Донецкий техникум промышленной автоматики

Як розмістити рекламу у блогерів через Webartex

  1. Шлях перший - розміщення безпосередньо. Довго і навмання
  2. Шлях другий - розміщення через агентства. Дорого і без вибірки
  3. Шлях третій - розміщення через Webartex. Швидко і релевантне

Візьміть для порівняння дві однакові за охопленням майданчики і ви помітите, що кількість переходів з реклами, розміщеної у блогера, в середньому на 15-20% вище, ніж з медійної майданчика. Це спостереження підтверджує і AdWeek - згідно з їхніми даними, за кожен витрачений на Influencer-кампанію долар замовники в 2016 році отримували в середньому $ 6,85.

Це спостереження підтверджує і AdWeek - згідно з їхніми даними, за кожен витрачений на Influencer-кампанію долар замовники в 2016 році отримували в середньому $ 6,85

У рекламодавців, які планують розмістити рекламу в блогах, є три шляхи: два з них сформувалися в епоху «дикого ринку», а третій, сучасний - через спеціалізовані платформи (цей шлях ми продемонструємо на прикладі сервісу. Webartex ). Але, щоб бути об'єктивними, розберемо все три порядку.

Шлях перший - розміщення безпосередньо. Довго і навмання

Уявіть, що керівництво компанії доручило вам розмістити рекламу у блогерів. Відкриваєте соцмережі, по хештегом # одяг або # авто бачите десятки тисяч публікацій. Як визначити, хто тут лідер думок? Місяць виписувати всіх в табличку Excel і порівнювати, до кого краще звернутися?

Ще одна проблема: як відрізнити реального лідера думок від фейковий, з накрученими переглядами і «лайками». Що спеціалізується на маркетингу впливу агентство Mediakix провело експеримент і продемонструвало, наскільки легко створити фейковий «зірку» і «розвести» рекламодавців на великі бюджети. Маркетологи агентства сконструювали двох «блогерів»: fashion-блогершу і фотографа-мандрівницю. Першу «зірку» вони зробили з щоденних Селфі недорогий фотомоделі. А другого блогера маркетологи Mediakix взагалі зліпили з фотостоков: знімки Ейфелевої вежі і Флорентійського собору перемежовувалися з фотографіями випадкових блондинок зі спини, щоб не було видно обличчя.

А другого блогера маркетологи Mediakix взагалі зліпили з фотостоков: знімки Ейфелевої вежі і Флорентійського собору перемежовувалися з фотографіями випадкових блондинок зі спини, щоб не було видно обличчя

Щоб створити цим «селебріті» аудиторію, Mediakix за смішні гроші закупили 30 000 і 50 000 ботів-фоловерів, після чого стали укладати вигідні рекламні контракти. Звичайно, це був експеримент і агентство потім чесно повернула всі гроші, але сенс зрозумілий: без досвіду з блогерами працювати досить ризиковано.

Шлях другий - розміщення через агентства. Дорого і без вибірки

Класичні рекламні агентства почали спеціалізуватися на блогерів відносно недавно і для них це досить нова ніша. В першу чергу це відбивається на досить обмеженому списку блогерів у агентств. Замовники часто стикаються з тим, що агентство починає працювати лише з бюджетом від 300 000 рублей, але ніякої об'єктивної аналітики за охопленням і якістю аудиторії цих блогерів не надає. Роль агентства фактично тільки в тому, що воно виступило примітивним посередником, просто звело разом замовника і блогера.

джерело:   Секрет фірми
джерело: Секрет фірми

Але найбільшу критику у замовників викликає вартість послуг рекламних агентств. Користуючись непрозорим ціноутворенням у блогерів, агентства штучно завищували вартість реклами в кілька разів. У деяких випадках комісія агентства становила від 34% до 68%.

Шлях третій - розміщення через Webartex. Швидко і релевантне

У 2013 році в США з'явилися платформи Famebit.com і Revfluence.com, які виключили ланцюжок посередників з комунікації рекламодавця і блогера і перевели її в онлайн. Ще однією важливою перевагою платформ стала аналітична інформація для планування кампаній. Вже до кінця 2016 року в базі Famebit було більше 50 000 блогерів, а їх замовниками стали близько 13 000 рекламодавців.

У Росії такий онлайн-платформою став Webartex. Оскільки біля витоків сервісу стояли фахівці системи пошукового просування SeoPult, це наклало певний відбиток на алгоритм підбору блогерів.

Система влаштована таким чином, що клієнту потрібно лише ввести свій сайт і регіон - далі Webartex сам аналізує поточні показники просувається в інтернеті і видає свої рекомендації по розміщенню в блогах. Список рекомендацій вибудовується по максимальної релевантності аудиторії того чи іншого блогу по відношенню до рекламованого продукту. Це дуже тонкий і дуже важливий момент. Один і той же блогер може бути лідером думок в області гаджетів, але абсолютно не мати авторитету в автомобільній тематиці.

Щоб зрозуміти, як це працює, розберемо на прикладі. З самого початку система Webartex просить нас додати свій проект - без нього вона не може почати аналіз і та підбір блогів буде хаотичним і безсистемним, як це зараз відбувається у деяких агентств.

Додавання проекту
Додавання проекту

Доданий проект Webartex аналізує, виділяє ключові слова та визначає ТІЦ, поточні позиції в пошуковій видачі Яндекса і Google. А потім вже пропонує вибрати майданчики, проранжувати за релевантністю до тематики вашого сайту. Якщо підключити до системи Яндекс.Метрику або Google Analytics, точність підбору значно збільшується. Майданчиків в базі багато, можна підібрати не тільки блогерів, а й інші типи майданчиків, тобто влаштувати комплексну рекламну кампанію.

Як і годиться справжній онлайн-платформі, у Webartex великий арсенал інструментів для планування і відстеження результатів рекламних кампаній. Наприклад, для YouTube-каналу можна задати параметри вибору за віком каналу і кількості відео на ньому. Можна відібрати канали по активності аудиторії, тобто за кількістю переглядів, лайків, шеров і коментарів.

Параметри вибору каналу
Параметри вибору каналу

Найпривабливіший для всіх рекламодавців фактор - система повністю автоматизована. Ніяких посередників. Ви бачите все майданчики, ціни, обсяг аудиторії і ступінь відповідності свого продукту. Залишається тільки самостійно спланувати кампанію: вибрати бюджет, період розміщення і відібрати блогерів. І натиснути кнопку «Замовити». А потім також самостійно відстежувати результати компанії і коригувати їх у міру необхідності: додавати або замінювати майданчики, міняти тексти оголошень.

Статистика каналу Swaggy TV
Статистика каналу Swaggy TV

Якщо згадати опис перших двох шляхів розміщення у лідерів думок, то на перший погляд здається, що розміщуватися через платформу Webartex якось вже занадто просто. YouTube-канали вже відібрані по темам і рознесені по категоріях. Ціноутворення прозоро. Планування відбувається буквально три кліка. Але саме так і повинен бути влаштований сучасний онлайн-сервіс: максимум інформації обробляється всередині системи, а клієнту видаються вже прості, як Lego, інструменти. Навіщо відволікатися на технічні деталі, якщо найважливіше зараз зосередитися на ефективності рекламної кампанії? Тепер замовити рекламу у блогера стало дійсно просто.

Як визначити, хто тут лідер думок?
Місяць виписувати всіх в табличку Excel і порівнювати, до кого краще звернутися?
Навіщо відволікатися на технічні деталі, якщо найважливіше зараз зосередитися на ефективності рекламної кампанії?