Донецкий техникум промышленной автоматики

Як вести сімейний бюджет, або Сила ковертіков

Часто саме невміння правильно вести сімейний бюджет і грамотно розпоряджатися тими коштами, які у нас є і які ми заробили, призводить партнерів до взаємного розчарування, образ і невдоволення, а деякі сім'ї і до розлучення.

Для щасливого сімейного життя, крім усього іншого, необхідно ще й фінансове благополуччя, вміння правильно вести витрачати гроші Для щасливого сімейного життя, крім усього іншого, необхідно ще й фінансове благополуччя, вміння правильно вести витрачати гроші. Ви можете прочитати ще багато статей про сімейний бюджет ТУТ. Щоб гаманець, як то кажуть, ломився від грошей. Для цього не обов'язково щомісяця заробляти по мільйону доларів (хоча і це можна), необхідно всього лише навчитися правильно вести розподіляти гроші і розпоряджатися тими коштами, якими володіє в даний момент ваша сім'я.

Коли ми вміємо мудро і правильно розподілити гроші і коли у нас завжди і на все вистачає грошей, в нашому житті настає спокій і відчуття надійності і достатку. А це благотворно позначається на відносинах між партнерами. Адже часто саме жінка любить витратити певну кількість грошей на чергову «необхідну» річ, або навпаки, намагається тягнути все на собі, при цьому не передаючи відповідальність своєму чоловікові.

Часто наш улюблений чоловік починає сердитися на нас і проявляти невдоволення з - за того, що ми не вміємо грамотно розпоряджатися грошима. Про яку любов і повагу до жінки може йти мова, якщо між чоловіком і дружиною панують сварки і невдоволення, нестача грошей, тільки лише з причини відсутності систематизації бюджету і нашої фінансової безграмотності? - Так чи варто нам доводити нормального мужика до такого стану? Адже, якщо хто поки ще не знає, гроші відіграють величезну роль у відносинах між чоловіком і дружиною.

Відчуття спокою і радості дають скоріше не гроші, а те, як ми вміємо вести бюджет і розпоряджатися грошима, чи залишаються вони у нас до моменту нового надходження !? Нехай навіть 10 рублів (або 10 тисяч), але у вас обов'язково повинні залишитися ці гроші до дня чергової зарплати або надходження пасивного доходу! (Про те, як легко і швидко збільшити дохід в рази, можете дізнатися з книги Р. Кірранова за посиланням http://www.sun-hands.ru/16tityl11.html )

Гроші відіграють величезну роль в нашому житті. І, часом, дуже позитивно позначаються на любові і повазі до нас нашого чоловіка, на відносинах в сім'ї. Коли порядок розподілі грошей, чоловік розслаблений і може більше часу і уваги приділити нам, його коханої і єдиної жінки.

У чому полягає наша основна помилка при витрачанні грошей?

У тому, що всі наші гроші зберігаються в одній «купі» і не зовсім зрозуміло, а хто і за що несе відповідальність? Тобто, як ви, так і ваш чоловік, можете брати будь-яку кількість грошей на продукти, на оплату комунальних послуг, на покупку одягу, на особисті потреби і заначки і так далі. Ніхто ніби й не зловживає, але спочатку, коли здається, що грошей багато і на все вистачить, людина починає витрачати набагато більше, ніж потрібно.

Начебто, приблизно, ми розуміємо, що на основні закупівлі нам потрібно стільки-то, на одяг - стільки-то, на оплату послуг ще певна сума. Але, не завжди ми можемо вчасно зупинитися і правильно розрахувати витрачені кошти. Важко, коли відкриваєш ящик з грошима, а там лежить багато папірців. І, виникає відчуття, що, скільки б не брав, вони будуть тільки додаватися. Відсутність систематизації вводить нас в найглибша помилка і це помилка, як правило, завжди має важкі наслідки в кінці місяця у вигляді відсутності цих самих «папірців».

Вже не один рік пройшло з того часу, як до нас нарешті «дійшов» дуже простий і легкий спосіб систематизації грошей. До цього ж часу у нас періодично виникали важкі ситуації через перевитрати грошей на щось одне, на шкоду іншому. Виходило так: ось надійшли гроші, ми сідаємо і промовляємо, на що їх витратимо, скільки відкладемо і що купимо. Всі згодні, все орієнтуються в цінах і знають, що і скільки коштує. І ось проходить тиждень, другий ... і у нас залишаються зовсім невеликі гроші, якісь копійки, а основне так і не оплачено, одяг куплена, але не та, продуктів на зразок багато, але не зроблені основні закупівлі круп, овочів і т.д .

- Чому? Чому так відбувається? - це питання ми обговорювали з чоловіком не один місяць, і навіть не один рік.

Я чесно вважала себе економною людиною, а чоловіка постійно звинувачувала в тому, що це він «не вміє витрачати гроші». Звинувачувала його в тому, що він може взяти велику суму грошей і спустити її за раз на книги, на подарунки для мене, на покупку абсолютно непотрібних фруктів. Міг принести мішок, доверху набитий виноградом, яблуками, ананасами, купленими на останні гроші в сімейному бюджеті.

Щомісяця в нашій родині повторювалася одна і та ж ситуація: ми сідали, все вважали, погоджувалися з тим, що потрібно економніше витрачати свої кошти, розподіляли, скільки грошей і на що нам необхідно виділити .... І все починалося спочатку. Ця ситуація тривала до тих пір, поки в якийсь момент до мене не прийшов питання: «А як я сама витрачаю наші гроші? Чому я вважаю себе економною і звинувачую чоловіка в невмінні витрачати гроші? А якщо все-таки чесно так, правді в очі? »

Не буду вдаватися в усі подробиці, але результат такого аналізу, з одного боку, виявився для мене дуже важким (неприємно було те, що і за мною грішки водяться), з іншого боку, ось уже кілька років, як в нашій родині зникли сварки, образи і скандали на грунті грошей і їх відсутності. І, якби я раніше знала, як сильно, в кращу сторону, зміниться ставлення мого чоловіка до мене, давно б почала щось міняти в своїх переконаннях!

Крім того, що я знайшла в собі багато звичок, які заважали мені грамотно розпоряджатися грошима, я так само запропонувала застосовувати метод «конвертиків».

Я пішла і купила 10 конвертів Я пішла і купила 10 конвертів. Тепер ми стали не просто розподіляти гроші і залишати їх в загальному бюджеті, сподіваючись на свою пам'ять і дисципліну, а стали систематизувати і розкладати їх по конвертах. У нас утворилися наступні «купки» (Суми взято абсолютно приблизні, скоріше для прикладу, головне - зрозуміти сам принцип):

- Закупівлі (сюди ми виділяємо необхідну суму на базові закупівлі для нашої сім'ї на два тижні: крупи, овочі, олія, мюслі, сухофрукти, фрукти, господарське приладдя).

- Сторублёвая програма (сума приведена просто для прикладу. Це може бути і 500 рублів, і 1 тис. І 2 тис., У кожного свої щоденні витрати) - в цьому конверті у нас виділені гроші на півмісяця, для щоденних покупок на певну суму рублів . Тобто, ми, звичайно, можемо витратити і більше в день, але тепер ми обидва розуміємо, що та сума, яку ми виділили на півмісяця, може дуже швидко зникнути і доведеться нам жити на гречці з рисом, замість того, щоб періодично їсти сир , сир, рибу і фрукти. Тепер ми обоє бачимо, скільки грошей у нас залишається в «конвертику 100 рублевої програми» і розуміємо, що, витративши більше запланованого, залишимося без грошей.

- Інвестиції - На тему інвестицій є багато літератури і зараз ми пишемо про інше. Я дотримуюся твердої позиції в тому, що кожній родині необхідно замислюватися про своє майбутнє. З будь-якого доходу можна виділити гроші, нехай це буде не 50% ваших загальних доходів і не 25, але 10% можна виділити завжди. Якщо регулярно будете міркувати на цю тему, читати навчальну літературу, то з часом визначитеся, куди хочете гроші вкладати, і через кілька років зрозумієте, що не дарма витрачали свій час і зусилля. Рекомендую прочитати статтю «Пасивний дохід і техніка накопичення грошей» .

- Комунальні платежі - З цим конвертиком все зрозуміло. Є обов'язкові платежі, кожна сім'я їх знає.

- Резерв - Це один з найважливіших і необхідних конвертів. Нехай ви виділите невелику суму: нехай 100 рублів, нехай 300 рублів. Хтось може 1 тис, 10-20 тисяч - справа не в самій сумі, а в принципі. Необхідно залишати резерв з кожного надходження грошей - це незаперечний факт. І якщо так вийшло, що в цьому місяці у вас не виникло непередбачених витрат, не витрачайте гроші, що залишилися на придбання чергової речі - залиште їх на тривалий резерв. У кожній родині, рано чи пізно, виникають різні ситуації, що вимагають непередбачених грошових коштів. І набагато краще, якщо у вас будуть «передбачені непередбачені витрати».

- Відпочинок, відпустка, розваги - за значимістю такий же важливий конвертик, як і Резерв. Як сказав Шварц: «Дуже шкідливо не їздити на бал, коли ти цього заслуговуєш». У цьому випуску ми не розглядаємо тему відпочинку з партнером, але будь-який подружжю необхідно відпочивати і розслаблятися, побути наодинці один з одним. І краще, якщо ви будете дозволяти собі розваги на гроші не з продуктового конвертика. Сума так само залежить від вашого достатку. Нехай навіть 100 рублів або 50 0000 тисяч - в загальному, хто скільки може. Але обов'язково виділіть гроші на відпочинок, на поїздку до друзів, похід в кіно або театр, або просто покупку цікавого диска або журналу.

- Одяг.

- Спорт, здоров'я.

І так далі. Самі визначте свої «конвертики», я розписала вам лише принцип і тепер все в ваших руках.

У сім'ях, у кого є діти, заведіть такі ж конвертики на кожну дитину окремо. Тоді вам простіше і легше буде розуміти, скільки грошей і на що у вас йде, скільки залишається в резерві і т. Д.

Тепер крок другий. Визначте з чоловіком, хто і за який «конвертик» буде нести відповідальність. Хто оплачує комунальні, хто складає список і робить закупівлі, хто інвестує, а хто резервує і так далі, так далі. Але ніколи не сваріть себе або чоловіка, якщо у вас з першого разу не все вийшло. Якщо ваш улюблений знову розтратив гроші з конвертика «100 рублевої програми» або «Комунальні платежі», не намагайтеся самі «вирішити і врятувати ситуацію». Все-таки, спробуйте не все тягнути на собі, а й вчити свого благовірного бути відповідальним.

Кілька років тому ми регулярно проходили з чоловіком через такі ситуації. Він гроші розтрачує, я засмучуюся, плачу, ображаюся ... і починаю «шукати, вирішувати, рятувати». Поки в якийсь момент, коли він знову прийшов «з повинною головою» і став питати «що робити, де б грошей взяти», я у відповідь повела себе точно так само. Подивилася на нього абсолютно «наївним» поглядом і запитала: «Слухай, а що ж тепер нам робити? Як же ми тепер будемо жити? Ну, ти придумай що-небудь, ти ж Чоловік! ».... І зайнялася своїми справами. До речі, в той момент стільки в собі сили відчула і радості, нарешті я зрозуміла, що сама багато років «тягнула, вирішувала» і намагалася грати, в міру успішно, роль мужика.

Після тієї ситуації в нашій родині нарешті дійсно все стало змінюватися. Мій чоловік зрозумів, що я більше не претендую на першість і роль чоловіка в сім'ї та що з ситуацією не справляюся, мій чоловік з кожним днем ​​став ставати все відповідальніше і успішніше. І куди тільки зник той «безвідповідальний велика дитина і марнотрат», коли я перестала грати роль все вирішальною жінки, яка і в вогонь, і в воду.

Що найприємніше в усьому, що відбувається, я нарешті-то стала розуміти і відчувати, наскільки приємно бути Жінкою, бути Улюбленою Жінкою, про яку дбають, яку балують і постійно хочуть чимось порадувати, як-то їй сподобатися. Поки я претендувала на роль чоловіка і намагалася вести себе відповідно (до речі, в міру успішно), я не була в повному сенсі слова Жінкою. І скільки ж багато я втрачала. Заперечуючи свою справжню суть, я заперечувала зі свого життя так багато всього приємного, що може пізнати і відчути тільки справжня жінка!

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт sun-hands.ru обов'язкове!

З повагою, Анастасія Гай.

Так чи варто нам доводити нормального мужика до такого стану?
У чому полягає наша основна помилка при витрачанні грошей?
У тому, що всі наші гроші зберігаються в одній «купі» і не зовсім зрозуміло, а хто і за що несе відповідальність?
Чому?
Чому так відбувається?
Ця ситуація тривала до тих пір, поки в якийсь момент до мене не прийшов питання: «А як я сама витрачаю наші гроші?
Чому я вважаю себе економною і звинувачую чоловіка в невмінні витрачати гроші?
А якщо все-таки чесно так, правді в очі?
Подивилася на нього абсолютно «наївним» поглядом і запитала: «Слухай, а що ж тепер нам робити?