Донецкий техникум промышленной автоматики

Як прокачати акаунт у твіттері? (18 практичних порад)

 1. 1. Поставте круте зображення профілю
 2. 2. Зробіть якісну «шапку»
 3. 3. Грамотно опишіть аккаунт
 4. 4. Налаштуйте колірну схему аккаунта
 5. 5. Робіть корисні твіти
 6. 6. Використовуйте хештеги
 7. 7. Налаштуйте Twitter Cards
 8. 8. Використовуйте Twitter Lead Ads
 9. 9. Оптимізувати массфоловінг цільової аудиторії
 10. 10. Налаштуйте відправку автоматичних повідомлень
 11. 11. Налаштуйте автоматичний постинг твітів
 12. 12. Відстежуйте ключові слова по вашому бізнесу
 13. 13. Створіть красиві твіти у вигляді картинок
 14. 14. Скорочуйте посилання, щоб не показувати абракадабру користувачеві
 15. 15. Пости в той час, коли ваша цільова аудиторія найбільш активна
 16. 16. Відповідайте на питання по вашій тематиці за допомогою відео
 17. 17. Створюйте списки і додавайте туди цільову аудиторію
 18. 18. Купуйте бота і не парся

Андрій Бакліном , Засновник блогу boosta.ru розповідає, як прокачати свій аккаунт в Twitter.

Ви використовуєте Твіттер для просування свого сайту, компанії, корпоративного блогу, але нічого не виходить? А в арабських країнах через твіттер революції робили. Хочете мати такий же результат? Читайте це покрокове керівництво.

За даними 2015 року, щомісяця твіттером користуються близько 316 млн осіб в світі. Кожен день з'являється близько 500 млн твітів.

Аудиторія твіттера в Росії - це близько 7.4 млн користувачів в місяць. Активних серед них - близько 1.5 млн. (3-е місце за активністю після Вконтакте і Інстаграма). Щомісяця російські користувачі створюють близько 200 млн. Твітів (2-е місце після Вконтакте). Кожен активний користувач твіттера створює близько 127 постів на місяць.

Така статистика. Незважаючи на те, що у твіттера зараз справи йдуть не кращим чином, він залишається потужною соціальною мережею, яка може допомогти вашому бізнесу достукатися до потенційних клієнтів або просто підтримувати з ними зв'язок.

За кордоном дуже багато прикладів, коли твіттера використовується в якості основного каналу взаємодії з аудиторією. Особисто для мене найближчий приклад - це сайт GrowthHackers.com. Ні Facebook, ні Linkedin не є основними каналами просування. Саме твіттер.

Саме твіттер

147 тисяч передплатників. Цифра дуже навіть вражаюча.

Розвиваючи аккаунт Бусто в твіттері, я витратив чимало часу і дізнався багато нового про цю соціальної мережі і просуванні в ній. Далі я розповім про всі важливі речі, на яких буде сконцентровано увагу.

Отже, поїхали.

1. Поставте круте зображення профілю

Перше, з чого знайомиться потенційний передплатник. Тому підготуйте гарний логотип. Розмір логотипу - 200 × 200. Звичайно ж, в хорошій якості.

Круто, якщо на цьому зображенні буде ще й назва сайту, щоб людям було простіше зорієнтуватися.

2. Зробіть якісну «шапку»

Під шапкою я маю на увазі фонове зображення у верхній частині вашої сторінки.

В ідеалі, воно повинно відповідати темі вашого сайту і нести додаткову інформацію про вашу компанію. Людям простіше дивитися картинки, ніж читати опис аккаунта. Якщо ви зможете донести посил через «шапку», то це ідеально.

Ось, як це зроблено у мене:

За допомогою додаткового тексту на картинці, я описую основні теми сайту і типи статей.

Дуже важливо: Так як близько 80% аудиторії твіттера - це користувачі смартфонів, то шапка повинна бути оптимізована саме під них. Щоб вона ідеально виглядала і на робочому столі, і на мобілках, довелося довго експериментувати. Але в підсумку я знайшов робочий варіант.

Але в підсумку я знайшов робочий варіант

Як бачите, вся картинка ділиться на 5 рівних областей. Зверніть увагу на синій текст: він тут ключове. На 2-ий і 4-ої областях потрібно розміщувати ваш контент.

Якщо ви розмістите весь основний контент саме в цих областях, то шапка буде нормально відображатися і на комп'ютері, і на смартфоні.

3. Грамотно опишіть аккаунт

Як при стартап-презентації, вам в одному реченні потрібно ємко і зрозуміло розповісти про своє бізнесі. Бажано використовувати ключові слова, за якими цільова аудиторія зможе вас знайти. Також в опис треба додати посилання на сайт, групи в інших соціальних мережах.

Можете також додати 2-3 найпопулярніших хештега по вашій тематиці. Про це пишуть в кожній подібній статті. Але ефективність перевірити складно, тому не ручаюся за це.

4. Налаштуйте колірну схему аккаунта

В налаштуваннях «Змінити профіль» можна самому налаштувати колір. Якщо у вас є корпоративний стиль, дотримуйтеся його і в твіттері. Вашим користувачам буде простіше орієнтуватися.

5. Робіть корисні твіти

Як і в будь-який інший соціальної мережі, користувачі приходять сюди споживати контент.

В ідеалі, ви повинні ділитися тим, що подобається цільової аудиторії. Якщо у вас сайт про бізнес, то твіти повинні нести хоч якусь цінність. Інакше ваш аккаунт ніколи не «злетить».

Раніше я користувався дуже простою схемою створення подібних твітів. Ще в процесі написання статті я заготовляв короткі, але корисні пропозиції для подальшого розміщення в твіттері.

Для оптимізації цього процесі я також використовував функцію Highlighter сервісу Sumome (це безкоштовно). Завдяки їй твіт зі статті можна зробити в один клік, як показано нижче на скрині:

Завдяки їй твіт зі статті можна зробити в один клік, як показано нижче на скрині:

Також ця штука допомагає акцентувати уваги читача на важливих пропозиціях (замість стандартного жирного тексту). І він може поділитися твітів теж в один клік (хоча у нас така практика ще не поширена).

6. Використовуйте хештеги

Зарубіжні маркетологи дуже радять використовувати 1-2 хештега для твітів, які відносяться до вашого бізнесу. За статистикою Buffer, твіти з хештегом мають на 33% більше ретвітів. Хоча я дуже сумніваюся, що вони настільки ефективні і в Рунеті. Але спробувати все ж варто.

Я думаю, що в цьому плані все залежить від ніші.

7. Налаштуйте Twitter Cards

Ця така крута функція, яка до кожного твіту додає зображення, яке прив'язане до заслання.

Якщо ваш сайт на Вордпресс, то налаштувати цю штуку буде дуже просто через плагін Yoast SEO . Заходимо в плагін -> Соціальні мережі -> Twitter. Ставимо галочку «Додати метадані твіттер» і вибираємо в меню «Короткий зміст з великою картинкою».

І все, тепер при вставці посилання в твіт, автоматично буде підбиратися картинки. За статистикою такі твіти на 34% краще втягують користувачів.

8. Використовуйте Twitter Lead Ads

Через твіттер в один клік можна збирати передплатників для email бази. Робиться це дуже просто через спеціальний функціонал Lead Ads. Детальніше про це я писав у четвертому випуску Daily Growth Tips.

9. Оптимізувати массфоловінг цільової аудиторії

Так-так, массфоловінг - це погано. Але у вас є два варіанти розвитку. Перший - довгий і правильний, щоб виконувати всі «закони» хорошою прокачування аккаунта. Другий - набагато швидше, але жорсткіше. Я дотримуюся другого варіанту, тому що якщо нам потрібно досягти певну мету, треба використовувати всі можливі методи.

Так ось, массфоловінг можна робити вручну. І це буде повна жесть. Але можна використовувати спеціальні сервіси, які оптимізують цю роботу, в результаті чого вона займає всього кілька хвилин кожен день.

Я сам користувався і всім раджу сервіс Manageflitter.com . Для повного функціоналу доведеться заплатити 12 баксів на місяць, але воно того варте.

Для тих, кому не сподобається цей сервіс, є й інші - unfollowers.com , tweepi.com , followerwonk.com і т.п.

До речі, щоб оптимізувати цю роботу, рекомендую заздалегідь скласти список акаунтів в твіттері, на які може бути підписана ваша цільова аудиторія, зберегти де-небудь і послідовно проходити по передплатникам цих акаунтів.

І ще один важливий момент. Наприклад, сервіс Manageflitter дозволяє фільтрувати передплатників інших акаунтів по активності, по спам фактору, за останнім заходу в твіттер і іншим критеріям. Дуже раджу застосовувати ці фільтри, тому що ви зможете відсікти «мертвих» користувачів, який ніколи в житті не підпишуться на вас у відповідь.

10. Налаштуйте відправку автоматичних повідомлень

У твіттері є можливість посилати повідомлення тим, з ким ви перебуваєте у взаємній підписці. Робити це вручну ефективніше, тому що люди люблять спілкуватися з людьми, а не ботами. Але робити це вручну дуже складно і довго.

Тому можна знову ж вдатися до більш жорстких методів - налаштувати автоматичні повідомлення. Для цього відмінно підходить сервіс crowdfireapp.com , Який можна використовувати безкоштовно.

Головне, будьте креативні, налаштовуючи автоматичні повідомлення. Якщо воно буде занадто жорстким і тупим, то ви викличете тільки роздратування, а не у відповідь повідомлення від нового передплатника.

11. Налаштуйте автоматичний постинг твітів

Можна кожен день створювати нові твіти, а можна витратити на це один день, а потім три місяці займатися іншими, більш пріоритетними справами.

Я прихильник другого методу. Так, при такому методі можна упустити важливі події, які будуть в тренді і на основі яких можна залучити нову аудиторію. Але у деяких немає можливості все це відслідковувати.

В такому випадку можна налаштувати автопостінг за певним графіком. Наприклад, в Kuku.io або Buffer.com ви можете створити канал аккаунта в твіттері, для нього налаштувати календар постинга (наприклад, 3 рази щодня в певний час), завантажити кілька сотень твітів з посиланнями за 1 раз, і вони автоматично послідовно будуть виходити щодня.

Я налаштовував таку автоматизацію за пару годин на 3 місяці вперед по 2-4 твіти кожен день. Виходило дуже навіть непогано, якщо співвідносити витрати і кінцевий результат.

До речі, якщо будете вибирати сервіс для цього, то зверніть увагу на Kuku.io - його можна буде використовувати безкоштовно для вирішення цієї проблеми. А за Баффер доведеться заплатити.

12. Відстежуйте ключові слова по вашому бізнесу

Є прекрасний і безкоштовний сервіс warble.co , В якому можна налаштувати щоденні оповіщення по будь-яким ключовим словом, який вас цікавлять.

Таким чином, ви зможете щодня відчувати «пульс ринку», так би мовити. Як тільки з вашої тематики з'явилися твіти або вашу компанію згадав незадоволений клієнт, ви відразу ж зможете відреагувати на них.

Чим раніше ви це помітите і відреагуєте, тим краще. Так що сервіс дуже допомагає в цьому плані. Причому не вимагає додаткових витрат.

13. Створіть красиві твіти у вигляді картинок

Візуальні елементи набагато краще привертають увагу користувачів. Це факт. Більш того, твіти у вигляді картинок набагато краще привертають увагу в стрічці, адже більшість твітів - це звичайні тексти. І, як тільки щось змінюється, користувач відразу ж це помічає.

Створювати твіти у вигляді картинок через фотошоп або інші складні інструменти для інтернет-маркетолога буде важко і витратно за часом.

Тому можна скористатися спеціальними сервісами, де вже є величезна база картинок і все, що потрібно зробити - це вставити шматок тексту і зберегти картинку собі на комп'ютер. При заготовлених текстах весь процес буде займати менше хвилини.

У цьому вам допоможуть сервіси tryspuce.com або Pablo від компанії Buffer.

14. Скорочуйте посилання, щоб не показувати абракадабру користувачеві

Іноді посилання на сайти або статтю можуть бути такими великими, що займуть левову частку маленького твіти з 140 символів. Також вони бувають з купою незрозумілих знаків, що не дуже естетично.

Ця проблема вирішується дуже просто через використання додаткових сервісів типу bitly.com або goo.gl .

Але я особисто вирішував цю проблему ще простіше. Всі тексти для твітів я брав зі своїх поточних статей. Виділяв їх через Highlighter від Sumome прямо в статті, після чого мені сервіс видавав вже скорочену посилання (у них є вбудовані сервіс для цього) і після цього я переносив текст твіти в Ексель таблицю, а потім окремо посилання. В результаті не доводилося заходити в якісь додаткові сервіси, і все робилося на одній сторінці. Така ось невелика оптимізація роботи.

Коли ти створюєш 300 твітів за раз, то кожен додатковий клік - це реально багато часу, тому будь-яка оптимізація дуже сильно скорочує тимчасові витрати.

15. Пости в той час, коли ваша цільова аудиторія найбільш активна

У твіттера є своя статистика, де наочно видно, в який час охоплення твітів був максимальним. Тому, вже через пару місяців постинга у вас будуть певна інформація щодо того, коли краще постити.

Також можна скористатися інфою з публічної сторінки на Фейсбуці (якщо вона у вас є), тому що цілком ймовірно, що коли ваша цільова аудиторія активна в фейсбуці, тоді вона може бути активна і в твіттері. Але це лише гіпотеза, яка першою прийшла в голову.

16. Відповідайте на питання по вашій тематиці за допомогою відео

Одні хлопці проводили цікавий експеримент в Твіттері. Спочатку вони знаходили твіти, в яких користувачі задавали питання, пов'язані з їхнім бізнесом.

І, замість того, щоб залишити звичайний текстовий твіт, вони робили 20-ти секундні відео-відповіді (зараз для створення коротких відео є купа онлайн сервісів, так що навіть не доведеться ставити щось на комп'ютер). У своєму експерименті вони використовували сервіс Photo Booth для макбука.

Коли вони постили такі відеовідповіді, то кожен з них набирав приблизно по 120 переглядів, тому що це зовсім нестандартна практика для твіттера. В результаті чого, такий тип контенту добре привертає увагу користувачів. Причому це не тільки привертало увагу. Такий тип контенту стимулював користувачів ретвітів його.

У підсумку, за 18 місяців було створено близько 2000 відео, кожне з яких переглянули приблизно 120 раз.

По суті, будь-які креативні ідеї у взаємодії з користувачами можуть позитивно вплинути на ефективність роботи в твіттері.

17. Створюйте списки і додавайте туди цільову аудиторію

Фішка в тому, що при додаванні користувача до списку, йому буде приходити повідомлення (якщо він, звичайно, не відключив його заздалегідь) про те, що, наприклад «Boosta.ru додала вас до списку« прокачувати в інтернет-маркетингу на сайті Boosta » .

В даному випадку найважливіший момент - це те, як ви назвете список, в який будете додавати людей. Чим більш інформативним назва, тим ефективніше буде ця ідея.

18. Купуйте бота і не парся

Самий хитрі хлопці замість того, щоб робити роботу по розкрутці аккаунта вручну, написали спеціальну програму.

Я не буду описувати її докладно, але додам ссилочку сюди. Раптом кому-небудь цікаво буде. За посиланням стаття, де описується досвід використання такого бота.

Ви використовуєте Твіттер для просування свого сайту, компанії, корпоративного блогу, але нічого не виходить?
Хочете мати такий же результат?