Донецкий техникум промышленной автоматики

Як вибрати нішу для інтернет магазину

 1. Інструменти вибору ніші
 2. 1. Бестселери на зарубіжних майданчиках:
 3. 2. Сайти дропшіпперов
 4. 3. Каталоги західних інтернет-магазинів
 5. оцінка ніші
 6. Пошук постачальників при виборі ніші
 7. 1.Оптовие майданчики, агрегатори постачальників:
 8. 2.Отраслевой конференції

Ринок електронної комерції досить молодий, що дозволить в найближчі кілька років знаходити незайняті ніші і тематики щоб створити інтернет магазин , Причому з досить низьким порогом входу. Гарному росту сприяє також активний розвиток ринку за рахунок розширення користувачів інтернету, а також перетікання оффлайн покупців.

У нашій статті ми розповімо, як придумати ідею, як проаналізувати актуальність ринку, а також з чого почати пошук постачальників.

Почнемо з загальних трендів. Радимо ознайомитися з нашою свіжої Аналітикою ринку інтернет-торгівлі в Росії. Ви зможете знайти багато даних по динаміці товарних категорій які ростуть, які ж стагнують. Але найцікавішим і показовим графіком є ​​цей:

Але найцікавішим і показовим графіком є ​​цей:

На ньому зображено розподіл магазинів за тематиками, в залежності від кількості щодобових замовлень. Мікро - до 10 замовлень, Малі - від 10 до 100 замовлень, Середні - від 100 до 1000 замовлень, Великі - від 1000 замовлень на день.

З даного графіка ми можемо побачити, що деякі галузі вже досить сильно консолідовані і мають явних великих лідерів (Книги, Продукти харчування, Товари для офісу). Так і навпаки, в тематиках Квіти, Подарунки, Прикраси, Будматеріали частка великих практично відсутня в силу сильної географічної прив'язки, і дозволяє працювати на локальних, регіональних ринках місцевим невеликим гравцям.
У будь-якому випадку даний графік варто розглядати тільки в контексті зростання і обсягу конкретної тематики. Як наприклад, частка великих магазинів в сегменті одягу і взуття, комп'ютерів, мобільних телефонів - велика в тому числі тому, що і велике кількість транзакцій в тематиках.

Інструменти вибору ніші

Тепер у нас є певний вектор в цілому, наступний крок - інструменти вибору більш вузьких ніш, а також конкретних товарних груп і позицій:

1. Бестселери на зарубіжних майданчиках:

 • ebay.com
 • www.alibaba.com
 • ru.aliexpress.com
 • www.amazon.com
 • ru-tmall.com
 • www.jd.com.ru
 • www.etsy.com

Великі західні майданчики практично всі мають розділ HotDeal, Bestsellers, в яких щодня або щотижня оновлюють найбільш популярні товари. Найчастіше тренди на деякі речі з'являються там на 2-6 місяців раніше, ніж доходять до Росії.

2. Сайти дропшіпперов

 • www.dx.com
 • www.chinavasion.com
 • ru.dhgate.com
 • ru.osell.com

Асортимент сайтів дропшіпперов хороший тим, що ідеально підходить для інтернет-торгівлі. З цими товарами у вас точно не буде проблем з доставкою, зберіганням або із завищеними очікуваннями покупців.

3. Каталоги західних інтернет-магазинів

Також можна подивитися каталоги західних інтернет-магазинів, які є на сайтах мейлфорвардеров - це компанії, які доставляють в Росії посилки з Європи і США. За цим посиланням, наприклад, Ви можете знайти таку добірку за популярністю http://shopotam.ru/shops магазинів з США у покупців з Росії, магазинів в цій збірці понад 5000, а також є можливість відбору за тематиками.

оцінка ніші

Оцінити попит можна за допомогою інструменту wordstat.yandex.ru . Важливий крок, щоб зрозуміти динаміку попиту в цілому, наявність сезонних сплесків і супутні товари.

Приклад зростаючого тренду: "купити монопод"

Приклад зростаючого тренду: купити монопод


Приклад падіння тренда: "купити говорить хом'яка"

Приклад падіння тренда: купити говорить хом'яка

Приклад сезонних коливань: "купити сенсорні рукавички

Приклад сезонних коливань: купити сенсорні рукавички

Для того, щоб оцінювати тільки купівельний інтерес - краще вводити слова "ціна", "купити", "магазин", "доставка", це Відсіємо інформаційний трафік. Також не варто забувати, що всі трендові, модні сплески швидко схлопиваются і якщо Ви шукаєте тематику на довгостроковий проект, то краще дивитися вже тематики з постійним і передбачуваним попитом.

Пошук постачальників при виборі ніші

Пошук постачальників можна почати з пошукових систем, але якщо є бажання знайти маловідомого виробника або цікавий товар, ми рекомендуємо два варіанти

1.Оптовие майданчики, агрегатори постачальників:

 • Optlist.ru
 • Supl.biz
 • comerando.ru
 • miiix.org
 • agoraB2B.ru

Найцікавіше, що на деяких сайтах, Ви можете залишити заявку на пошук постачальника, це дозволить отримати пропозицію безпосередньо від дистриб'юторів та оптовиків, що погодьтеся - приємно.

2.Отраслевой конференції

На сайтах експо-майданчиків шукайте сайти цікавих з тематики виставок, а на сайтах виставок вже дивіться розділ експонентів. Як правило, Ви завжди зможете знайти архів із списком всіх компаній, що були присутні зі стендами, з контактами і невеликими вступними. Тому їздити на них навіть не доведеться, Вам на допомогу наводимо три найбільші експо-майданчики Москви:

 • www.crocus-expo.ru
 • www.expocentr.ru
 • www.sokolniki.com

Для пошуку експоцентрів у Вашому місті або регіоні можна також скористатися календарями виставок. наприклад: www.expocalendar.ru

Отже, будемо сподіватися, що наші поради допомогли почати продумувати продуктову частину для відкриття інтернет магазину і вибрати правильну нішу.

Автор статті: Артем Соколов , Директор з маркетингу InSales