Донецкий техникум промышленной автоматики

Як надрукувати символ, якого немає на клавіатурі

Як надрукувати символіку, яка не передбачено жодної з розкладок клавіатури? Наприклад, знак копірайту, параграфа, іноземних валют, наголоси і т.п. Для цих цілей серйозні текстові редактори передбачають спеціальну функцію. У Microsoft Word така функція реалізована у вкладці стрічкового меню «Вставка». Тут необхідно вибрати «Символ», потім - «Інші символи».

І в окремому віконці отримаємо доступ до величезного переліку різноманітних значків, фігурок, букв латиниці, арабіци, івриту, алфавіту інших народностей. Щоб потрібний знак з'явився в тексті документа, необхідно вибрати його і натиснути «Вставка».

Але як бути, якщо не передбачений клавіатурою символ потрібно вставити не в документ всередині функціонального текстового редактора, а, наприклад, в звичайний блокнот Windows, поле введення даних якоїсь програми або форму у вікні браузера?

У штаті Windows для цього є спеціальна утиліта - «Таблиця символів». У ній представлені символи Юнікоду і ієрогліфи окремих систем письма. Запустити цю утиліту можна за допомогою внутрісистемного пошуку Windows 8.1 / 10 і пошукача по меню «Пуск» у версії системи 7.

1 / 10 і пошукача по меню «Пуск» у версії системи 7

Запустивши утиліту, в вікні таблиці знаходимо потрібний символ, натискаємо внизу «Вибрати», потім - «Копіювати». Символ відправлений в буфер обміну, тепер залишиться тільки вставити його в будь-якому полі для введення тексту.

Символ відправлений в буфер обміну, тепер залишиться тільки вставити його в будь-якому полі для введення тексту

За один раз можна вибрати для копіювання кілька символів. Вибрані об'єкти будуть відображатися в графі внизу «Для копіювання», а після натискання кнопки «Копіювати» все разом відправляться в буфер обміну.

При активації опції додаткових параметрів отримаємо можливість фільтрувати знаки для спрощення пошуку.

Текстові редактори і таблиця символів Windows можуть запропонувати лише офіційну символіку. Якщо ж, наприклад, стоїть питання в створенні креативного никнейма або оформленні привертає увагу статусу для соцмережі, необхідно скористатися спеціальними веб-сервіси. На окремих сайтах в Інтернеті можна скопіювати значки на будь-який смак і колір - сердечка, квіточки, зірочки, іншу привабливу мішуру. Більш того, на таких сайтах можуть пропонуватися навіть готові ідеї для никнеймов - пафосні або плоскі слівця і вираженьіца, одягнені в цю найпривабливішу мішуру. Потрапити на такі сайти можна, запровадивши в пошуковик запит «символи для ників» або «символи для статусів».

Як надрукувати символіку, яка не передбачено жодної з розкладок клавіатури?