Донецкий техникум промышленной автоматики

Як правильно вибрати блогера в Instagram для реклами?

 1. Існує думка, що будь-яка реклама - це двигун торгівлі. Чи не будь-яка! Погана реклама не двигун,...
 2. Як зрозуміти, що цей блогер вам підходить?
 3. До чого ще потрібно бути готовим при роботі з insta-блогерами
 4. І остання порада
 5. Фінальний чек-лист

Існує думка, що будь-яка реклама - це двигун торгівлі. Чи не будь-яка! Погана реклама не двигун, а гальмо.

© Девід Огілві

Як відомо, у Instagram 'а дві проблеми: відсутність статистики і боти. І обидві ці проблеми дуже сильно ускладнюють вам життя, якщо ви вирішили купити рекламу у одного з insta-блогерів. Але і цього здалося Всевишнім силам мало, користувачі російської частини всесвітньої павутини - ще одна серйозна проблема для білоруського інтернет-маркетолога вибирає майданчик для реклами. Але про все по порядку.

Дана стаття буде максимально корисна малому і середньому бізнесу, з обмеженими бюджетами та регіональної прив'язкою. Тобто локальному бізнесу. Великим мережним компаніям в цьому плані набагато простіше і успіх їхнього життя зосереджений навколо «блогерів мільйонників». В даному випадку назва є похідною швидше від їхніх гонорарів, ніж від кількості дійсно цільових передплатників

Де і як знайти потрібного блогера?

Найпопулярнішим відповіддю на це питання буде - на біржах реклами. Тільки ось там складно знайти регіонального блогера, а ті, хто випадково зареєструвався не дають практично ніякої картини світосприйняття. Тому варіант з біржами реклами для нас відпадає за відсутністю шуканого.

Пошук блогерів можна почати з хештегом з гео-прив'язкою. Це означає, що в них має фігурувати назва вашого міста / країни або ж інший топонім, який можна застосовувати до вашого регіону.

Як це зробити? Так легко, для прикладу скористаюся web-версією Instagram, і так, вона існує.

1. Для початку згадайте назву вашого міста / населеного пункту. Для прикладу я буду шукати в гео-хештег міста Мінська, раз я в ньому і живу. Додайте до нього #instagram, щоб вийшов хештег стилю #minskinstagram або #instaminsk, #minskgram тощо.

Вибираємо перший хештег і отримуємо список з дев'яти найпопулярніших, на даний момент, фотографій з цим тегом. Ще один плюс подібного пошуку - механіка виведення в «кращі публікації» - швидкість набору лайків фотографією, що дещо ускладнює життя профілів, накручують лайки на фотографії. І чим популярніше хештег, тим складніше в нього потрапити.

Сміливо вибираю будь-яку фотографію і потрапляю на популярного в наших краях блогера, аккаунт якого можна починати аналізувати за тематикою, контенту, кількості взаємодій.

В топах по хештегом зазвичай знаходяться фотографії великих і розкручених акаунтів, серед яких вже можна знайти пару блогерів для нашої РК. Алгоритм дій після цього простий - пишемо блогеру і дізнаємося умови співпраці.

Але пошук по хештегом має одну неприємну особливість, яка може перешкодити нам знайти ідеального блогера для реклами. Фотографії в «кращих публікаціях» оновлюються не часто і зазвичай висять до доби, хоча в не самих популярних хештегом фото може перебувати на верхніх позиціях і 2-3 дня. Тому на пошук всіх блогерів може знадобитися занадто багато часу, але ж деякі хештегом просто нехтують, що робить нашу добірку ще менш повної.

Замість нього зручно користуватися безкоштовним сервісом inblogs.ru для пошуку блогерів, аналізу у них накруток і прорахунку вартості реклами. Більш детальний огляд сервісу . Зараз в базі сервісу більше 20.000 профілів доступних для пошуку та аналізу і сервіс є найбільшим агрегатором перевірених акаунтів і відгуків на блогерів.

Як зрозуміти, що цей блогер вам підходить?

Скориставшись попереднім радою, ви відібрали десяток профілів, які візуально повинні вам підходити. Але не все так просто.

Для початку поглянемо на загальну залученість передплатників в контент профілю. Для нормального аккаунта в 10.000 передплатників і більш, середній ER повинен бути на рівні в 3% і вище. Тобто при 10.000 передплатників кожен пост набирає приблизно 300 лайків і в районі 10 і більше коментарів. Але їх так просто накрутити, що орієнтуватися тільки на лайки - фатальна помилка.

За статистикою: 1 з 3 лайків і кожен другий коментар у блогерів - накручений. Як можна купувати рекламу без додаткової перевірки?

Лайки і коментарі можна накрутити не тільки за допомогою ботів, хоча це і дуже дешевий і швидкий варіант. Подібні «активності» - також псують реальну картину світу.

Копаємо глибше. Зараз розплодилося безліч ідеально вилизаних акаунтів, з красивими колажами та фотографіями міста, з великою кількістю лайків і коментарів, просто не профілі, а візитки. Їх, а ще акаунти з голими жіночими тілами я рекомендую уникати в першу чергу. І ось чому:

Розглянемо ситуацію, коли ви уявляєте звичайний локальний білоруський бізнес, який хоче що-небудь продати / прорекламувати через insta-блоги. Хто вам цікавий? Мінчани, білоруси або любителі красивих картинок? За законами логіки, серед мінчан точно є любителі красивих поп і колажів, а ось скільки серед любителів картинок мінчан?

Жодного разу за час співпраці з блогерами мені ніхто там і не відповів на просте запитання: звідки родом ваші передплатники? Вважається, що подібну інформацію зібрати просто неможливо, що цілком влаштовує блогерів, але не рекламодавців. І тут нам на допомогу знову приходять сервіси статистики:

inblogs.ru (Безкоштовний)
iconosquare.com (Є безкоштовна пробна тиждень)
livedune.ru (Є платна і безкоштовні версії)
picaton.com (Безкоштовний перегляд свого облікового запису розміром до 3к передплатників, і по 1 копійці за передплатника після 3.000)
smartmetrics.co (Ще один безкоштовний варіант аналітики з можливістю збору статистики по чужим профілів)

Я вибрав тільки кілька, але на ділі їх значно більше. Єдина істотна проблема полягає в тому, що ви можете проаналізувати тільки той акаунт, яким володієте особисто Ви, тобто можете залогінитись під ним в системі аналітики. А це означає, що обраний вами блогер повинен скинути свій «медіа-кит» з інформацією про передплатників, але це утопія.

Хороший аккаунт з локальної прив'язкою повинен мати статистику по передплатникам приблизно такого вигляду:

Хороший аккаунт з локальної прив'язкою повинен мати статистику по передплатникам приблизно такого вигляду:

А ось як виглядає акаунт одне з топових insta-блогерів нашої країни з гарними картинками і котиками.

А ось як виглядає акаунт одне з топових insta-блогерів нашої країни з гарними картинками і котиками

У першому акаунті приблизно 10.000 передплатників, у другому в районі 70.000. Тільки цікавою для нашого бізнесу аудиторії в двох профілів приблизно рівну кількість, але реклама в другому буде коштувати в рази більше.

Тому я настійно рекомендую запитувати інформацію про географію передплатників блогера. Але вам швидше за все її не дадуть, така ось тупа ситуація, адже це ви прийшли купувати і вам потрібна їхня аудиторія, а не навпаки. Тому є останній варіант.

Вибирайте профілі, контент в якому цікавий тільки для користувачів з гео-прив'язкою. Я погано пояснив, але суть в тому, щоб профіль обраного вами блогера містив контент, який здебільшого був цікавий тільки населенню Мінська, або Полоцька, або всій країні, але не далі.

Отже, профілі містять:

 1. Просто красиві картинки
 2. Голі і красиві тіла
 3. Голі і некрасиві тіла
 4. Котиків, собачок і інших домашніх тварин
 5. Подорожі

Відпадають практично з 100% -гарантія. У них буде переважна кількість нецільових користувачів, які вам просто не потрібні. А навіщо переплачувати за зайве?

Профілів підпадають під всі перераховані вище параметри - зникаюче мало, а це значить, що у нас є величезна кількість вільних ніш, для заробляння грошей з повітря за допомогою блогів в instagram і не тільки там.

До чого ще потрібно бути готовим при роботі з insta-блогерами

Готовим варто бути до абсолютно будь-яких поворотів і несподіванок. Те, що в моїй практиці траплялося найчастіше:

 1. Абсолютна невміння писати. Точніше писати тексти вони зазвичай вміють, але не рекламного характеру. І на критику, зазвичай, реагують вкрай негативно. У двох випадках доводилося писати текст за них з легкої адаптацією під стиль блогера.
 2. Ваш продукт на фото буде просто непомітний. Таке буває і це сумно.
 3. Терміни будуть зірвані практично з 100% вірогідністю.
 4. У коментарях обговорювати будуть не ваш продукт, а що-небудь ще.
 5. Ніякого ефекту від розміщення ви не отримаєте :)

І зроблю ремарку, ні в одному з розміщень я не намагався отримати хвалебні оди про моє продукті, не хотів ламати стиль блогера і намагатися йому диктувати як жити і що робити. На старті лише невелике ТЗ про те, що пост повинен бути максимально схожим на звичайну рекомендацію і не виглядати рекламним, але все це скочувалося або в рекламу кота сусідки, або в банер з моїм продуктом. На жаль.

І остання порада

Чи не намагайтеся гнатися за топовими блогерами з сотнями тисяч передплатників. Швидше за все вони встигли скласти собі певну ціну, яка напевно вас злегка шокує. Та й їхня аудиторія вже слабо сприймає рекламу. За ці ж гроші ви легко можете знайти кілька лідерів думок меншого масштабу, які підійдуть до виконання вашого завдання відповідально, але непрофесійно :) Домовляйтеся. Напишіть по пунктам за що ви готові платити. Якщо людині дійсно цікаво, він піде вам назустріч. Якщо ваші вимоги будуть ігнор - це той самий слив бюджету, і потрібно шукати когось ще, або просувати продукт іншим способом.

Фінальний чек-лист

Щоб вибрати ідеального блогера в Instagram для вашої реклами, вам буде потрібно:

1. Знайти його по хештегом, бірж реклами або ж в рейтингах користувачів.

2. Оцінити ER профілю, кількість коментарів і їх якість.

3. Знайти останнє відео в профілі і кількість переглядів помножити на 2. Так ви отримаєте реальний охоплення, який може отримати ваша реклама.

4. Головна цінність профілю не повинна полягати тільки в голих тілах, тварин і просто красивих фотографіях.

5. Не забуваємо про те, що тематика вашого бізнесу повинна теоретично бути цікавою передплатникам цього блогера.

6. Запросити прайс на рекламне розміщення і розділити суму на кількість переглядів, отримане з пункту 3.

Якщо ваші зусилля і ефект не будуть сумірні, а витрати значні, запропоную інший варіант:

7. Піти в рекламний профіль Facebook, в якому можна вибрати вашу цільову аудиторію і витратити той бюджет, який ви самі вважаєте за адекватним :)

Кращий блог про Instagram в соціальних мережах. Підписався на свіжі статті?

Telegram-канал
Група Вконтакті
Сторінка в Facebook
Youtube-канал

Як зрозуміти, що цей блогер вам підходить?
Як це зробити?
Як зрозуміти, що цей блогер вам підходить?
Як можна купувати рекламу без додаткової перевірки?
Хто вам цікавий?
Мінчани, білоруси або любителі красивих картинок?
За законами логіки, серед мінчан точно є любителі красивих поп і колажів, а ось скільки серед любителів картинок мінчан?
Жодного разу за час співпраці з блогерами мені ніхто там і не відповів на просте запитання: звідки родом ваші передплатники?
А навіщо переплачувати за зайве?
Підписався на свіжі статті?