Донецкий техникум промышленной автоматики

Як дізнатися, Linux 32 або 64 біт?

  1. Варіант 1: використовуйте команду lscpu в терміналі
  2. Варіант 2: використовуйте графічний інтерфейс

Більшість сучасних комп'ютерів здатні працювати з 64-розрядної операційною системою. Але те, що комп'ютер підтримує її не означає, що він на ній працює. Ось як дізнатися, чи використовуєте ви 32- або 64-розрядну версію Linux.

У більшості випадків ми рекомендуємо використовувати 64-розрядну версію Linux. Ви отримаєте кращу продуктивність і безпеку. Єдиний раз, коли вам може знадобитися використовувати 32-розрядну версію, - це якщо ви все ще використовуєте 32-розрядний процесор або в дуже малоймовірному випадку, якщо деякі драйвери доступні тільки в 32-бітної формі (хоча, як правило, це більше проблема з Windows). Якщо ви коли-небудь будете встановлювати програмне забезпечення і потрібно буде вибрати між 32-бітної і 64-бітної версіями, ось два способи як дізнатися, який у вас Linux.

Варіант 1: використовуйте команду lscpu в терміналі

Щоб перевірити, чи використовує на ваш комп'ютер на Linux 32-розрядний або 64-розрядний процесор і подивитися, яка версія Linux встановлена, відкрийте свій термінал, введіть таку команду та натисніть «Введення»:

lscpu

Запис «Architecture» вказує вам, який у вас тип процесора ( «x86_32» означає 32-розрядний, а «x86_64» означає 64-розрядний). Запис «CPU op-mode (s)» вказує вам, скільки разів Linux ви використовуєте. Якщо ви використовуєте 64-розрядну версію, ви побачите як 32-розрядні, так і 64-бітові режими (оскільки 64-розрядний процесор може запускати обидва). Якщо ви бачите тільки 32-бітний режим, ви використовуєте 32-розрядну версію Linux.

Варіант 2: використовуйте графічний інтерфейс

Якщо ви віддаєте перевагу використовувати графічний інструмент, щоб дізнатися, чи є ваша система 32-розрядної або 64-розрядної, відкрийте «Системне» меню ( «шестерня») в правому верхньому куті екрану, а потім виберіть «Системні настройки» (System Settings) у випадаючому меню.

У вікні «Системні налаштування» двічі клацніть значок «Відомості» (Details) в розділі «Система» (System).

У вікні «Відомості» на вкладці «Обзор» (Overview) знайдіть запис «Тип ОС» (OS type). Ви побачите або «64-bit», або «32-bit», а також інші основні відомості про вашу систему Ubuntu.

Зверніть увагу, що на відміну від команди терміналу вікно «Відомості» показує тільки, який тип ОС ви використовуєте, а не архітектуру вашої системи. Це означає, що якщо ви використовуєте 32-розрядну версію Linux, ви все одно не будете знати, чи підтримує ваш комп'ютер 64-розрядну версію. Для цього вам потрібно буде використовувати команду lscpu, описану в попередньому розділі.