Донецкий техникум промышленной автоматики

Як налаштувати бекап в Google Drive або будь-WebDAV-сховище

 1. Отже, покажемо покроково, як в @MAX SyncUp налаштувати безпечне резервне копіювання в Google Drive...
 2. Див. також:

Загальновідомий факт: щоб реалізувати по-справжньому надійний бекап стратегію, необхідно тим чи іншим способом забезпечити екстериторіальність зберігання резервних копій. Дійсно, окремий резервний диск може допомогти в разі псування основного носія, але в разі крадіжки, пожежі або іншого стихійного лиха він може бути так само запросто втрачений.

До недавнього часу віддалене зберігання резервних копій вимагало серйозних додаткових зусиль і (або) було пов'язане зі значними додатковими витратами, тому застосовувалося при резервуванні тільки критично важливих даних. Однак останнім часом ситуація змінилася в зв'язку з масовою появою різних хмарних сховищ.

Тепер віддалену копію доступно кожному при мінімальних або взагалі нульових витратах. Типове хмарне сховище надає користувачеві безкоштовно 5-15 Гб дискового простору, яких цілком може вистачити для резервування важливих даних. У разі якщо безкоштовний обсяг мало, то за невеликі гроші можна орендувати додатковий обсяг. Наприклад, Google Drive пропонує орендувати 100 Гб за $ 2 в місяць, а 1 Тб за $ 10 в місяць.

Сам процес резервного копіювання може здійснюватися за допомогою спеціальних програм, які надають хмарні сервіси. Це найпростіший спосіб, але він не позбавлений ряду недоліків. По-перше, тому що основне призначення хмарних сервісів - це синхронізація файлів між пристроями, то клієнтська програма прагне якомога швидше передати змінені файли на сервер. Для цілей резервного копіювання така поведінка не цілком виправдано і призводить до надлишкової завантаженні інтернет-каналу. Набагато правильніше робити резервні копії файлів, що змінилися з заданою періодичністю, наприклад, один раз вночі. По-друге, і це головна проблема, файли копіюються в хмару як є, без явного шифрування, і тому завжди є ризик несанкціонованого доступу до них третіх осіб. Для багатьох людей така ситуація принципово неприйнятна. Крім цього, зазвичай програми хмарних сховищ вимагають, щоб всі синхронізовані дані знаходилися в одній кореневій папці (або її підпапках), яка власне і синхронізується з хмарою. Найчастіше це незручно для користувача, так як доводиться змінювати звичні місця зберігання робочих файлів.

Тому ми пропонуємо для цілей резервного копіювання в хмарі використовувати спеціальну програму @MAX SyncUp , Яка дозволить вам уникнути вищеописаних проблем. Ви зможете створити резервну копію в Google Drive або в будь-який хмарне сховище, яке підтримує доступ за протоколом WebDAV (наприклад, Box.com , OpenDrive.com , Disk.Yandex.com і т.д.), і при цьому вам не потрібно встановлювати рідні клієнтські програми цих сервісів.

Ви не користуєтеся Google Drive? Відмінно! Заведіть собі обліковий запис Google і використовуйте сховище Google Drive для безпечного безкоштовного бекапа. Якщо ви вже використовуєте Google Drive, то ви можете завести собі ще один акаунт для цілей резервного копіювання або в основному акаунті виділити папку для резервних копій, для якої заборонити виконання синхронізації стандартним клієнтом.

Ось коротко як працює пропонований режим резервного копіювання. При першому запуску в хмарному сховище створюється зашифрований архів (власного формату або стандартний Zip), який містить всі файли, які ви вибрали для резервування. Це так званий повний бекап. Він може створюватися один раз або пересоздавал із заданою періодичністю.

При кожному наступному запуску в хмарному сховище створюється зашифрований архів, який містить всі файли, що змінилися з часу попереднього запуску. Це так звані інкрементні бекапи, які зберігаються протягом певного (настроюється) періоду часу і по його закінченні видаляються. Програма дозволяє прозоро для користувача відновлювати найбільш пізні версії файлів або ж версії файлів на певну дату в межах терміну зберігання інкрементних бекапов.

Запуск процесу резервного копіювання здійснюється відповідно до заданого вами розкладом. Таким чином, ви можете налаштувати найбільш зручний час для резервного копіювання та управляти періодичністю створення резервних копій. Завдяки тому, що розміщуються в хмарі архіви зашифровані, ви можете бути впевнені, що ваші дані не потраплять третім особам. І, зрозуміло, ви можете налаштувати резервування будь-яких ваших папок і файлів незалежно від їх розміщення.

Отже, покажемо покроково, як в @MAX SyncUp налаштувати безпечне резервне копіювання в Google Drive або в хмарне сховище, що підтримує доступ за протоколом WebDAV

 1. Запустіть @MAX SyncUp.

 2. У меню File виберіть пункт New profile

  відкриється Майстер створення нового профілю . На першій вкладці вам необхідно вибрати тип профілю.

  На першій вкладці вам необхідно вибрати тип профілю

 3. Виберіть Backup profile, а потім натисніть кнопку Next.

  Відкриється наступна вкладка, де вам потрібно вказати вихідну папку з файлами, для яких потрібно виконати резервне копіювання.

  Відкриється наступна вкладка, де вам потрібно вказати вихідну папку з файлами, для яких потрібно виконати резервне копіювання

 4. У списку папок відзначте папку Documents в якості вихідної папки і зніміть позначку з тих вкладених папок, для яких не потрібно створення резервних копій. Потім натисніть кнопку Next.

  Відкриється наступна вкладка, на якій потрібно налаштувати параметри хмарного сховища і архіву.

  Відкриється наступна вкладка, на якій потрібно налаштувати параметри хмарного сховища і архіву

 5. Виберіть в якості Location type Google Drive або WebDAV server в залежності від того, яке хмарне сховище ви плануєте використовувати, і введіть необхідні облікові дані. Якщо для доступу до сховища ви плануєте використовувати протокол WebDAV, то вам необхідно з'ясувати відповідну адресу сервера. Ось кілька прикладів:

  Box.com - https://dav.box.com/dav

  OpenDrive.com - https://webdav.opendrive.com/

  Yandex Disk - https://webdav.yandex.com або https://webdav.yandex.ru

  Якщо ви використовуєте інший хмарний сервіс, то, швидше за все, адреса WebDAV сервера ви зможете знайти у відповідній документації сервісу.

  Виберіть Incremental archive як Storage type, вкажіть шлях, де ви хочете розміщувати архіви, і задайте пароль. Крім цього, ви можете вибрати опцію використання стандартного формату Zip для повного і інкрементних архівів, а також налаштувати глибину зберігання інкрементних архівів і періодичність пересозданія повного архіву. Натисніть Next для продовження.

  При цьому відкриється вкладка, де ви можете вказати параметри запуску профілю. Тут встановлюється розклад запуску профілю резервного копіювання, тобто час і періодичність, або вибирається подія, при настанні якого здійснюється запуск профілю, а також вказуються інші параметри виконання профілю.

 6. Призначте розклад запуску профілю і натисніть кнопку Next.

  Відкриється вкладка, де необхідно задати ім'я профілю.

  Відкриється вкладка, де необхідно задати ім'я профілю

 7. Введіть ім'я профілю.

  Майстер створення нового профілю містить три додаткових вкладки, на які можна перейти вручну, клацнувши по відповідній кнопці, а саме:

  File filter, на якій ви можете додати фільтри для додавання (або виключення) певних файлів в процес резервного копіювання;

  Events and Notifications, на якій ви можете налаштувати запуск будь-яких програм до і після виконання профілю, повідомлення про результати виконання профілю по електронній пошті та інше;

  Advanced options, на якій ви можете задати додаткові параметри профілю.

  Якщо ваш інтернет-канал не абсолютно надійний, а це в більшості випадків так, то ми рекомендуємо зробити ще одну додаткову настройку, а саме налаштувати розбиття архівів на томи невеликого розміру, наприклад, по 10 Мб. Це зменшить обсяг інформації, що передається по мережі повторно в разі розриву з'єднання. Особливо це актуально для підключення по протоколу WebDAV.

  Особливо це актуально для підключення по протоколу WebDAV

 8. Перейдіть на вкладку Advanced options, відзначте Split volumes і введіть «10 MB» у відповідне поле. Потім поверніться на останню вкладку і збережіть профіль, натиснувши Finish.

  На цьому створення профілю завершено. Створення резервних копій буде здійснюватися програмою автоматично відповідно до встановленого розкладу, або ж ви можете запустити виконання профілю вручну.

Див. також:

зміст