Донецкий техникум промышленной автоматики

Як підключити безлімітний інтернет на МТС?

  1. Інтернет від МТС: підбір оптимального тарифу
  2. Інтернет в роумінгу
  3. Способи підключення мобільного інтернету

Згідно з даними дослідників, близько 20% інтернет-трафіку в Росії формується користувачами мобільних пристроїв. У числі найбільш затребуваних постачальників послуг з доступу в онлайн з телефонів, смартфонів і планшетів - компанія МТС. Особливо популярні «безлімітні» тарифи, запропоновані даним оператором. Які відмінні риси цінової політики бренду в частині надання абонентам доступу в онлайн? Як підключити безлімітний інтернет на МТС?

Вивчити дані питання ми можемо в двох аспектах:

  • підбір оптимального тарифу;
  • технологічні способи підключення інтернету.

Розглянемо подробиці, що стосуються кожного з них.

Інтернет від МТС: підбір оптимального тарифу

Що таке «безлімітний тариф» стосовно доступу в онлайн через мобільний пристрій? Найчастіше під таким мається на увазі сервіс, за допомогою якого можливо скачування з інтернету або завантаження в нього значних обсягів трафіку (файлів, веб-сторінок, відео і т. Д.) На великій швидкості (близько 3-7 мегабіт в секунду при технології 3G і порядку 70-100 Мбіт / сек - при 4G). Залежно від конкретного тарифу величина трафіку здатна варіюватися від декількох сотень мегабайт до десятків гігабайт.

Слід зазначити важливу особливість позиціонування послуг з надання мобільного інтернету російськими стільниковими операторами. Справа в тому, що характеристики доступу в онлайн в більшості випадків визначаються, строго кажучи, не тарифом - він може бути будь-яким, а відповідною опцією, яка підключається до нього. МТС формує свої пропозиції для абонентів саме за такою схемою.

Як тільки відповідний ліміт в гигабайтах, про який ми сказали на початку статті, закінчується, швидкість доступу знижується приблизно до 100 кілобіт в секунду - тобто в десятки разів. При такому показнику практично неможливо, наприклад, переглядати в онлайні якісне відео і дуже складно - фотографії. Інтернет залишається активним - але користування багатьма його звичними можливостями в даному режимі вкрай утруднено.

Проте той факт, що в онлайн все ж можна виходити, навіть якщо трафік на великій швидкості вичерпаний, дає операторам формальний привід оголошувати тарифні опції «безлімітними». Точно так же його звикли називати і багато абонентів. Хоча в реальності доступ в онлайн залишається, як ми зазначили вище, повноцінним тільки за умови, що «гігабайти» по тарифної опції ще не закінчилися.

Разом з тим останнім часом багато операторів зв'язку, включаючи МТС, стали доповнювати відповідні абонентські пропозиції умовою, за якою вихід в інтернет в нічні години - наприклад, з 1 ночі до 7 ранку - може здійснюватися на повній швидкості без урахування обсягу викачаних або завантажених даних .

Таким чином, ми будемо вибирати тарифну опцію, виходячи зі співвідношення кількості Гб трафіку, прийнятною його вартості для нас, а в ряді випадків - додаткових опцій. Таких як, наприклад, «нічні години».

Як правило, стільникові оператори прив'язують обсяг трафіку до місячної абонплати. Наприклад, у тарифній опції «Суперб» від МТС за 350 руб. в місяць користувач отримує 3 Гб трафіку. Виходить, 1 гігабайт коштує близько 117 руб. Однак за 400 руб. в інший опції - «МТС Планшет» - в розпорядженні абонента виявляється вже 4 Гб відповідного ресурсу. Це рівно 100 руб. за гігабайт. Таким чином, чим більше абонплата - тим дешевше один Гб.

В спектрі тарифних пропозицій від МТС є опції, що дозволяють разом з тим купувати трафік не по щомісячної, а по щодобового абонентській платі. Так, наприклад, за 8 руб. в день по опції «Біт Smart» можна щодня викачувати і завантажувати дані в обсязі 75 мегабайт.

Вище ми відзначили, що на ринку стільникового зв'язку є тренд - встановлювати в тарифах умова, за яким трафік в нічні годинник не підраховується. Дана можливість характерна для таких опцій, як «Інтернет-VIP» від МТС. Абонент, що підключив її, отримує 12 Гб трафіку на місяць, а також роботу на повній швидкості без урахування обсягу викачаних даних з 1 ночі до 7 ранку за місячну абонплату в 1200 руб.

Як визначитися з оптимальною тарифної опцією і не переплатити? Загальні рекомендації з цього приводу можна сформулювати такі:

  • якщо людина виходить в онлайн для нечасто перевірки електронної пошти і читання невеликих статей на дозвіллі, поки їде в метро або на автобусі, йому цілком вистачить 1-2 Гб трафіку протягом місяця;
  • якщо користувач регулярно використовує інтернет з метою перегляду пошти, читання новин і обміну повідомленнями в соціальних мережах, але без частої завантаження фотографій і відео, то при виході в онлайн з мобільного пристрою йому буде потрібно близько 3 Гб трафіку в місяць;
  • якщо людина захоплюється переглядом картинок і відео, а також любить часто спілкуватися по Skype, то йому знадобиться не менше 10-12 Гб ресурсу.

Відносно першого сценарію користування інтернетом оптимальної здатна стати зазначена вище тарифна опція «БІТ Smart», по якій абоненту в місяць буде надано близько 2,2 Гб трафіку приблизно за 240 руб. При цьому людина в будь-який момент може відключити відповідну послугу, тобто він сплатити не цілий місяць повністю, а тільки ті дні, коли йому потрібен буде вихід в онлайн. Для другої схеми активності користування інтернетом підійде опція «Суперб», по якій, як ми зазначили вище, абонент зможе витратити 3 Гб трафіку в місяць за 350 руб. Третій сценарій передбачає, очевидно, підключення більш дорогих тарифів - наприклад «Інтернет-VIP».

Інтернет в роумінгу

Варто розглянути ще один найважливіший аспект, що стосується вибору тарифної опції для мобільного інтернету - роботу в роумінгу. Справа в тому, що умови і розцінки на надання доступу в онлайн на території «домашнього регіону», в іншому суб'єкті РФ і за кордоном здатні значно різнитися.

Зокрема, підключення тарифної опції «БІТ Smart» можливо тільки при знаходженні абонента на території російської столиці або Московської області. При виїзді за межі відповідного регіону потрібно буде активізувати інші сервіси. Але при цьому слід уважно читати умови за тарифними опціями: так, при підключенні послуги «Суперб Smart» абонент може користуватися інтернетом за межами Москви і МО, не переплачуючи. Але якщо він оформить тарифну опцію «Інтернет-Mini», то при знаходженні в роумінгу з його рахунку буде зніматися додатковий збір у розмірі 50 руб. на добу.

Зовсім не дешеві розцінки на мобільний інтернет - для абонентів, які виїжджають за кордон. Наприклад, в числі найбільш доступних за ціною опцій від МТС для користування онлайном за кордоном - «БІТ за кордоном». Але в рамках неї абоненту надається 30 мегабайт трафіку в день при щодобового абонплаті в розмірі 300 руб. Подібного обсягу вистачить хіба що на нечасто перевірку електронної пошти, хоча така можливість, безумовно, дуже потрібна іноді, незважаючи на високу ціну.

Альтернативою дорогому роумінгу за кордоном може бути використання опції МТС, прямо не пов'язаної з наданням доступу в онлайн за допомогою мобільних каналів, але дуже привабливою з точки зору вартості.

Альтернативою дорогому роумінгу за кордоном може бути використання опції МТС, прямо не пов'язаної з наданням доступу в онлайн за допомогою мобільних каналів, але дуже привабливою з точки зору вартості

Йдеться про безоплатне користування ресурсами міжнародної Wi-Fi-мережі FON. Точки доступу до неї знаходяться в самих різних країнах світу. Для того щоб підключитися до FON, потрібен підписаний контракт з компанією МТС на послугу «Домашній інтернет». Найдоступніший тариф по ній - 300 руб. / Міс. Якщо ця умова дотримана, то в салоні МТС можна буде взяти спеціальний девайс - роутер FON, щоб потім в поїздці використовувати його для отримання безкоштовного доступу в онлайн при знаходженні в зоні покриття відповідної Wi-Fi-мережі.

до змісту ↑

Способи підключення мобільного інтернету

Як підключити мобільний інтернет з технологічної точки зору? Існує кілька груп пристроїв, за допомогою яких абоненти стільникових операторів можуть виходити в онлайн:

  • телефони і мобільні гаджети;
  • ПК або ноутбуки.

Для користування інтернетом за допомогою девайсів першого типу необхідно, щоб вони підтримували відповідні стандарти підключення - 3G або 4G (різниця між ними, головним чином, - в швидкості доступу). Якщо передбачається нерегулярний вихід в онлайн без частого перегляду фотографій, то прийнятна технологія 2G. З натяжкою при ній можна дивитися і відео, але дуже низької якості.

Для того щоб підключитися до інтернету від стільникового оператора з комп'ютера або ноутбука, необхідно буде придбати додатковий пристрій - мобільний модем. Зовні він схожий на USB-флешку (власне, і підключається він до відповідного порту). Разом з мобільним модемом зазвичай поставляється спеціальна програма, за допомогою якої користувач може здійснювати з'єднання з інтернетом.

Разом з мобільним модемом зазвичай поставляється спеціальна програма, за допомогою якої користувач може здійснювати з'єднання з інтернетом

У всіх випадках знадобиться, звичайно, SIM-карта від МТС з підключеною тарифної опцією, яку вибрав абонент. Можна попросити підготувати її безпосередньо в офісі оператора. Але є цілком зручні способи самостійного підключення різних тарифних опцій від МТС.

Можна скористатися USSD-командами, вводяться з клавіатури телефону. Вони припускають практично миттєвий запит потрібних сервісів у оператора - включаючи роботу з тарифними опціями. Як їх використовувати? Наприклад, щоб підключити опцію «Суперб» з 3 Гб в місяць при абонплаті в 350 руб., Потрібно ввести з клавіатури девайса * 628 #. Для відключення опції - * 111 * 628 * 2 #.

Можна скористатися «Інтернет-помічником» від МТС, доступ до якого організовується через сайт компанії - mts.ru. Ймовірно, це найзручніший спосіб підключення відповідних тарифних опцій і управління персональним абонентським рахунком в цілому.

Якщо передбачається підключення до інтернету через мережу FON, то пристрій, з яким працює користувач, має підтримувати технологію Wi-Fi. Але, як правило, сучасні ноутбуки, смартфони і планшети відповідають цьому критерію.

Які відмінні риси цінової політики бренду в частині надання абонентам доступу в онлайн?
Як підключити безлімітний інтернет на МТС?
Як визначитися з оптимальною тарифної опцією і не переплатити?
Як їх використовувати?