Донецкий техникум промышленной автоматики

Як вибрати хостинг для сайту, якщо ви навіть не знаєте, що це таке

 1. Не женіться за низькою ціною
 2. Вивчіть сайт хостинг-провайдера
 3. Дізнайтеся технічні характеристики хостингу
 4. Власне обладнання в надійному дата-центрі
 5. Щоденне резервне копіювання
 6. Підтримка популярних CMS
 7. Захист від DDoS-атак
 8. високий uptime
 9. Доступ до сайту по FTP
 10. Налаштування поштової скриньки на домені
 11. Зрозумілий інтерфейс хостинг-панелі
 12. Безкоштовний перенесення сайту на хостинг

У мріях ви вже бачите, як ваш проект стає популярним, придумуєте все нові способи монетизації, але раптово згадуєте, що сайт непогано б десь розмістити для початку. В голові спливає слово «хостинг», і ви вводите його в пошуковик, який негайно вивалює на вас купу результатів: «надійний хостинг», «дешевий хостинг», «безкоштовний хостинг» ... Що вибрати? Давайте розбиратися в основних критерії вибору хостингу.

Не женіться за низькою ціною

Безкоштовний або дуже дешевий хостинг можна вибрати, якщо ви хочете розмістити легкий Лендінгем або просто спробувати, як це все працює.

Якщо плануєте серйозний довгостроковий проект, відразу киньте все найпринадніші за ціною пропозиції. Основні проблеми безкоштовних і дешевих хостингів: низька стабільність серверів, нестача необхідних інструментів, розміщення реклами хостинг-провайдера на вашому сайті і неможливість пред'явити звинувачення хостинг-провайдеру, якщо щось пішло не так.

Звичайно, хостинг ви вибираєте не до кінця своїх днів, його завжди можна змінити, однак, заздалегідь вибравши гідного кандидата, ви позбавите себе від зайвого головного болю.

Вивчіть сайт хостинг-провайдера

Перш ніж лізти в технічні характеристики хостингу, оцініть компанію, яка надає послугу. Тут і далі ми будемо приводити в приклад хостинг-провайдера « Макхост », Який відповідає всім вимогам, які ми визначили.

На що дивитися при виборі хостинг-провайдера:

1. Компанія повинна бути офіційно зареєстрована.

2. У компанії повинна бути ліцензія на надання телематичних послуг.

3. Дуже добре, якщо у компанії є офіс. Значить, ви як мінімум можете заглянути до них і поговорити особисто, якщо у вас раптом виникне таке бажання.

4. Перевірте дату реєстрації домену, використовуючи сервіс Whois , Щоб переконатися, що компанія з'явилася не кілька місяців тому. Само собою, чим довше компанія на ринку, тим більше у неї досвіду в наданні послуг.

Само собою, чим довше компанія на ринку, тим більше у неї досвіду в наданні послуг

5. Служба підтримки повинна працювати цілодобово і без вихідних. Звичайно, навіть такий режим роботи не може гарантувати, що будь-яка ваша проблема буде вирішуватися за три секунди, але хоча б перезавантажити сервер вони зможуть в будь-який час доби, а це вже плюс.

Оцінка ця, безумовно, поверхнева, але дасть вам якесь уявлення про компанію, в яку ви плануєте віднести свої гроші.

Дізнайтеся технічні характеристики хостингу

Для коректного вибору типу хостингу або тарифу вам потрібно розуміти, який обсяг дискового простору і які технічні функції необхідні для вашого сайту. Якщо ви вперше зіткнулися з вибором хостингу і під боком немає технічного фахівця, який зміг би допомогти, доведеться непросто.

Обов'язково поговоріть зі службою підтримки перед покупкою, розкажіть, яким буде ваш сайт. Вам допоможуть визначитися з вибором типу хостингу і тарифу.

Швидше за все, перший ваш тариф і тип хостингу ви виберете інтуїтивно, а вже після, набравшись досвіду, зможете ретельніше проаналізувати свої потреби і підібрати більш підходящий варіант. Нічого страшного в цій ситуації немає. Як ми вже говорили, ви завжди можете змінити своє рішення в залежності від поточних обставин. Але деякі характеристики є досить загальними, про них і поговоримо.

Власне обладнання в надійному дата-центрі

Власне обладнання « Макхоста »Розташоване в дата-центрах Москви і Амстердама. Дата-центри оснащені сучасними системами охорони, пожежогасіння і кондиціювання. Клас безпеки - Tier III. Це означає, що обладнання може відключитися тільки в критичних ситуаціях, більшість з яких передбачені і контролюються інженерами. При виконанні технічних робіт включаються дублюючі системи, так що сервер продовжує працювати.

Щоденне резервне копіювання

Як то кажуть, ніщо так не зміцнює впевненість у завтрашньому дні, як регулярний бекап. Так що величезний плюс, коли хостинг-провайдер гарантує вам спокій за збереження даних.

Підтримка популярних CMS

До таких належать, наприклад, «1С-Бітрікс», Joomla, WordPress, Drupal, OpenCart. Ця опція необхідна, якщо ви хочете швидко розгорнути, припустимо, блог на WordPress і потім не відчувати проблем з базами даних і установкою додаткових скриптів.

У «Макхоста» навіть є спеціальний CMS-тариф, який оптимізований для надійної і швидкої роботи двигунів за рахунок меншої кількості клієнтів на одному сервері і розміщення на більш потужному залозі.

Захист від DDoS-атак

Думаєте, що вашому скромному і поки маленькому проекту не грозить атака, спланована конкурентами або зловмисниками, які намагаються вкрасти інформацію? Насправді часто DDoS-атаки влаштовують просто заради розваги і проби сил. Тому і ви можете несподівано стати жертвою такого жартівника.

високий uptime

Uptime - час безперервної роботи обчислювальної системи, тобто час, що минув з моменту завантаження до відключення (перезавантаження, зависання). Uptime вимірюється у відсотках і фактично показує стабільність хостингу. Uptime у «Макхоста» - 99,98%, тобто сервер не працював приблизно 50 хвилин на рік.

До слова, стовідсотковий uptime вам не пообіцяє жоден чесний хостинг-провайдер. Занадто велике кількість непередбачених чинників, які створюють ризик падіння сервера, до того ж обладнання треба періодично перезавантажувати.

Доступ до сайту по FTP

Це необхідно для редагування, видалення і копіювання папок і файлів на сервері.

Налаштування поштової скриньки на домені

Бізнес викликає куди більшу повагу, коли листи клієнтам приходять з фірмового поштової скриньки. На будь-якому тарифі «Макхоста» можна створити необмежену кількість поштових скриньок.

Зрозумілий інтерфейс хостинг-панелі

Тому що гірше заплутаного інтерфейсу може бути тільки повільний інтернет.

Безкоштовний перенесення сайту на хостинг

Нагадуємо, що ви завжди можете змінити тариф, тип хостингу і хостинг-провайдера. Якщо зараз ви вже користуєтеся яким-небудь хостингом, але незадоволені його роботою, ви можете протягом місяця безкоштовно спробувати «Макхост». При цьому фахівці «Макхоста» безкоштовно перенесуть ваш сайт з іншого хостингу.

Читачам Інфіяа «Макхост» дарує три місяці безкоштовного хостингу з тарифом «Мак-10». Промокод - MCLIFE. Для активації безкоштовного періоду поповните баланс на 100 рублів. Активаційний платіж не витрачається, залишаючись на балансі, він є всього лише бар'єром проти зловживань з боку спамерів і шахраїв.

Спробувати «Макхост»

Що вибрати?