Донецкий техникум промышленной автоматики

Як правильно підключити блок живлення

Сьогодні дуже популярна світлодіодне підсвічування, виконана на основі світлодіодної стрічки і джерела живлення 12 / 24V. Багато клієнтів, які вирішили зробити собі таку підсвічування самостійно, вперше стикаються з установкою блоків живлення.

Багато клієнтів, які вирішили зробити собі таку підсвічування самостійно, вперше стикаються з установкою блоків живлення

І тому не знайомі з важливими правилами, які слід було б дотримуватися, якщо ви хочете, щоб ваша світлодіодне підсвічування працювала надійно і довго.

Правила установки

 1. При покупці пам'ятайте, що не всі блоки живлення можна встановлювати в приміщеннях з підвищеною вологістю (для вологих приміщень підходять блоки зі ступенем пиловологозахисту від IP54 і вище).
 2. Не встановлюйте джерела живлення в приміщеннях з високою температурою, подалі від джерел тепла (температура корпусу не повинна бути вище 500C).
 3. Для нормального охолодження необхідно забезпечити вільний простір навколо блоку не менше 200 мм на всі боки (інакше він може вийти з ладу через перегрів). Тому встановлювати джерела живлення в закриті ніші не рекомендується.
 4. Не розміщуйте джерела впритул один до одного.
 5. Не навантажуйте джерело живлення більш, ніж на 80% від зазначеної потужності. При роботі температура корпусу не повинна перевищувати 500С. В іншому випадку різко знижується максимально допустиме навантаження.
 6. Чи не поєднуйте паралельно виходи блоків живлення
 7. Не ставте джерела живлення там, де може скупчуватися вода. Це викликає руйнівні електрохімічні процеси.
 8. Не використовуйте джерело живлення в мережі з диммерами на 220V.

Правила підключення

Найголовніше при підключенні блоку живлення - не переплутати вхід з виходом. В іншому випадку він відразу безповоротно згорить (в разі ж спроби обміняти такий блок по гарантії вам буде відмовлено, оскільки неправильне підключення легко діагностується).

 1. Переконайтеся, що у блоку живлення немає видимих ​​пошкоджень, а вихідна напруга і потужність джерела живлення відповідають підключається навантаженні
 2. Уважно перевірте, чи правильно підключено до мережі 220В:
  Напруга подається на вхідні дроти (коричневий і синій) або клеми, позначені як AC IN, INPUT, АС L, AC N.
  Вихідні дроти (червоний і чорний) позначені, як DC OUT, OUTPUT, V +, V-. Переконайтеся, що вони не замкнуті між собою.
 3. Увімкніть живлення. Дайте попрацювати джерела живлення 20 хвилин з підключеним навантаженням. Температура корпусу не повинна перевищувати 500С.

Можливі несправності джерел живлення і способи і усунення

Прояв несправності Причина несправності Метод усунення Джерело живлення не включається

Немає контакту в з'єднаннях Перевірте всі з'єднання переплутані вхід і вихід джерела живлення В результаті такого підключення джерело напруги відразу виходить з ладу Неправильна полярність підключення навантаження перепідключитися навантаження, дотримуючись полярності. Якщо проблема залишилася, перевірте працездатність навантаження Мимовільне періодичне включення і виключення
Перевищена максимально допустима потужність навантаження Зменшіть навантаження або замініть блок живлення на більш потужний У навантаженні присутній коротке замикання Уважно перевірте всі ланцюги на коротке замикання Температура корпусу більш +50
Перевищена максимально допустима потужність навантаження Зменшіть навантаження або замініть блок живлення на більш потужний Недостатнє отвещеніе тепла Перевірте температуру середовища, забезпечте вентиляцію Вихідна напруга джерела нестабільно або не відповідає номінальному значенню Електронна схема всередині джерела несправна Не намагайтеся самостійно встановити причину. Передайте блок живлення в сервісний центр

Схожі інструкції:

Як з'єднати блоки живлення для збільшення вихідної потужності або напруги

Як підключити світлодіодну стрічку

Як підібрати блок живлення для світлодіодної стрічки

назад