Донецкий техникум промышленной автоматики

Як розробити ефективну контент-стратегію для блогу?

За останні 15 років ми стали свідками справжньої революції в блогосфері

За останні 15 років ми стали свідками справжньої революції в блогосфері. Сьогодні для слави вже не потрібні роки наполегливої ​​праці - вдало написаний текст в 500 символів може бути відразу прочитаний десятками тисяч чоловік, і на ранок ви прокинетеся знаменитим.

Багато з лідерів думок нашого часу стали відомі за допомогою своїх блогів. Але з підвищенням значущості цього інструменту зростає і важливість якісних матеріалів - що особливо актуально для бізнесів, які вирішили взятися за контент-маркетинг.

Ведення блогу - не таке просте заняття, як здається з боку. Необхідно витрачати час і ресурси на створення контенту, формування стратегії просування і т.д. Але пам'ятайте, що, працюючи над створенням і просуванням блогу, ви інвестуєте в свою репутацію лідера думок, яка окупить вкладення в довгостроковій перспективі.

Отже, ви вирішили завести блог. З чого почати? З цієї статті ви дізнаєтеся 9 етапів створення успішної стратегії контент-маркетингу.

1. Мета

Навіщо потрібен ваш блог? Дайте інформативний і ємний відповідь на це питання. Перш, ніж приступати до стратегії ведення ресурсу, визначте його основну мету. Знайдіть хвилину і дайте чесні відповіді на наступні питання:

 • Яка глобальна мета вашої компанії?
 • Яка історія підкріплює цю мету?
 • Хто поділяє вашу пристрасть до цієї мети?
 • Рівень вашої команди відповідає масштабу поставленої мети?

Відповівши на ці питання і зібравши отримані тези в одне програмну заяву, ви створите міцний скелет для всіх наступних стратегічних рішень.

2. Портрет покупця

В ідеалі, ви повинні адаптувати контент під переваги своєї аудиторії, орієнтуючись на портрет ідеального клієнта - це зробить блог відмінним інструментом лідогенераціі . Але хто він, ваш ідеальний клієнт?

Детально відповівши на це питання, ви зможете створювати матеріали для різних етапів воронки продажів, орієнтовані на інтереси покупців. Після створення портрета ідеального клієнта вам необхідно дослідити поведінку аудиторії і адаптувати контент до проблем покупця, його «больових точках», інтересам і т.д. Це може здатися досить дорогим процесом, але існує кілька безкоштовних інструментів і каналів для первинного аналізу:

 • Сервіси питань і відповідей
 • Соціальні мережі
 • Інструменти, що оповіщають про новий контенті, створеному у вашій ніші: RSS-стрічки.
 • Коментарі в блогах.

Головна мета входить маркетингу полягає в зміцненні довіри таргет-групи до вашого бренду. Якщо ви знайдете список тем, які цікавлять клієнтів, а потім розкриєте ці питання в своєму блозі, то довіра людей, швидше за все, виросте.

Завойовуйте повагу і довіру аудиторії знову і знову, і тоді вдячні читачі приведуть до вас своїх друзів і знайомих.

3. Конкуренція

У ваших конкурентів є блоги? Складіть список з 5-10 конкуруючих компаній, які використовують в роботі цей інструмент - так ви зможете провести швидкий аудит тематичного контенту.

Скажіть, хотіли б ви, щоб ваші клієнти шукали інформацію про продукт у конкурентів? Відповідь очевидна. Але якщо ваш сайт не дає всієї необхідної інформації, клієнтам не залишається нічого іншого, окрім як піти на інші ресурси.

Спробуйте провести аудит контенту на ресурсах ваших головних конкурентів. Якщо по найважливішим для бізнесу ключовими словами їх рейтинг в пошуковій видачі перевищує ваші показники, то напишіть і розповсюдьте більш якісний контент, заснований на тих же ключових словах. Якщо в результаті аудиту ви побачили прогалини в своїй контент-стратегії, то заповніть їх.

4. Ключові слова

Ключові слова дають зрозуміти пошуковим системам сенс і тематику вашого матеріалу. Погодьтеся, коли потенційний клієнт шукає конкретну фразу, було б добре, якщо пошукова система дасть йому посилання на вашу статтю, а не на контент конкурента. Але що шукає ваша аудиторія? Вам доведеться витратити якийсь час на вивчення основних ключових виразів, які набираються потенційними клієнтами в пошукових системах. Визначившись з цим, інтегруйте ключові слова в свої пости.

Пам'ятайте - алгоритми пошукових систем постійно змінюються. Не варто захоплюватися сумнівними методами, і намагатися просунути матеріал тільки за рахунок ключів або покупних посилань. Якість контенту в будь-якому випадку залишається на першому місці.

5. Розподіл контенту

Створення якісного контенту - дуже добрий початок, але все стає трохи важче, коли справа доходить до дистрибуції постів і підвищення впливу в своїй ніші.

Однак стабільне створення контенту високої якості може відняти левову частку часу. На цей рахунок є хороший рада - контент можна публікувати повторно, або ж переосмислити його. Вивчіть свої статті за минулі роки - напевно ви знайдете там багато цікавих ідей і важливих тем, які можна подати інакше, в світлі ситуації, що змінилася на ринку, нових можливостей і т.д. Так ви охопите ширшу цільову аудиторію і донесете свої думки до людей, які читають вас недавно.

6. Просування

Коли справа доходить до стратегії ведення блогу, просування і «розкрутка» означає розміщення контенту там, де його з більшою ймовірністю побачить, прочитає і оцінить цільова аудиторія.

Використання підходів входить маркетингу для дистрибуції свого контенту вимагає великих і цілеспрямованих зусиль. Якщо говорити про специфіку ведення і розкрутки блогу, то найважливішим компонентом тут буде так званий «маркетинг впливу» (Influencer marketing). Ви повинні знайти людей, що мають вплив у вашій сфері, налагодити контакт з ними і поступово заробити вплив самостійно.

Для початку варто визначити найбільш авторитетних людей в галузі - тих персонажів, яким з більшою ймовірністю довіриться аудиторія. Складіть список таких лідерів думок, читайте і коментуйте їх блоги, підпишіться на їх email-розсилку, дякуйте за особливо вдалі листи і т.д.

Важливо залишатися в постійному контакті з впливовими людьми своєї галузі. Заплануйте час і кількість соціальних інтеракцій з лідерами думок на найближче майбутнє: інтеракція може бути вдячним відповіддю на електронну розсилку, коментарем в блозі, репоста, коментарем в соціальній мережі і т.д.

Довга і цілеспрямована робота в цьому напрямку розширить мережу контактів, аудиторію і ваше вплив у професійній сфері. Influencer marketing - тільки один аспект просування, але багато маркетологів вважають, що він найбільш важливий.

7. Чисельність команди

Міцна команда - дуже важливий аспект контент-маркетингу. Як ви можете бачити навіть на прикладі LPgenerator, у веденні блогу є дуже багато аспектів, за кожен з яких повинні відповідати компетентні люди.

Ось список позицій, необхідних для ефективної роботи над блогом:

 • SEO-оптимізація (аналіз ключових слів, складання семантичного ядра і т. Д);
 • Дослідження фактів, статистики та прикладів;
 • копірайтинг;
 • редагування;
 • креатив;
 • просування;
 • Управління контент-планом і контент-стратегією;
 • Адаптація контенту для різних майданчиків.

8. Ритм публікацій

Задумайтесь, скільки якісних постів є у вас в запасі? Чи можете ви планувати публікації хоча б на тиждень вперед?

Коли справа доходить до визначення часу і графіка публікацій, потрібно розуміти, що суть тут не в частоті - кількість не перейде в якість. Йдеться в першу чергу про стабільність і прогнозуванні.

Заздалегідь складена сітка міді-плану дасть вам впевненість в тому, що на деякий час вперед у вашому блозі будуть виходити якісні матеріали, оптимізовані за ключовими словами і закликають читачів до цільових дій.

Потік контенту повинен бути послідовним і спланованим заздалегідь. Стратегія постинга не повинна раптово змінюватися, і тим більше перериватися.

9. Метрики

Трафік, лайки, ретвіти, зворотні посилання, передплатники - які з цих показників важливі для вас?

Метрики безумовно корисні, але вони не мають сенсу в тому випадку, коли ви не можете достовірно оцінити їх. Можливо, одним з найважливіших аспектів ведення блогу є чітка постановка цілей.

При постановки мети варто задати собі три питання:

 • Чи наблизить нас це досягнення до глобальної мети, або ж є більш важливі аспекти, на яких стоїть сфокусуватися?
 • Ця мета збігається з інтересами і ініціативами інших аспектів бізнесу?
 • За допомогою яких показників можна відстежити прогрес просування до мети?

Відповіді на ці питання допоможуть вам встановити значущі KPI показники, а отже і метрики, що показують прогрес. Не існує універсального індексу ефективності блогу, так само як і інструменту по вимірюванню цієї самої ефективності, але робота з основними метриками (ліди, входяхій трафік, лайки і т.д) дозволить побачити прогрес вашої маркетингової діяльності.

Як тільки ви відстежити взаємозалежність конкретних показників і результатів - скажімо, побачите вплив соціальних інтеракцій на продажу - тоді ваша контент-стратегія стане більш цілеспрямованою.

Зростання впливу вашого блогу в професійній сфері - гарантія зростання довіри потенційних клієнтів. Постійна робота над якісним контентом, що задовольняє запити аудиторії, підвищить лояльність відвідувачів і ефективність бізнесу в цілому.

Високих вам конверсій!

За матеріалами: blog.hubspot.com Image source: Ritesh Nayak

27-01-2015

З чого почати?
Яка історія підкріплює цю мету?
Хто поділяє вашу пристрасть до цієї мети?
Рівень вашої команди відповідає масштабу поставленої мети?
Але хто він, ваш ідеальний клієнт?
Скажіть, хотіли б ви, щоб ваші клієнти шукали інформацію про продукт у конкурентів?
Але що шукає ваша аудиторія?
Чи можете ви планувати публікації хоча б на тиждень вперед?
Ця мета збігається з інтересами і ініціативами інших аспектів бізнесу?
За допомогою яких показників можна відстежити прогрес просування до мети?