Донецкий техникум промышленной автоматики

Як прибрати рекламу з браузера

  1. Навіщо це потрібно?
  2. Це вірус чи ні?
  3. Видаляємо, прибираємо, вичищаємо - рекламу з браузера
  4. Шукаємо «шкідливу» програму
  5. Шукаємо «шкідливий» розширення \ доповнення
  6. Перевіряємо і виправляємо ярлики
  7. Якщо нічого не допомогло
  8. Профілактика - як уникнути зараження?

Останнім часом до мене періодично зверталися родичі, друзі та колеги з однієї і тієї ж проблемою - реклама в браузері. Ні, реклами на сайтах і так вистачає, однак мова не про неї. Останнім часом спостерігається справжня епідемія паразитних програм, які показують, так би мовити, сторонню рекламу в браузері.

Останнім часом спостерігається справжня епідемія паразитних програм, які показують, так би мовити, сторонню рекламу в браузері

Характерною ознакою наявності у Вас таких програм є засилля реклами на таких сайтах, як Yandex, Google і інших сайтах, де реклами або немає взагалі, або вона є в дуже помірних кількостях. При цьому сама реклама іноді буває позначена як «Ads By .......», А іноді й ні. Однак у більшості випадків вона яскрава, миготлива, і взагалі набридлива.

Ще однією характерною ознакою такої реклами є самостійно з'являються вікна браузера, які завантажили рекламні сторінки.

Є і ще один прояв - запускаючи браузер, ви потрапляєте на якусь рекламну сторінку, навіть якщо в настройках браузера встановлена ​​інша стартова сторінка.

Все це відноситься до розряду «дрібниця, а неприємно». Як правило щасливчики, підчепити цю напасть собі на комп'ютер, поспішають скоріше від неї позбутися. У мене на сайті є пара інструкцій щодо позбавлення від таких напастей, і я хотів зробити цих інструкцій ще. Зрозуміло, для цього треба було обзавестися такими програмами. Для цього я «підняв» пару віртуальних машин, одну на Windows 8.1, другу на Windows 7 і пустився у всі тяжкі. Качав програми з якихось сумнівних сайтів, кликав по рекламі, качав всілякі «кряки для ... (вписати назву для дуже популярної програми)», дивився всяку гидоту, качав все, що пропонують, переходив по всіх посиланнях, в загальному фініш! Результат двогодинного «спринту». Обидві віртуальні машини нічого не підчепили. НІ-ЧО-ГО. Так що ... Дорогі заразилися цією гидотою, де ви її берете?

Якщо ж не брати до уваги лірику, то позбавляючи від подібних програм комп'ютери друзів і знайомих, я зазначив, що майже завжди методика чищення браузера приблизно одна і та ж. В результаті було вирішено написати універсальну інструкцію з чищення браузерів від реклами.

Перед тим, як перейти власне до інструкції, обговоримо ще пару питань.

Навіщо це потрібно?

У сенсі - навіщо хтось створює такі програми, які показують рекламу? Це одне з питань, на який мені довелося кілька разів відповісти, в процесі «очищення» браузерів. Як то кажуть, знай свого ворога в обличчя. Хоча, тут навіть і говорити нема чого все дуже-дуже очевидно. Вам немає? Ну добре. Тоді вирушайте на Яндекс, або на Mail.ru і спробуйте дізнатися, скільки коштує реклама на головних сторінках цих гігантів. Ну як, не залишать байдужими? Отож. Так-так, розробники програм-паразитів, банально отримують гроші за показ реклами. От і все. Хоча ні, не все, з цього виходить, що переходячи з реклами, що виводиться цими програмами, ви їх спонсоруєте 😉

Це вірус чи ні?

Теж досить поширений питання. Це не вірус в чистому вигляді. Програми ці відносяться до категорії AdWare і потрапляють на комп'ютер, найчастіше, завдяки неуважності користувача. Як правило, це відбувається під час установки інших програм. Я писав про це в статті скачав програму - отримав вірус і в замітці про криза безкоштовного ПО .

Так чи інакше, найчастіше (це не означає завжди) програми-паразити такого типу не завдають шкоди безпосередньо. Іноді їх розробники подають свої дітища, як якийсь корисний інструмент, в навантаження до якого йде така ось реклама, і т. П. Пам'ятаю ще влітку я «випиляв» з одного комп'ютера таку штуку, а попутно навіть знайшов сайт цієї програми, на якому було написано, що це ... «Програма, яка виводить цікаві рекламні оголошення в браузері». Так-так 🙂

Тобто, кажучи строго, це не віруси. Однак, нам від цього не легше. Хоча вищезазначений факт в деякому роді впливає на те, яким чином ми будемо позбуватися від цих гидот. Іноді вони абсолютно спокійно видаляються ... Я думаю, таким чином їх творці оберігають свої дітища від попадання в бази сигнатур антивірусів. Ніби як це не шкідливе ПЗ. Не подобається? Можна ж запросто видалити!

Видаляємо, прибираємо, вичищаємо - рекламу з браузера

Для того, щоб успішно позбутися від настирливої ​​реклами в браузері, треба розуміти, якими шляхами вона туди потрапляє. Це не складно, так як всі ці шляхи можна порахувати на пальцях однієї руки.

Перший шлях - ярлик браузера. Як ви запускаєте браузер? Правильно, натискаєте на його значок на робочому столі або в панелі завдань. Однак сам значок не є браузером. Останній знаходиться в папці Program Files, а значок на Вашому робочому столі - всього лише посилання, що вказує Windows яку програму треба запустити, коли Ви по ньому натискаєте. Параметри цього значка можна змінити таким чином, щоб браузер запускався з деякими параметрами, наприклад - з іншого стартовою сторінкою.

Другий шлях - установка в браузер доповнення, розширення, надбудови і т. П. Я думаю для хоч скільки-небудь досвідченого користувача не секрет, що функціонал будь-якого браузера можна розширити за рахунок різних доповнень (якщо ви були не в курсі, то тепер ви це знаєте). Говорячи спрощено, доповнення це невеликі програми, які працюють всередині браузера, і розширюють його можливості тим чи іншим чином. Нам же зараз важливо, що саме за рахунок впровадження в Ваш браузер такого ось додавання і досягається показ реклами.

Третій шлях - установка додаткового ПЗ. Тут все просто, на Ваш комп'ютер встановлюється додаткове програмне забезпечення, яка і призводить до появи реклами в браузері.

Треба перевірити всі три напрямки, для того, щоб обчислити, яким же конкретно чином до вас потрапляє реклама. І почнемо ми з кінця, а саме з гіпотези про те, що до Вас потрапила якась зайва програма (тому як за моїми спостереженнями - це найпоширеніший варіант).

Шукаємо «шкідливу» програму

Шукати будемо ось де - переходимо в «Панель управління», а там в розділ «Програми та засоби» (переключіться в класичний вид, якщо не можете знайти, на мій погляд так простіше). Якщо у Вас Windows XP розділ в Панелі управління, якщо мені не зраджує пам'ять, називається «Установка і видалення програм». В іншому методика однакова. Так, про всяк випадок, якщо ви не в курсі - коротка інструкція про те, як потрапити в Панель управління Windows 8 .

Натиснувши на значку «Програми та засоби» ми побачимо таке ось віконце:

Натиснувши на значку «Програми та засоби» ми побачимо таке ось віконце:

Список всіх встановлених програм. Не рідко - досить великий. Як знайти тут винуватця неприємностей? Ну що ж, давайте розбиратися.

Якщо у Вас на рекламних блоках написано «Ads By _названіе_», шукаємо програму з відповідною назвою.

Якщо ж це не допомогло, звернемося за допомогою до стовпчика «Встановлено». Як бачите, він показує дату, коли були встановлені програми. Натиснувши на нього, можна впорядкувати програми за датою їх установки. Що нам це дає? Дуже багато!

Візьмемо для прикладу мій комп'ютер. У списку близько 60 найменувань ПО. Однак, подивившись на дату, я бачу, що для 25 з цих програм значиться дата установки ще в 2013 році, хоча останній раз Windows я перевстановлювати зовсім недавно. Це - встановлені програми, такі є на будь-якому ноутбуці. Їх ми викреслюємо зі списку підозрюваних. Рухаємося далі. Ще 25 програм встановлені 18, 19 і 20-го жовтня 2014 року. Це програми, які я встановив відразу після установки Windows. Нескладна арифметика показує, що в списку підозрюваних залишилося всього лише п'ять програм. Ось саме серед них я і став би шукати винуватця, якби у мене з'явилася реклама в браузері.

Якщо назва будь-якої програми Вам не знайоме - не турбуйтеся, сміливо вбивайте його в пошуковик, і ви дізнаєтеся, що це.

Знайшли щось підозріле - встановлюйте на нього маркер, і натискайте кнопку «Видалити» у верхній частині списку.

Для наочності наведу приклад - позбавлення від нав'язливих Ads by CouponDownloader відбувається саме таким способом .

Шукаємо «шкідливий» розширення \ доповнення

Друга можлива причина появи нав'язливої ​​реклами в браузері - розширення або доповнення - в різних браузерах вони називаються по різному, але зміст один. Почнемо ми з Firefox і действовать будем на конкретному прикладі.

Отже, у нас з Вами є Firefox, який показує рекламу. Ось вона, зверніть увагу, в правому нижньому кутку вікна.

Ось вона, зверніть увагу, в правому нижньому кутку вікна

Дістатися до доповнень до Firefox можна дуже просто - введіть в адресний рядок about: addons.

Отже, перед нами список доповнень. Повинен сказати, що розібратися з ним простіше, ніж зі списком програм. По-перше доповнень напевно менше, а по-друге їх можна відключати без видалення. Тому, якщо у Вас є якісь сумніви, ви можете відключити взагалі всі додатки, і перевірити - чи буде з'являтися реклама? Якщо немає - починайте їх включати по одному, поки не виявите винуватця.

Я ж досить швидко побачив якесь дивне, незнайоме мені доповнення - Info Enchancer for Firefox. Його видалення і вирішило проблему з рекламою. Правда, не на 100%. Реклама у спливаючих вікнах залишилася. Довелося виявляти винуватця способом винятків, т. Е. Як я вже писав, відключати все і включати по одному. Виявилося, що показом реклами «балується» розширення для скачування відео (на скріншоті воно саме верхнє). Після того, як я видалив і його, стороння реклама в браузері зникла.

В інших браузерах все відбувається точно також, я лише покажу, як в них дістатися до доповнень. У Chrome для цього достатньо ввести в адресний рядок chrome: // extensions /.

Для того, щоб побачити розширення в Opera, натисніть Ctrl + Shift + E.

Перевіряємо і виправляємо ярлики

Для того, щоб перевірити ярлики, ми для початку запустимо браузер безпосередньо, без використання ярлика.

Відкриваємо провідник, і переходимо:

- Chrome - в папку C: \ Program Files (x86) \ Google \ Chrome \ Application, запускаємо chrome.exe;

- Firefox - в папку C: \ Program Files (x86) \ Mozilla Firefox, запускаємо firefox.exe;

- Opera - в папку C: \ Program Files (x86) \ Opera, запускаємо launcher.exe;

- якщо у Вас встановлений інший браузер - я думаю зрозумієте по аналогії. Якщо у вас немає папки Program Files (x86), дивіться просто в Program Files.

Якщо «безпосередньо» браузер запускається без реклами, беремося за лікування ярликів.

Інструкція актуальна в реаліях Windows 8, однак для Windows 7 думаю теж підійде:

1) відкриваємо «провідник»;

2) ліземо сюди: C: \ ProgramData \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs (в російській версії «виндов» останні дві папки називаються Головне меню \ Програми). Якщо папки ProgramData на диску C немає - включаємо показ прихованих і системних файлів, для цього в панелі інструментів «Провідника» переходимо на вкладку «Вид» і ставимо галку «Приховані елементи» (показано на малюнку нижче, клікніть для збільшення);

Якщо папки ProgramData на диску C немає - включаємо показ прихованих і системних файлів, для цього в панелі інструментів «Провідника» переходимо на вкладку «Вид» і ставимо галку «Приховані елементи» (показано на малюнку нижче, клікніть для збільшення);

3) отже ми в потрібній папці. Це папка зберігає ярлики всіх встановлених програм. Шукаємо тут ярлик потрібного (потерпілого) браузера;

4) правий клік на ярлику, відкриваємо його властивості. У рядку «Об'єкт» буде приблизно наступне (на прикладі FireFox, з іншими за аналогією):

«C: \ Program Files (x86) \ Mozilla Firefox \ firefox.exe» + ще щось.

Видаляємо це саме щось, щоб вийшло так (лапки залишаємо):

«C: \ Program Files (x86) \ Mozilla Firefox \ firefox.exe»

«C: \ Program Files (x86) \ Google \ Chrome \ Application \ chrome.exe»

«C: \ Program Files (x86) \ Opera \ launcher.exe»

Натискаємо «ОК».

5) якщо ярлик браузера був виведений на панель задач - видаляємо його (правий клік - прибрати програму з панелі завдань) звідти і потім додаємо знову;

7) повторюємо для всіх встановлених браузерів, якщо у Вас їх декілька. От і все.

Зверніть увагу - дія треба виконати для ВСІХ ярликів браузера. Якщо у вас є ярлик на робочому столі, його також треба виправити або видалити і створити знову, інакше він буде запускати браузер з рекламою! Якщо є ярлик браузера в панелі завдань - прибрати і додати знову, за умови, що до цього ви виконали інструкцію, яка вище, ярлик з'явиться вже «чистий».

Якщо нічого не допомогло

В особливо важких випадках, всі вищеописані маніпуляції можуть виявитися марними. Що робити якщо нічого не допомогло?

По-перше - пробіжіть знову всю інструкцію. Ви правильно все зробили? Деякий час назад мені на пошту написав товариш, у якого «в упор» не працювала інструкція з видалення Sweet-Page . В процесі розбору польотів з'ясувалося, що він просто-напросто через неуважність пропустив один крок.

По-друге - спробуйте прогнати різні антивірусні утиліти. Почніть з DrWev CureIt! і AVZ , Yet Another Cleaner , AdAware .

Якщо і це не допомогло - експортуйте закладки і спробуйте перевстановити браузер. Зверніть увагу, якщо ви використовуєте синхронізацію налаштувань браузера «гидоту» може підтягнутися звідти вже після установки.

Профілактика - як уникнути зараження?

Гарне питання. Для початку мушу зауважити, що мій досвід показує, що Firefox частіше, ніж інші браузери, стає жертвою всякої зарази. Хоча, в тій чи іншій мірі, це стосується всіх популярних браузерів. Так що ж все-таки з профілактикою? Поради будуть такі:

1) у вас повинен бути антивірус. підійде навіть вбудований антивірус Windows 8 . Якщо у Вас інша версія Windows, почитайте про вибір антивіруса . Він може бути безкоштовним, головне щоб він був і оновлювався (антивірус без оновлень - абсолютно марна вещ);

2) встановіть програму, яка відстежує зміни налаштувань браузерів. Це вміють робити Yet Another Cleaner і яндексовского Менеджер Браузерів (До речі гарна штука);

3) використовуйте інший браузер. Зокрема, рекомендую спробувати Яндекс Браузер , Він і сам по собі досить непоганий, я про це писав, і всяка зараза його обходить стороною, що викликано, з одного боку, тим, що він тільки набирає популярність, а по-друге тим, що хлопці з Яндекса все-таки виконали певну роботу.

4) ну і остання порада. Використовуйте портативний браузер. про плюси використання портативного браузера я вже писав, що це таке і де брати написано в тій же статті.

Навіщо це потрібно?
Це вірус чи ні?
Дорогі заразилися цією гидотою, де ви її берете?
Навіщо це потрібно?
У сенсі - навіщо хтось створює такі програми, які показують рекламу?
Вам немає?
Ну як, не залишать байдужими?
Не подобається?
Як ви запускаєте браузер?
Як знайти тут винуватця неприємностей?