Донецкий техникум промышленной автоматики

Як створити інтернет-магазин з нуля?

 1. Як створити інтернет-магазин з нуля? Створення інтернет-магазину здається складною і трудомісткою...
 2. Плюси придбання ліцензії:
 3. Мінуси покупки ліцензії:
 4. Як створити інтернет-магазин з нуля?
 5. Мінуси оренди (SaaS):
 6. Плюси придбання ліцензії:
 7. Мінуси покупки ліцензії:
 8. Як створити інтернет-магазин з нуля?
 9. Мінуси оренди (SaaS):
 10. Плюси придбання ліцензії:
 11. Мінуси покупки ліцензії:
 12. Як створити інтернет-магазин з нуля?
 13. Мінуси оренди (SaaS):
 14. Плюси придбання ліцензії:
 15. Мінуси покупки ліцензії:
 16. Як створити інтернет-магазин з нуля?
 17. Мінуси оренди (SaaS):
 18. Плюси придбання ліцензії:
 19. Мінуси покупки ліцензії:
 20. Як створити інтернет-магазин з нуля?
 21. Мінуси оренди (SaaS):
 22. Плюси придбання ліцензії:
 23. Мінуси покупки ліцензії:
 24. Як створити інтернет-магазин з нуля?
 25. Мінуси оренди (SaaS):
 26. Плюси придбання ліцензії:
 27. Мінуси покупки ліцензії:

Як створити інтернет-магазин з нуля?

Створення інтернет-магазину здається складною і трудомісткою завданням, на яку йде багато часу Створення інтернет-магазину здається складною і трудомісткою завданням, на яку йде багато часу. Але насправді, ви можете відкрити інтернет-магазин всього за пару кліків!

Розповідаємо по пунктам, що дійсно важливо знати для ведення цього виду бізнесу, і наводимо детальну інструкцію how-to.

З оздание-інтернет магазину ділиться на кілька пунктів:

 1. Вибираємо нішу і напрямок;
 2. Вибираємо постачальника;
 3. Підбираємо дизайн для вашого інтернет-магазину;
 4. Вибір доменного імені;
 5. Що краще: оренда інтернет-магазину або покупка у власність;
 6. Витрати на створення інтернет-магазину;
 7. Створюємо каталог для інтернет-магазину;
 8. Опрацьовуємо систему оплати замовлень;
 9. Організація доставки;
 10. Як зробити інтернет-магазин прибутковим;
 11. Як оцінити ефективність інтернет-магазину

1. Вибираємо нішу і напрямок

Інтернет-магазин буде успішним і почне приносити прибуток, якщо товар, що продається буде популярний серед покупців Інтернет-магазин буде успішним і почне приносити прибуток, якщо товар, що продається буде популярний серед покупців. Як же вибрати ту саму, ідеальну нішу? Ділимося працюють порадами:

Наведемо приклад. Кілька років тому найпоширенішими видами товарів, що продаються через інтернет-магазини були комп'ютери, електроніка, китайський одяг і аксесуари. Але в період кризи ситуація змінилася, і тепер затребуваним сегментом для продажу в інтернеті стають товари для дому та дачі, будівництва та ремонту.

У той же час одна з найбільш швидкозростаючих категорій товарів в останні 2 роки - це дитячі товари (одяг, іграшки, меблі). Її темпи зростання становлять близько 40% в рік. Хороші перспективи в продажу через онлайн у автозапчастин та автоаксесуарів, вузькоспеціалізованих ніш і ніш, пов'язаних з товарами для здорового способу життя.

У пошуках вам може допомогти якісний мозковий штурм. Випишіть найцікавіші для вас ідеї (20-30 штук, не менш), проаналізуйте кожну з них з точки зору попередніх трьох пунктів. Порадьтеся з фахівцем. Професіонал зможе сказати вам приблизні цифри, що і в якому обсязі буде потрібно, щоб отримувати трафік і прибуток в цікавій для вас сфері. Якщо такого фахівця поруч немає, доведеться оцінити затребуваність, маржинальність продукції, вартість її просування самостійно. Цей крок пропускати не можна.

І ще пара нюансів, які треба знати новачкові: І ще пара нюансів, які треба знати новачкові:

а) після того, як ви визначилися з продукцією, не поспішайте відразу закуповуватися великою партією товару. Інтернет-комерція постійно росте і розвивається, багато ніш дуже складні для успішного виходу на ринок. І так, ви далеко не єдина людина, яка вирішила відкрити свою справу в мережі.

б) відмовтеся від продажу неякісної продукції або продукції з невеликим терміном дії і особливими умовами зберігання. Для старту бізнесу продаж таких категорій товарів не найкращий варіант (а свідомо неякісна продукція не варіант завжди).

в) складності в продажах через інтернет виникають і з великогабаритними товарами (наприклад, меблями) через умови транспортування. Вивчіть цю тему докладніше .

Репутація вашого інтернет-магазину будується на асортименті та якості товару. А вони, в свою чергу, багато в чому визначаються вашим постачальником. Ось кілька варіантів, як можна їх знайти і не пошкодувати про скоєне:

Після того, як ви вибрали кілька виробників і оптових компаній, занесіть їх в свою базу, виділіть тих, з ким хочете працювати в першу чергу, і приступайте до переговорів. Чи не рекомендуємо зупинятися тільки на одному постачальнику, так як якщо він в один момент відмовиться з вами працювати, підвищить ціни або збанкрутує, ви залишитеся без товару. Оптимальною кількістю вважається 2-3 партнера.

Тепер ви повинні зрозуміти, на яких умовах будуть відбуватися поставки товару. Ви повинні отримати розгорнуті відповіді на наступні питання:

а) яка мінімальна сума і партія для закупівлі товару?

б) яку мінімальну кількість кожного виду товару потрібно для закупівлі?

в) як часто повинні проводитися закупівлі?

г) як часто оновлюється асортимент продукції у постачальника?

д) які способи і умови оплати, і які види доставки товару може запропонувати постачальник (види і форми розрахунків)?

е) чи є дозвільна і сертифікаційна документація на товар?

ж) чи може постачальник надати які-небудь знижки на закупівлю товару?

з) а також обов'язкові питання, пов'язані з упаковкою товару, шлюбом і поверненням.

Про це ми детально розповідаємо в статті «Як вибрати постачальника для інтернет-магазину» .

Головною метою всіх інтернет-магазинів є продаж товару і, звичайно, отримання прибутку. Високі продажі в інтернет-магазині багато в чому залежать від його зовнішнього вигляду: людина вирішує, залишатися на сайті чи ні, протягом 5-ти секунд. Тому при першому ж погляді у потенційного покупця має формуватися довіру до вашого інтернет-магазину. Краще зробити дизайн гранично простим, інтуїтивно зрозумілим і поставити акцент на функціональності вашого магазину, а індивідуальність додадуть розроблені під вас логотип і слайдер. Такий сайт дає можливість швидкого початку продажів.

Найпростіший і при цьому ефективний шлях - використовувати шаблонні дизайн-рішення. При покупці шаблону для інтернет-магазину вам не потрібно прописувати концепцію вашого сайту, винаходити щось нове. Шаблон вже відразу «прикручується» до вашого магазину, і ви без особливих витрат і проблем починаєте свій бізнес. До речі, наші дизайнери з AdvantShop так само розробили клієнтам готові шаблони для інтернет-магазину, з ними ви можете ознайомитися в нашому каталозі.

Створити продає дизайн для інтернет-магазину допоможуть декілька порад:

Домен - це адреса інтернет-магазину. Він повинен бути коротким, звучним, і його ім'я повинне збігатися з назвою (брендом) продаваного вами товару. Можливо, адреса буде скороченою формою назви або ключовим словом-асоціацією з вашим магазином. Головний критерій вибору - простота для пошуку в інтернеті.

Запам'ятайте 3 дії, які НЕ потрібно робити при реєстрації доменного імені:

a) не реєструйте домен на дизайн-студію. Повноправним власником домену повинні бути тільки ви, тому обов'язково реєструйте домен на своє ім'я або ім'я своєї організації.

б) не створюйте інтернет-магазини на безкоштовному домені вашої платформи. Наприклад, домени виду rubin.main.ucoz.ru не привабливі, не запам'ятовуються і погано індексується пошуковими системами. Ви ніколи не вийдете на серйозний рівень продажів з таким доменом.

в) не купуйте домен у сумнівного реєстратора. Інакше в один момент ваш інтернет-магазин РАПТОМ може перестати працювати.

Приділіть увагу і доменній зоні. Якщо ви орієнтуєтеся не тільки на російських, але і на зарубіжних користувачів, то оптимальними будуть зони .com і .net. Для роботи в Росії оптимальна зона .ru. Такий домен інтернет-магазину найбільш вигідний - саме його автоматично пишуть російські користувачі, якщо вводять назву сайту вручну.

5. Що краще: оренда інтернет-магазину або покупка у власність

Коли ви будете вибирати платформу для інтернет-магазину, вам доведеться зробити вибір на користь одного з цих варіантів. Обидві послуги часто зустрічаються на сайтах cms, а в пошуковій видачі і рекламі ці поняття часто плутають.

Спочатку розглянемо докладніше, що ж таке оренда інтернет-магазину або, як її ще називають, SAAS. Ситуація: існує компанія, яка займається розробкою платформи для інтернет-магазинів. Вона орендує сервісні майданчики (хостинги) і встановлює на них своє програмне забезпечення.

Користувач, який, в свою чергу, орендує ці сервісні майданчики з готовим програмним забезпеченням у компанії, не купує програму цілком, а тільки платить за її використання. Вибираючи таку оренду, ви отримуєте і місце на хостингу для магазину, і готову платформу для створення інтернет-магазину

Зі свого боку для роботи по такій оренді ви купуєте доменне ім'я магазину, оплачуєте вартість оренди (оплата проводиться щомісяця). А торгівлю можете починати хоч на наступний день.

Плюси оренди (SaaS):

+ Оренда - найбільш підходящий варіант для початку. Якщо ви починаєте продавати товар через інтернет або збираєтеся тільки протестувати нішу, то фахівці радять не купувати відразу ліцензію, а вибрати оренду. Заощаджені гроші можна пустити на рекламу сайту;

+ На оренді розробник часто надає підтримку, а також безкоштовне оновлення платформи до нової версії;

+ Не потрібно думати про хостинг, про нього вже подбала компанія;

+ Компанії також представляють різні тарифні плани на оренду. Тарифи відрізняються функціоналом і кількістю товару, яке можна завантажити на сайт. Якщо у вас невеликий асортимент і вам не потрібно багато функцій, то розумно вибрати «молодший» тариф, а не переплачувати за непотрібний вам функціонал.

+ Що виникли помилки з платформою вирішує компанія, яка представляє магазин в оренду.

Мінуси оренди (SaaS):

- шаблонний дизайн. Зазвичай у платформ для інтернет-магазину всього кілька шаблонів, створення власного дизайну - це окрема доопрацювання за окрему плату;

- оренда інтернет-магазину не передбачає права власності. Фактично ваш магазин вам не належить - він ваш, поки ви за нього платите.

- обмежений доступ до системи управління магазином. На оренді вам не нададуть вихідний код, а значить, щось змінити або вдосконалити самим не вийде.

Ліцензія інтернет-магазину - це покупка програми, яка створює інтернет-магазин. Ліцензія має відкритий вихідний код, що дає користувачеві можливість робити зі своїм магазином все що завгодно.

Плюси придбання ліцензії:

+ Ліцензія - це природний розвиток вашого бізнесу. З ростом популярності вашого магазину виникне бажання побудувати щось більше на движку. Розкручений сайт і велика кількість відвідувачів вимагають і більших вкладень.

+ Купуючи ліцензію движка, ви отримуєте повноцінний продукт з «начинкою» у вигляді вихідного коду, а значить, ви можете цілком змінювати структуру магазину, здійснювати доопрацювання і додавати наворочені функції, створювати свої шаблони, модифікації і ін.

+ Ліцензія дорожче, проте в довгостроковій перспективі, якщо ви «живете» на оренді роками, разова покупка обійдеться дешевше.

Мінуси покупки ліцензії:

- після покупки ліцензії подальша доля вашого інтернет-магазину тільки в ваших руках. Доробки під the ліцензії здійснюються тільки за додаткову плату.

- з ліцензією доведеться озброїтися знаннями і досвідом роботи з інтернет-магазином або ж наймати фахівця.

Наш вердикт: раціонально створювати свій перший інтернет-магазин на оренді. Це дасть вам розуміння, що таке бізнес в інтернеті, і тверезу оцінку своїх можливостей. А якщо справи підуть успішно, поміняєте оренду на ліцензію.

Вони діляться на 2 види:

Початкові витрати - витрати, пов'язані з запуском проекту (реєстрацією домену, купівлею ліцензії або орендою інтернет-магазину, дизайном, орендою складського приміщення, пошуком і наймом працівників і т. Д.);

Регулярні щомісячні витрати, які будуть забезпечувати нормальне функціонування магазину (бухгалтерський супровід, реклама, оплата хостингу, інтернету, офісні витрати)

Як їх прорахувати, читайте в нашій статті «Скільки коштує відкрити інтернет-магазин з нуля?»

Одним з найбільш важливих етапів налаштування інтернет-магазину є завантаження каталогу з описом товарів.

Грамотно пропишіть категорії і підкатегорії товарів, заголовки, докладний опис. Використовуйте для цього семантичне ядро ​​- список ключових слів, за якими ви хочете просувати магазин в інтернеті. Якщо товарів в каталозі надто багато, то вибирайте топ і зробіть для них докладний опис, для інших карток товарів можна скористатися рерайтом.

Правильно поставте рекомендовані товари в картці товару.

Фото для кожного товару має бути в хорошій якості, щоб при збільшенні проглядалися деталі.

Завантаження каталогу відбувається, як правило, через його вивантаження в форматі Excel вручну (при мінімальній кількості товарів), або автоматизовано при синхронізації з сайтом постачальника.

Як відбувається завантаження товару в каталог через платформу Advantshop, можна дізнатися в статті "Імпорт даних каталогу через файл формату CSV (Excel)" .

Тут як і раніше найголовніше - простота і зручність. Ось ідеальний варіант. Процес оформлення замовлень в ідеалі повинен займати не більше 2 хвилин. Місто доставки визначається автоматично, щоб покупці бачили вартість доставки в їх регіон. Магазин пропонує покупцям можливість вибрати відповідний вид оплати.

Найпоширенішими способами оплати покупок в інтернет-магазині є:

 • оплата кредитними картами. Ця група включає в себе оплату банківськими кредитними і дебетовими картами, оплату через електронний банкінг;

 • оплата готівкою. У цю групу входить оплата готівкою кур'єру, поштовий переказ, накладений платіж, іншим переказом і банківський переказ;

 • електронні гроші ( «Яндекс.Деньги», WEBMoney і т.д.).

Насправді, список платіжних систем для підключення до інтернет-магазину набагато більше.

У нашому спеціальному розділі ви можете ознайомитися з докладними інструкціями по підключення та налаштування модулів оплати .

Для зручності клієнтів ми рекомендуємо налаштувати кілька її варіантів, серед яких:

 • кур'єрська доставка;

 • самовивіз товару;

 • пошта EMS / «Пошта Росії» в інтернет-магазинах;

 • перевезення транспортними компаніями;

Важліво пам'ятати! Якщо немає можливості вибору безкоштовної доставки при покупці на певну суму грошей, то третина клієнтів не завершують покупку на сайті.

Читайте докладніше «Як організувати доставку в інтернет-магазині» .

Існує кілька каналів залучення покупців. Найбільш ефективними методами в Інтернеті вважаються SEO-оптимізація, контекстна реклама, робота з «Яндекс. Магазинів », e-mail-розсилки, реєстрація в каталогах, ведення груп, паблік в соціальних мережах.

а) торгові майданчики

Перше, що необхідно зробити для розкрутки інтернет-магазину, - зареєструватися на всіляких торгових майданчиках. Там ви зможете розміщувати свої товари і щодня отримувати потенційних покупців на сторінках вашого інтернет-магазину, при цьому потік користувачів для вашого магазину може бути досить високим. Одна з популярних торгових майданчиків - «Яндекс. Маркет ». Реєстрація на ній безкоштовна, оплата береться за перехід з майданчика на сайт вашого інтернет-магазину.

б) SEO-просування

SEO - це просування в пошукових системах ( «Яндекс», Google та ін.). Важливо, щоб ваш інтернет-магазин був в топ-10 видачі, адже з пошукачів приходить велика кількість потенційних покупців.

SEO-просування включає в себе підбір популярних запитів, за якими і буде здійснюватися просування. Спеціальні сервіси для підбору популярних запитів: від Google - adwords.google.com.ru, від «Яндекса» - wordstat.yandex.ru.

SEO-просування можна здійснювати як самостійно, так і довірити його фахівцеві. Як показує досвід, просувати інтернет-магазин в пошукових системах власними силами неефективно, краще заплатити гроші і віддати його на просування фахівця. Повірте, це не та стаття витрат, на якій варто заощаджувати інтернет-магазинах.

в) контекстна реклама

Контекстна реклама - це рекламування інтернет-магазину по конкретних запитів. Можна налаштувати рекламу так, щоб ці запити співпадали із запитами SEO-просування. Такий варіант буде вкрай ефективний, особливо поки інтернет-магазин не потрапив в топ видачі.

Контекстна реклама володіє величезною кількістю налаштувань, наприклад, по географічних регіонів (оголошення буде показуватися тільки в тому місті, в якому працює ваш магазин). Чим краще ви знаєте свою цільову аудиторію і її смаки, тим більш якісну настройку контекстної реклами зможете зробити.

г) банерна реклама

Банерна реклама не стільки спосіб залучення покупців, скільки просування іміджу компанії. Вона використовується для створення впізнаваності інтернет-магазину і є важливим інструментом маркетингової стратегії. Рекламувати інтернет-магазин за допомогою банерів стоїть на тематичних майданчиках, де знаходиться велика кількість потенційних покупців.

д) SMO-реклама (блоги і соц.сети)

Щоб почати SMO ​​рекламу, заведіть групи в соціальних мережах і блогах. Найпопулярніші: «ВКонтакте», «Однокласники», Facebook, Instagram. Після реєстрації групи якомога докладніше опишіть ваш інтернет-магазин, розмістіть фотографії, створіть теми для обговорення, організуйте конкурси, публікуйте цікавий контент та інше.

е) вірусна реклама

Такий вид реклами, який користувачі показують один одному абсолютно добровільно. Це можуть бути цікаві статті, відео або фотографії, якими користувачі хотіли б поділитися з друзями. Бажання ділитися викликає яскрава, творча, незвичайна ідея або природне, довірче послання (найпростіші приклади послань - «підписуйтесь на нашу групу», «забери цю запис до себе на стіну» і т.д.)

ж) просування в офлайні

Інтернет-магазин ефективніше просувати в онлайні, але офлайн-просування теж використовується і дає свої результати. До такого виду просування варто звертатися тільки в тих випадках, коли всі можливі варіанти з онлайн-просуванням вже використовуються.

В цілому ж, підбір і використання каналів для залучення відвідувачів на сайт залежить від багатьох факторів: в якій галузі бізнесу ви працюєте, що продаєте і хто ваша цільова аудиторія. Якщо ви хочете підвищити прибуток вашого магазина і збільшити кількість покупців, обов'язково ознайомтеся з цією статтею.

Щоб цілісно оцінити ефективність роботи інтернет-магазину, потрібен розрахунок ключових показників його діяльності. Щомісяця з початку роботи інтернет-магазину зводите статистичні дані в таблицю і контролюйте всі фінансові та кількісні показники. Дивіться ці дані в динаміці і періодично їх аналізуйте. Тільки в порівнянні можна зрозуміти, високі або низькі у вас показники. Після визначення всіх статистичних і якісних даних будуть видні проблеми, які необхідно запобігти, «залікувати» або зовсім усунути.

Для оцінки ефективності та вироблення подальшої стратегії розвитку вашого інтернет-магазину визначте наступні показники:

а) показники роботи сайту

Розрахуйте середньоденна кількість унікальних відвідувачів інтернет-магазину, середньоденна кількість покупок, середній чек угоди, дохід від одного покупця, конверсію, обсяг продажів (виручки) в рублях і натуральних показниках, кількість відвідувачів, що повернулися, частку нових відвідувачів і покупців. Важлива метрика для оцінки ефективності роботи інтернет-магазину - відстеження джерел залучення відвідувачів на сайт. За допомогою неї ви зрозумієте, які канали залучення є ефективними, а які витратними. Проаналізуйте показники по кинутим кошиках і незавершеним замовленнями. У системах аналітики налаштовуються мети для кошика і незавершеним замовленнями, і це дозволяє побачити, на якому етапі люди йдуть;

б) економічні показники

Коректно відстежуйте економічні дані: загальну вартість виконаних замовлень, середній чек угоди, середній прибуток за замовлення, чистий прибуток, витрати на рекламу і вартість залучення клієнта. Це дасть чітке уявлення про ефективність роботи вашого інтернет-магазину і допоможе в подальшому розподілити витрати;

в) показники продажів

Основні метрики за показниками продажів - це загальна кількість виконаних замовлень в кількісному, процентному і вартісному вираженні, кількість повернень товару і причини невиконаних замовлень, кількість замовлень через сайт і по телефону.

Також зверніть увагу на такі важливі витратні статті:

 • інвестиції на створення, оптимізацію інтернет-магазину, витрати на просування і обслуговування сайту;

 • логістичні витрати і зарплатоемкость

Не упускайте з виду витрати на організацію доставки товарів в розрахунку на одиницю продукції, а також витрати на утримання складу.

Зарплатоемкость побічно є способом швидкої оцінки результативності вашого магазину. Динаміка цього показника не повинна відрізнятися від динаміки виручки або прибутку. Якщо ваша виручка знижується, а зарплатоемкость зростає, значить, ви неефективно організували бізнес-процеси, і бізнес в цілому під загрозою.

Дані для відстеження показників допоможуть зібрати і проаналізувати встановлені на сайт лічильники сервісів Google Analytics і «Яндекс. Метрика ». Після аналізу таких важливих показників ви зрозумієте, наскільки швидко і результативно розвивається ваш бізнес. Для установки лічильників Google Analytics, «Яндекс. Метрика »та налаштування аналітики ви можете звернутися до нашого персонального менеджера.

Бажаємо успіху у вашому бізнесі, і пам'ятайте: ми завжди готові вам допомогти!

Як створити інтернет-магазин з нуля?

Створення інтернет-магазину здається складною і трудомісткою завданням, на яку йде багато часу Створення інтернет-магазину здається складною і трудомісткою завданням, на яку йде багато часу. Але насправді, ви можете відкрити інтернет-магазин всього за пару кліків!

Розповідаємо по пунктам, що дійсно важливо знати для ведення цього виду бізнесу, і наводимо детальну інструкцію how-to.

З оздание-інтернет магазину ділиться на кілька пунктів:

 1. Вибираємо нішу і напрямок;
 2. Вибираємо постачальника;
 3. Підбираємо дизайн для вашого інтернет-магазину;
 4. Вибір доменного імені;
 5. Що краще: оренда інтернет-магазину або покупка у власність;
 6. Витрати на створення інтернет-магазину;
 7. Створюємо каталог для інтернет-магазину;
 8. Опрацьовуємо систему оплати замовлень;
 9. Організація доставки;
 10. Як зробити інтернет-магазин прибутковим;
 11. Як оцінити ефективність інтернет-магазину

1. Вибираємо нішу і напрямок

Інтернет-магазин буде успішним і почне приносити прибуток, якщо товар, що продається буде популярний серед покупців Інтернет-магазин буде успішним і почне приносити прибуток, якщо товар, що продається буде популярний серед покупців. Як же вибрати ту саму, ідеальну нішу? Ділимося працюють порадами:

Наведемо приклад. Кілька років тому найпоширенішими видами товарів, що продаються через інтернет-магазини були комп'ютери, електроніка, китайський одяг і аксесуари. Але в період кризи ситуація змінилася, і тепер затребуваним сегментом для продажу в інтернеті стають товари для дому та дачі, будівництва та ремонту.

У той же час одна з найбільш швидкозростаючих категорій товарів в останні 2 роки - це дитячі товари (одяг, іграшки, меблі). Її темпи зростання становлять близько 40% в рік. Хороші перспективи в продажу через онлайн у автозапчастин та автоаксесуарів, вузькоспеціалізованих ніш і ніш, пов'язаних з товарами для здорового способу життя.

У пошуках вам може допомогти якісний мозковий штурм. Випишіть найцікавіші для вас ідеї (20-30 штук, не менш), проаналізуйте кожну з них з точки зору попередніх трьох пунктів. Порадьтеся з фахівцем. Професіонал зможе сказати вам приблизні цифри, що і в якому обсязі буде потрібно, щоб отримувати трафік і прибуток в цікавій для вас сфері. Якщо такого фахівця поруч немає, доведеться оцінити затребуваність, маржинальність продукції, вартість її просування самостійно. Цей крок пропускати не можна.

І ще пара нюансів, які треба знати новачкові: І ще пара нюансів, які треба знати новачкові:

а) після того, як ви визначилися з продукцією, не поспішайте відразу закуповуватися великою партією товару. Інтернет-комерція постійно росте і розвивається, багато ніш дуже складні для успішного виходу на ринок. І так, ви далеко не єдина людина, яка вирішила відкрити свою справу в мережі.

б) відмовтеся від продажу неякісної продукції або продукції з невеликим терміном дії і особливими умовами зберігання. Для старту бізнесу продаж таких категорій товарів не найкращий варіант (а свідомо неякісна продукція не варіант завжди).

в) складності в продажах через інтернет виникають і з великогабаритними товарами (наприклад, меблями) через умови транспортування. Вивчіть цю тему докладніше .

Репутація вашого інтернет-магазину будується на асортименті та якості товару. А вони, в свою чергу, багато в чому визначаються вашим постачальником. Ось кілька варіантів, як можна їх знайти і не пошкодувати про скоєне:

Після того, як ви вибрали кілька виробників і оптових компаній, занесіть їх в свою базу, виділіть тих, з ким хочете працювати в першу чергу, і приступайте до переговорів. Чи не рекомендуємо зупинятися тільки на одному постачальнику, так як якщо він в один момент відмовиться з вами працювати, підвищить ціни або збанкрутує, ви залишитеся без товару. Оптимальною кількістю вважається 2-3 партнера.

Тепер ви повинні зрозуміти, на яких умовах будуть відбуватися поставки товару. Ви повинні отримати розгорнуті відповіді на наступні питання:

а) яка мінімальна сума і партія для закупівлі товару?

б) яку мінімальну кількість кожного виду товару потрібно для закупівлі?

в) як часто повинні проводитися закупівлі?

г) як часто оновлюється асортимент продукції у постачальника?

д) які способи і умови оплати, і які види доставки товару може запропонувати постачальник (види і форми розрахунків)?

е) чи є дозвільна і сертифікаційна документація на товар?

ж) чи може постачальник надати які-небудь знижки на закупівлю товару?

з) а також обов'язкові питання, пов'язані з упаковкою товару, шлюбом і поверненням.

Про це ми детально розповідаємо в статті «Як вибрати постачальника для інтернет-магазину» .

Головною метою всіх інтернет-магазинів є продаж товару і, звичайно, отримання прибутку. Високі продажі в інтернет-магазині багато в чому залежать від його зовнішнього вигляду: людина вирішує, залишатися на сайті чи ні, протягом 5-ти секунд. Тому при першому ж погляді у потенційного покупця має формуватися довіру до вашого інтернет-магазину. Краще зробити дизайн гранично простим, інтуїтивно зрозумілим і поставити акцент на функціональності вашого магазину, а індивідуальність додадуть розроблені під вас логотип і слайдер. Такий сайт дає можливість швидкого початку продажів.

Найпростіший і при цьому ефективний шлях - використовувати шаблонні дизайн-рішення. При покупці шаблону для інтернет-магазину вам не потрібно прописувати концепцію вашого сайту, винаходити щось нове. Шаблон вже відразу «прикручується» до вашого магазину, і ви без особливих витрат і проблем починаєте свій бізнес. До речі, наші дизайнери з AdvantShop так само розробили клієнтам готові шаблони для інтернет-магазину, з ними ви можете ознайомитися в нашому каталозі.

Створити продає дизайн для інтернет-магазину допоможуть декілька порад:

Домен - це адреса інтернет-магазину. Він повинен бути коротким, звучним, і його ім'я повинне збігатися з назвою (брендом) продаваного вами товару. Можливо, адреса буде скороченою формою назви або ключовим словом-асоціацією з вашим магазином. Головний критерій вибору - простота для пошуку в інтернеті.

Запам'ятайте 3 дії, які НЕ потрібно робити при реєстрації доменного імені:

a) не реєструйте домен на дизайн-студію. Повноправним власником домену повинні бути тільки ви, тому обов'язково реєструйте домен на своє ім'я або ім'я своєї організації.

б) не створюйте інтернет-магазини на безкоштовному домені вашої платформи. Наприклад, домени виду rubin.main.ucoz.ru не привабливі, не запам'ятовуються і погано індексується пошуковими системами. Ви ніколи не вийдете на серйозний рівень продажів з таким доменом.

в) не купуйте домен у сумнівного реєстратора. Інакше в один момент ваш інтернет-магазин РАПТОМ може перестати працювати.

Приділіть увагу і доменній зоні. Якщо ви орієнтуєтеся не тільки на російських, але і на зарубіжних користувачів, то оптимальними будуть зони .com і .net. Для роботи в Росії оптимальна зона .ru. Такий домен інтернет-магазину найбільш вигідний - саме його автоматично пишуть російські користувачі, якщо вводять назву сайту вручну.

5. Що краще: оренда інтернет-магазину або покупка у власність

Коли ви будете вибирати платформу для інтернет-магазину, вам доведеться зробити вибір на користь одного з цих варіантів. Обидві послуги часто зустрічаються на сайтах cms, а в пошуковій видачі і рекламі ці поняття часто плутають.

Спочатку розглянемо докладніше, що ж таке оренда інтернет-магазину або, як її ще називають, SAAS. Ситуація: існує компанія, яка займається розробкою платформи для інтернет-магазинів. Вона орендує сервісні майданчики (хостинги) і встановлює на них своє програмне забезпечення.

Користувач, який, в свою чергу, орендує ці сервісні майданчики з готовим програмним забезпеченням у компанії, не купує програму цілком, а тільки платить за її використання. Вибираючи таку оренду, ви отримуєте і місце на хостингу для магазину, і готову платформу для створення інтернет-магазину

Зі свого боку для роботи по такій оренді ви купуєте доменне ім'я магазину, оплачуєте вартість оренди (оплата проводиться щомісяця). А торгівлю можете починати хоч на наступний день.

Плюси оренди (SaaS):

+ Оренда - найбільш підходящий варіант для початку. Якщо ви починаєте продавати товар через інтернет або збираєтеся тільки протестувати нішу, то фахівці радять не купувати відразу ліцензію, а вибрати оренду. Заощаджені гроші можна пустити на рекламу сайту;

+ На оренді розробник часто надає підтримку, а також безкоштовне оновлення платформи до нової версії;

+ Не потрібно думати про хостинг, про нього вже подбала компанія;

+ Компанії також представляють різні тарифні плани на оренду. Тарифи відрізняються функціоналом і кількістю товару, яке можна завантажити на сайт. Якщо у вас невеликий асортимент і вам не потрібно багато функцій, то розумно вибрати «молодший» тариф, а не переплачувати за непотрібний вам функціонал.

+ Що виникли помилки з платформою вирішує компанія, яка представляє магазин в оренду.

Мінуси оренди (SaaS):

- шаблонний дизайн. Зазвичай у платформ для інтернет-магазину всього кілька шаблонів, створення власного дизайну - це окрема доопрацювання за окрему плату;

- оренда інтернет-магазину не передбачає права власності. Фактично ваш магазин вам не належить - він ваш, поки ви за нього платите.

- обмежений доступ до системи управління магазином. На оренді вам не нададуть вихідний код, а значить, щось змінити або вдосконалити самим не вийде.

Ліцензія інтернет-магазину - це покупка програми, яка створює інтернет-магазин. Ліцензія має відкритий вихідний код, що дає користувачеві можливість робити зі своїм магазином все що завгодно.

Плюси придбання ліцензії:

+ Ліцензія - це природний розвиток вашого бізнесу. З ростом популярності вашого магазину виникне бажання побудувати щось більше на движку. Розкручений сайт і велика кількість відвідувачів вимагають і більших вкладень.

+ Купуючи ліцензію движка, ви отримуєте повноцінний продукт з «начинкою» у вигляді вихідного коду, а значить, ви можете цілком змінювати структуру магазину, здійснювати доопрацювання і додавати наворочені функції, створювати свої шаблони, модифікації і ін.

+ Ліцензія дорожче, проте в довгостроковій перспективі, якщо ви «живете» на оренді роками, разова покупка обійдеться дешевше.

Мінуси покупки ліцензії:

- після покупки ліцензії подальша доля вашого інтернет-магазину тільки в ваших руках. Доробки під the ліцензії здійснюються тільки за додаткову плату.

- з ліцензією доведеться озброїтися знаннями і досвідом роботи з інтернет-магазином або ж наймати фахівця.

Наш вердикт: раціонально створювати свій перший інтернет-магазин на оренді. Це дасть вам розуміння, що таке бізнес в інтернеті, і тверезу оцінку своїх можливостей. А якщо справи підуть успішно, поміняєте оренду на ліцензію.

Вони діляться на 2 види:

Початкові витрати - витрати, пов'язані з запуском проекту (реєстрацією домену, купівлею ліцензії або орендою інтернет-магазину, дизайном, орендою складського приміщення, пошуком і наймом працівників і т. Д.);

Регулярні щомісячні витрати, які будуть забезпечувати нормальне функціонування магазину (бухгалтерський супровід, реклама, оплата хостингу, інтернету, офісні витрати)

Як їх прорахувати, читайте в нашій статті «Скільки коштує відкрити інтернет-магазин з нуля?»

Одним з найбільш важливих етапів налаштування інтернет-магазину є завантаження каталогу з описом товарів.

Грамотно пропишіть категорії і підкатегорії товарів, заголовки, докладний опис. Використовуйте для цього семантичне ядро ​​- список ключових слів, за якими ви хочете просувати магазин в інтернеті. Якщо товарів в каталозі надто багато, то вибирайте топ і зробіть для них докладний опис, для інших карток товарів можна скористатися рерайтом.

Правильно поставте рекомендовані товари в картці товару.

Фото для кожного товару має бути в хорошій якості, щоб при збільшенні проглядалися деталі.

Завантаження каталогу відбувається, як правило, через його вивантаження в форматі Excel вручну (при мінімальній кількості товарів), або автоматизовано при синхронізації з сайтом постачальника.

Як відбувається завантаження товару в каталог через платформу Advantshop, можна дізнатися в статті "Імпорт даних каталогу через файл формату CSV (Excel)" .

Тут як і раніше найголовніше - простота і зручність. Ось ідеальний варіант. Процес оформлення замовлень в ідеалі повинен займати не більше 2 хвилин. Місто доставки визначається автоматично, щоб покупці бачили вартість доставки в їх регіон. Магазин пропонує покупцям можливість вибрати відповідний вид оплати.

Найпоширенішими способами оплати покупок в інтернет-магазині є:

Як створити інтернет-магазин з нуля?
Як же вибрати ту саму, ідеальну нішу?
Б) яку мінімальну кількість кожного виду товару потрібно для закупівлі?
В) як часто повинні проводитися закупівлі?
Г) як часто оновлюється асортимент продукції у постачальника?
Д) які способи і умови оплати, і які види доставки товару може запропонувати постачальник (види і форми розрахунків)?
Е) чи є дозвільна і сертифікаційна документація на товар?
Ж) чи може постачальник надати які-небудь знижки на закупівлю товару?
Як створити інтернет-магазин з нуля?
Як же вибрати ту саму, ідеальну нішу?