Донецкий техникум промышленной автоматики

Як повернути вільне місце в Mac OS X після установки Time Machine

  1. Як відключити функцію резервного копіювання даних Time Machine на локальний диск ( «Локальні копії Time Machine»)?
  2. Як відключити функцію резервного копіювання змінених документів Time Machine на локальний диск ( «Автозбереження...

Якщо після налаштування роботи Time Machine у вас початок пропадати вільне місце на системному диску Mac, хоча резервні копії створюються на іншому локальному накопичувачі, і ви не знаєте що робити, то ця замітка явно стане в нагоді. У цьому матеріалі ми розповімо куди зникає вільний простір, як його відновити і не допускати подібного надалі.


Одним з найважливіших нововведень, що з'явилися ще в OS X Leopard, стала нова функція - Time Machine, що дозволяє створювати резервні копії як призначених для користувача файлів, так і системних об'єктів Одним з найважливіших нововведень, що з'явилися ще в OS X Leopard, стала нова функція - Time Machine, що дозволяє створювати резервні копії як призначених для користувача файлів, так і системних об'єктів. Функція користується величезною популярністю, але доступна тільки при підключенні іншої фізичної жорсткого диска. Але якщо всі дані зберігаються не на системному диску, чому ж регулярно пропадає місце саме на ньому?

Вся справа в тому, що при відсутності основного пристрої зберігання бекапів (наприклад, як у мене - MacBook Air 13 "SSD 128 ГБ + зовнішній жорсткий диск на 1 ТБ, розбитий на два розділи - 700 ГБ NTFS під особисті дані і 300 ГБ Mac OS Extended для бекапів Time Machine), система OS X автоматично створює резервні копії на локальному накопичувачі, тобто в моєму випадку - на маленькому 128 ГБ SSD, місце в якому і так на вагу золота.

Функція «Автозбереження і Версії документів» (збереження всіх змін в документах), яка «з'їдає» не так вже й багато місця, зберігає резервні копії в директорії / Функція «Автозбереження і Версії документів» (збереження всіх змін в документах), яка «з'їдає» не так вже й багато місця, зберігає резервні копії в директорії / .MobileBackups кореня системного диска.

Функція «Локальні копії Time Machine» (винуватець цієї теми) зберігає свої файли в /.DocumentRevisions-V100.

Відключивши накопичувач для зберігання бекапів, OS X відразу зберігає копії на локальному диску до тих пір, поки в системі не залишиться 20% вільного простору, а вже потім починає затирати старі дані Відключивши накопичувач для зберігання бекапів, OS X відразу зберігає копії на локальному диску до тих пір, поки в системі не залишиться 20% вільного простору, а вже потім починає затирати старі дані. Це відбувається в тому випадку, якщо у вас стоїть HDD. Сценарій з SSD дещо інший - бекап зберігається близько тижня, а копії будуть створюватися до тих пір, поки не залишиться вільного простору.

Apple обіцяє автоматично видаляти неактуальні копії при нестачі вільного простору на локальному диску. Однак на практиці цього не відбувається і доводиться вручну видаляти директорію /.MobileBackups. Якщо вам не настільки важливі локальні копії, то можна взагалі відключити функцію резервного копіювання даних на системний диск. В такому випадку просто необхідно видаляти файли при підключеному накопичувачі, призначеному для бекапів Time Machine.

Як відключити функцію резервного копіювання даних Time Machine на локальний диск ( «Локальні копії Time Machine»)?

1. Відкрийте «Термінал», для цього відкрийте пошук Spotlight і наберіть «Термінал» або ж запустіть через Finder → Програми → Програми → Термінал.

2 2. Введіть команду sudo tmutil disablelocal

Введіть команду sudo tmutil disablelocal

Як відключити функцію резервного копіювання змінених документів Time Machine на локальний диск ( «Автозбереження і Версії документів»)?

Ця функція не вимоглива до вільного простору, та й відключати її настійно не рекомендуємо, однак, якщо дуже сильно хочеться, то виконайте наступний алгоритм дій:

1. У Терміналі отримаєте root-права шляхом введення команди sudo -s

2. Видаліть каталог в який зберігаються файли командою rm -rf /.DocumentRevisions-V100

3. Створіть символьне посилання командою ln -s / dev / null /.DocumentRevisions-V100

Після цих дій система не буде створювати резервні копії.

Дивіться також:

Як відключити функцію резервного копіювання даних Time Machine на локальний диск ( «Локальні копії Time Machine»)?
Але якщо всі дані зберігаються не на системному диску, чому ж регулярно пропадає місце саме на ньому?
Як відключити функцію резервного копіювання даних Time Machine на локальний диск ( «Локальні копії Time Machine»)?