Донецкий техникум промышленной автоматики

Як вставити посилання в текст сторінки сайту

 1. Як вставити посилання в текст сторінки сайту У багатьох початківців блогерів часто виникають питання...
 2. Атрибути для посилань
 3. Відкриття посилання в новому вікні (target = "значення")
 4. Опис посилання (title = "опис")
 5. Визначення відносин між документами (rel = "значення")
 6. Як створити посилання на сайт в WordPress
 7. Рекомендації та поради щодо створення посилань
 8. Бонус - моя схема роботи з внутрішніми посиланнями
 9. Матеріал доступний тільки передплатникам!
 10. Як вставити посилання в текст сторінки сайту
 11. Як створити посилання на сайт
 12. Атрибути для посилань
 13. Відкриття посилання в новому вікні (target = "значення")
 14. Опис посилання (title = "опис")
 15. Визначення відносин між документами (rel = "значення")
 16. Як створити посилання на сайт в WordPress
 17. Рекомендації та поради щодо створення посилань
 18. Бонус - моя схема роботи з внутрішніми посиланнями
 19. Матеріал доступний тільки передплатникам!
 20. Як вставити посилання в текст сторінки сайту
 21. Як створити посилання на сайт
 22. Атрибути для посилань
 23. Відкриття посилання в новому вікні (target = "значення")
 24. Опис посилання (title = "опис")
 25. Визначення відносин між документами (rel = "значення")
 26. Як створити посилання на сайт в WordPress
 27. Рекомендації та поради щодо створення посилань
 28. Бонус - моя схема роботи з внутрішніми посиланнями
 29. Матеріал доступний тільки передплатникам!

Як вставити посилання в текст сторінки сайту

У багатьох початківців блогерів часто виникають питання щодо створення посилань на внутрішні сторінки своїх блогів і на документи чужих сайтів У багатьох початківців блогерів часто виникають питання щодо створення посилань на внутрішні сторінки своїх блогів і на документи чужих сайтів. В принципі нічого складного немає - береш адресу свого поста або сторінки зовнішнього веб-ресурсу, прописуєш їх в тег <a> і всі питання вирішені. Але як показує практика, правильно користуватися елементом гіпертексту не у всіх виходить, особливо з точки зору пошукового просування. У цьому пості я розповім про те, як вставити посилання в текст будь-якої сторінки блогу чи сайту, познайомлю з різними складовими тега <а>, а також дам ряд рекомендацій по використанню посилань в seo-тексті. Прочитавши цей пост, Ви зможете самостійно виконати правильну взаємозв'язок сторінок.

Як створити посилання на сайт

Посилання - це спеціально виділений елемент в тексті, який при натисканні його кнопкою миші відкриває іншу сторінку або закладку всередині вихідного документа. Будь-лінк на іншу сторінку виглядає наступним чином:

<a href=» адреса «> анкор </a>

де,

<a> </a> - тег (елемент), що позначає в коді посилання;

адреса - це url документа сайту, який повинен відкритися при натисканні мишею переходу;

анкор - це текст самого посилання, яку бачить користувач в тексті. Зазвичай при стандартних налаштуваннях він підкреслюється суцільною лінією і виділяється кольором (наприклад, у мене блакитним).

Код для линка на внутрішню ятати сторінки трохи інший:

<a name=» ідентифікатор «> анкор </a>

де,

ідентифікатор - якір на текст документа, який є метою переходу за посиланням. Часто цей варіант линка використовується для створення внутрішнього меню на сторінках з великим об'ємом контенту, що дає змогу отримати доступ на потрібні розділи документа, не втрачаючи часу на пошук потрібної інформації в тексті. Про цей варіант посилання я розповідати не буду. Якщо когось цікавить дана інформація, її можна знайти в Інтернеті.

Отже, для створення посилання блогеру і веб-майстру необхідно повідомити браузеру, що виділений спеціальний шматочок тексту (анкор) є посиланням (за це відповідає тег <a>), а також вказати url сторінки для переходу (атрибут href). Адреса посилання може бути відносним і абсолютним. Перший працює тільки щодо поточної сторінки або кореня веб-ресурсу. Другий використовується для переходу на сторінки інших сайтів і працює завжди.

Також посилання діляться на внутрішні і зовнішні. Перші здійснюють взаємозв'язок внутрішніх сторінок блогу, другі здійснюють перехід на документи чужих сайтів.

до меню ↑

Атрибути для посилань

Мова HTML має величезний перелік різноманітних додаткових умов відображення переходу, її взаємодії з іншими елементами сторінки. Завдяки їм блогер може максимально використовувати взаємозв'язок документів свого блогу, доповнювати посилання різної яка б пояснила інформацією і дозволяє йому використовувати різний функціонал при взаємодії миші і самого посилання. Їх все перераховувати не має сенсу - мій блог не є спеціальним розділом Вікіпедії про код HTML. Але я розповім все важливі і корисні атрибути, які стануть в нагоді Вам для ведення свого блогу і просування його в пошукових системах.

Атрибут для елемента <a> виглядає наступним чином:

<a ім'я атрібута=» значення »> </a>

Атрибут із значенням завжди пишеться однаково: спочатку йде ім'я атрибута, потім знак рівності і потім значення атрибута в лапках (лапки - важливий момент в правильному написанні атрибута!). Атрибутів для тега <a> може бути від одного і більше. Всі вони пишуться через пропуск, а їх послідовність не має значення.

до меню ↑

Відкриття посилання в новому вікні (target = "значення")

Коли відвідувач приходить на Ваш блог або сайт, він перед собою бачить тільки одну сторінку. Якщо він захоче перейти на інший документ веб-ресурсу (клікнувши на посилання), то друга сторінка може з'явитися як в тому ж вікні браузера, так і в новому. Для чого треба нове вікно? По-перше, щоб користувачеві було зручно і просто шукати інформацію по Вашому блогу. Погодьтеся, маючи стартову сторінку завжди відкритою, відвідувач завжди може перейти в ній на цікавий для його документ по посиланню. Йому не треба весь час шукати посилання на першу сторінку, щоб знову відновлювати свій пошук. По-друге, коли відвідувач бачить обраний ним новий документ Вашого блогу в новому вікні, він повністю на нього перемикається - читає інформацію, дивиться картинки. Його мозок зайнятий новим матеріалом, надходять нові дані. І звичайно, коли відкритий документ зацікавлює його, відвідувач блогу може дуже швидко забути про первісну сторінку. І якщо цей новий документ не відкритий в новому вікні, то є ймовірність, що він не повернеться на минулу сторінку і не відновить свій пошук. А значить він буде менше знаходиться на Вашому сайті, а з точки зору пошукових систем це погіршує поведінкові чинники.

У мові HTML для атрибута target є ряд значень. Для ефективного і зручного вивчення матеріалів блогу, я рекомендую користуватися значенням _blank. Саме воно дозволяє новий документ сайту відкрити в новому вікні:

<a href=» адре с» target=» _blank «> анкор </a>

до меню ↑

Опис посилання (title = "опис")

Якщо відвідувач бачить лінк в тексті, він робить свій вибір - клацнути по ній або читати текст далі. Так як Ви ставите посилання на своєму блозі для різних цілей (підвищення популярності сайту, посилення просуваються сторінок, поліпшення метрик відвідуваності і т.д.), то Вам важливо, щоб читач звернув на них свою увагу. Завдяки анкор посилання відвідувач бачить її тему, але не більше того. Тому що вкрай складно впихнути в анкор опис тієї сторінки, по якій буде здійснено перехід, не спотворюючи текст пропозиції. Для посилення привабливості посилання існує атрибут title. Він описує вміст тега <a> у вигляді підказки, яка з'являється при наведенні курсора мишки на посилання:

<a href=» адреса »title=» текст з описом посилання «> анкор </a>

А ось так виглядає цей атрибут в дії:

до меню ↑

Визначення відносин між документами (rel = "значення")

Атрибут rel визначає відносини між відкритою сторінкою сайту і документом, на який веде перехід. Є багато різних значень у цього атрибута. У своїй практиці я використовую два з них:

nofollow. Значення цього атрибута дає посиланням команду не передавати вага сторінки, на якій вона розташована. Таким чином веб-майстер дає зрозуміти пошуковим системам, що частинку авторитету свого сайту він не хоче віддавати іншому зовнішньому сайту або не хоче посилювати нову сторінку. Це відмінний спосіб, щоб у просуваються сторінках Вашого блогу показати потрібні по контексту посилання на інші корисні статті без шкоди втрати ваги. Ось синтаксис посилання з атрибутом rel і значенням nofollow:

<a href=» адреса »rel=» nofollow «> анкор </a>

sidebar. Значення атрибута rel, яке я використовую вкрай рідко. Завдяки цьому значенню атрибут rel дозволяє читачеві замість переходу на нову сторінку сайту за посиланням закріпити її в браузері в панель закладок. Такий варіант буває корисний:

<a href=» адреса »rel=» sidebar «> анкор </a>

На ділі вид посилання зі значенням sidebar виходить наступний (при натисканні на перехід):

На ділі вид посилання зі значенням sidebar виходить наступний (при натисканні на перехід):

до меню ↑

Як створити посилання на сайт в WordPress

У різних CMS є свої способи створення посилання на сторінки веб-ресурсу. Зараз я покажу, як можна швидко зробити посилання в візуальному редакторі WordPress.

1. Зайдіть в редактор з уже відкритим постом або статтею Вашого блогу. Виділіть текст майбутньої посилання (анкор) в потрібному пропозиції тексту і натисніть кнопку на панелі (для прикладу я взяв старий пост свого блогу):

Виділіть текст майбутньої посилання (анкор) в потрібному пропозиції тексту і натисніть кнопку на панелі (для прикладу я взяв старий пост свого блогу):

2. У вікні, напишіть url тієї сторінки, на яку читач Вашого поста повинен перейти, клікнувши на посилання. Якщо Ви збираєтеся робити посилання на сторінку Вашого сайту, то її адресу можна знайти зі списку внизу. Якщо документів дуже багато на Вашому блозі, прискорити пошук потрібного url можна шляхом звичайного пошуку.

3. Для линка напишіть в розділі «заголовок» її опис (текст опису переходу на іншу сторінку атрибута title). Якщо Ви робите посилання на іншу сторінку Вашого сайту, в цьому розділі буде автоматично ставиться назва посади цього документа.

4. Якщо Ви бажаєте, щоб після натискання мишкою по створеної посиланням читач побачив новий документ в новому вікні, відзначте відповідне поле. Далі тиснете кнопку «додати посилання»:

Далі тиснете кнопку «додати посилання»:

В результаті у Вас повинна з'явитися нова посилання на іншу сторінку:

В результаті у Вас повинна з'явитися нова посилання на іншу сторінку:

Якщо Ви хочете додати в нову посилання ще кілька атрибутів, то Вам необхідно зайти в тому ж редакторі у вкладку «HTML» і вручну написати відсутні опису елементів. Наприклад, для мого прикладу в створений лінк я хочу додати атрибут rel = "nofollow». Відкриваю редактор, знаходжу нову посилання і вставляю заданий атрибут тега <a>:

Відкриваю редактор, знаходжу нову посилання і вставляю заданий атрибут тега <a>:

до меню ↑

Рекомендації та поради щодо створення посилань

Використовуйте зображення як посилання. Крім звичайного тексту на сторінці в якості лінка можна використовувати будь-яку картинку. Для цього потрібно замість анкора вставити тег картинки <img>:

<a href=» адреса «> <img src = "адреса картинки«> </a>

Не ставте багато посилань. Для пошукових систем посилання - це переходи з поточної сторінки на додатковий контент з того питання, який шукали їх відвідувачі. Тому вони розуміють, що далеко не кожен сайт має величезний арсенал сторінок. Тому, чим менше блог і чим менше тексту в поточному документі, тим менше потрібно ставити посилань. Для більшості веб-ресурсів існує негласне правило - число посилань на будь-якій сторінці не більше 100. Дотримуйтеся цього правила.

Анкор посилань повинен бути зрозумілим. У будь-якому тексті одним з важливих моментів є плавність розповіді. Тому, коли Ви створюєте чергову свою посилання, обов'язково перевірте читаність нового анкора. Оцініть плавність ходу всього пропозиції - читач не повинен чесати собі потилицю, намагаючись зрозуміти хід Ваших думок. Перехід за посиланням повинен бути продовженням, а не обривом інформації.

Цінуйте терпіння відвідувачів своїх блогів. Якщо документ, на який посилається Ваш текст, великий за обсягом (довга стаття, велика картинка, важкий файл для скачування), обов'язково попередьте відвідувача. І йому буде приємна турбота і ви не втратите читача.

Перевіряйте посилання на зовнішні документи. Перед тим, як посилатися на сторінку чужого сайту, переконайтеся в його благонадійності. Перевірте його на віруси, перегляньте наявність платних переходів, переконайтеся у відсутності на ньому спаму і наявності фільтрів. Якщо Ви прогавили ГВС (говносайт по простому) і дасте посилання на нього, то після індексації посилання пошуковим роботом є шанс отримати санкції від пошукових систем. Якщо Вам все ж потрібно посилатися на підозрілий документ, використовуйте атрибут rel зі значенням nofollow.

Видаляйте биті посилання. Згодом, посилання на різні документи (як на Вашому блозі, так і на чужих сайтах) можуть вести в нікуди - сторінки веб-ресурсів можуть бути видалені автором (через непотрібність, в зв'язку зі зміною структури, з переїздом на новий сайт, втрата актуальності тексту цих сторінок і т.д.). Щомісячна перевірка всіх посилань Вашого блогу заощадить Вам нерви і час. Як інструмент для перевірки битих посилань можу порекомендувати безкоштовний сервіс Broken link checker, платну програму Page Weight або безкоштовну Xenu Link Sleuth.

Приділіть особливу увагу анкорами. Текст посилання - це найважливіший елемент з точки зору внутрішньої перелинковки будь-якого сайту. Перерахую найважливіші моменти:

 • створюйте інформативні анкор - не варто зловживати в текстах посилань фразами «тут», «тут», «стаття» і т.д. Для будь-якого посилання важлива корисність і природність. Якщо анкор вдіяти не цікавий і порожній, ніхто з читачів не буде кликати по переходу.
 • пишіть короткий, але точний анкор. Масло масні добре тоді, коли від часу залежить результат - чим більше хвилин - тим більше результат. Але не для посилань. Ніхто не буде читати анкор довгою в абзац - у читача або терпіння лопне, або він початок тексту переходу забуде і не прийме рішення на перехід;
 • дотримуйтеся стандартів при оформленні анкоров. У більшості випадків люди йдуть за найменшим опором - так влаштований наш мозок, який за всяку ціну береже нашу енергію. Тому звичка в цьому випадку відіграє позитивну роль, а значить оформлення посилань повинно бути стандартним. Не треба придумувати нові варіанти відображення анкоров, не втрачайте лінію підкреслення під посиланнями, не робіть колір їх тексту таким же, як і букви постів;
 • кожен анкор повинен бути унікальним. Не лінуйтеся придумувати кожен раз новий текст посилань. Не йдіть по стопах горе-сеошників, які не заморочуються і скрізь не обнародувано сторінки ставлять одні і ті ж анкор. Вони склеюються - пошукові системи все бачать. 🙂
до меню ↑

Бонус - моя схема роботи з внутрішніми посиланнями

Отже, знання про створення внутрішніх посилань Ви вже отримали. Тепер саме час їх використовувати на практиці.

На допомогу пропоную свою схему використання внутрішніх посилань, яку використовую для просування своїх проектів - особистого блога і ряду інформаційних сайтів. У цій схемі Ви дізнаєтеся про те, за якими принципами і за яким планом ставлю внутрішні переходи. Всі ці матеріали знаходиться в цій seo-шпаргалкою:

Матеріал доступний тільки передплатникам!

На цьому мій невеличкий лікнеп по створенню і вставці посилань на Ваш сайт закінчений. Якщо будуть у Вас виникати поодинокі питання, пишіть прямо в коментарях цього посту.

З повагою, Ваш Максим Довженко

Як вставити посилання в текст сторінки сайту

У багатьох початківців блогерів часто виникають питання щодо створення посилань на внутрішні сторінки своїх блогів і на документи чужих сайтів У багатьох початківців блогерів часто виникають питання щодо створення посилань на внутрішні сторінки своїх блогів і на документи чужих сайтів. В принципі нічого складного немає - береш адресу свого поста або сторінки зовнішнього веб-ресурсу, прописуєш їх в тег <a> і всі питання вирішені. Але як показує практика, правильно користуватися елементом гіпертексту не у всіх виходить, особливо з точки зору пошукового просування. У цьому пості я розповім про те, як вставити посилання в текст будь-якої сторінки блогу чи сайту, познайомлю з різними складовими тега <а>, а також дам ряд рекомендацій по використанню посилань в seo-тексті. Прочитавши цей пост, Ви зможете самостійно виконати правильну взаємозв'язок сторінок.

Як створити посилання на сайт

Посилання - це спеціально виділений елемент в тексті, який при натисканні його кнопкою миші відкриває іншу сторінку або закладку всередині вихідного документа. Будь-лінк на іншу сторінку виглядає наступним чином:

<a href=» адреса «> анкор </a>

де,

<a> </a> - тег (елемент), що позначає в коді посилання;

адреса - це url документа сайту, який повинен відкритися при натисканні мишею переходу;

анкор - це текст самого посилання, яку бачить користувач в тексті. Зазвичай при стандартних налаштуваннях він підкреслюється суцільною лінією і виділяється кольором (наприклад, у мене блакитним).

Код для линка на внутрішню ятати сторінки трохи інший:

<a name=» ідентифікатор «> анкор </a>

де,

ідентифікатор - якір на текст документа, який є метою переходу за посиланням. Часто цей варіант линка використовується для створення внутрішнього меню на сторінках з великим об'ємом контенту, що дає змогу отримати доступ на потрібні розділи документа, не втрачаючи часу на пошук потрібної інформації в тексті. Про цей варіант посилання я розповідати не буду. Якщо когось цікавить дана інформація, її можна знайти в Інтернеті.

Отже, для створення посилання блогеру і веб-майстру необхідно повідомити браузеру, що виділений спеціальний шматочок тексту (анкор) є посиланням (за це відповідає тег <a>), а також вказати url сторінки для переходу (атрибут href). Адреса посилання може бути відносним і абсолютним. Перший працює тільки щодо поточної сторінки або кореня веб-ресурсу. Другий використовується для переходу на сторінки інших сайтів і працює завжди.

Також посилання діляться на внутрішні і зовнішні. Перші здійснюють взаємозв'язок внутрішніх сторінок блогу, другі здійснюють перехід на документи чужих сайтів.

до меню ↑

Атрибути для посилань

Мова HTML має величезний перелік різноманітних додаткових умов відображення переходу, її взаємодії з іншими елементами сторінки. Завдяки їм блогер може максимально використовувати взаємозв'язок документів свого блогу, доповнювати посилання різної яка б пояснила інформацією і дозволяє йому використовувати різний функціонал при взаємодії миші і самого посилання. Їх все перераховувати не має сенсу - мій блог не є спеціальним розділом Вікіпедії про код HTML. Але я розповім все важливі і корисні атрибути, які стануть в нагоді Вам для ведення свого блогу і просування його в пошукових системах.

Атрибут для елемента <a> виглядає наступним чином:

<a ім'я атрібута=» значення »> </a>

Атрибут із значенням завжди пишеться однаково: спочатку йде ім'я атрибута, потім знак рівності і потім значення атрибута в лапках (лапки - важливий момент в правильному написанні атрибута!). Атрибутів для тега <a> може бути від одного і більше. Всі вони пишуться через пропуск, а їх послідовність не має значення.

до меню ↑

Відкриття посилання в новому вікні (target = "значення")

Коли відвідувач приходить на Ваш блог або сайт, він перед собою бачить тільки одну сторінку. Якщо він захоче перейти на інший документ веб-ресурсу (клікнувши на посилання), то друга сторінка може з'явитися як в тому ж вікні браузера, так і в новому. Для чого треба нове вікно? По-перше, щоб користувачеві було зручно і просто шукати інформацію по Вашому блогу. Погодьтеся, маючи стартову сторінку завжди відкритою, відвідувач завжди може перейти в ній на цікавий для його документ по посиланню. Йому не треба весь час шукати посилання на першу сторінку, щоб знову відновлювати свій пошук. По-друге, коли відвідувач бачить обраний ним новий документ Вашого блогу в новому вікні, він повністю на нього перемикається - читає інформацію, дивиться картинки. Його мозок зайнятий новим матеріалом, надходять нові дані. І звичайно, коли відкритий документ зацікавлює його, відвідувач блогу може дуже швидко забути про первісну сторінку. І якщо цей новий документ не відкритий в новому вікні, то є ймовірність, що він не повернеться на минулу сторінку і не відновить свій пошук. А значить він буде менше знаходиться на Вашому сайті, а з точки зору пошукових систем це погіршує поведінкові чинники.

У мові HTML для атрибута target є ряд значень. Для ефективного і зручного вивчення матеріалів блогу, я рекомендую користуватися значенням _blank. Саме воно дозволяє новий документ сайту відкрити в новому вікні:

<a href=» адре с» target=» _blank «> анкор </a>

до меню ↑

Опис посилання (title = "опис")

Якщо відвідувач бачить лінк в тексті, він робить свій вибір - клацнути по ній або читати текст далі. Так як Ви ставите посилання на своєму блозі для різних цілей (підвищення популярності сайту, посилення просуваються сторінок, поліпшення метрик відвідуваності і т.д.), то Вам важливо, щоб читач звернув на них свою увагу. Завдяки анкор посилання відвідувач бачить її тему, але не більше того. Тому що вкрай складно впихнути в анкор опис тієї сторінки, по якій буде здійснено перехід, не спотворюючи текст пропозиції. Для посилення привабливості посилання існує атрибут title. Він описує вміст тега <a> у вигляді підказки, яка з'являється при наведенні курсора мишки на посилання:

<a href=» адреса »title=» текст з описом посилання «> анкор </a>

А ось так виглядає цей атрибут в дії:

до меню ↑

Визначення відносин між документами (rel = "значення")

Атрибут rel визначає відносини між відкритою сторінкою сайту і документом, на який веде перехід. Є багато різних значень у цього атрибута. У своїй практиці я використовую два з них:

nofollow. Значення цього атрибута дає посиланням команду не передавати вага сторінки, на якій вона розташована. Таким чином веб-майстер дає зрозуміти пошуковим системам, що частинку авторитету свого сайту він не хоче віддавати іншому зовнішньому сайту або не хоче посилювати нову сторінку. Це відмінний спосіб, щоб у просуваються сторінках Вашого блогу показати потрібні по контексту посилання на інші корисні статті без шкоди втрати ваги. Ось синтаксис посилання з атрибутом rel і значенням nofollow:

<a href=» адреса »rel=» nofollow «> анкор </a>

sidebar. Значення атрибута rel, яке я використовую вкрай рідко. Завдяки цьому значенню атрибут rel дозволяє читачеві замість переходу на нову сторінку сайту за посиланням закріпити її в браузері в панель закладок. Такий варіант буває корисний:

<a href=» адреса »rel=» sidebar «> анкор </a>

На ділі вид посилання зі значенням sidebar виходить наступний (при натисканні на перехід):

На ділі вид посилання зі значенням sidebar виходить наступний (при натисканні на перехід):

до меню ↑

Як створити посилання на сайт в WordPress

У різних CMS є свої способи створення посилання на сторінки веб-ресурсу. Зараз я покажу, як можна швидко зробити посилання в візуальному редакторі WordPress.

1. Зайдіть в редактор з уже відкритим постом або статтею Вашого блогу. Виділіть текст майбутньої посилання (анкор) в потрібному пропозиції тексту і натисніть кнопку на панелі (для прикладу я взяв старий пост свого блогу):

Виділіть текст майбутньої посилання (анкор) в потрібному пропозиції тексту і натисніть кнопку на панелі (для прикладу я взяв старий пост свого блогу):

2. У вікні, напишіть url тієї сторінки, на яку читач Вашого поста повинен перейти, клікнувши на посилання. Якщо Ви збираєтеся робити посилання на сторінку Вашого сайту, то її адресу можна знайти зі списку внизу. Якщо документів дуже багато на Вашому блозі, прискорити пошук потрібного url можна шляхом звичайного пошуку.

3. Для линка напишіть в розділі «заголовок» її опис (текст опису переходу на іншу сторінку атрибута title). Якщо Ви робите посилання на іншу сторінку Вашого сайту, в цьому розділі буде автоматично ставиться назва посади цього документа.

4. Якщо Ви бажаєте, щоб після натискання мишкою по створеної посиланням читач побачив новий документ в новому вікні, відзначте відповідне поле. Далі тиснете кнопку «додати посилання»:

Далі тиснете кнопку «додати посилання»:

В результаті у Вас повинна з'явитися нова посилання на іншу сторінку:

В результаті у Вас повинна з'явитися нова посилання на іншу сторінку:

Якщо Ви хочете додати в нову посилання ще кілька атрибутів, то Вам необхідно зайти в тому ж редакторі у вкладку «HTML» і вручну написати відсутні опису елементів. Наприклад, для мого прикладу в створений лінк я хочу додати атрибут rel = "nofollow». Відкриваю редактор, знаходжу нову посилання і вставляю заданий атрибут тега <a>:

Відкриваю редактор, знаходжу нову посилання і вставляю заданий атрибут тега <a>:

до меню ↑

Рекомендації та поради щодо створення посилань

Використовуйте зображення як посилання. Крім звичайного тексту на сторінці в якості лінка можна використовувати будь-яку картинку. Для цього потрібно замість анкора вставити тег картинки <img>:

<a href=» адреса «> <img src = "адреса картинки«> </a>

Не ставте багато посилань. Для пошукових систем посилання - це переходи з поточної сторінки на додатковий контент з того питання, який шукали їх відвідувачі. Тому вони розуміють, що далеко не кожен сайт має величезний арсенал сторінок. Тому, чим менше блог і чим менше тексту в поточному документі, тим менше потрібно ставити посилань. Для більшості веб-ресурсів існує негласне правило - число посилань на будь-якій сторінці не більше 100. Дотримуйтеся цього правила.

Анкор посилань повинен бути зрозумілим. У будь-якому тексті одним з важливих моментів є плавність розповіді. Тому, коли Ви створюєте чергову свою посилання, обов'язково перевірте читаність нового анкора. Оцініть плавність ходу всього пропозиції - читач не повинен чесати собі потилицю, намагаючись зрозуміти хід Ваших думок. Перехід за посиланням повинен бути продовженням, а не обривом інформації.

Цінуйте терпіння відвідувачів своїх блогів. Якщо документ, на який посилається Ваш текст, великий за обсягом (довга стаття, велика картинка, важкий файл для скачування), обов'язково попередьте відвідувача. І йому буде приємна турбота і ви не втратите читача.

Перевіряйте посилання на зовнішні документи. Перед тим, як посилатися на сторінку чужого сайту, переконайтеся в його благонадійності. Перевірте його на віруси, перегляньте наявність платних переходів, переконайтеся у відсутності на ньому спаму і наявності фільтрів. Якщо Ви прогавили ГВС (говносайт по простому) і дасте посилання на нього, то після індексації посилання пошуковим роботом є шанс отримати санкції від пошукових систем. Якщо Вам все ж потрібно посилатися на підозрілий документ, використовуйте атрибут rel зі значенням nofollow.

Видаляйте биті посилання. Згодом, посилання на різні документи (як на Вашому блозі, так і на чужих сайтах) можуть вести в нікуди - сторінки веб-ресурсів можуть бути видалені автором (через непотрібність, в зв'язку зі зміною структури, з переїздом на новий сайт, втрата актуальності тексту цих сторінок і т.д.). Щомісячна перевірка всіх посилань Вашого блогу заощадить Вам нерви і час. Як інструмент для перевірки битих посилань можу порекомендувати безкоштовний сервіс Broken link checker, платну програму Page Weight або безкоштовну Xenu Link Sleuth.

Приділіть особливу увагу анкорами. Текст посилання - це найважливіший елемент з точки зору внутрішньої перелинковки будь-якого сайту. Перерахую найважливіші моменти:

 • створюйте інформативні анкор - не варто зловживати в текстах посилань фразами «тут», «тут», «стаття» і т.д. Для будь-якого посилання важлива корисність і природність. Якщо анкор вдіяти не цікавий і порожній, ніхто з читачів не буде кликати по переходу.
 • пишіть короткий, але точний анкор. Масло масні добре тоді, коли від часу залежить результат - чим більше хвилин - тим більше результат. Але не для посилань. Ніхто не буде читати анкор довгою в абзац - у читача або терпіння лопне, або він початок тексту переходу забуде і не прийме рішення на перехід;
 • дотримуйтеся стандартів при оформленні анкоров. У більшості випадків люди йдуть за найменшим опором - так влаштований наш мозок, який за всяку ціну береже нашу енергію. Тому звичка в цьому випадку відіграє позитивну роль, а значить оформлення посилань повинно бути стандартним. Не треба придумувати нові варіанти відображення анкоров, не втрачайте лінію підкреслення під посиланнями, не робіть колір їх тексту таким же, як і букви постів;
 • кожен анкор повинен бути унікальним. Не лінуйтеся придумувати кожен раз новий текст посилань. Не йдіть по стопах горе-сеошників, які не заморочуються і скрізь не обнародувано сторінки ставлять одні і ті ж анкор. Вони склеюються - пошукові системи все бачать. 🙂
до меню ↑

Бонус - моя схема роботи з внутрішніми посиланнями

Отже, знання про створення внутрішніх посилань Ви вже отримали. Тепер саме час їх використовувати на практиці.

На допомогу пропоную свою схему використання внутрішніх посилань, яку використовую для просування своїх проектів - особистого блога і ряду інформаційних сайтів. У цій схемі Ви дізнаєтеся про те, за якими принципами і за яким планом ставлю внутрішні переходи. Всі ці матеріали знаходиться в цій seo-шпаргалкою:

Матеріал доступний тільки передплатникам!

На цьому мій невеличкий лікнеп по створенню і вставці посилань на Ваш сайт закінчений. Якщо будуть у Вас виникати поодинокі питання, пишіть прямо в коментарях цього посту.

З повагою, Ваш Максим Довженко

Як вставити посилання в текст сторінки сайту

У багатьох початківців блогерів часто виникають питання щодо створення посилань на внутрішні сторінки своїх блогів і на документи чужих сайтів У багатьох початківців блогерів часто виникають питання щодо створення посилань на внутрішні сторінки своїх блогів і на документи чужих сайтів. В принципі нічого складного немає - береш адресу свого поста або сторінки зовнішнього веб-ресурсу, прописуєш їх в тег <a> і всі питання вирішені. Але як показує практика, правильно користуватися елементом гіпертексту не у всіх виходить, особливо з точки зору пошукового просування. У цьому пості я розповім про те, як вставити посилання в текст будь-якої сторінки блогу чи сайту, познайомлю з різними складовими тега <а>, а також дам ряд рекомендацій по використанню посилань в seo-тексті. Прочитавши цей пост, Ви зможете самостійно виконати правильну взаємозв'язок сторінок.

Як створити посилання на сайт

Посилання - це спеціально виділений елемент в тексті, який при натисканні його кнопкою миші відкриває іншу сторінку або закладку всередині вихідного документа. Будь-лінк на іншу сторінку виглядає наступним чином:

<a href=» адреса «> анкор </a>

де,

<a> </a> - тег (елемент), що позначає в коді посилання;

адреса - це url документа сайту, який повинен відкритися при натисканні мишею переходу;

анкор - це текст самого посилання, яку бачить користувач в тексті. Зазвичай при стандартних налаштуваннях він підкреслюється суцільною лінією і виділяється кольором (наприклад, у мене блакитним).

Код для линка на внутрішню ятати сторінки трохи інший:

<a name=» ідентифікатор «> анкор </a>

де,

ідентифікатор - якір на текст документа, який є метою переходу за посиланням. Часто цей варіант линка використовується для створення внутрішнього меню на сторінках з великим об'ємом контенту, що дає змогу отримати доступ на потрібні розділи документа, не втрачаючи часу на пошук потрібної інформації в тексті. Про цей варіант посилання я розповідати не буду. Якщо когось цікавить дана інформація, її можна знайти в Інтернеті.

Отже, для створення посилання блогеру і веб-майстру необхідно повідомити браузеру, що виділений спеціальний шматочок тексту (анкор) є посиланням (за це відповідає тег <a>), а також вказати url сторінки для переходу (атрибут href). Адреса посилання може бути відносним і абсолютним. Перший працює тільки щодо поточної сторінки або кореня веб-ресурсу. Другий використовується для переходу на сторінки інших сайтів і працює завжди.

Також посилання діляться на внутрішні і зовнішні. Перші здійснюють взаємозв'язок внутрішніх сторінок блогу, другі здійснюють перехід на документи чужих сайтів.

до меню ↑

Атрибути для посилань

Мова HTML має величезний перелік різноманітних додаткових умов відображення переходу, її взаємодії з іншими елементами сторінки. Завдяки їм блогер може максимально використовувати взаємозв'язок документів свого блогу, доповнювати посилання різної яка б пояснила інформацією і дозволяє йому використовувати різний функціонал при взаємодії миші і самого посилання. Їх все перераховувати не має сенсу - мій блог не є спеціальним розділом Вікіпедії про код HTML. Але я розповім все важливі і корисні атрибути, які стануть в нагоді Вам для ведення свого блогу і просування його в пошукових системах.

Атрибут для елемента <a> виглядає наступним чином:

<a ім'я атрібута=» значення »> </a>

Атрибут із значенням завжди пишеться однаково: спочатку йде ім'я атрибута, потім знак рівності і потім значення атрибута в лапках (лапки - важливий момент в правильному написанні атрибута!). Атрибутів для тега <a> може бути від одного і більше. Всі вони пишуться через пропуск, а їх послідовність не має значення.

до меню ↑

Відкриття посилання в новому вікні (target = "значення")

Коли відвідувач приходить на Ваш блог або сайт, він перед собою бачить тільки одну сторінку. Якщо він захоче перейти на інший документ веб-ресурсу (клікнувши на посилання), то друга сторінка може з'явитися як в тому ж вікні браузера, так і в новому. Для чого треба нове вікно? По-перше, щоб користувачеві було зручно і просто шукати інформацію по Вашому блогу. Погодьтеся, маючи стартову сторінку завжди відкритою, відвідувач завжди може перейти в ній на цікавий для його документ по посиланню. Йому не треба весь час шукати посилання на першу сторінку, щоб знову відновлювати свій пошук. По-друге, коли відвідувач бачить обраний ним новий документ Вашого блогу в новому вікні, він повністю на нього перемикається - читає інформацію, дивиться картинки. Його мозок зайнятий новим матеріалом, надходять нові дані. І звичайно, коли відкритий документ зацікавлює його, відвідувач блогу може дуже швидко забути про первісну сторінку. І якщо цей новий документ не відкритий в новому вікні, то є ймовірність, що він не повернеться на минулу сторінку і не відновить свій пошук. А значить він буде менше знаходиться на Вашому сайті, а з точки зору пошукових систем це погіршує поведінкові чинники.

У мові HTML для атрибута target є ряд значень. Для ефективного і зручного вивчення матеріалів блогу, я рекомендую користуватися значенням _blank. Саме воно дозволяє новий документ сайту відкрити в новому вікні:

<a href=» адре с» target=» _blank «> анкор </a>

до меню ↑

Опис посилання (title = "опис")

Якщо відвідувач бачить лінк в тексті, він робить свій вибір - клацнути по ній або читати текст далі. Так як Ви ставите посилання на своєму блозі для різних цілей (підвищення популярності сайту, посилення просуваються сторінок, поліпшення метрик відвідуваності і т.д.), то Вам важливо, щоб читач звернув на них свою увагу. Завдяки анкор посилання відвідувач бачить її тему, але не більше того. Тому що вкрай складно впихнути в анкор опис тієї сторінки, по якій буде здійснено перехід, не спотворюючи текст пропозиції. Для посилення привабливості посилання існує атрибут title. Він описує вміст тега <a> у вигляді підказки, яка з'являється при наведенні курсора мишки на посилання:

<a href=» адреса »title=» текст з описом посилання «> анкор </a>

А ось так виглядає цей атрибут в дії:

до меню ↑

Визначення відносин між документами (rel = "значення")

Атрибут rel визначає відносини між відкритою сторінкою сайту і документом, на який веде перехід. Є багато різних значень у цього атрибута. У своїй практиці я використовую два з них:

nofollow. Значення цього атрибута дає посиланням команду не передавати вага сторінки, на якій вона розташована. Таким чином веб-майстер дає зрозуміти пошуковим системам, що частинку авторитету свого сайту він не хоче віддавати іншому зовнішньому сайту або не хоче посилювати нову сторінку. Це відмінний спосіб, щоб у просуваються сторінках Вашого блогу показати потрібні по контексту посилання на інші корисні статті без шкоди втрати ваги. Ось синтаксис посилання з атрибутом rel і значенням nofollow:

<a href=» адреса »rel=» nofollow «> анкор </a>

sidebar. Значення атрибута rel, яке я використовую вкрай рідко. Завдяки цьому значенню атрибут rel дозволяє читачеві замість переходу на нову сторінку сайту за посиланням закріпити її в браузері в панель закладок. Такий варіант буває корисний:

<a href=» адреса »rel=» sidebar «> анкор </a>

На ділі вид посилання зі значенням sidebar виходить наступний (при натисканні на перехід):

На ділі вид посилання зі значенням sidebar виходить наступний (при натисканні на перехід):

до меню ↑

Як створити посилання на сайт в WordPress

У різних CMS є свої способи створення посилання на сторінки веб-ресурсу. Зараз я покажу, як можна швидко зробити посилання в візуальному редакторі WordPress.

1. Зайдіть в редактор з уже відкритим постом або статтею Вашого блогу. Виділіть текст майбутньої посилання (анкор) в потрібному пропозиції тексту і натисніть кнопку на панелі (для прикладу я взяв старий пост свого блогу):

Виділіть текст майбутньої посилання (анкор) в потрібному пропозиції тексту і натисніть кнопку на панелі (для прикладу я взяв старий пост свого блогу):

2. У вікні, напишіть url тієї сторінки, на яку читач Вашого поста повинен перейти, клікнувши на посилання. Якщо Ви збираєтеся робити посилання на сторінку Вашого сайту, то її адресу можна знайти зі списку внизу. Якщо документів дуже багато на Вашому блозі, прискорити пошук потрібного url можна шляхом звичайного пошуку.

3. Для линка напишіть в розділі «заголовок» її опис (текст опису переходу на іншу сторінку атрибута title). Якщо Ви робите посилання на іншу сторінку Вашого сайту, в цьому розділі буде автоматично ставиться назва посади цього документа.

4. Якщо Ви бажаєте, щоб після натискання мишкою по створеної посиланням читач побачив новий документ в новому вікні, відзначте відповідне поле. Далі тиснете кнопку «додати посилання»:

Далі тиснете кнопку «додати посилання»:

В результаті у Вас повинна з'явитися нова посилання на іншу сторінку:

В результаті у Вас повинна з'явитися нова посилання на іншу сторінку:

Якщо Ви хочете додати в нову посилання ще кілька атрибутів, то Вам необхідно зайти в тому ж редакторі у вкладку «HTML» і вручну написати відсутні опису елементів. Наприклад, для мого прикладу в створений лінк я хочу додати атрибут rel = "nofollow». Відкриваю редактор, знаходжу нову посилання і вставляю заданий атрибут тега <a>:

Відкриваю редактор, знаходжу нову посилання і вставляю заданий атрибут тега <a>:

до меню ↑

Рекомендації та поради щодо створення посилань

Використовуйте зображення як посилання. Крім звичайного тексту на сторінці в якості лінка можна використовувати будь-яку картинку. Для цього потрібно замість анкора вставити тег картинки <img>:

<a href=» адреса «> <img src = "адреса картинки«> </a>

Не ставте багато посилань. Для пошукових систем посилання - це переходи з поточної сторінки на додатковий контент з того питання, який шукали їх відвідувачі. Тому вони розуміють, що далеко не кожен сайт має величезний арсенал сторінок. Тому, чим менше блог і чим менше тексту в поточному документі, тим менше потрібно ставити посилань. Для більшості веб-ресурсів існує негласне правило - число посилань на будь-якій сторінці не більше 100. Дотримуйтеся цього правила.

Анкор посилань повинен бути зрозумілим. У будь-якому тексті одним з важливих моментів є плавність розповіді. Тому, коли Ви створюєте чергову свою посилання, обов'язково перевірте читаність нового анкора. Оцініть плавність ходу всього пропозиції - читач не повинен чесати собі потилицю, намагаючись зрозуміти хід Ваших думок. Перехід за посиланням повинен бути продовженням, а не обривом інформації.

Цінуйте терпіння відвідувачів своїх блогів. Якщо документ, на який посилається Ваш текст, великий за обсягом (довга стаття, велика картинка, важкий файл для скачування), обов'язково попередьте відвідувача. І йому буде приємна турбота і ви не втратите читача.

Перевіряйте посилання на зовнішні документи. Перед тим, як посилатися на сторінку чужого сайту, переконайтеся в його благонадійності. Перевірте його на віруси, перегляньте наявність платних переходів, переконайтеся у відсутності на ньому спаму і наявності фільтрів. Якщо Ви прогавили ГВС (говносайт по простому) і дасте посилання на нього, то після індексації посилання пошуковим роботом є шанс отримати санкції від пошукових систем. Якщо Вам все ж потрібно посилатися на підозрілий документ, використовуйте атрибут rel зі значенням nofollow.

Видаляйте биті посилання. Згодом, посилання на різні документи (як на Вашому блозі, так і на чужих сайтах) можуть вести в нікуди - сторінки веб-ресурсів можуть бути видалені автором (через непотрібність, в зв'язку зі зміною структури, з переїздом на новий сайт, втрата актуальності тексту цих сторінок і т.д.). Щомісячна перевірка всіх посилань Вашого блогу заощадить Вам нерви і час. Як інструмент для перевірки битих посилань можу порекомендувати безкоштовний сервіс Broken link checker, платну програму Page Weight або безкоштовну Xenu Link Sleuth.

Приділіть особливу увагу анкорами. Текст посилання - це найважливіший елемент з точки зору внутрішньої перелинковки будь-якого сайту. Перерахую найважливіші моменти:

 • створюйте інформативні анкор - не варто зловживати в текстах посилань фразами «тут», «тут», «стаття» і т.д. Для будь-якого посилання важлива корисність і природність. Якщо анкор вдіяти не цікавий і порожній, ніхто з читачів не буде кликати по переходу.
 • пишіть короткий, але точний анкор. Масло масні добре тоді, коли від часу залежить результат - чим більше хвилин - тим більше результат. Але не для посилань. Ніхто не буде читати анкор довгою в абзац - у читача або терпіння лопне, або він початок тексту переходу забуде і не прийме рішення на перехід;
 • дотримуйтеся стандартів при оформленні анкоров. У більшості випадків люди йдуть за найменшим опором - так влаштований наш мозок, який за всяку ціну береже нашу енергію. Тому звичка в цьому випадку відіграє позитивну роль, а значить оформлення посилань повинно бути стандартним. Не треба придумувати нові варіанти відображення анкоров, не втрачайте лінію підкреслення під посиланнями, не робіть колір їх тексту таким же, як і букви постів;
 • кожен анкор повинен бути унікальним. Не лінуйтеся придумувати кожен раз новий текст посилань. Не йдіть по стопах горе-сеошників, які не заморочуються і скрізь не обнародувано сторінки ставлять одні і ті ж анкор. Вони склеюються - пошукові системи все бачать. 🙂
до меню ↑

Бонус - моя схема роботи з внутрішніми посиланнями

Отже, знання про створення внутрішніх посилань Ви вже отримали. Тепер саме час їх використовувати на практиці.

На допомогу пропоную свою схему використання внутрішніх посилань, яку використовую для просування своїх проектів - особистого блога і ряду інформаційних сайтів. У цій схемі Ви дізнаєтеся про те, за якими принципами і за яким планом ставлю внутрішні переходи. Всі ці матеріали знаходиться в цій seo-шпаргалкою:

Матеріал доступний тільки передплатникам!

На цьому мій невеличкий лікнеп по створенню і вставці посилань на Ваш сайт закінчений. Якщо будуть у Вас виникати поодинокі питання, пишіть прямо в коментарях цього посту.

З повагою, Ваш Максим Довженко

Для чого треба нове вікно?
Для чого треба нове вікно?
Для чого треба нове вікно?