Донецкий техникум промышленной автоматики

Як дізнатися реквізити пластикової банківської картки?

  1. Які реквізити карти зазвичай потрібні?
  2. Як дізнатися реквізити карти Ощадбанку?
  3. Чи можна дізнатися в банку ПІН-код своєї картки?

У загальному випадку реквізити банківської картки вказуються в договорі. Але що робити якщо договір загублений або недоступний, а реквізити потрібні терміново? У загальному випадку реквізити банківської картки вказуються в договорі

натисніть для збільшення

При необхідності переказів з картки на картку або для здійснення деяких платежів в інтернеті, вам можуть знадобитися реквізити пластикової карти. Часто у людей недосвідчених виникає питання - як дізнатися реквізити банківської картки? Питання це вирішується дуже просто - всі необхідні відомості, що стосуються вашої пластикової карти, містяться в договорі, який укладається між власником картки і банком.

Однак, дуже часто при необхідності терміново дізнатися реквізити банківської картки, з'ясовується, що договір загублений, пошкоджений або знаходиться десь далеко. Таку недбалість по відношенню до документів допускати не можна - за правилами договір на оформлення карти повинен зберігатися протягом всього терміну її дії. Однак, факт залишається фактом.

Особливо часто потреба дізнатися реквізити карти виникає у зарплатних клієнтів банку. Отримавши на своєму підприємстві (в організації) карти, на які роботодавці перераховують зарплату, вони довгий час використовують їх для зняття готівкових коштів в банкоматах або ж для оплати покупок в торгових точках. А про реквізити замислюються лише тоді, коли, наприклад, виникає необхідність перекладу грошей на карту.

Що ж робити, якщо договір на карту (або конверт, в якому видається зарплатна картка) загублений, а реквізити потрібні "ще вчора"? Особливих причин переживати немає - існує кілька способів дізнатися реквізити банківської картки.

1. Найнадійніший - звернутися в банк-емітент, який видав карту. Причому, обов'язково в те відділення, яке безпосередньо здійснило видачу - це продиктовано правилами безпеки банків. Крім карти потрібно надати працівнику банку паспорт. Без документа, що підтверджує особу, реквізити вам ніхто не повідомить (знову ж з міркувань безпеки).

2. Іноді у власника картки немає можливості відвідати відділення банку - наприклад, він знаходиться закордоном. Тоді можна спробувати дізнатися реквізити банківської картки по телефону гарячої лінії фінансової організації. Але зробити це не завжди просто.

По-перше, далеко не всі клієнти знають номери телефонів кол-центрів своїх банків (втім, цю проблему можна вирішити за допомогою сайтів банків - там, як правило, публікуються подібні відомості).

По-друге, деякі банки можуть зажадати від клієнта, щоб він назвав кодове слово, яке було зазначено в договорі (а ми умовно припускаємо, що він загублений). Справедливості заради потрібно відзначити, що для ідентифікації власника картки не завжди потрібно кодове слово - нерідко для авторизації буває досить надання таких відомостей, як номер карти, дані паспорта, дата народження клієнта, а іноді - лише номери телефону, прив'язаного до карти.

3. Деякі банки (наприклад, Сбербанк) висилають клієнтам реквізити карт після запиту на електронну пошту. Можна спробувати скористатися цим способом. Для цього потрібно відправити на електронну пошту фінансової організації повідомлення за формою з проханням надання необхідних відомостей та зазначенням номера карти, повного імені її власника, номера відділення банку, де вона була видана.

4. Багатьох цікавить питання: як дізнатися реквізити банківської картки через Інтернет? Скажемо відразу, що на сайтах банків в прямому доступі така інформація не розміщується. Можливість дізнатися реквізити своєї пластикової карти мають тільки ті клієнти, які підключили систему онлайн-банкінгу (з авторизацією за допомогою логіна і пароля).

Можливість дізнатися реквізити своєї пластикової карти мають тільки ті клієнти, які підключили систему онлайн-банкінгу (з авторизацією за допомогою логіна і пароля)

Які реквізити карти зазвичай потрібні?

Для здійснення грошових переказів на карту найчастіше потрібно номер рахунку карти. В даному контексті слід зазначити, що власники карток часто помилково приймають за рахунок карти її номер, який нанесений на лицьовій стороні пластикового носія. Насправді ж це два абсолютно не збігаються між собою числові значення. Дізнатися реквізити за номером картки можна тільки звернувшись в банк.

Номер призначений для ідентифікації карти при здійсненні платіжних операцій в торгових точках або в Інтернеті. Він складається з 16 цифр (як правило, такого виду - ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ) і по суті є захистом пластика від підробки. У номері карти закладені ідентифікаційні дані банку.

Номер рахунку карти - це двадцятизначні число, яке представляє собою номер розрахункового рахунку клієнта банку, аналогічний будь-якому іншому банківському рахунку. На пластиковому носії його не розміщують ніколи, оскільки це небезпечно. Номер рахунку зашифрований на магнітній смузі. Вважати його може тільки технічний пристрій при проведенні операцій. Якщо карта буде перевипущена в зв'язку із закінченням терміну дії або в разі втрати, то її номер буде змінений, але номер рахунку клієнта, прив'язаний до даної карті, залишиться колишнім.

Якщо за допомогою карти ви плануєте провести більш серйозну операцію (наприклад, переказ грошей з якої-небудь організації), то, можливо, будуть потрібні додаткові реквізити - БИК, ІПН, ОКАТО, розрахунковий рахунок банку і т.п. Потрібно заздалегідь визначитися з усіма цими відомостями і робити запит в банк вже з їх урахуванням.

Як дізнатися реквізити карти Ощадбанку?

Чомусь, саме з картками найбільшого банку в РФ, у користувачів найчастіше виникають проблеми. Серед користувачів мережі інтернет, охочих дізнатися реквізити своєї картки, велика частина прагне дізнатися саме реквізити карти Ощадбанку. Така необхідність виникає у людей, які хочуть перевести гроші з рахунку в іншому комерційному банку, на карту Ощад (якщо переклад здійснюється між двома картами Ощадбанку, достатньо знати лише номер картки отримувача). Для цього необхідно знати такі реквізити:

  • БИК банку
  • Найменування банку одержувача
  • Номер карткового рахунку
  • Прізвище ім'я по батькові

Як правило, дізнатися всі відомості крім номера карткового рахунку не складає труднощів. Номер рахунку зазвичай вказується на конверті, в якому ви отримуєте картку (всередині конверта також вказано ПІН-код). Але якщо конверт ви вже викинули - це не велика біда. Якщо ви користуєтеся онлайн-банком від Ощадбанку - реквізити зможете знайти там. Ну а якщо немає, то тоді доведеться звертатися в те відділення Ощадбанку, яке видавало картку, причому обов'язково при собі паспорт. Якщо ви не знаєте в якому відділенні видавалася карта - цю інформацію можна отримати у працівників банку по телефону.

Якщо ви не знаєте в якому відділенні видавалася карта - цю інформацію можна отримати у працівників банку по телефону

Чи можна дізнатися в банку ПІН-код своєї картки?

Дивно, але деякі наївні клієнти вважають, що банківські працівники можуть допомогти відновити ПІН код. Слід знати, що значення ПІН-коду з чотирьох цифр знає тільки власник картки і з міркувань безпеки воно ніде більше не зберігається. На жаль, якщо ви не в змозі пригадати PIN-код своєї банківських карти, то більшість банків запропонують вам перевипустити банківську карту. Однак, ряд банків запропонують вам перепризначити ПІН-код карти. Правда, для цього необхідно згадати кодове слово, яке ви вказали при укладенні договору.

Схожі матеріали:

Які реквізити карти зазвичай потрібні?
Як дізнатися реквізити карти Ощадбанку?
Чи можна дізнатися в банку ПІН-код своєї картки?
Але що робити якщо договір загублений або недоступний, а реквізити потрібні терміново?
Часто у людей недосвідчених виникає питання - як дізнатися реквізити банківської картки?
Що ж робити, якщо договір на карту (або конверт, в якому видається зарплатна картка) загублений, а реквізити потрібні "ще вчора"?
4. Багатьох цікавить питання: як дізнатися реквізити банківської картки через Інтернет?
Які реквізити карти зазвичай потрібні?
Як дізнатися реквізити карти Ощадбанку?
Чи можна дізнатися в банку ПІН-код своєї картки?