Донецкий техникум промышленной автоматики

Як працювати з файлами проекту iSpring

 1. Що таке проект iSpring
 2. Де зберігати папку проекту
 3. Дерево проектів iSpring
 4. Де не варто зберігати проекти
 5. Мережеві диски
 6. сервіс OneDrive
 7. Структура папки проекту
 8. Аудіо
 9. Постобработка за допомогою сторонніх інструментів
 10. Відео
 11. тести
 12. Що зберігається в файлі PowerPoint
 13. Папка з опублікованими курсом
 14. Створення резервних копій та спільна робота
 15. Резервне копіювання вручну
 16. Рішення для автоматичного резервного копіювання

За допомогою iSpring можна створювати різні проекти: онлайн-презентації, електронні курси з тестами, відеолекції або діалогові тренажери. У кожному з цих випадків важливо знати, як влаштований ваш проект. У статті розглянемо, як працювати з папкою проекту, де шукати вихідні файли і як не втратити створені матеріали.

Що таке проект iSpring

Програми iSpring інтегровані в PowerPoint. Це означає, що ви працюєте з презентацією PowerPoint, доповнюєте її аудіо, відео, інтерактивними об'єктами, а потім публікуєте її в веб-формат, щоб переглядати в браузері, розміщувати на сайті або в системі дистанційного навчання.

Коли ви відкриваєте файл .pptx і працюєте з вкладкою iSpring, ваша презентація стає проектом iSpring. Проект iSpring - це комбінація вашої вихідної презентації PowerPoint і відповідної папки проекту, в якій зберігаються всі файли проекту (аудіо, відео, тести і т.д.). Папка проекту створюється автоматично в тому ж місці, де розташована ваша .pptx презентація, і називається точно так же.

Наприклад, ось так виглядає папка проекту в Провіднику Windows:

Ви можете помістити проект в архів і відправити колегам для спільної роботи або зробити резервну копію , Щоб бути впевненим у збереженні даних.

Примітка: Рекомендуємо зберігати кожну PowerPoint-презентацію, яка стане iSpring-проектом, в окремій папці. Такий спосіб організації файлів спростить вашу роботу і прискорить пошук потрібних файлів.

Де зберігати папку проекту

Для проектів бажано вибрати місце в основному сховищі вашого комп'ютера (HDD або SSD), диск C: \ або D: \. За замовчуванням презентації зберігаються в папку C: \ Користувачі \% ім'я_користувача% \ Документи \ Презентації, але ви можете вказати будь-яку іншу папку.

Важливо, щоб у вас був повний доступ до цієї папки (читання, редагування). Eсли ви збираєтеся записувати аудіо або відео, на диску повинно бути достатньо вільного місця для зберігання цих файлів.

Дерево проектів iSpring

Кращий спосіб організувати два і більше проекту - створити структуру дерева папок:

Кожен проект зберігається в окремій папці (Project 1, Project 2). Пунктирні лінії позначають зв'язку між компонентами проекту і опублікованими матеріалами (на нижньому рівні).

Де не варто зберігати проекти

зовнішні диски

Можна використовувати зовнішні USB-накопичувачі (флешки або портативні диски), проте іноді з ними виникають проблеми, і є ризик втратити файли. Використовуйте зовнішні накопичувачі для резервних копій, а роботу ведіть з проектом, розташованому на локальному диску.

Мережеві диски

Не рекомендується використовувати мережеве оточення так як можуть виникнути проблеми з правами доступу або переривчастим з'єднанням, що призведе до проблем конвертації або помилок при збереженні проекту. Приклад мережевого адреси Ethernet: \\ IVAN \

сервіс OneDrive

Хмара Microsoft OneDrive використовується для зберігання файлів .pptx та інших документів, але його не можна використовувати для зберігання папок проектів iSpring. Якщо ви бачите, що ваша презентація знаходиться на OneDrive і шлях до неї, замість локального C: \, показує https://d.docs.live.net/ , Перенесіть її на локальний диск і тільки потім починайте роботу з iSpring.

Структура папки проекту

Папка проекту називається точно так же, як ваша PowerPoint-презентація. Вона створюється автоматично, коли ви натискаєте на одну з цих кнопок на панелі інструментів iSpring: Ресурси, Запис аудіо / відео, Редактор, Тест, Інтерактивність, Діалог, Запис екрану або Веб-об'єкт.

Чи не перейменовувати і не видаляйте цю папку: так ви можете втратити всі файли вашого проекту. Детальніше про те, як вирішити проблеми з файлами проекту, читайте в статті .

Файли проекту всередині цієї папки організовані в такий спосіб:

Файли проекту всередині цієї папки організовані в такий спосіб:

Примітка: Папки audio, bgaudio і video успадковуються від проектів, створених в попередніх версіях програм iSpring (версії 7). Якщо ви створюєте новий проект в 8 версії і вище, ці папки не повинні додаватися.

Аудіо

Після запису і додавання аудіо ви можете відкрити вікно Редактор супроводу і перевірити, чи містить курс аудіофайл:

Вихідні аудіофайли зберігаються у вигляді незжатих файлів у форматі .wav всередині папки «названіе_папкі_проекта \ audio2 \ files»:

Якщо ви імпортуєте звуковий файл (наприклад, .mp3 або .wma), він також зберігається в цю папку без додаткового стиснення.

Назви файлів генеруються випадковим чином з букв і цифр [af, 0-9]. Це внутрішній формат шістнадцятирічних імен, і перейменувати файли по порядку не можна (наприклад, audio01.wav, audio02.wav і т. Д.) Якщо вам потрібно знайти певний вихідний файл, застосуйте сортування файлів по стовпчику Дата створення в провіднику Windows. Він відобразить аудіофайли в хронологічному порядку їх запису.

В папці audio2 також зберігаються папки з файлами .xml. Вони містять тайминги аудіофайлів та інструкції щодо змін файлу. Наприклад, якщо ви обрізали аудіо в редакторі, вихідний файл залишається без змін, але файл .xml отримує інструкцію модифікацію цього аудіофайлу.

Постобработка за допомогою сторонніх інструментів

Якщо вам потрібна розширена обробка вихідного файлу за допомогою якихось зовнішніх інструментів (наприклад, Audacity), виконайте наступні кроки:

 1. Скопіюйте вихідні файли в інше місце (наприклад, в папку «Документи \ Обробка аудіо»).

 2. Змініть файли в сторонньому редакторі.

 3. Відкрийте Редактор супроводу iSpring.

 4. Видаліть старе відео і імпортуйте новий оброблений файл заново в вікні редактора супроводу.

Рекомендується не змінювати довжину і бітрейт аудіофайлів, інакше буде потрібно заново синхронізувати нове аудіо зі слайдами презентації.

Відео

Відео влаштовано так само, як аудіо. Ось як виглядає відео в редакторі супроводу:

Ось як виглядає відео в редакторі супроводу:

Відеофайли зберігаються у відповідній папці «названіе_папкі_проекта \ video2 \ files»:

Якщо ви імпортуєте відеофайл, наприклад у форматі .mp4 або .avi, він також зберігається всередині папки без додаткового стиснення.

Папка video2 містить папки з файлами .xml з таймингами файлів і інструкціями зі зміни з редактора відео iSpring.

Якщо вам потрібна постобработка ваших відеофайлів, використовуйте ті ж методи, що і для аудіо.

тести

Це тест, доданий на один зі слайдів презентації PowerPoint (за допомогою кнопки Тест):

Це тест, доданий на один зі слайдів презентації PowerPoint (за допомогою кнопки Тест):

Вихідний файл цього тесту зберігається в папці «названіе_папкі_проекта \ quiz». Кожному тесту в презентації присвоюються послідовні імена (наприклад, quiz1.quiz, quiz2.quiz і т.д.)

Якщо ви імпортуєте готовий тест в презентацію, він також буде скопійований в папку проекту і йому буде присвоєно автоматичне ім'я.

Примітка: Якщо у вас багато тестів, які ви додаєте в різні курси, рекомендуємо створювати їх окремо в iSpring QuizMaker і зберігати в спеціальній папці (наприклад, «Документи \ Тести iSpring»). Так кожен тест буде мати власну назву (не автоматичне). Перед публікацією ви легко зможете знайти потрібний тест і імпортувати його в презентацію.

Що зберігається в файлі PowerPoint

На панелі інструментів iSpring є кілька дій, які не створюють папку проекту. Якщо ви додаєте на слайд Персонажа, інші об'єкти Бібліотеки контенту, YouTube-відео або Flash-ролик, вони стануть частиною файлу .pptx. Деякі настройки вікна Публікація, Структура або Доповідачі також зберігаються в системну папку і файл PowerPoint.

Папка з опублікованими курсом

Після публікації проекту ви отримуєте папку з готовим курсом. Ця папка називається так само, як папка проекту, але її назва завжди має додаткове закінчення (Web), (LMS) або (CD).

У цій папці є файл index.html для запуску презентації і папка data, в якій зберігається все інше. Іншими словами, це веб-сторінка, створена iSpring з презентації PowerPoint. Папка data, / span> не містить вихідні файли проекту (наприклад, тести), і її структура повністю відрізняється від структури папки проекту.

Примітка: Змінювати вміст папки data не рекомендується. Однак ви можете редагувати файл index.html. Наприклад, можна вставити фрагмент коду Google Analytics, щоб відстежувати трафік презентації, або змінити ім'я цього файлу.

Схема нижче показує, як називається підсумкова папка в залежності від обраних опцій публікації:

Схема нижче показує, як називається підсумкова папка в залежності від обраних опцій публікації:

Після публікації курс редагувати більше не можна. Використовуючи технічну термінологію, конвертація з iSpring схожа на рендеринг відео або компіляцію програмного коду. Коли процес завершений, не можна повернутися назад і щось відредагувати. Однак якщо у вас є доступ до вихідних файлів, ви завжди можете внести в них зміни і опублікувати курс ще раз.

Щоб розмістити готовий курс на сайті, ви можете завантажити папку Web через FTP самостійно або передати її своєму веб-майстру. Дізнайтеся більше, як поділитися презентацією в статті .

Примітка: iSpring автоматично створює кілька папок зі схожими іменами, включаючи папку проекту і папки з опублікованими курсом. Якщо ви зберігаєте багато проектів в одній папці, вона скоро заповниться папками з однотипними назвами, і в ній буде важко орієнтуватися. Саме тому рекомендуємо створювати окремі папки для кожного проекту.

Створення резервних копій та спільна робота

Немає нічого важливішого, ніж резервне копіювання ваших проектів (будь-яких проектів, не тільки iSpring). Воно гарантує, що ви не втратите виконану роботу, і допомагає відслідковувати історію змін.

Резервне копіювання вручну

Якщо ви використовуєте iSpring Suite 8, натисніть кнопку експорт на панелі інструментів, щоб зберегти ваш проект у вигляді архіву .zip.

Користувачам iSpring Suite 9 потрібно пройти цим шляхом - Файл → Загальний доступ → Поділитися проектом iSpring Suite → Експортувати проект. Щоб отримати детальну інструкцію, пройдіть по засланні .

Опція експорту працює так само, як копіювання або архівування презентації .pptx з папкою проекту вручну через Провідник Windows.

Копію проекту можна використовувати різними способами:

 • Покласти в папку з резервними копіями ваших проектів на комп'ютері (створіть її вручну).

 • Надіслати другу, який продовжить роботу над проектом (наприклад, щоб записати або виправити озвучку).

 • Надіслати по email в службу підтримки iSpring, якщо потрібно поділитися презентацією, щоб відтворити ваш кейс.

При створенні резервної копії ви можете вказувати номер версії, щоб контролювати історію змін і легко орієнтуватися в папках:

Рішення для автоматичного резервного копіювання

Також можна використовувати рішення для автоматичного резервного копіювання. Налаштуйте копіювання всієї системи або окремих папок, в яких зберігаються важливі проекти.

Платні програми:

Вбудовані можливості резервного копіювання: