Донецкий техникум промышленной автоматики

Як складаються рекламні слогани для залучення клієнтів, придумати рекламний слоган фірми

 1. Рекламні слогани для залучення клієнтів
 2. Рекламний слоган фірми: правила
 3. слоган
 4. оригінальний слоган
 5. сенс слогана
 6. позитивний слоган

Рекламні слогани для залучення клієнтів - часто це перше, а іноді і головне, з чим асоціюється у покупця і споживача той чи інший бренд: якщо продуктом ще не користувалися, не купували, то рекламний слоган буде першим, що почує потенційний клієнт. Як придумати слоган для компанії: існують певні правила, яких необхідно дотримуватися, розробляючи рекламний слоган для свого бренду, своєї фірми.

зміст:

1. Слогани для залучення клієнтів
2. Як придумати рекламний слоган: правила

Рекламні слогани для залучення клієнтів

Рекламний слоган - це коротка характеристика бренду, товару, фірми, своєрідний девіз. З англійської він так і перекладається - гасло, тобто фраза, яка спонукає до певних дій. У нашому випадку рекламний слоган спонукає покупця (споживача, клієнта, замовника) до того, щоб купити те, що ви продаєте - продукти, товари, послуги.

Є дві категорії слоганів:

 1. Рекламні слогани для залучення клієнтів, які визначають якийсь конкретний товар, його різновиди. Наприклад, вийшла нова модель якогось вироби, для якої придумується свій рекламний слоган. Відповідно, кожен раз з виходом нової моделі він буде різним.
 2. Слогани, які стосуються фірми, точніше, бренду (слоган для компанії). Тоді рекламний слоган придумується таким чином, щоб мова в ньому йшла про всю фірмі. Це вже більше іміджева реклама.

Але в будь-якому випадку, коли мова йде про слогані для всього бренду, а не для окремого товару, то цей загальний слоган все одно стосується кожного товару фірми. Почувши або побачивши слоган бренду, покупець повинен розуміти, що позитивна інформація, укладена в слогані фірми, відноситься і до кожного товару, який продається під цим брендом.

Читайте також: ABC і XYZ аналіз товарного асортименту в магазині


Слоган для залучення клієнтів повинен бути коротким, ємким і точним. Всього в декількох словах рекламного (або іміджевого) слогана для залучення клієнтів має полягати практично все, що стосується фірми, її діяльності, продукту:

 1. Що рекламується, що продається.
 2. У чому переваги саме цього продукту в порівнянні з аналогами, чому споживач повинен купити саме його.
 3. Характеристики товара, продукту, послуги.
 4. Ціна, яка влаштовує покупця.

Читайте також: Як написати скрипти для менеджерів з продажу, які дадуть результат

Все це повинно вміститися в кілька слів, які не обов'язково повинні точно відповідати на вище означені питання безпосередньо. Але як мінімум за своїм змістом і задумом ці кілька слів рекламного слогана повинні сказати клієнту і покупцеві, що саме цей товар відповідає всім його вимогам, побажанням, сподіванням, марень і реальним очікуванням.

Взяти, наприклад, слоган однієї відомої мережі фаст фуду - I`m lovin`it. У перекладі на російську - я люблю це, мається на увазі продукція цього бренду.

З одного боку, в цьому слогані немає нічого, що б вказувало на відповідність перерахованим вище пунктам - в слогані не йдеться ні про продукт, ні про його характеристики, ні про ціну. Але будь-яка людина відразу розуміє, про що йде мова і відразу знає, чому саме ця продукція цього бренду для споживача може бути актуальною і за ціною, і за смаком, і по додатковому сервісу, і за іншими характеристиками, про які в слогані безпосередньо не сказано ні слова.

Читайте також: 7 етапів продажів: ефективна техніка продажів

Також слоган для залучення клієнтів повинен бути впізнаваним, легко запам'ятовується.

Тому складання рекламного слогана можна назвати мистецтвом. Але їм легко опанувати, якщо дотримуватися певних правил.

Відповідно, правильно створений слоган, буде працювати на підвищення ефективності роботи підприємця і його бізнесу.

Читайте також: Як розрахувати собівартість товарів в роздрібному магазині

Рекламний слоган фірми: правила

Для того, щоб придумати рекламний слоган фірми, необхідно дотримуватися певних правил.

слоган

В першу чергу, рекламний слоган повинен бути легко впізнаваним: фраза, що складається з декількох слів, повинна бути такою, що запам'ятовується. Почувши її, прочитавши, людина відразу повинен зрозуміти, про що йде мова - слоган повинен асоціюватися з брендом, фірмою або конкретним продуктом, товаром, до якого він належить.

Рекламний слоган повинен бути легко вимовним. Придумуючи слоган, потрібно використовувати прості слова, не можна використовувати важкі, складні слова, словосполучення, чудернацькі слова і словотвору.

Рекламний слоган повинен бути коротким: 2-4 слова. Фахівці кажуть, що в деяких випадках допустимо використовувати до 6 слів: головне, щоб вони були до місця. Навскидку будь-яка людина може пригадати відомі, що працюють слогани, які короткі, складаються з 2-4 слів і їх знають у всьому світі: «I`m lovin` it», «Connecting people», «Тойота - керуй мрією». У багатьох слоганах немає навіть згадки бренду, однак, у всьому світі люди знають, про що йде мова.

Якщо є можливість використовувати риму, варто це робити: римовані слова і пропозиції запам'ятовуються легше.

Читайте також: Як скласти чек-лист для менеджера з продажу

оригінальний слоган

Рекламний слоган повинен бути оригінальним. Є безліч слів, які в першу чергу приходять в голову, коли необхідно придумати рекламний слоган, який найбільш повно опише рекламований товар і спонукає людину до покупки. Це такі слова, як: погляд, вибір, істина, якість, аромат, колір, розмір та інші.

Ще є прикметники, які в першу чергу приходять на розум, коли потрібно охарактеризувати свій товар, придумуючи слоган: єдиний, барвистий, прекрасний, ексклюзивний і т. П.

Так ось, забудьте ці слова і ніколи їх не використовуйте в своїх рекламних слоганах. Справа в тому, що ці слова, іменники і прикметники - настільки побиті, неоригінальні, що ефективність їх використання в рекламних слоганах дорівнює нулю.

Читайте також: Бонусна програма для магазину: розробка та впровадження

Використання таких слів навіть може привести до негативного, зворотного ефекту: потенційний покупець може подумати, що автори реклами не оригінальні, нудні, а значить, і товар, який вони рекламують і продають, нічого хорошого і розумного з себе не представляє.

Не потрібно поспішати з вибором слів для рекламного слогана. Варто постаратися, щоб слоган був оригінальним.


Якщо все ж якісь з вищевказаних слів в рекламному слогані використовуються, але ваша пропозиція дійсно є ексклюзивним на ринку і про це потрібно сказати, то в слоган все одно необхідно внести щось оригінальне. Потрібно розбавити слоган іншими словами, словоформами таким чином, щоб він не був банальним. Банальність може і нашкодити вашому бізнесу.

Читайте також: Аналіз рентабельності в магазині. Виявлення ходових і неходових позицій

сенс слогана

Будь-рекламний слоган повинен нести певне смислове навантаження. Тобто, він повинен акцентувати увагу споживача або потенційного покупця на чомусь конкретному.

Зокрема, це може бути якась певна характеристика товару. Може бути, цей товар серед аналогів є кращим або найдешевшим.

Може бути цей товар є найкращим для певної цільової аудиторії бренду: для чоловіків або для жінок, для молодих людей або для більш старшого покоління, товар або продукція для тих, хто веде активний спортивний спосіб життя або навпаки вважає за краще «ледачий» відпочинок в оточенні зручностей цивілізації.

Відповідно, визначивши свою цільову аудиторію, необхідно в рекламному слогані підкреслити, що в такому-то товар є певні характеристики, які для саме цієї категорії покупців стануть найвигіднішими.

Читайте також: А вам навіщо CRM система?

позитивний слоган

Рекламний слоган - це реклама вашого товару, яка націлена на те, щоб споживач купив товар або послугу у вас, а не у конкурента. При цьому необхідно пам'ятати важливе правило: рекламний слоган завжди повинен бути коректним.

Яким би не була спокуса сказати, що у конкурентів товар набагато гірше, ніж ваш, навіть якщо це дійсно так, цього робити не можна.

По-перше, покупець вирішить, що раз ви не поважаєте свого конкурента, невтішно про нього відзиваєтеся, то і до покупців у вас таке ж відношення.

А по-друге, за некоректну рекламу можна поплатитися величезним штрафом: антимонопольна служба пильно стежить за тим, що і як ви рекламуєте.

Читайте також: Як підвищити лояльність покупців: фактори успіху

Найкращим рішенням буде використання в рекламі тільки позитивних образів, фраз, слів, пропозицій.

І ніколи не використовуйте заперечення, частки «ні» і «не». На підсвідомому рівні у споживача ці вирази викликають негативні емоції і результат впливу може бути зворотним бажаному.

Читайте також: Побудова воронки продажів для роздрібного магазину