Донецкий техникум промышленной автоматики

Як назвати сайт, щоб клієнти запам'ятали, а конкуренти заплакали

  1. Як вибрати доменне ім'я для сайту Навіть новачки знають, яку роль відіграє найманого в становленні...
  2. Які переваги дають нові домени
  3. Що робити, якщо у компанії вже є домен
  4. Де купити новий домен

Як вибрати доменне ім'я для сайту

Навіть новачки знають, яку роль відіграє найманого в становленні і розвитку бізнесу. Як то кажуть, «як корабель назвеш ...». Від імені сайту часом залежить його популярність і відвідуваність.

Гарне веб-ім'я повинне відповідати наступним критеріям:

  • Унікальність. Неприпустимі асоціації з іншими компаніями і брендами, тим більшими.
  • Простота. Бажано використовувати прості слова, в яких складно зробити граматичну помилку. Вони легше лягають на слух, їх простіше забивати в адресний рядок.
  • Стислість. Чим коротше веб-адреса, тим він краще запам'ятовується. Крім того, короткі імена, як правило, ємні і відображають суть бізнесу.
  • Сенс. Значення слова, використовуваного в доменному імені, має бути зрозуміло і приємно користувачам. Не варто використовувати вирази, що мають для них негативний відтінок (якщо, звичайно, ваша мета - прибуток, а не епатаж).
  • Латиниця. Найчастіше ім'я сайту пишеться літерами латинського алфавіту. Те, що по-російськи звучить експресивно, на латиниці може втратити красу. Наприклад, «борщ» - кажеш, і слинки біжать. Але якщо написати borsch, то слово втрачає естетику, а набрати його без помилок в адресному рядку зможуть лише одиниці.
  • Доменна зона. Від того, що стоїть після крапки в імені сайту, також багато в чому залежить милозвучність назви і його запам'ятовуваність.

Вибір домену - один з найважливіших кроків нейминга сайту. Тому поговоримо про це докладніше.

Що таке нові домени

Перші сім доменів верхнього рівня з'явилися в далекому 1985 році. Це були всім відомі .com (для комерційних сайтів), .net (для сайтів, чия діяльність пов'язана з інтернетом), .edu (для освітніх порталів), .gov (для урядових), .org (для некомерційних організацій) і так далі . Пізніше з доменів .com, .net, .org зняли реєстраційні обмеження. Зараз ними можуть користуватися всі, незалежно від сфери діяльності.

До недавнього часу існувало 22 міжнародних домену верхнього рівня плюс національні (.ru, .рф - в Росії). Але в 2011 році з'явилася програма New gTLD . Правила впровадження доменів спростилися - створені нові доменні зони різної тематики.

В кінці 2013 року відбувся їх запуск. З'явилися такі домени, як .agency, .guru, .support, .today, .business, .market, .technology і інші.

technology і інші

Статистика популярності New gTLD

Поки що за кількістю реєстрацій нових доменів лідирують жителі США.

Поки що за кількістю реєстрацій нових доменів лідирують жителі США

Але, за прогнозами експертів, зовсім скоро інтернет очікує бум нових доменів.

Які переваги дають нові домени

за даними компанії Sedo, 64% фахівців з реклами впевнені, що новим доменним зонам забезпечений успіх. На це є ряд об'єктивних причин.

По-перше, придумати гарне і легко запам'ятовується ім'я сайту для зон .ru і .com практично неможливо. Все зайнято. Нові домени дозволяють не винаходити велосипед. Можна без проблем отримати милозвучна веб-адреса.

По-друге, такі адреси, як coffee.club , searchengines.guru і подібні, простіше запам'ятовуються і більш зручні для користувачів. Це відкриває широкі можливості для просування брендів і проведення рекламних кампаній.

Завдяки новим доменів можна створити адреса сайту, який у аудиторії буде міцно асоціюватися з вашою компанією або брендом. Наприклад: fashion.clothing (для інтернет-магазину одягу), travel.agency (для туристичних агентств), olga.yoga (для сторінки персонального тренера з йоги), мой.сайт (для особистого блогу), молодость.онлайн (для сайту молодіжного руху) і так далі.

По-третє, використовувати нові домени - означає йти в ногу з часом. Це демонструє партнерам і конкурентам, що ваш бізнес розвивається. Це особливо актуально для IT-компаній.

Що робити, якщо у компанії вже є домен

Одне іншому не заважає. Якщо ви вже зареєстрували домен і тим більше вклали грошові та часові ресурси в його просування, не обов'язково від нього відмовлятися.

Рішення на поверхні: придбати ім'я в новій доменній зоні і налаштувати переадресацію на основний домен. Це дозволить активно використовувати гарне ім'я в рекламі, без «переїздів» та інших технічних клопоту.

Де купити новий домен

Багато реєстратори пропонують нові домени. Одним з кращих за кількістю зон і пропонованих умов є RU-CENTER , Найбільший в Росії професійний реєстратор доменів. Він пропонує більше 250 доменних зон, в тому числі кириличних.

При цьому, завдяки категоризації, легко знайти потрібний домен. Нові доменні зони поділені на групи в залежності від сфери бізнесу або тематики сайту.

Нові доменні зони поділені на групи в залежності від сфери бізнесу або тематики сайту

Вибравши категорію, потрібно ввести цікавить вас ім'я сайту - система покаже найкращі можливі варіанти.

Вибравши категорію, потрібно ввести цікавить вас ім'я сайту - система покаже найкращі можливі варіанти

Також є можливість проаналізувати схожі імена. Все це значно спрощує генерацію красивого адреси для сайту.

Все це значно спрощує генерацію красивого адреси для сайту

Тепер ви знаєте, як підкорити серце аудиторії і змусити конкурентів лити сльози. Нові домени корисні як початківцям організаціям, так і успішно розвиваються. Першим вони допоможуть динамічно стартувати: яскравий найманого приваблює аудиторію; а другі зможуть просувати свої товари та послуги через цільові сторінки і маркетингові кампанії.

Купити гарний домен