Донецкий техникум промышленной автоматики

Як потрапити в ТОП Яндекса і Google по картинках?

 1. Що впливає на ранжування зображень?
 2. 2. Оптимізація файлу і цільової сторінки
 3. Проста оптимізація - швидкий результат

Багато користувачів йдуть в пошукові системи за візуальним відповіддю на свої питання. Їх увагу звернуто на органіку, а на вертикальний пошук - картинки і відео. У цій статті поговоримо про те, як вивести картинки з вашого сайту на перші позиції тематичної видачі та залучати додатковий цільовий трафік на сайт. Це корисно знати і контентним, і комерційним проектам, так як дуже часто покупці приходять в магазин, клікнувши по фотографії товару з видачі по картинках. Просування відео вимагає іншого підходу - даній темі ми відведемо окремий пост.

Що впливає на ранжування зображень?

1. Релевантність пошуковому запиту

Пошукові системи поки ще не вміють інтерпретувати те, що зображено на картинках. Тому для розпізнавання графічного контенту вони використовують текстові сигнали, які допомагають зрозуміти, чи відповідає зображення пошуковому запиту.

Назва файлу повинна відображати предмет або сюжет, зображені на картинці. Це може бути слово або фраза в транслітерації, але не цифри або нескладний набір символів. Для заголовки фотографії товару можна використовувати його марку, модель і модифікацію. Наприклад, karcher-rc-4000.jpeg.

Атрибут alt містить текст, який користувач побачить замість зображення, якщо з якоїсь причини воно недоступне (наприклад, відключений показ зображень в браузері або сторінка завантажується дуже повільно):

Також текст, прописаний в alt, відбивається в пошуку по картинках:

Alt - дуже важливий параметр для SEO. Для того щоб оформити його правильно, дотримуйтесь порад:

 • заповніть alt для всіх зображень на сайті;
 • зробіть alt-тексти унікальними для кожної картинки;
 • включите в alt ключову фразу, яка точно описує суть зображення (наприклад, якщо на зображенні фуксія ампельна, то так і напишіть, а не просто «квітка»);
 • не вносьте в alt надмірну кількість ключових слів, інакше пошуковик зрозуміє, що ви намагаєтеся маніпулювати видачею, або ж не зможе точно ідентифікувати суть картинки.
 • не вносьте в alt надмірну кількість ключових слів, інакше пошуковик зрозуміє, що ви намагаєтеся маніпулювати видачею, або ж не зможе точно ідентифікувати суть картинки

 • не використовуйте в alt слова типу «купити», «замовити», «ціна», якщо тільки вони не відносяться до суті зображення (наприклад, коли описуєте прайс-лист або форму замовлення).

Тема зображення title виводиться в жовтому прямокутнику при наведенні курсору на зображення.

Title повинен бути лаконічним, максимально точно передавати суть зображення. Вважається, що title безпосередньо не впливає на SEO, разом з тим він покращує поведінкові фактори, особливо коли на сторінці багато зображень, які потребують пояснення (наприклад, різні моделі авто або сорту рослин).

Ось правильний синтаксис для вставки зображення з урахуванням title і alt:

<Img src = "kartinka.jpg" title = "тут текст title" alt = "тут alt-текст" />

Тексти (анкор) посилань на зображення. Безумовно, контролювати цей параметр непросто, адже користувачі можуть на свій розсуд розставляти анкор. Разом з тим, якщо ви самі публікуєте посилання на зображення, робіть анкор описовими. Наприклад, створити посилання на фотографію курортного готелю краще з анкором типу «фото готелю Парус в Сочі», ніж «тут» або «на фото».

Зрозумілий і релевантний навколишній текст. Пошукові системи порівнюють отримані сигнали з назви файлу зображення, атрибута alt, текстів посилань з навколишнім зображення текстом. Навіть якщо передбачається, що картинка буде використовуватися без текстового оточення (припустимо, в галереї), рекомендується зробити до неї підпис у вигляді яка б пояснила фрази з входженням ключового слова. Наприклад, «Декоративна проводка в дерев'яному будинку з використанням керамічного ретро-вимикача Мезонин».

2. Оптимізація файлу і цільової сторінки

Ще є кілька умов, від яких багато в чому залежить, чи отримають картинки топові позиції:

 • унікальність картинки (як домогтися унікальності у запозиченого файлу, читайте в цієї статті );
 • дозвіл (використовуйте зображення у високій якості);
 • розташування картинки на сторінці (чим вище до першого екрану, тим краще);
 • тематична структуризація (у фотографії «Біг Бена», яка знаходиться в каталозі «Лондон», більше шансів потрапити в ТОП, ніж у тій, яка знаходиться в каталозі «Різні фото»).

Нарешті, не варто забувати, що для успішного виведення картинки в ТОП, сторінка, на якій вона розташовується, повинна бути відкрита для індексації, як і каталог, в якому розташовані файли зображень.

Якщо картинка довго не індексується:

 • перевірте налаштування індексації в robots.txt (можливо, не відкритий доступ пошукових систем до папки uploads або інший, де зберігаються файли зображень);
 • перевірте, проіндексована чи сторінка, де розміщена картинка (якщо немає, перевірте, знову ж таки, robots.txt, заборона на індексацію в метатеге robots або на рівні сервера - в файлі .htaccess);
 • додайте сторінку, на якій розташовується зображення, в панелі для вебмайстрів Яндекс.Вебмайстер (пункт «Переобход сторінок») і Google Search Console (https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url) для прискорення індексації.

Проста оптимізація - швидкий результат

Картинки - це не просто елемент оформлення сайту або ілюстрація до текстів. Це ефективний, а головне - простий і доступний кожному власнику ресурсу інструмент просування. Виконайте нескладні правила, описані в даній статті, і ви зможете отримувати додатковий безкоштовний трафік з вертикального пошуку вже через кілька днів. Якщо у вас залишилися питання по роботі з картинками на сайті, ви можете задати їх вашого персонального менеджера в рамках послуги підтримки в PromoPult.

Що впливає на ранжування зображень?
Що впливає на ранжування зображень?