Донецкий техникум промышленной автоматики

Як вести сімейний бюджет?

  1. спосіб конвертиків
  2. спосіб комп'ютерний
  3. спосіб сучасний

У сучасному світі осередок, берегинями якого нас звикли вважати, є сімейний бюджет, все чесно зароблене. Воно й не дивно: адже жінка завжди в курсі, у що одягнути дітей, що приготувати на вечерю і чого не вистачає в господарстві. Як вести сімейний бюджет, щоб сімейні фінанси були плодоносним деревом, а не чорною дірою? Розповідає sympaty.net.

У сучасному світі осередок, берегинями якого нас звикли вважати, є сімейний бюджет, все чесно зароблене

Загальні поради, як вести сімейний бюджет, від «Гарною й Успішною»:

  1. Відповідати за ведення бюджету повинен одна людина. Інакше буде плутанина.
  2. Незалежно від того, який спосіб ви оберете для ведення бюджету, зробіть собі кілька фондів: «Непередбачена», «Дні народження» і ще кілька на ваш розсуд. Зазвичай ці 2 сфери витягають з бюджету відразу багато грошей, а якщо вони не були передбачені (зламалася пральна машинка, син втратив телефон, несподівано запросили на свято і т.д.), це б'є по кишені. Відкладайте туди фіксовану суму або відсоток, і ви будете почувати себе впевнено.
  3. Збирайте чеки, настане випадок, коли ви скажете собі за це спасибі.
  4. Плануйте бюджет! Звичайно, для початку потрібно просто привчити себе регулярно його вести, а потім вже починайте ставити цілі, аналізуйте, скорочуйте статті, збільшуйте статті. Пам'ятайте: бюджет - відображення вашого гаманця.
  5. Не шукайте в інтернеті готові моделі. З досвіду, простіше посидіти і подумати, але зробити це «своїм», інакше ви просто не будете вести бюджет регулярно. Набридне.
  6. Знайте свої доходи. Це, звичайно, звучить дивно, але багато хто не знає: премії, основна зарплата, віддали борг , Підробіток, подарунок. У підсумку скільки б не заробили, гроші розходяться все одно. Куди?
  7. Робіть висновки по бюджету в розрізі 3х місяців, після закінчення одного місяця можна зробити якісь проміжні припущення, але загальна картина зазвичай буває видно тільки через більш тривалий час.

Як можна вести сімейний бюджет: різні способи

Спосіб паперовий. Для тих, кому чужий комп'ютер

Найпростіший спосіб ведення сімейного бюджету - це спосіб вічної зошити (амбарний книги). Кожну сторінку потрібно розлінованих на 5 стовпчиків: «Дохід», «Витрата», «Сфера» (наприклад, їжа, одяг, ремонт. Можна зробити докладніше, наприклад, їжу розділити на «солодке», «м'ясо», «овочі»), «Сума», «Разом» (тут потрібно написати, скільки в підсумку у вас залишилося в запасі грошей після певної операції - дохід або витрати включаються).

На початку місяця заплануйте суму, яку ви розраховуєте витратити, розподіліть її по сферам (скільки на одяг або їжу, скільки на непередбачені витрати). Записуйте все фінансові операції родини, в кінці місяця підведіть підсумок: вийшли ви в нуль, чи вийшло тримати баланс за сферами, всього вам вистачало. З цієї інформації ви зможете розпланувати наступний місяць.

спосіб конвертиків

Визначте сфери, які є актуальними для вашої родини: комунальні послуги, кредит, одяг, їжа, визначте, скільки ви готові витратити на місяць на кожну сферу, заведіть відповідну кількість конвертиків. Можна поділити сфери з чоловіком, а можна відповідати за все самій. Цим способом ви себе застрахуете від того, що якась сфера життя буде покрита недостатньо, а якась з надлишком.

спосіб комп'ютерний

В общем-то ця сама зошит, тільки з більш просунутими функціями. Дуже зручно вести сімейний бюджет в простій програмі Excel. Принцип той же, що і в зошиті. Але якщо ви вмієте користуватися цією програмою, то через місяць ви зможете скласти діаграму і наочно побачити, на що йде найбільше грошей, ви автоматично прорахуєте те, що вам потрібно за допомогою формул.

спосіб сучасний

З розвитком комп'ютерних технологій в світі з'явилася така маса різних програм і додатків, що немає сумніву в тому, що ви зможете знайти щось своє. Крім того, використання спеціальних програм зручніше і тим, що там простіше відслідковувати рух грошей, якщо у вашій сім'ї кілька рахунків у банку, дуже різні джерела доходу, або просто велика родина.

Безкоштовні програми для комп'ютера

Завантаження ...

«Свої гроші», My Personal Accounter (Мій особистий рахівник), Domeconom, Buddi, Ability Cash - всі ці програми російськомовні, не вимагають володіння Спеціалізоване бухгалтерськими термінами, дозволяють вести не тільки сімейний бюджет, але і відстежувати фінансові потоки невеликого підприємства, що дуже зручно, якщо хтось із родини займається бізнесом.

Безкоштовні програми для телефону, планшета

Сімейний бюджет, Бюджет, Home Budget manager, Money manager, Домашній бюджет.

Додатків для телефону дуже багато, але з досвіду - скачати потрібно все. Відкрити, поклацати, спробувати, так ви знайдете одне, що підійде саме вам. Вести домашні сімейні бюджет на телефоні, звичайно, дуже зручно, хоча б тим, що телефон - завжди під рукою.

Ведення бюджету - невід'ємна частина життя заможних людей. Кажуть, що слово «жебрак» в своїй суті має сенс «не вважає гроші». Чи не контролює. Відповідно, гроші відлітають з тим же вітром, що і прилетіли. А шанобливе і уважне ставлення до власних фінансів дозволить вам відчути себе впевненіше.

Вести сімейний бюджет - значить бути господарем своїх грошей.

-
Автор - Любов Щеголькова, сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна

Копіювання цієї статті заборонено!

Як вести сімейний бюджет, щоб сімейні фінанси були плодоносним деревом, а не чорною дірою?
Куди?