Донецкий техникум промышленной автоматики

Як вибрати прибуткову нішу для торгівлі на Amazon і захистити свій бізнес?

Торгівля на найбільшому Інтернет - ринку світу - Амазон, останнім часом популярний вид додаткового доходу або навіть основний бізнес для багатьох українців. Торгівля на найбільшому Інтернет - ринку світу - Амазон, останнім часом популярний вид додаткового доходу або навіть основний бізнес для багатьох українців

Можливість заробляти на Амазон віддалено з'явилася завдяки такій моделі бізнесу, як Private Label, яка дозволяє не виходячи зі свого будинку в Україні, купувати товар, наприклад, в Китаї і продавати його в США, Європі і т.д. Дуже зручний вид бізнесу: потрібно мати тільки доступ до Інтернету і стартовий бюджет для запуску першого товару на ринок. А в замін ви отримаєте свободу у вигляді гнучкого графіка, гнучкого розташування, відсутність витрат на офіс і співробітників, а також дохід у твердій валюті 2 рази в місяць.
І ось ви зацікавлений потенційний продавець Амазону і не знаєте з чим вам почати. Можливо ви вже подивилися тонну відео на цю тему і прочитали масу статей. Якщо так, то ви вже зрозуміли, що найголовніше для успішного бізнесу на Амазон - це вибрати правильний продукт на продаж. Не забувайте, що провалена підготовка - це підготовлений провал, так що не варто шкодувати часу і сил на пошук потенційно прибуткового продукту. На ринку є безліч програм, які допоможуть вам в цьому, наприклад, Jungle Scout, Unicorn Smasher, AMZ scout і т.д.
Але я пропоную вам підійти до цього питання ще більш далекоглядно і вибрати не просто потенційно прибутковий товар, а потенційно прибуткову нішу для себе, в якій ви будете розвиватися. Що це вам дасть?
1. Вам буде простіше потім знаходити продукти на продаж, так як ви вже будете знати в якому напрямку рухатися. Це заощадить вам час.
2. Ви зможете формувати свої нішеві продукти під одним брендом. А це означає, що у вас з'явиться своя певна аудиторія, і якщо вона вузька і продавців не багато, то вона буде повертатися до вас кожен раз, коли їй потрібно буде щось купити. Мало того, ви зможете піти від зворотного і вже не стільки думати про товар, скільки про свою аудиторію. Ви можете створити свій власний Інтернет - магазин, а також групи в соц.сетях і збирати свою аудиторію біля себе, розміщуючи цікаві нішеві пости і між тим, продавати їм свій товар.
3. Ви захистите свій бізнес від змін настрою Амазону. Сьогодні Амазон дає можливість торгувати на своєму майданчику і нерозумно цим не скористатися, але Амазон регулярно посилюють правила торгівлі для сторонніх продавців і це не секрет. Але якщо ви будуєте нішевий бізнес то, з часом, ви вже не будете сильно прив'язані до Амазонії: будинок завалиться, ви встанете і підете. Адже ваша аудиторія нікуди від вас не дінеться.
Тоді виникає питання, а як же вибрати для себе нішу? Для цього давайте визначимо ознаки потенційно прибутковою ніші:
1. Так як мова про Інтернет - бізнесі, продукти цієї ніші має бути важко знайти в супермаркеті через дорогу. Інакше вся затія втрачає сенс, адже якщо людина може піти і купити потрібний йому товар тут і зараз, то навіщо йому чекати доставку з Інтернет - магазину? Навіть якщо це 2-х денна доставка, доступна для Prime покупців Амазону.
2. Орієнтуйтеся на глибоку нішу. Якщо у вашій ніші може бути тільки 2-3 товару, то така ніша не цікава. Складно зробити бренд і розвиватися на 3-х товарах.
3. Добре, якщо у вашій ніші багато витратних матеріалів. Наприклад, це плетиво з бісеру і вашим клієнтам потрібно весь час поповнювати свої запаси різних видів бісеру.
4. Є можливість продавати оптом. У продажу оптом в принципі є багато плюсів. Якщо ви продаєте 100 скляних стаканчиків, а не продаєте їх по одному, ви економите на доставці і різних зборах Амазону в перерахунку на 1 одиницю товару, більше продаєте і маєте можливість знизити ціну за одиницю товару і бути більш конкурентною на ринку. До того ж, американці люблять купувати оптом.
5. Раджу звернути увагу на нішу для якогось хобі. Ви навіть не уявляєте, скільки люди можуть викидати грошей на дрібнички для улюбленого хобі. До того ж, потенційного багато цікавого матеріалу для поста в соц.сетях.
6. І, звичайно, топові продукти вашої ніші повинні бути потенційно цікавими продуктами для продажу на Амазон. Все таки Амазон буде вашим основним джерелом доходу в перший час.
Можливо вам здається, що в нішевий бізнесі немає ринку і у вас буде недостатній попит. Ймовірно - це правильне судження для українського ринку, але не для американського, тим більше, якщо ви зробили серйозне дослідження ринку. Населення США за станом на квітень 2015 становить 325,7 мільйона чоловік, що не менш і купівельна спроможність американця з середнім достатком набагато вище, ніж у середнього українця. І вже давно для них питання задоволення первинних потреб далеко не найголовніший у житті. Великі мережеві магазини США, на кшталт macy's закривають свої магазини і йдуть в онлайн торгівлю. Точно так же, як онлайн продавці йдуть на нішевий бізнес. Так що майбутнє торгівлі за торгівлею онлайн, а майбутнє онлайн торгівлі - за нишевой торгівлею.
Автор: Ксенія Кіндрат, бізнес - тренер з торгівлі на Amazon, компанія Profit ID

Що це вам дасть?
Тоді виникає питання, а як же вибрати для себе нішу?
Інакше вся затія втрачає сенс, адже якщо людина може піти і купити потрібний йому товар тут і зараз, то навіщо йому чекати доставку з Інтернет - магазину?