Донецкий техникум промышленной автоматики

Як збільшити відвідуваність сайту: основи та заборонені прийоми SEO

 1. Що таке SEO SEO - абревіатура, яка розшифровується як Search Engine Optimization, а в перекладі з...
 2. «Чорні» методики SEO
 3. Незаконні методики пошукового просування
 4. Як просувати свій сайт, якщо ви нічого не розумієте в програмуванні

Що таке SEO

SEO - абревіатура, яка розшифровується як Search Engine Optimization, а в перекладі з англійської означає «оптимізація під пошукові системи», або «пошукова оптимізація». Пошукові системи сканують всі онлайн-ресурси і сортують (індексують) їх за певними законами.

Пошукова оптимізація виконується для того, щоб сайт «сподобався» пошуковикам. Високі позиції ресурсу в пошуковій видачі гарантують йому хорошу відвідуваність. Практично 100% всіх користувачів переходять по верхніх трьох посиланнях з першої сторінки видачі. Мало хто добираються до кінця першої сторінки, і тільки найзатятіші і допитливі переходять на другу і третю.

Ваша перша задача після запуску сайту - активно просувати його, щоб він виявився на першій сторінці, а краще - в топ-3 пошукової видачі. Зробити це не так просто. Буде потрібно довга і копітка робота, результат якої буде залежати не тільки від ваших зусиль, а й від багатьох інших факторів, наприклад конкуренції у вашій сфері. Ми розповімо про основи пошукового просування і вкажемо методи «чорного» SEO, за застосування яких пошуковики можуть видалити ваш сайт з результатів пошуку.

основи SEO

1. Уважно поставтеся до підбору доменного імені. Просте і благозвучне назва сайту важливо не тільки для залучення відвідувачів, але і для просування в пошукових системах. Відмінний варіант, коли доменне ім'я відображає сферу діяльності бренду. Наприклад, піцерії під назвою «Маріо» слід додати слово «піца» в свій домен: www.pizzamario.com.

2. Додайте метатеги для сайту і для кожної його сторінки - заголовок і опис сайту. Їх не видно відвідувачам сайту, але важливі для сканерів пошукових систем. Обов'язково варто включити ключові слова - це допоможе пошуковим системам швидше зрозуміти тематику вашого сайту. До речі, метатеги головної сторінки будуть видні в результатах пошукової видачі, тому було б непогано зробити їх привабливими. Адже саме з цього опису користувач приймає рішення, перейти на ваш сайт чи ні.

3. Оптимізувати зміст вашого ресурсу:

 • Обсяг тексту на кожній сторінці має бути не надто маленьким, але і не дуже великим. Про приблизною цифрі досі ведуться суперечки. Зрозумілим є одне: довгий занудний текст, що рясніє застарілими фактами, читати не буде ніхто. Тому розміщуйте якісний контент і постійно його оновлювати. Є просте правило: те, що подобається відвідувачам, швидше за все, сподобається і пошуковим системам.
 • Ключові слова. Вони потрібні, вони працюють, вони допомагають вашому сайту швидше зайняти верхні позиції в пошуковій видачі. Але помітьте собі червоним маркером: ключі повинні бути вписані органічно! Вже давно пора попрощатися з смутними, перенасиченим ключами SEO-текстами. Тільки цікавий і корисний контент активно працює на благо вашого сайту.
 • Перелінковка. У тексти неодмінно включайте посилання, що ведуть на інші сторінки вашого сайту. Уміло вписані активні посилання ювелірно проведуть вашого відвідувача від сторінки заходу до сторінки, де він зробить потрібне вам дію.

4. Використовуйте вихідні зовнішні посилання. Багато хто боїться давати посилання зі свого ресурсу на сторонні, мовляв, навіщо я буду вести свій трафік зовні? Насправді зовнішні посилання на високо ранжируваних ресурси з хорошою репутацією працюють на вас. Посилання на корисну для користувача інформацію, якої немає на вашому сайті, підвищує цінність вашого ресурсу.

5. Використовуйте вхідні зовнішні посилання. Вони теж прекрасно просувають ваш сайт. Як органічно розміщувати вхідні зовнішні посилання? Досить просто:

 • Створіть групи в соцмережах і регулярно наповнюйте їх новинами про нові публікації на вашому сайті з активними посиланнями на них. Крім цього, постите в групах додатковий контент, який (ми знову про це!) Буде привабливий для відвідувачів. Це забезпечить зростання передплатників.
 • Заведіть блог на сторонньому ресурсі. У ньому можна робити анонси нових текстів і новин з сайту (природно, з активними посиланнями) або писати статті іншого змісту, органічно доповнюючи їх посиланнями. Наведемо приклад: припустимо, ваш сайт - це магазин велосипедів і запчастин до них. У блозі ви можете писати огляди новинок або статті про те, як самостійно полагодити велосипед, даючи посилання на запчастини, що продаються на вашому сайті. А посиланнями на статті в блозі діліться в соцмережах: на своїх сторінках і в великих спільнотах з відповідною тематикою.

6. Додайте атрибути Title і Alt для всіх зображень. Ця назва і опис картинки, які допомагають пошуковій системі її побачити, зрозуміти, що на ній зображено, і, отже, правильно її проіндексувати.

7. Підтвердіть права на свій сайт. Тільки після цього ви отримаєте доступ до інформації, зібраної пошуковим роботом при індексуванні вашого ресурсу, і до статистичних даних про нього. Зробіть це для тих пошукачів, в яких, як ви розраховуєте, користувачі будуть вас шукати, наприклад для « Яндекса »і Google .

«Чорні» методики SEO

Звичайно, як і в будь-якій справі, в SEO існують «чорні» методики, які ефективно працюють, але тільки до тих пір, поки вас не зловлять. Викривши вас у використанні незаконних технік, пошукові системи можуть сильно знизити ваш рейтинг або навіть видалити ресурс з пошукової видачі. Так що краще не гнатися за швидким результатом, ризикуючи своєю репутацією.

Незаконні методики пошукового просування

1. Приховані тексти і посилання

Це тексти та посилання, які видно пошуковим системам, але не видно користувачам. Вони вважаються спамом.

Пошуковик сприймає текст як прихований, якщо:

 • шрифт нерозбірливий і маленький;
 • текст захований за іншими елементами, наприклад зображеннями;
 • текст знаходиться в області сторінки, яка була визначена як невидима або прихована;
 • колір шрифту зливається з фоном, тобто практично такий же.

2. Спам ключових слів

Про це ми згадували, коли говорили про наповнення сайту. Відмовтеся від багаторазового безглуздого використання ключових слів.

3. Купівля PR-посилань

За певну плату іншій сайт розміщує у себе ваші посилання. Це робиться для підвищення рейтингу вашого ресурсу PageRank і вважається спамом, так як пошукові системи можуть визначити, що зовнішні посилання не були розміщені органічним способом.

4. Використання 100% Frame

100% Frame - сторінка, повністю покрита рамкою і містить контент, абсолютно відрізняється від тематики ресурсу. Виходить, що пошуковик ранжує ваш ресурс відповідно до вашої домашньої сторінкою, а користувачі бачать інший сайт.

5. Використання незаконної переадресації

Незаконна переадресація використовується для збільшення кількості показів сайту в результатах пошуку - він показується через різні домени. Відбувається це так: при переході за певним URL вас автоматично перекидає на інший сайт. Перше посилання з'являється в адресному рядку на секунду, а потім замінюється іншою. Законним визнаний тільки 301-й редирект.

Як просувати свій сайт, якщо ви нічого не розумієте в програмуванні

Зараз свій сайт створює кожен, кому важливо мати гідне представництво в інтернеті: фотографи, музиканти, власники бізнесів. І, звичайно, якщо ваша діяльність ніяк не пов'язана з програмуванням, ви не знаєте, та й не зобов'язані знати всіх тонкощів внутрішньої начинки вашого ресурсу. Як же займатися оптимізацією сайту, коли ви не дуже розумієте, де прописувати метатеги, Alt і Title у картинок та інші загадкові речі?

Без сумніву, якщо у вас є вільні гроші, можна віддати це на аутсорс і витрачати сили і енергію на інші важливі справи. Але бюджет компанії-початківця чи фахівця далеко не завжди може безболісно перенести подібні вельми серйозні витрати.

Ми недавно писали про те, що, не маючи навичок програмування і дизайну, ви можете самостійно створити свій сайт за допомогою платформи Wix . Зараз виявився ще один плюс такого рішення: сконструйований в Wix ресурс легко оптимізувати під пошукові системи.

У режимі редагування відкриваємо «Налаштування сайту» і слідуємо покрокової інструкції, яка додатково забезпечена безліччю підказок. Інструмент «SEO-майстер» просканує ваш сайт і підкаже, де і що потрібно заповнити, щоб ресурс добре індексувався.

Інструмент «SEO-майстер» просканує ваш сайт і підкаже, де і що потрібно заповнити, щоб ресурс добре індексувався

Виконали основні SEO-настройки, але ще відчуваєте в собі сили? Можна перейти до просунутого рівня.

Можна перейти до просунутого рівня

Пошукове просування зазвичай представляється непосвяченим людям нудною, складної, незрозумілої завданням, а в Wix це чимось нагадує квест: виконай всі кроки, щоб твій сайт став краще.

Незважаючи на те, що самостійно просувати сайт все ж складніше, ніж довірити це фахівцям, є і суттєві аргументи «за»: ви точно будете знати, що відбувається з вашим ресурсом, за яким ключам ви рухаєтеся, де розташовані зовнішні посилання і на які вони ведуть ресурси. Ви будете впевнені в тому, що не застосовувалися незаконні методики, і вам не треба буде постійно вивчати звіти SEO-фахівців, щоб зрозуміти, на які роботи були витрачені ваші гроші.

Бажаємо вам стрімко злетіти в топ пошуку. Хай буде з вами SEO-успіх!

Як зробити сайт

Багато хто боїться давати посилання зі свого ресурсу на сторонні, мовляв, навіщо я буду вести свій трафік зовні?
Як органічно розміщувати вхідні зовнішні посилання?
Як же займатися оптимізацією сайту, коли ви не дуже розумієте, де прописувати метатеги, Alt і Title у картинок та інші загадкові речі?
Виконали основні SEO-настройки, але ще відчуваєте в собі сили?