Донецкий техникум промышленной автоматики

Як підібрати ключові слова для просування інтернет-магазину

 1. Як працюють ключові слова
 2. Особливості запитів для інтернет-магазину
 3. Порядок підбору ключових слів
 4. 1. Випишіть назви товарів і категорій
 5. 2. Подивіться сайти конкурентів
 6. 3. Використовуйте підказки пошукових систем
 7. 4. Подивіться, як роблять великі портали
 8. 5. Використовуйте спеціальні сервіси
 9. Фільтрація і оцінка частотності запитів
 10. Додавання ключових слів на сайт

Ключові слова - це фрази, за якими люди шукають товари в пошукових системах. Якщо ваш інтернет-магазин на першій сторінці видачі Яндекса або Google за цими словами, є шанс роздобути нових клієнтів. Якщо немає, час подумати про пошуковому просуванні .

Підбір ключових слів - перший етап пошукового просування. У статті розповімо, які бувають ключові запити, як підібрати відповідні для свого сайту і що потім з ними робити.

Використовуйте ці інструкції, якщо збираєтеся створити інтернет-магазин. Якщо магазин вже готовий, використайте тим більше.

Як працюють ключові слова

«Ключевік», «ключове слово», «ключовий запит», «ключова фраза» - одне й те саме. Суть: ключевик визначає зміст сайту або його окремої сторінки. Орієнтуючись на ці фрази, Яндекс і Google роблять висновок про те, наскільки релевантні сторінки вашого магазину запитам, які вводять користувачі.

Наприклад, сотні людей щодня шукають в пошуковій системі «інтернет-магазин феєрверків». Якщо на сайті буде правильно прописана відповідна інформація, пошуковик покаже його користувачеві.

У російській мові безліч слів, і користувачі шукають ті ж самі феєрверки по-різному: «купити салют», «магазин піротехніки», «купити петарди в інтернет-магазині недорого». Набір таких запитів - це семантичне ядро ​​сайту.

Особливості запитів для інтернет-магазину

Необов'язково відразу складати величезну семантичне ядро. Підберіть 20-30 запитів, так буде легше з ними працювати. Якщо сайт великий і продуктів багато, спочатку можна підібрати ключові слова для одного розділу. Додасте нові запити, коли потрібно буде розширити цільову аудиторію і збільшити Трафік.

Правильні ключові слова:

 • Точно характеризують ваш сайт
  Ключові слова повинні бути релевантні змісту. Якщо ви продаєте піротехніку, в списку запитів можуть бути слова «феєрверк», «салют», «петарда».

  Будьте обережні зі словом, у яких кілька значень. Наприклад, «шкіряний чохол» може означати чохол на автокрісло, на телефон, на паспорт. Введіть запит в пошуковик і подивіться на результати видачі. Якщо на більшості сторінок йдеться не про те, що продаєте ви Переконайтеся в коректності запиту (наприклад, «шкіряний чохол для автокрісла»).

  Враховуйте тренди і моду. Наприклад, ви продаєте головоломки. Але за аналогічним запитом все результати у видачі тільки про популярному мультфільмі «Головоломка», вам туди пробитися не вдасться. Запит «головоломка гра» видає онлайн-ігри. А ось ключевик «купити головоломку» - те, що треба.

 • Ключові слова - це фрази, за якими люди шукають товари в пошукових системах

  Популярний фільм, гра або мем можуть перешкодити вашому просуванню в топ

 • Комерційні, а не інформаційні
  Ключевики повинні приводити до вас зацікавлених потенційних покупців, а не випадковий трафік. Пріоритет віддавайте запитам, за якими шукають не інформацію ( «новорічне салют», «феєрверк своїми руками»), а товари: «купити салют», «феєрверк ціна", "інтернет-магазин петард».

  Відразу відмітайте ключові фрази зі словами «як зробити», «безкоштовно», «самостійно», «оптом» (якщо не продаєте оптом) та інші, які приведуть до вас людей, які не планують купувати.

  Єдиний випадок, коли інформаційні запити знадобляться - у інтернет-магазину є блог . Можна написати статтю з серії «як зробити бенгальські вогні самостійно» і туди ж вставити ваш товар (в Еквіде це робиться за допомогою кнопки «Купити» ). Частина читачів вирішить, що що простіше купити, ніж витрачати час на експерименти.

 • Враховують статистику пошукових систем
  Якщо тільки ви не робите ексклюзивну продукцію, в інтернеті знайдеться кілька десятків або сотень магазинів, що продають товар, подібний вашому. Саме їх ми бачимо на першій сторінці видачi, набираючи популярні запити «феєрверк» або «купити салют». Такі запити називають високочастотними: користувачі часто набирають їх в пошуковому рядку, по ним можна залучати тисячі чоловік щомісяця.

  Потрібен час і бюджет, щоб вийти в топ-10 по високочастотним запитам. На перших порах легше просуватися і залучати відвідувачів по менш популярним ключовими фразами, наприклад, «купити петарди недорого в Москві». Це низькочастотні запити, користувачі набирають їх рідше, а тому конкуренція за ним нижча. Зробіть ставку на них, щоб сформувати первісну аудиторію сайту. Потім можна буде додавати до збірки середньо- і високочастотні фрази.

  Як визначати частотність запитів і чому не завжди низькочастотний запит = нізкоконкурентним, розповімо нижче.

Порядок підбору ключових слів

Всі підібрані ключові фрази відразу записуйте в таблицю. Потім до неї буде простіше видаляти повтори, додавати частотність, сортувати запити по групам і розподіляти по сторінках.

Приблизний алгоритм підбору ключових слів виглядає так:

1. Випишіть назви товарів і категорій

Пройдіться по сайту (або по складу) та випишіть все, що у вас є. Не забудьте про бренди і класифікацію (наприклад, взуття чоловічий, жіночий, дитячий).

Якщо на вашому сайті буде розміщена корисна інструкція з використання товару, можете взяти 2-3 інформаційні запити (наприклад, «як запускати салют»). Користувачі, які зайшли по ним, теж можуть стати клієнтами.

Врахуйте географічну прив'язку: додайте в добірку назви міст і регіонів, в яких збираєтеся продавати товари (наприклад, «Москва», «Санкт-Петербург», «СПб», «Пітер» або «Єкатеринбург»).

2. Подивіться сайти конкурентів

Зайдіть на сайти двох-трьох великих конкурентів й подивіться на заголовки і виділені фрази в текстах. Там зазвичай прописують запити, за якими сайт просувається.

Там зазвичай прописують запити, за якими сайт просувається

Ключові запити, по яких просувається сайт, зазвичай прописані в заголовках

За допомогою функції «Переглянути джерело сторінки» перевірте, як прописані теги title, keywords і description.

Ключові запити прописані в коді сайту

Беріть звідти запити, додаючи слова «купити», «ціна», «інтернет-магазин», «де», «вартість».

3. Використовуйте підказки пошукових систем

Починайте забивати в Google або Яндексі знайдені запити, пошуковик сам підкаже, як можна продовжити.

Починайте забивати в Google або Яндексі знайдені запити, пошуковик сам підкаже, як можна продовжити

Пошуковик підказує запити

Погляньте підказки внизу сторінки, там можуть бути несподівані варіанти. Наприклад, зі шкіряними рюкзаками шукають «рюкзак жіночий міський»:

У блоці «Разом з цим шукають» бувають несподівані варіанти запитів

4. Подивіться, як роблять великі портали

Торгові портали і великі майданчики, де продається багато товарів, теж можуть бути джерелом ідей. Наприклад, Ozon.ru або Яндекс.Маркет.

Дивіться на підказки при введенні запиту:

Підказки в пошуку Яндекс.Маркет

Трохи змініть запит (наприклад, напишіть у множині), і отримаєте інші результати. Все нове додавайте в свій список.

Міняємо закінчення запиту і підказки вже інші

Зверніть увагу на категорії товару (і запозичте ці ідеї для свого інтернет-магазину).

Використовуйте категорії, щоб організувати каталог товарів в своєму магазині

І не забудьте подивитися можливі ключові слова у фільтрі:

Багато запитів можна знайти, переглядаючи параметри фільтру

5. Використовуйте спеціальні сервіси

Безкоштовні Яндекс Вордстат і Keyword Planner для ручного пошуку або частково платний Serpstat з автоматизованим підбором запитів.

Наприклад, в Яндекс Вордстат введіть запит і дивіться, що запитують люди.

Всі запити зі словом «рюкзак» в лівій колонці, суміжні запити - в правій

Зверніть увагу на праву колонку, там вказані ключові запити, які задають люди, які шукали ваш товар. Наприклад, разом з рюкзаком запитують «ранець» (беріть запит, якщо продаєте дитячі рюкзаки) і «туристичне спорядження» (підійде, якщо у вас туристичні рюкзаки).

Для більш точного підбору використовуйте пошукові оператори. Наприклад, у вас в магазині тільки жіночі та дитячі товари. Тоді додайте в запит слово чоловічий зі знаком «-», і вам здадуться всі фрази без цього слова.

Тоді додайте в запит слово чоловічий зі знаком «-», і вам здадуться всі фрази без цього слова

Використовуйте оператори «-» і «+» для більш швидкого пошуку потрібних запитів

Читайте докладніше про використанні пошукових операторів для підбору запитів .

Складати список ключових слів в Яндекс вордстат зручно за допомогою розширення Wordstat Helper (Для Mozilla Firefox і Google Chrome). Ви відзначаєте потрібні запити, сервіс сам вносить їх до списку і видає в окремому документі.

Фільтрація і оцінка частотності запитів

Запити підібрали, внесли в таблицю. Напевно їх вийшло у вас не менше сотні. Тепер потрібно упорядкувати і прибрати зайве:

 1. Відсортуйте запити за алфавітом і видаліть повтори.
 2. Перегляньте список і видаліть інформаційні запити з «як зробити», «безкоштовно», «відгуки», «фото» і іншими словами, які явно видають відсутність інтересу до покупки.
 3. Зробіть запити людяними, тобто перепишіть, наприклад, «рюкзак купити Москва» на «купити рюкзак в Москві». Потім, коли будете прописувати ці слова в заголовках і текстах на сайті, вам буде легше.
 4. Перевірте частотність запитів і виключіть те, що не питають зовсім або запитують занадто часто. На цьому зупинимося докладніше.

Частоту запитів можна вимірювати в тих же сервісах з попереднього пункту. Покажемо на прикладі Яндекс вордстат . Беріть по черзі кожен запит зі свого списку і вводите в пошуковий рядок в лапках. Ви побачите, скільки разів люди набирали це запит в пошуковій системі.

Ви побачите, скільки разів люди набирали це запит в пошуковій системі

Щоб побачити точну кількість показів, введіть запит у лапках

Якщо дивитися запит без лапок, то сума показів включатиме і покази по всіх фразах, в які наш запит входить. Наприклад, перегляди за запитом «шкіряний рюкзак» включають в себе перегляди по «шкіряний рюкзак купити», «шкіряний рюкзак Самара», «шкіряний рюкзак фото» і безліч інших. Порівняйте:

Якщо запит без лапок, в суму показів входять всі суміжні запити

Перевірте частотність всіх запитів і відмовтеся від самих низькочастотних (менше 200 показів на місяць) і максимально високочастотних запитів (понад 5 000 показів). Дотримуйтеся золотої середини - запитів, на які припадає від 500 до 3000 показів на місяць.

Важливо: немає точних цифр, за якими можна з упевненістю сказати, що запит належить до певної групи. Все залежить від тематики сайту. В одних тематиках фраза з частотністю 1000 запитів в місяць може бути низькочастотної (фільми, музика), в інших - 200 запитів вже може бути ознакою високочастотної фрази (фінансова тематика). Перевірити можна, подивившись видачу за запитом в пошуковій системі. Якщо весь топ-10 забитий конкурентами та багато контекстних оголошень, фраза швидше за все конкурентна.

Додавання ключових слів на сайт

Список готовий. Тепер розподіліть запити по сторінках сайту за правилами:

 • на одну сторінку можна розподілити кілька схожих запитів (НЕ навпаки: один запит на різні сторінки), складайте групи ключових слів від 1 до 3, але бажано не більше 5;
 • вибирайте сторінки з меншою вкладеністю (головна сторінка, сторінки розділів);
 • вибирайте сторінки, де більше тексту, що відповідає запиту (або потім додайте цей текст);
 • загальні і високочастотні запити краще прив'язати до головної сторінки магазина.

Робіть розподілення у своїй таблиці:

Робіть розподілення у своїй таблиці:

Приклад розподілу ключових запитів по сторінках

Найбільш високочастотні запити вписуйте в метатеги title, keywords і description (в Еквід-магазині це робиться за допомогою редактора метатегов ). А під низькочастотні оптимізуйте сторінки сайту: додайте їх в заголовки і тексти. Не перестарайтеся, все повинно виглядати природно. Цих дій має бути достатньо, щоб потрапити в ТОП по низькочастотних запитах.

про автора

Анна Конєва - контент-маркетолог і редактор в Еквіде. Розбирається в інтернет-рекламі і статистикою. Любить великі міста, пасту і фільми Вуді Аллена.