Донецкий техникум промышленной автоматики

Як купити дешеві квитки на поїзд в Росії

 1. Купівля квитка на поїзд в касі
 2. Купівля в терміналі самообслуговування.
 3. Купівля електронних квитків на поїзд на сайті "РЖД"

Нещодавно мій друг, людина технічно підкований, заявив, що не знає, як купувати квитки на поїзди далекого прямування в інтернеті

Нещодавно мій друг, людина технічно підкований, заявив, що не знає, як купувати квитки на поїзди далекого прямування в інтернеті. Звичайно, я не сумніваюся, що він розбереться з цим без проблем, але це наштовхнуло мене на думку, що не тільки у нього можуть виникати такі питання. Тому я вирішив сказати кілька слів про "РЖД".

З огляду на монополії ВАТ "РЖД" у нас практично немає варіантів, як тут можна заощадити або вигадати. Єдино, можна не користуватися сервісами, які беруть свою комісію, а купувати квитки безпосередньо. Найдешевші квитки на поїзд будуть, звичайно, в касі, в терміналі самообслуговування на вокзалі і в інтернеті на офіційному сайті "РЖД" .

Купівля квитка на поїзд в касі

Купівля квитка на поїзд в касі

Безумовно, це найвідоміший спосіб і говорити про нього особливо нічого. Ще років 10 тому по-іншому і не можна було. В останні роки особисто я практично перестав користуватися квитковими касами на вокзалі. Їх можна використовувати тільки якщо ви живете або буваєте поруч з вокзалом, і тоді покупка в касі не відніме багато часу. Ну або при особливій необхідності. Хоча особисто мені все одно більше подобається самому вибирати поїзд і вагон, коли я бачу всі варіанти на екрані, а не слухати, що там розповість касирка.

Єдине, радує, що в останні роки рідко доводиться бачити подібну картину, як на фото вгорі. Черзі до каси стали помітно менше, якщо не зникли зовсім. Думаю, це пов'язано з тим, що люди все більше користуються дистанційними методами покупки квитків на поїзд.

Існують ще комерційні каси, які є, по суті, посередниками. Там ви отримаєте той же квиток, але ще з сервісним збором від 200 рублів. Чи потрібно вам це - вирішуйте самі.

Купівля в терміналі самообслуговування.

Купівля в терміналі самообслуговування

Такі термінали є зараз на кожному вокзалі. Купити квиток там так само просто, як покласти гроші не телефон. Для покупки вам знадобиться банківська карта (підійде і звичайна зарплатна, яка є зараз практично у всіх) і п'ять хвилин часу. Черги тут практично ніколи немає. Правда, іноді буває, що, з трьох терміналів працює один, і тоді чергу все-таки може утворитися, але знову ж таки це вкрай рідко.

Мінус в тому, що термінали зазвичай бувають тільки на вокзалі. Тобто треба витратити час, щоб доїхати.

Плюс в тому, що при покупці через термінал ви бачите відразу всі можливі поїзда і ціни і можете вибрати ту категорію, яка цікавить особисто вас, без зайвих питань.

За покупку вам тут же роздрукується квиток на помаранчевому одношаровому бланку (по-розумному це бланк АСУ "Експрес")

Ще одна функція таких терміналів - роздруковувати вже куплені в інтернеті квитки. Це може знадобитися в декількох випадках:

 • Якщо на поїзді немає можливості електронної реєстрації. Тоді за отриманим кодом ви друкуєте квиток в терміналі. Це займає пару хвилин і можна робити прямо перед виїздом;
 • Якщо ви не роздрукували паперовий квиток з електронною реєстрацією заздалегідь. Поки, як правило, його і не вимагають. Але, теоретично, вас мають право не посадити в поїзд, якщо у вас пройдена електронна реєстрація, але немає цього підтвердження. Тоді просто роздрукуйте квиток за кодом (знову ж таки, код потрібно берегти!);
 • З якоїсь іншої причини. Наприклад, якщо я їду на поїзді у відрядження, то роздруковую квиток в терміналі для бухгалтерії. На паперові квитки вони щось лаються.

Купівля електронних квитків на поїзд на сайті "РЖД"

Купівля електронних квитків на поїзд на сайті РЖД

Це найулюбленіший мій спосіб і найзручніший, як мені здається. З наступних причин:

 1. Це швидко (особливо після того як один раз розберетеся, і все стане зовсім зрозуміло);
 2. Це зручно. Виходити нікуди не треба. Квиток на поїзд купується за п'ять хвилин, не встаючи з дивана));
 3. Квитки на поїзд без комісії.

В інтернеті є багато сервісів, які так само пропонують купити квитки на поїзд онлайн. Наприклад, це tutu.ru або ufs-online.ru , Якою перекладають Яндекс.Распісанія . Але там ви придбаєте квиток з комісією сайту. Наприклад, ось ціни на один і той же поїзд Санкт-Петербург - Москва 11 березня:

На сайті "РЖД"

На сайті  РЖД

на tutu.ru

ru

на ufs-online.ru на  ufs-online

Як ми бачимо, на другому і третьому сайтах ціна вище більш ніж на 300 рублів. А оскільки квитки не відрізняються, то логічно використовувати саме сервіс РЖД , Без будь-яких посередників.

Єдине, на РЖД поки можна оплатити квиток тільки банківською картою. На інших сервісах можливе використання і електронних грошей.

Ось так коротко я висвітлив загальні питання покупки квитків на поїзд без комісії. В наступній замітці детально розбираю процес купівлі електронного квитка на сайті РЖД.

Всім гарного дня, і спасибі за увагу до цього блогу !))

Оцініть статтю!