Донецкий техникум промышленной автоматики

Як вести корпоративні блоги

 1. 1. Новини компанії
 2. 2. Події та історія
 3. 3. Конкурси та переможці
 4. 4. Відгуки та фотографії клієнтів
 5. 5. Експертні статті
 6. 6. FAQ (Відповіді на найбільш поширені запитання)
 7. 7. Інструкції
 8. 8. Поради
 9. 9. Статистика та дослідження
 10. 10. Біографія відомих особистостей і інша історія
 11. 11. Інтерв'ю

В даний час блог є хорошим маркетинговим інструментом для компаній, який дозволяє не тільки мати зворотний зв'язок з клієнтами, а й залучати нових, розширюючи свій ринок і охоплюючи більшу частину аудиторії. Ця тема зараз актуальна за кордоном і стає все більш і більш популярна в Рунеті. Великі компанії, в основному провідні Інтернет-бізнес, вважають своїм обов'язком мати не тільки сайт, але і блог на ньому; дрібні ж компанії, які тільки освоюються в Інтернеті, ще не усвідомили важливість ведення корпоративних блогів.

У даній статті представлені кілька порад про те, як вести корпоративні блоги, яку в них давати інформацію, показуючи обличчя компанії, якість і професіоналізм її роботи, залучаючи до себе більше потенційних замовників. Отже, що можна уявити як контенту на корпоративному блозі?

1. Новини компанії

Публікація на блозі актуальних новин компанії - дуже популярна техніка і підходить для будь-якого типу бізнесу.

Подивіться приклади новин на інших блогах, наприклад, як на корпоративному блозі Банка24.ру , А також почитайте статтю про те, як писати новини компаній і брендів .

Безумовно, новини можна публікувати і без блогу, в окремому розділі новин, але краще мати всі види контенту в одному місці (якщо у вас їх декілька), щоб відвідувачі могли підписатися на один RSS канал , А не відстежувати нові повідомлення в різних каналах.

2. Події та історія

Доброю практикою при веденні корпоративного блогу є публікація минулих подій, заходів (наприклад, конференцій або ділових зустрічей) з фотозвітом, як це роблять журналісти в газетах. Тут же можна публікувати захоплюючі історії з життя компанії. Або звіт про проведення акцій, наприклад, благодійних.

Наприклад, після теракту в московському метро ПриватБанк організував благодійну акцію і після цього інформація була опублікована на блозі. З одного боку, інформація більше новинного характеру, але насправді більше є історією, тому їй саме місце в "події і історії".

3. Конкурси та переможці

Проведення конкурсів - це дуже хороший прийом залучити сили багатьох для вирішення завдання одного. З іншого боку, конкурси зближують клієнтів з компанією, збільшуючи до неї довіру. Де ж публікувати анонси і результати конкурсів компанії, як не в корпоративному блозі?

Приклад запису з конкурсом можна знайти на блозі компанії Блогун . В даному випадку вони використовують конкурс для популяризації свого сервісу, залучаючи блогерів. Якщо ви надаєте послуги аерографії, наприклад, можете на своєму блозі опублікувати результати проведеного (або анонс наміченого) в місті конкурсу, як це зробили на сайті Об'єднання Російських Художників Аерографії . На мій погляд, краще було б опублікувати цей хороший матеріал в блозі, тоді про конкурс можна було б дізнатися навіть не відвідуючи сайт.

Придумайте свій конкурс! Фірмам з креативної тематикою, на кшталт створення сайтів, оформлення букетів і т.д. простіше в цьому плані, але навіть якщо ваша компанія просто продає посуд фірми Цептер, я думаю власники з креативним мисленням знайдуть спосіб провести конкурс, забезпечать фірмовим подарунком переможця і цікаво напишуть про це в своєму блозі.

4. Відгуки та фотографії клієнтів

Якщо ви працюєте з клієнтами, чому б вам не сфотографувати їх? 🙂 Наприклад, ви можете попросити задоволених клієнтів дати вам відгук в відео-форматі, або запитати дозволу опублікувати в блозі процес виконання ваших послуг (як це роблять компанії, що надають замовлення лімузинів , Фотостудії та навіть фірми, що доставляють квіти на замовлення). Наприклад, після нашої з Ірою весілля, фотограф попросив дозволу і опублікував у себе в блозі свої роботи . Упевнений, що людям подобається дивитися, як фірма виконує свою роботу, наскільки професійно і слушно для їх випадку. А на фотографіях клієнтів можна вважати за висловом їх особи, наскільки якісно їх обслужили. Тому, публікуючи цікаві відгуки клієнтів, фотографії та відеоматеріали, можна заробити додаткову довіру відвідувача до компанії.

5. Експертні статті

Багатьох людей не сильно привертають новини або конкурси, їм потрібна сама суть. Публікуючи в корпоративному блозі експертні статті (для цього у вас повинен бути хоча б один професіонал своєї справи) тематики сайту або суміжної тематики, ви привернете до себе увагу додаткової аудиторії. Подібні спеціалізовані матеріали бажано публікувати не рідше 3-5 разів на місяць, щоб підтримувати інтерес публіки.

З іншого боку, людина, що має питання, завжди його зможе задати експерту в коментарях, або ж звернеться безпосередньо поштою або телефоном. Припустимо, ви продаєте цегла. Яка цегла краще вибрати для будівництва печі в будинку? Чим відрізняються різні марки цегли? Можна розкрити в блозі безліч питань, щодо вашої теми. Якщо ви збираєте і встановлюєте меблі, не бійтеся, що після публікації статей їх будуть використовувати конкуренти (в плані інструкцій), ви працюєте відкрито, відвідувачі повинні бачити ваш професіоналізм і готовність вирішити будь-яке питання у вашій області.

Чим ви відрізняєтесь від конкурентів? Адже таких фірм, як ваша - безліч, чому відвідувач повинен вибрати саме вас? Не треба про відмінності писати в блозі, краще опублікуйте експертну статтю, щоб подібних питань про конкурентів у відвідувачів не виникало.

6. FAQ (Відповіді на найбільш поширені запитання)

Якщо ваша компанія дійсно розвивається, то напевно вам задають безліч питань. Зберіть їх в одну базу і публікуйте групами в своєму блозі.

Як приклад можна привести матеріал faq по linux для новачків , Який опублікували в своєму блозі власники магазину, що продає комп'ютери і цифрову техніку. Або інший приклад - питання технічного обслуговування бігових доріжок на блозі інтернет-магазину з товарами для фітнесу.

В якості підказки скажу, що в розділ FAQ також можна помістити визначення термінів з вашої області, наприклад, терміни рибалок, якщо у вас відповідний магазин для рибалок.

7. Інструкції

Інструкції схожі на FAQ, але більш розгорнуті. Наприклад, можна викласти інструкцію по застосуванню вашого продукту. Якщо ж ви надаєте просто послуги, тоді напишіть інструкцію з техніки безпеки 🙂 придумайте що-небудь своє.

Інструкції можуть бути не обов'язково тільки в текстовому форматі, сюди можна підключити скановані зображення, або фотографії, а також відео. Наприклад, якщо у вас інтернет-магазин дитячих розвиваючих іграшок - зніміть відео-інструкцію по збірці головоломки (квача, змійки, кубика і т.п.). Люди часто шукають в пошукових системах фрази, що починаються з "як" (як укладати кахель, як розкрутити сайт, як заповнювати конверт і ін.). Також до інструкцій можна віднести документацію.

8. Поради

Поради дуже схожі на інструкції і faq, але є невеликі відмінності. Поради можуть бути короткими, але актуальними. Наприклад, ви можете опублікувати поради новачкам (у вашій темі), поради щодо використання вашої продукції або за вибором товару в магазині, аж до порад по годівлі грудних дітей. Якщо вам дійсно є про що розповісти, то ви завжди знайдете, яку пораду дати вашим відвідувачам або потенційним клієнтам.

Поради в вашому блозі повинні, безумовно, даватиметься експертами.

9. Статистика та дослідження

Публікуйте цікаву статистику на вашому блозі. Дуже хорошим прикладом в даному випадку є блог компанії Бегун , Правда дослідження там розміщені в окремому розділі.

Що можна поісследовать? Досліджуйте свою нішу, свій ринок, свою аудиторію, приводите на блозі статистику і результати досліджень (Який відсоток населення знає про вашу компанію, використовує вашу продукцію? Який оборот вашої компанії був в минулому році?). Читачам завжди цікаві цифри і числа, так як вони більше відбивають матерію, ніж абстрактні поняття.

10. Біографія відомих особистостей і інша історія

Чи є у вашій компанії (або в тематиці, якою займається ваша фірма) відома особистість? Якщо це комп'ютери, то всі знають Білла Гейтса, якщо це магазин жіночого одягу, то можете розповісти про творця корсетів. У будь-якій темі можна знайти історію (передісторію) появи фірми, продукту і т.д. Історія цікава не всім, але охопить більше аудиторії, ніж якби її не було, до того ж може урізноманітнити ваш корпоративний блог. Дуже багато роботи у музичних магазинів (фірм), так як в кожному напрямку музики можна знайти свою історію і своїх історичних особистостей.

11. Інтерв'ю

Дуже корисний розділ, який можна додати при веденні свого корпоративного блогу. Якщо у вашій темі є історична особистість і з нею можна зв'язатися (по телефону, email або зустрітися в кафе), тоді візьміть у цій особистості інтерв'ю і публікуйте на своєму блозі. Особливо цікаво виходять перші інтерв'ю в мережі, тому упевніться, що на ваші питання ця людина ще не відповідав іншим компаніям.

Наприклад, якщо у вас тематика пов'язана з Інтернетом - візьміть інтерв'ю у А.Садовского, І.Ашманова або С.Брін. Також ви можете взяти інтерв'ю у ваших клієнтів або кожного зі своїх співробітників. Питання в інтерв'ю слід задавати не такі, які цікаві вам особисто, а такі, відповіді на які були б цікаві вашим клієнтам (або керівництву).

Знайшов цікавий приклад в блозі магазину шкільних сумок: Інтерв'ю зі школярем . Подібні інтерв'ю можуть також додати матеріалу в розділ досліджень.

Ну ось тепер ви знаєте, чим наповнити ваш корпоративний блог, ви можете додати туди, крім перерахованого, свої ідеї і міркування, наприклад, огляд пропонованої продукції. При веденні блогу намагайтеся, щоб він був живим, інакше у публіки є властивість втрачати інтерес. У своєму блозі ви можете розміщувати не тільки текстовий контент, фото і відео, але також і подкасти , Які стають все більш і більш популярними в мережі. Багато дрібних компаній не зможуть собі дозволити ведення подкастів, однак, якщо ви плануєте розширюватися постійно бути в контакті зі своїми клієнтами, подкасти - це хороше рішення.

Вдалого вам блогінгу!

У разі потреби створити вашої компанії блог - звертайтеся !

Отже, що можна уявити як контенту на корпоративному блозі?
Де ж публікувати анонси і результати конкурсів компанії, як не в корпоративному блозі?
Яка цегла краще вибрати для будівництва печі в будинку?
Чим відрізняються різні марки цегли?
Чим ви відрізняєтесь від конкурентів?
Адже таких фірм, як ваша - безліч, чому відвідувач повинен вибрати саме вас?
Що можна поісследовать?
Який відсоток населення знає про вашу компанію, використовує вашу продукцію?
Який оборот вашої компанії був в минулому році?