Донецкий техникум промышленной автоматики

Як навчитися систематично писати статті в блог

  1. Отже, я згадав про ідеї-заначка. Що це таке і що я з ними роблю?
  2. Є й інший підхід. Коли чиясь фраза, стаття або ролик діє, як каталізатор.

у статті Як ЧАСТО писати в блог? я висловив свої міркування, чому, на мій погляд, починаючому блогу потрібні часті публікації, бажано, раз в два дні. Сьогодні я хочу поділитися тим, як це можна робити практично, але перш за все, дозвольте, кілька слів вступу про те, як у мене формуються теми для статей.

Я помітив таку закономірність. Для того, щоб було про що писати, потрібно мати досить багато ідей-заначок, які з часом визрівають в уже готові статті.

Для ведення свого блогу, я не користуюся таким методом, як прямий рерайт конкретної чийсь статті, хоча це найпростіший шлях до її написання. Зайшов на чужій блог, знайшов більш-менш підходящу статтю і отрерайтіл її.

Зайшов на чужій блог, знайшов більш-менш підходящу статтю і отрерайтіл її

Чому ж я не хочу наповнювати блог рерайтом, нехай навіть глибоким? Тому що в таких статтях мало буде моїх думок, досвіду і самовираження. Тому що мені хочеться привнести свою індивідуальність в свій блог, а не зробити чергову копію вже існуючих в Інтернеті. А досягти цього можна лише, описуючи свій досвід і маючи свої напрацювання. Так можна уникнути плагіату (з картинками, більш проблематично, доводиться користуватися явно не своїми).

Так можна уникнути плагіату (з картинками, більш проблематично, доводиться користуватися явно не своїми)

Однак при всьому цьому, я із задоволенням читаю цікаві блоги і статті, тому що я не можу розвиватися у відриві від усієї блогосфери взагалі.

Тому, коли чиясь та стаття наштовхує на нову ідею або дає поштовх до її застосування - це те, що мені ПОТРІБНО. Моя мета скористатися нею стосовно себе. І я знаю, що через деякий час - цей ДОСВІД відіб'ється на моєму блозі.

Отже, я згадав про ідеї-заначка. Що це таке і що я з ними роблю?

Під час читання розсилки, статті, відвідування сайту, коли я бачу ідею для своєї майбутньої статті, я записую її в записну книжку GoldenSection Notes і залишаю її там зріти. Я ще не готовий писати статтю по цій темі, я ще не поламав ідею через свій досвід, або ще не знайшов, як її обіграти.

Ідея є, але тепер потрібен час, щоб вона відстоялася, визріла, щоб у мене з'явилися власні думки. Тому я, періодично, звертаюся до неї протягом тижня, другий, обмірковую, що я можу сказати по темі. Це внутрішній процес, який відбувається мимоволі.

Така ідея, може довго виношуватися, тому що - інші справи або моя неготовність, поки ще, не дають можливість її здійснити. Але ВОНА вже є, вона зріє. Може пройти тривалий час перш, ніж я сяду писати. Такий процес підготовки відбувається непомітно.

Є й інший підхід. Коли чиясь фраза, стаття або ролик діє, як каталізатор.

Раптом я розумію, що мені є, що сказати, і що у мене є вже схожий досвід. Тоді я «бігу» в адмінку і вихлюпують нахлинули емоції, фрази та ідеї.

Якщо виходить тут же оформити це все до статті - відмінно! Ні, я просто зберігаю чернетку. При цьому, я пишу все слова, фрази, щоб не забути, що я хочу сказати. Для мене зараз не важливі помилки, я просто вихлюпують, все що спало на думку.

І ось, стаття майже вже готова, її потрібно буде на свіжу голову переглянути.

Іноді, я цілеспрямовано роблю в адмінці начерки майбутніх статей, виходячи з ідей-заначок, щоб вже бачити, що найближчим часом потрібно буде написати.

Таким чином, в чернетках може бути кілька статей, і так я проробляю відразу на декілька тем, визначаючи, як вони будуть пов'язані між собою, в яких рубриках вони будуть розміщуватися і т.д.

У мене в чернетках з'являється відразу кілька готових начерків майбутніх публікацій. Я зберігаю все це і, через деякий час, планомірно їх доробляю.

Крім усього сказаного є моменти, коли стаття пишеться, як би на замовлення або виходячи з пошукових запитів, або як відповідь на чиєсь запитання. Це також є хорошим стимулом для роботи - допомогти кому-небудь. В такому випадку у мене виходить такий собі мікс: моїх знань і рерайта.

Продаж статей через Текстсейл Продаж статей через Текстсейл! - Копірайтингом я почав заробляти і це ТО, що приносить мені дохід і по сей день!

ЯК врятуватися від животіння в Інтернеті   - Дізнайтеся ПРАКТИЧНІ поради, що потрібно РОБИТИ, щоб не бути на узбіччі життя і в Інтернеті ЯК врятуватися від животіння в Інтернеті - Дізнайтеся ПРАКТИЧНІ поради, що потрібно РОБИТИ, щоб не бути на узбіччі життя і в Інтернеті!

Що дає такий підхід?

  • Я маю час обмірковувати кілька тем одночасно.
  • Після створення чернетки, їх видно мені кожен раз, коли я заходжу в панель адміністратора.
  • Це, свого роду, нагадування про те, що їх потрібно доопрацювати.

А оскільки основні ідеї та думки вже викладені, доробка не представляє таких складнощів, як якщо б потрібно було писати все з нуля.

Отже, я описав свій досвід роботи з блогом. Мені так легше працювати, тому що є відчуття, що ти знаходишся в «розігрітому стані», мотор прогрітий, можна їхати ...

Додам ще, що якщо у мене немає ніякого досвіду, ні найменшого, з певної теми, я вважаю за краще не писати про це (до пори, до часу)

Можливо, комусь і не підійде саме такий спосіб роботи, ну що ж, виробляйте свій стиль, тому що наповнення блогу - ваша творча задача.

Може бути, ви помітили, що вам найкраще пишеться в певний час доби або після перегляду фільму. 🙂 Може бути ваш стиль - це спонтанність, або у вас думки прут після гарного ситного обіду, або вам краще пишеться під музику або ще якось ...

Я не знаю, ви повинні знати це. Тому знайдіть свій стиль роботи, свій темп і ритм. Він допоможе вам ловити хвилю, яка буде виносити вас на гребінь, та й працювати так вам буде значно легше.

ПРОПОНУЮ ТАКОЖ ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ:

Автор: Ігор Козлов
Чистий звук в світі Інфобізнес

Що це таке і що я з ними роблю?
Чому ж я не хочу наповнювати блог рерайтом, нехай навіть глибоким?
Що це таке і що я з ними роблю?
Що дає такий підхід?