Донецкий техникум промышленной автоматики

Як просунути інтернет-магазин безкоштовно

 1. 7 способів безкоштовного просування
 2. Оптимізуйте сайт для пошукових систем
 3. Заведіть блог магазину
 4. робіть розсилку
 5. Шукайте цікаві партнерства
 6. просувайтеся офлайн
 7. влаштовуйте конкурси
 8. аналіз просування

Безкоштовно - це коли ви економите гроші, але витрачаєте час. Кожен може просунути інтернет-магазин самостійно і без витрат, але для цього доведеться вивчити методи просування, підібрати зручні інструменти-помічники і багато практикуватися.

Але у безкоштовного просування є плюси, крім ціни: в більшості випадків ви покращуєте сайт і вкладаєте в комунікацію з покупцями. Результати цих дій будуть працювати на вас довго.

Якщо ви тільки відкрили інтернет-магазин або хочете порізати рекламний бюджет, читайте далі.

7 способів безкоштовного просування

Ведіть сторінки в соцмережах

Рада очевидний, але для малого бізнесу соцмережі - основне джерело клієнтів (про це розповідають в інтерв'ю власники Еквід-магазинів в розділі "Історії успіху" ). У одних більше клієнтів з Інстаграма, у інших з Фейсбуку, третім вигідно просуватися ВКонтакте. І ви заведіть для свого магазини сторінки в соцмережах і починайте просувати.

Що робити:

Чого НЕ робити:

 • постити меми та цитати;
 • писати кожен день «доброго ранку» і «на добраніч»;
 • рекламувати товар в кожному пості;
 • спамити (розміщуйте не більше одного поста в день);
 • відповідати на всі коментарі «відповіли в личку».

І читайте наші статті:

Оптимізуйте сайт для пошукових систем

Основа пошукового просування - зручність сайту для користувача. Ось як його підвищити:

Оптимізація сайту - довгий і нудне заняття. Тому робіть її поступово, етап за етапом. Це той випадок, коли навіть трохи змін краще, ніж нічого. Вам допоможуть наші статті:

Заведіть блог магазину

Фактично, це частина пошукового просування, але настільки велика і важлива, що виділимо її окремим пунктом. Сприймайте блог не тільки як можливість наповнити сайт унікальним контентом з ключовими словами, а й як спосіб спілкування з потенційними покупцями. Розповідайте в блозі про бренд, виробництві, постачальників, принципах роботи, цілі та плани. Варіант - особистий блог власника магазину. «Пожвавите» свою компанію, щоб покупці закохалися в неї.

«Пожвавите» свою компанію, щоб покупці закохалися в неї

Інтернет-магазин Afour дає в своєму блозі поради покупцям, розповідає про акції та заходи

Читайте, як завести блог інтернет-магазину і перетворити гостей сайту в покупців .

Якщо у вас вже є блог, ви можете перетворити його в інтернет-магазин за допомогою Еквіда .

робіть розсилку

Цей спосіб безкоштовний тільки для початківців продавців. Вся справа в кількості передплатників: розсильні сервіси можна використовувати безкоштовно, якщо у вас мало одержувачів листів (наприклад, до 2000 в Mailchimp ). Але коли база виросте, знадобиться платний тариф.

У будь-якому випадку розсилки використовувати варто. Протестуйте на маленькій базі, як працюють листи, потренуйтеся. Якщо ви ще вважаєте, що розсилка - це спам, значить ви поки не вмієте правильно її робити. Хороша розсилка здатна на багато що: приводити відвідувачів і готових покупців, допродувати товари і розповідати про компанії.

Вчіться робити корисну і привабливу розсилку:

Шукайте цікаві партнерства

Всі види ділової дружби допоможуть вам і економити, і розкручувати магазин. Можна дружити навіть з конкурентами, створюючи загальний продукт.

Як це робити, читайте в статті про неочевидні партнерства .

просувайтеся офлайн

Виходьте в люди і розповідайте про себе, своєму магазині і продукції. Цей спосіб умовно безкоштовний: ви можете взяти участь, наприклад, в ярмарку, на якій торгова площадка буде надана вам безкоштовно, а можете відкрити тимчасовий магазин і тоді понесете витрати, пов'язані з його змістом. Плюс вам можуть знадобитися рекламні матеріали, на кшталт листівок і сувенірів.

Читайте про офлайн-продажах в статтях:

влаштовуйте конкурси

У соцмережах, блозі, офлайн, з партнерами або самостійно. Хороший конкурс подібно уколу адреналіну здатний воскресити ваш магазин. Спосіб умовно безкоштовний, оскільки вам потрібні призи для переможців.

Придумати ідею для конкурсу допоможуть 4 креативних методики . Якщо часу немає, використовуйте ідею зі статті «Просування інтернет-магазину за допомогою конкурсів: 21 перевірена ідея» .

аналіз просування

Навіть якщо ви не витратили на просування ні копійки, важливо зрозуміти, принесли ваші зусилля користь чи ні. Тому для кожної акції робіть окремі купони на знижку , Щоб відстежувати, скільки людина ними скористалося. А посилання на інтернет-магазин в розсилках та соцмережах позначайте utm-мітками . За допомогою них і сервісів аналітики ви дізнаєтеся, звідки приходить найбільше покупців.

Використовуйте поради з статей:

про автора

Ксенія Азіна - редактор і письменник в Еквіде. Робить все, щоб якомога більше людей дізналися про можливості Еквіда. Любить готувати, дивитися серіали про супергероїв і ходити в походи.