Донецкий техникум промышленной автоматики

Як написати унікальний контент

  1. Навіщо писати унікальний контент
  2. Де замовити унікальний текст для сайту
  3. висновок

Відвідувачі сайту - ваші потенційні клієнти. Хочете залучати більше клієнтів в свій бізнес через тексти на сайті? Пишіть унікальний контент, який швидко індексується пошуковими системами і потрапляє в ТОП видачі, призводить на сайт органічний трафік, отже, лидов.

Уявіть, що пошуковий робот - ресторанний критик, який відвідує заклади громадського харчування (сайти), обідає (сканує контент) і приймає рішення, чи варто рекомендувати цей ресторан (ваш сайт) людям (користувачам) чи ні.

Критик оцінює, наскільки свіже блюдо (унікальний текст) йому подали і наскільки воно було смачним і корисним (практична користь тексту).

Так ось, хочете бути дорогим елітним рестораном для пошукового робота, а не дешевої їдальні з несмачною їжею? Пишіть унікальні тексти! Створення унікального тексту для сайту - непростий, але ох як потрібний і цікавий процес. А як це зробити, розберемо в статті.

Навіщо писати унікальний контент

Інформація сайту (контент) - це найголовніше. Люди приходять в інтернет, щоб знайти відповіді на свої питання, вони вбивають запит в пошукову систему Google або Yandex. Робот за частки секунди сканує весь вміст інтернету і видає результати найбільш відповідні введеному запиту. Чим більше відповідностей, тим вище текст в пошуковій видачі.

Робот не знає про що йде мова в тексті, а алгоритм його роботи суворо засекречений. Ми не знаємо, як працює пошукова система, але деякі моменти стають зрозумілими, якщо подивитися як це працює на практиці.

Пошуковий робот формально сканує інформацію і аналізує, який текст унікальний, а в якому тексті є повторення текстів, які вже опубліковані в інтернеті. Також робот бачить, коли опублікований текст. Якщо один текст опублікований і індексований роботом раніше того сайту, текст якого просто скопійований, то система відстежить це і покарає того, хто займається плагіатом, знизивши його в пошуковій видачі. А може бути, відправить його в бан або накладе фільтри.

Ось чому важливий унікальний контент.

Можливо ви думаєте так: навіщо ламати собі голову, коли можна просто переписати своїми словами чужий унікальний текст, якщо система просто формально розпізнає знаки та шукає ті комбінації, що не зустрічалися ще в інтернеті? Так, формально такий контент можна створити, це називається рерайт.

Але заковика в тому, що текст пишеться не тільки і не стільки для пошукового робота, скільки для людей, які прийдуть на сайт і прочитають цей текст. Може бути і не прочитають, все залежить від того, наскільки якісно рерайт був виконаний.

Тобто робот бачить, що ви намагаєтеся нагодувати його несвіжої їжі (рерайтом); люди, які відвідують сайт не бачать унікальності тексту за смисловим навантаженням і можуть покинути сторінку, не дочитавши текст.

Робот в даному випадку, відстежуючи поведінку користувачів, розуміє, що в цьому тексті щось не те з даного запиту і знижує його.

Щоб керувати цим процесом, необхідно попрацювати відразу на два фронти - на користувачів і на пошукового робота. Для цього існує SEO-копірайтинг, тобто написання текстів для людей і для пошукового робота.

Простіше кажучи, необхідно писати такий текст, щоб він подобався і відвідувачам (тобто відповідав на запит користувача і був унікальним за смисловим навантаженням), і пошуковій машині (був унікальним формально і володів ключовими словами, по якому робот визначить, чи підходить текст під даний запит).

Повторюся ще раз, унікальні тексти для сайту - це смачна і корисна їжа в дорогому ресторані, яку поглинає пошуковий робот і рекомендує користувачам.

Чим більше відвідувачів (користувачів) відвідують ресторан (сайт), замовляють смачні страви (читають статті на сайті, переміщаючись по сторінках), тим більше рекомендацій отримує сайт, тим більше пошуковий робот починає рекомендувати його і підвищувати в пошуковій видачі.

Відвідувачу сайту, за великим рахунком, наплювати на унікальність тексту, він хоче отримати корисний для нього контент. Корисність в даному випадку мається на увазі відповідь на питання, який шукав користувач (тобто інформативність). Для кого-то корисний текст - це розважальний текст, а кому-то важливо оригінальне авторське виклад.

Тому буде круто, якщо ви поєднаєте всі ці три критерії корисності в один текст.

Ось такий, на перший погляд простий, алгоритм роботи пошукового робота з текстами. Про те, як написати унікальний контент і зачарувати пошукового робота на першому побаченні, поговоримо далі.

Як написати унікальний текст для сайту

Отже, ми з'ясували, що текст повинен служити двом панам - користувачеві і пошуковій машині. Тепер розберемо порядок написання унікального тексту для сайту.

1. Ви вибрали тему статті, яку розберете в тексті. Тепер вам слід звернутися до сервісів, які покажуть вам, за якими ключовими словами роблять запити в пошуковій системі користувачі. Для цього вам знадобиться сервіс статистики ключових слів wordstat. yandex і Google.Adwords - планувальник ключових слів.

Сервіси показують, яка кількість запитів було в місяць з певної тематики. Запити бувають високочастотні, середньочастотні і низькочастотні, і залежать від кількості запитів в місяць.

Якщо у вас молодий сайт, то не варто конкурувати з авторитетними ресурсами по високочастотним запитам, а просто вибрати ті запити, конкуренція за якими мінімальна, тобто використовуйте низькочастотні запити. Так ви швидше вирветься вперед і заробите авторитет у пошукового робота.

2. Рекомендується використовувати 4-8 ключів в тексті з щільністю не вище 5-7%. Інакше ви отримаєте зворотний від бажаного результат. Пошуковий робот зрозуміє, що ви написали текст для нього, а не для людини, і покарає вас за імітацію, знизивши рейтинг сайту.

3. Досконально вивчіть тему, на яку збираєтеся писати. Прочитайте тексти, які робот вважає найбільш придатними під ваш запит, і видає в самих верхніх рядках пошукової системи. Які ідеї в цих текстах основні? Візьміть їх за фундамент майбутнього тексту.

4. Після того, як ви зібрали інформацію, зрозуміли тему, і готові написати текст самі, починайте писати і не забудьте додати свої ідеї в текст, свої приклади, своє бачення, свої рекомендації. Ваше завдання - написати текст краще, ніж ті, які знаходяться в ТОПі пошукової видачі по цьому запиту.

5. Постійно шукайте свій авторський стиль. Ми вже говорили, що привабливий текст знаходиться на стику журналістики, розважальних елементів і експертних рекомендацій. Це все складно об'єднати в єдиний текст, але цілком можна в міру практики.

Адже унікальність тексту оцінюється не тільки тим, яка кількість комбінацій цих символів вже зустрічалося або не зустрічалося в інтернеті. Існує ще людський фактор, і робот чітко стежить за тим, яка кількість людей відвідало цей ресторан і як поводився там.

Замовляли вони тільки напої, або ситний обід на кількох людей, провели вони в ресторані 10 хвилин або кілька годин, заглянули вони в караоке зал або в більярдну (на інші сторінки сайту)? Все це важливо для робота.

І чим частіше відвідується цей сайт, чим частіше люди переходять з однієї сторінки сайту на іншу, - тим краще для авторитету сайту в очах пошукової машини.

Щоб знайти свій авторський стиль, стежте за іншими авторами. Виберіть тих, чиї статті вам подобаються і ви готові взапой читати їх. Почніть наслідувати цей автору.

Згодом ви знайдете свій стиль, в якому будуть лунати голоси вами улюблених авторів, але це вже буде унікальний ваш авторський стиль, в який ви вкладаєте свою особистість.

6. Перевірте, наскільки ваш текст унікальний.

Перевірити унікальність тексту можна за допомогою спеціальних програм типу Advego Plagiatus, Text.ru. Як вже говорилося раніше, алгоритми аналізу пошукового робота засекречені, але на підставі результатів сотень сайтів, веб-майстри виявили деякі алгоритми пошукової машини і змоделювали програми, які дозволяють з'ясувати унікальність кожного тексту.

Програма звертається до резервних баз даних пошукових систем, аналізує інформацію, чи зустрічався такий текст раніше і видає нам результат у вигляді відсотка унікальності тексту. Чим менше збігів з іншими текстами програма виявила, - тим вище унікальність тексту.

Таким чином, унікальний текст - цей такий текст, що не зустрічався раніше в інтернеті, він знаходиться на стику журналістики, експертної думки та розваги з оригінальним стилем авторського викладу.

Де замовити унікальний текст для сайту

Якщо ви не любите писати тести, і вже тим більше вам ніколи шукати свій авторський стиль, ви завжди можете замовити статті на біржах копірайтингу: Advego, Text.ru.

Початківці автори, які хочуть заробити на хліб з маслом, починають свою авторську діяльність саме на біржах. Написати унікальний контент в формальному плані (з високим відсотком унікальності) їм не важко буде. Але ви дуже ризикуєте замовити не дуже унікальний текст за смисловим навантаженням.

Тому що за невеликі гроші автори не стануть вникати в суть вашого проекту і писати так, як того хочете ви і чекає ваша аудиторія. Тому набагато надійніше буде мати в штаті окремого співробітника-копірайтера. Так ви завжди можете відредагувати текст і пояснити співробітнику своє бачення.

Якщо, все ж, ви зважитеся замовляти текст на біржі, то один вам порада: ставте чітко ТЗ (технічне завдання), щоб уникнути непорозумінь з автором.

висновок

Таким чином, написання унікального тексту для сайту - це must have якщо ви хочете створити авторитетний ресурс не тільки для пошукача, а й для відвідувачів, на який будуть посилатися люди і додавати вам тим самим очок в очах пошукового робота. Але це - вже зовсім інша історія.

Якщо ви всерйоз зайнялися просуванням свого сайту в ТОП, то вам буде цікаво знати про важливість і необхідність оснащення сайту SSL-сертифікат.

Спробуйте свої сили в 10-денний бізнес-грі «Твій Старт», в якій Ви почнете заробляти на своїй справі, використовуючи свої таланти і сильні сторони!

_________________________________________________________________________

Хочете навчитися писати унікальні статті на сайт швидко? Тоді вам допоможуть наші поради, які ви прямо зараз знайдете в статті «5 ідей, як написати статтю на сайт швидко».

Сподобалася стаття? Діліться їй в соціальних мережах з колегами, тим самим подякуйте нас за корисний контент!

Хочете залучати більше клієнтів в свій бізнес через тексти на сайті?
Так ось, хочете бути дорогим елітним рестораном для пошукового робота, а не дешевої їдальні з несмачною їжею?
Які ідеї в цих текстах основні?
Замовляли вони тільки напої, або ситний обід на кількох людей, провели вони в ресторані 10 хвилин або кілька годин, заглянули вони в караоке зал або в більярдну (на інші сторінки сайту)?
Хочете навчитися писати унікальні статті на сайт швидко?
Сподобалася стаття?