах для тих, хто цього потребує за медичними показаннями. Інша справа, що бажаючих дуже багато, а операцій проводиться всього близько 1000 в рік, що створює величезні черги на роки вперед, так що в разі раптових серйозних проблем хворим розраховувати потрібно тільки на приватні клініки (для порівняння, в Білорусі кількість подібних операцій в середньому в 2 рази більше, в США - в 18, а в Німеччині та Ізраїлі в 20-25).

Основними медичними центрами, постійно виконують трансплантації нирок, є:

 • МА ім. Сеченова (Москва);
 • НДІ ім. Пирогова (Москва):
 • Великі центри хірургії РАМН;
 • Російська Дитяча клінічна лікарня (Москва);
 • Центр трансплантології ім. Шумакова (Москва);
 • Університет ім. Павлова (Санкт-Петербург).

Операції з пересадки виробляють і інші федеральні і регіональні центри, розташовані не тільки в Москві і СПБ, але і по всій Росії (Новосибірськ, Рязань і ін.).

В СНД це, наприклад, «РНПЦ трансплантації органів і тканин» (Мінськ), «Інститут хірургії і трансплантології ім. Шалімова »(Київ),« Центр трансплантології нирки »(Ташкент) і ін.

Але Закон говорить, що за життя стати донором може тільки кровний родич, який добровільно погодиться поділитися ниркою з кимось із батьків, сестрою, братом чи дитиною. Причому некровних родичам (чоловік, дружина) віддати орган вже не можна. Виняток робить лише для кісткового мозку.

Тому продати нирку в Москві, Спб і інших містах РФ можна тільки через вербувальників, які організовують виїзд в іншу країну, де буде виконана операція.

Чи можна продати нирку на Україні

Згідно з новим законом «Про трансплантацію» (так, власне, і старому теж), вільно купити або продати орган в Україні не можна Згідно з новим законом «Про трансплантацію» (так, власне, і старому теж), вільно купити або продати орган в Україні не можна. Можлива тільки пересадка від родинних донорів або трупів. Тому вся ця діяльність здійснюється на чорному ринку. Досить тільки відкрити інтернет і відразу можна знайти безліч тематичних ресурсів - від простих дощок оголошень і груп у соціальних мережах до справжніх онлайн-супермаркетів, де будь-який бажаючий може запропонувати на продаж орган, докладаючи всю необхідну інформацію, довідки і т. Д.

Вилучення органів відбувається або на території України (в основному в клініках Києва, Запоріжжя та Дніпра), або донор по вже традиційною схемою транспортується до Туреччини або Таїланд (рідше Ізраїль або країни ЄС), де все і відбувається. Ціна нирки, як вже було зазначено, коливається від 50-60 до 180-200 тис євро.

Скільки коштує продати нирку в Казахстані

Чи можна продати нирку в Казахстані? В даному випадку резиденти цієї країни мають деякі переваги перед жителями інших республік колишнього СРСР. Продати нирку легально тут, звичайно, не вийде - це забороняє Закон, але є в ньому і невелика лазівка. Вона називається «Анатомічний дар» (все повністю офіційно і нотаріально завірене). Безоплатно передати свій орган іншій людині мають право його кревні родичі або близькі друзі. Користуючись цим, посередник може провернути комерційну угоду, представивши донора в якості дарувальника. Втім, в останні роки контроль за цим суворий і при підозрі на шахрайство учасники можуть потрапити під слідство.

Так що, і тут питання того, як можна продати нирку, найчастіше впирається в закордонну «відрядження». Основний ринок пропозицій знаходиться в інтернеті, а самі посередники найчастіше пропонують з'їздити «на заробітки» в Індії, Малайзії або Таїланд, де вилучити донорські органи можна при мінімальних витратах і майже без перешкод з боку офіційної влади. Скільки коштує продати нирку в цьому випадку? Якщо вірити даним вже згаданого ресурсу Havocscope, в середньому місцевий донор може розраховувати отримати від 5 до 10 тисяч доларів США. Набагато рідше 20-30 тисяч і то, якщо вдасться знайти порядного посередника.

Як не втратити і нирку, і гроші

На даний момент більшість подібних угод полягає в інтернеті, так що на цьому ринку дуже поширені різні схеми шахрайства. Одна з найпопулярніших - «розлучення» на додаткових витратах.

Найчастіше його жертвами стають люди, що бажають продати нирку терміново. Тут посередники не мучать людини довгими і дорогими перевірками і аналізами, а відразу називають ціну.

Але суть полягає в тому, що сума вказується не «чистими», а без урахування вартості оформлення візи, перельоту, проживання, харчування, операції та реабілітації. Тому, якщо спочатку мова йде, наприклад, про $ 50-60 тис., То після вирахування всіх витрат від неї може залишитися $ 20-30. І розрахунок тут йде на те, що жертва все одно не піде скаржитися.

Інша популярна схема - «розлучення» на аналізи. Шахрай знаходить людину, яка шукає, де продати нирку, і запрошує його здати аналізи в приватній клініці. Після того, як відбувся донор пройде по колу кілька комплексних обстежень зі здачею всіх можливих аналізів, йому повідомляють, що його орган не підходить. В результаті клініка і посередник цілком легально заробляють на аналізах і фактично підкопатися тут ні до чого.

 • Є тут і зовсім жахливі історії з розряду міфології, в яких йдеться про: трансплантологів-беззаконників, які ріжуть людей в якихось підвальних лабораторіях, а потім без грошей викидають на вулицю; трансплантологів-різників, заманюють донорів і повністю розбирають тих на частини; шахраїв, що кидають людей в іншій країні після операції, не заплативши їм нічого.

Але вони в 99% випадків є вигадкою.

 1. По-перше, грамотно вилучити орган і упакувати його для доставки за призначенням може далеко не кожен лікар і виконати таку операцію можна лише в добре оснащеної клініці з кваліфікованим допоміжним персоналом.
 2. По-друге, навіть за умови того, що тіла нещасних жертв «потрошителів» ніхто не знайде, зникнення великої кількості людей ніколи не залишиться непоміченим.
 3. Ну, і по-третє, кидати людини без органу в чужій країні загрожує дуже небезпечними наслідками. При наявності офіційних скарг подібного роду, задіюються правоохоронні служби, яким обчислити і зловити злочинців буде не так і важко.

Так що, хто бажає стати комерційним донором і заробити на продажу своїх органів слід побоюватися тільки двох схем, перерахованих вище. Якщо обумовити всі моменти спочатку і чітко роз'яснити права та обов'язки сторін, угода обіцяє бути вигідною.

Я такої думки: продаж нирки - це всього лише тимчасове рішення ваших проблем.

Якщо людина не впорався зі своїм життям з головою, двома руками і ногами, то нирки не буде помічником.

Гроші витратяться за місяць, а далі все з початку, тільки вже більше проблем, адже у вас вже тільки одна нирка і потрібне лікування.

Update!

Увага, я прийняв рішення закрити коментарі до цієї статті, так як за кілька місяців додалося понад сотні коментарів з телефонами та email, а також коментарями на кшталт «хочу продати нирку».

Я розумію, що у деяких читачів можуть бути скрутні ситуації в житті, але ця стаття інформаційного характеру і без натяків на посередництво. Якщо у вас є бажання продати нирку, то тут ви НЕ знайдете покупця або продавця. Пам'ятайте, продаж нирок є нелегальною в РФ.

Дякую за розуміння!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter, і я її обов'язково виправлю! Величезне спасибі вам за допомогу!


За скільки можна продати нирку?
Як і де це зробити?
За скільки можна продати нирку?
Скільки коштує продати нирку в цьому випадку?