Донецкий техникум промышленной автоматики

як заробляють форекс брокери

  1. Роль форекс-брокера
  2. Платежі форекс-брокерів

На валютному ринку трейдери і спекулянти купують і продають різні валюти в надії на те, що валюта буде дорожчати або знецінюватися. Валютний ринок форекс це ринок з високим ризиком і оборотом понад 5 трильйонів доларів в день. Для укладення угод трейдери користуються послугами посередників - форекс-брокерів. Незалежно від того отримав трейдер прибуток або поніс збиток, вони роблять свої гроші на комісійних і збори (деякі з яких приховані). Розуміння того як вони заробляють гроші може допомогти вам у виборі правильного брокера.

Розуміння того як вони заробляють гроші може допомогти вам у виборі правильного брокера

Роль форекс-брокера

Валютний брокер приймає замовлення на покупку або продаж валюти і виконує їх. Форекс брокери зазвичай працюють на позабіржовому ринку цінних паперів, т.зв. OTC ринок (over-the-counter, через прилавок). Це ринок, який не підкоряється тим же правилам, що і інші фінансові біржі. Отже, такий брокер не залежить від багатьох з правил регулюючих операції з цінними паперами. Це означає, що вам слід бути дуже обережними у виборі свого брокера. Рівень капіталізації і надійність тут є вирішальними факторами.

Платежі форекс-брокерів

В обмін на виконання ваших замовлень на покупку або продаж тієї чи іншої валюти, брокер стягує комісію або спред. Комісія це певна сума утримується з кожної угоди, розмір комісії, як правило, залежить від обсягу угоди. Спред це різниця між ціною купівлі та ціною продажу валюти (Bid і Ask). При відкритті будь-якої позиції ви відразу ж перебуваєте в збитку на величину спреду, а форекс-брокер відповідно отримує прибуток. Незалежно від того прибуток або збиток отримаєте ви за угодою, брокер вже взяв свій прибуток в розмірі спреда. Спред може бути як фіксованим, так і плаваючим. Плаваючий спред розширюється при великій волатильності або при виході певних новин і звужується на спокійному, стабільному ринку.

Вище йшлося про легальне заробіток форекс-брокерів. Однак в силу того, що OTC ринок не підпорядковується багатьом правилам, встановленим для класичного ринку цінних паперів, не має тієї ж прозорості і не контролюється належним чином, серед брокерів на валютному ринку дуже багато шахраїв. Улюбленим способом відбирання грошей у довірливих клієнтів є т.зв. форекс-кухні. Форекс-кухня працює за принципом всі угоди в одному котлі, і всі депозити шеф-кухарю. Форекс-кухня влаштована таким чином, що депозит клієнта рано чи пізно зливається. Досягається це штучним маніпулюванням цінами, затримками у виконанні ордерів і т.п.