Донецкий техникум промышленной автоматики

Як встановити Joomla розширення (плагін, модуль)?

 1. Що таке розширення (модулі, плагіни, компоненти) Joomla?
 2. Модулі в Джумла
 3. Розширення - плагіни в Joomla
 4. Типи плагінів (extansions) Joomla
 5. Компоненти в Джумла
 6. Де завантажити розширення Joomla?
 7. Як встановити Joomla розширення (модуль, плагін, компонент)?
 8. Відключення / видалення Joomla розширень (extensions)?

Вітаю, дорогі друзі

Вітаю, дорогі друзі. Представляю Вам докладний посібник з розширенням (плагинам, модулів, компонентів) Joomla. Що це таке? Як їх встановлювати і видаляти? Ці питання також актуальні, як і установка плагінів WordPress, яка була вже викладена на сторінках сайту. Joomlа на сьогоднішній день - найпопулярніша OpenSource CMS система для розробки «неблогових» сайтів.

Що таке розширення (модулі, плагіни, компоненти) Joomla?

Відразу обмовлюся, що всі матеріали в даній статті засновані на версії Joomla 3.0.1 з російською локалізацією.

Відразу після установки CMS і початкового наповнення сайту, Вам напевно знадобиться додатковий функціонал і навороти, які не включені в базову поставку Joomla 3. До додаткових можливостей, які вони дають - це надбудова для інтернет-магазину, можливість вставляти в статті відео, настроювач для SEO оптимізації сторінок сайту , Фотогалереї та інше.

Все це відноситься до розширень (extansions), які діляться на модулі, плагіни і компоненти.

В Joomla 3.0.1 всі доступні розширення знаходяться в переробленому головному меню. Кардинально процес установки і настройки розширень посутньо не змінився від оного в попередніх версіях CMS.


Модулі в Джумла

Модулі Joomla - розширення, які виводяться в спеціально розмічених в шаблоні місцях, відмінних від області контенту. Прикладом таких розширень є Модуль меню, Модуль авторизації на сайті, Модуль виведення найпопулярніших статей або Модуль пошуку. Наявність їх на сторінках сайту не залежить від змісту в області контенту.

Розташування модуля залежить від розмітки поточного шаблону. Дізнатися, місця куди в поточному шаблоні можна підключати модулі, можна за допомогою спеціальної команди, додавши в кінці адресного рядка браузера до URL -? Tp = 1 (наприклад, «http://YourSite.ru/?tp=1»). Або іншим способом в адмінці, через меню «Розширення« - «Менеджер Шаблонів» вибираємо зліва «Шаблони» і натискаємо «Попередній перегляд«. Перед цим в Joomla 3 перевірте, щоб в настройках був включений «Перегляд позицій модулів«.

Перед цим в Joomla 3 перевірте, щоб в настройках був включений «Перегляд позицій модулів«

Розширення - плагіни в Joomla

Плагін являє собою якийсь програмний код, який виникає тільки при виникненні певної події. Їх найчастіше застосовують для маніпуляцій над контентом, перед його відображенням. Це більше допоміжна мікропрограма, а не розширення. Плагін викликається подією, яке може бути вписано навіть в сам текст статті.

Прикладом плагінів може бути виклик виведення галереї зображень, видалення слів або зайвих прогалин, додавання «nofollow» до посилань, виклик візуального редактора сайту, плагін прискорення індексації від Яндекса і багато іншого.

Можна також зустріти таке визначення плагінів, як «мамбот«. Воно існувало за часів перших версій Joomla. Пізніше це поняття ототожнилося з плагінами.

Типи плагінів (extansions) Joomla

Тип плагіна Joomla залежить від події, під час якого він виконується.

Основні види:

 • Authentication - плагін виконується під час авторизації користувача на сайті;
 • Content - плагін викликається, коли відображається або редагується контент;
 • Editors - виклик редакторів Joomla;
 • Search - спрацьовує під час виклику події пошуку;
 • System - системні плагіни, які відбуваються при кожному циклі виконання Joomla;
 • User - виповнюється під час редагування інформації про користувача або під час аутентифікації.

Активація плагінів виконуються в меню «Розширення« - «Менеджер плагінів«.

Тут же виконується і настройка параметрів. Далі в разі потреби в статті вставляється код виклику плагіна, які зазвичай має приблизно такий вигляд {ІмяПлагіна параметр1 = 0 | параметр2 = 255} {/ ІмяПлагіна}. Це повинно бути зазначено в документації плагіна. Залежно від типу плагіна, він може включатися при активації і без такого коду виклику.

Компоненти в Джумла

В меню панелі адміністрування Joomla для компонент є окремий пункт.

У ньому відображається все те, що вже встановлено на Ваш сайт. Частина з них входить в базовий комплект CMS.

Компонент - найбільший тип розширень Joomla. Він являє собою микропрограмму з управління областю контенту. Дуже часто він має свою адміністративну панель - подобу адмінки Джумли. Компоненти істотно підвищують функціональність сайту.

Також компоненти можуть взаємодіяти з плагінами або модулями. Головною особливістю є те, що вони виводяться в області контенту.

Приклади інтегрованих в Joomla компонент Банери, Стрічки новин, Пошук, Посилання. З сторонніх - Чати, Фото галереї, Форуми і ін.

Де завантажити розширення Joomla?

Знайти потрібну розширення для Joomla зараз не складе великих труднощів. Існує багато російськомовних і офіційних спільнот, де є великий вибір модулів (плагінів, компонентів) з керівництвом по установці і відгуками користувачів.

Офіційне співтовариство всіх розширень знаходиться по цій адресі . З російських спільнот також зі зручним каталогом по рубриках раджу звернути увагу на ext.joom.ru, а також joomfans.com/extensions/. При установці розширень обов'язково звертайте увагу на те, з якою версією CMS Joomla працює дане доповнення.

Як встановити Joomla розширення (модуль, плагін, компонент)?

Установка всіх розширень в CMS Joomla виконується через адміністративну панель управління. Для цього в головному меню необхідно вибрати «Розширення« - «Менеджер розширень«.

За замовчуванням відкриється пункт «Установка». Це універсальний інструмент, який дозволяє встановлювати розширення будь-якого типу - модулі, плагіни і компоненти. За замовчуванням є три варіанти установки:

- завантаження з файлу пакета -тут вказуєте шлях до оригінального zip архіву Вашого розширення (плагіна, компонента, модуля). У цьому випадку проводиться завантаження пакета на хостинг, розпакування і його інсталяція;

- установка з каталогу - тут потрібно вказати папку на сервері, в якій зберігаються файли розширення;

- установка з URL - тут вказуєте web адреса до архіву пакета розширення, установка буде проводиться не локально, а через мережу Інтернет.

Після вибору способу установки необхідно натиснути на кнопку «Завантажити та встановити» або «Встановити«.

Слід зазначити, що через даний інтерфейс також дозволяє проводити встановлення мовних пакетів і шаблонів Joomla. В меню Оновлення - доступні всі актуальні поновлення для вже встановлених в CMS розширень.

Після того як розширення встановлено, необхідно його включити. Для цього в «Менеджері розширень» вибираємо меню «Управління«. Перед Вами з'явиться перелік всіх встановлених в системі плагінів, модулів і компонент.

Щоб активувати потрібну нам розширення (плагін, модуль, компонент), просто ставимо галочки навпроти нього і натискаємо на кнопку «Включити«. Або інший спосіб - клацаємо на кнопці «Стан«, що знаходиться навпроти назви розширення.

Розширення встановлено і активовано і можна переходити до його тонкої настройки!

Відключення / видалення Joomla розширень (extensions)?

Щоб видалити або відключити непотрібне Вам розширення, потрібно просто перейти в «Менеджер расширени й» - «Управління«. Тут, в разі відключення, просто навпроти плагіна натискаємо на кнопку «Стан» або натискаємо кнопку «Вимкнути«. Обраний розширення буде скасовано.

У разі видалення, відзначаємо галками видаляються плагіни і натискаємо на кнопку «Деінсталювати«. Розширення буде повністю видалено з CMS Joomla.

Про установку плагінів в WordPress вже писав ось тут .

І на останок, як завжди, відео в тему. Приємного перегляду!

Що таке розширення (модулі, плагіни, компоненти) Joomla?
Як встановити Joomla розширення (модуль, плагін, компонент)?
Відключення / видалення Joomla розширень (extensions)?
Що це таке?
Як їх встановлювати і видаляти?
Що таке розширення (модулі, плагіни, компоненти) Joomla?
Ru/?
Де завантажити розширення Joomla?
Як встановити Joomla розширення (модуль, плагін, компонент)?
Відключення / видалення Joomla розширень (extensions)?