Донецкий техникум промышленной автоматики

Adobe InDesign CS3

 1. інтерфейс Cтал функціональніша. У цій версії відмовилися від практики повертати палітру на 90 °...
 2. Маркери та нумерація
 3. Стилі комірок і таблиць
 4. ковзаючі колонтитули
 5. Робота зі стилями
 6. ефекти
 7. Пошук / заміна
 8. Імпорт групи файлів
 9. InCopy став ближче
 10. Імпорт верстки в мультимедіа
 11. прискорення InDesign
 12. InDesign CS3
 13. Періодика InDesign CS3

інтерфейс

Cтал функціональніша. У цій версії відмовилися від практики повертати палітру на 90 ° при перенесенні її за межі вікна, оскільки в згорнутому стані різні палітри займають неоднакову площа екрану (чим довше назва, тим більше зайняте простір). Для цього довелося придумати кожної палітрі свою піктограму. Док з командами можна згорнути, залишивши на екрані тільки піктограми. Збираються доки інструментів з обох сторін вікна з версткою. Будь-яка палітра згорнеться до розміру мініатюри, якщо перетягнути її в простір дока і після появи горизонтальної синьої лінії відпустити кнопку миші. Так вбили двох зайців: звільнили вікно верстки від палітр інструментів, надавши можливість тримати під рукою більше інструментів, т. К. Все піктограми одного розміру.

Рядок меню «Робочий простір» (Workspace) поповнилася корисними на етапі освоєння доповненнями: «Нове і поліпшене в CS3» і «Друк і цветопроба» (в наданій для ознайомлення версії поки не перекладені). Варіант «Нове і поліпшене в CS3» виділяє кольором рядки меню, в роботі яких з'явилися зміни, а «Друк і цветопроба» виділяє кольором позиції рядків меню, які використовуються для підготовки роботи до висновку.

Всі програми пакету локалізовані, російська мова посіла належне йому місце - питання «Чи потрібна локалізація?» Більше не варто. В огляді про всі нововведення буде розказано на прикладі російської версії.

Робота з текстом

Тепер можливий експорт doc-файлів. У переліку алгоритмів переносів, крім Proximity, для російської мови з'явився WinSoft. Це алгоритм переносів за морфологічними, а не складовим правилам, тому якість переносів краще, ніж у Proximity.

Палітра сторінок стала зручніше: замість порожніх прямокутників - мініатюри. Курсор в просторі сторінок перетворюється в долоньку, натисканням кнопки миші прокручується вміст вікна. Прокрутка вікна палітри сторінок - коліщатком миші. Тепер можна завантажувати майстер-сторінки з інших робіт.

Перетягування тексту (працює, коли позначена осередок «Дозволити в макеті» в секції «Редагування тексту перетягуванням» на вкладці «Текст» вікна «Параметри» (Preferences • Type • Drag and Drop Editing • Enable in Layout View )) змінилося: якщо при перетягуванні виділеного тексту натиснути клавішу Shift, переміщений текст прийме стиль абзацу, в який поміщається текст.

У минулій версії бувало, що буквиця НЕ вирівнювався по лівому краю смуги (див. Рис.). Тепер з'явилася осередок для управління.

Маркери та нумерація

У попередній версії можна було робити безперервні нумеровані списки, а зараз - поставити таке стиль абзацу, що в процесі нумерації глав можна також нумерувати подглави. Наприклад, зробити такий список:

Тема 1
питання 1
...
питання 8
Тема 2
питання 1
...

Є дев'ять рівнів призупинення поточної нумерації для початку іншого варіанту. Алгоритм можна назвати інтуїтивно зрозумілим, але результат вартий того, щоб освоїти новий інструмент.

Стилі комірок і таблиць

При створенні нового абзацного стилю початкові значення параметрів будуть ті, що є в тексті, де стоїть курсор. Схоже створюються і стилі осередків: виділивши її, можна змінити оформлення (лінії, заливки, текстові відступи і т. Д.), І стиль комірки запам'ятає всі налаштування. Який стиль абзацу повинен бути у тексту в цьому осередку, вказується в секції «Стилі абзаців» закладки «Новий стиль осередків». Але якщо, виділивши всю таблицю, призначити осередкам в ній різні стилі і створити стиль таблиці, працювати він не буде. Справа в тому, що стилі оформлення осередків служать варіантами оформлення таблиць, і необхідно явно вказати, стилем яких осередків оформити заголовок, боковик і інші частини таблиці. Це робиться в секції «Стилі комірок» закладки «Основні» вікна «Параметри стилю таблиці». На інших закладках визначаються параметри обведення, заливки та ін. Збережений стиль застосовується до інших таблиць, оформлення повторюється.

ковзаючі колонтитули

Раніше стандартних засобів для їх створення не було, з'явилося навіть кілька скриптів, що вирішують завдання. Тепер це штатна функція програми. При розмітці тексту заголовкам, які повинні бути повторені як колонтитули, треба призначити свій стиль. Якщо передбачається мати незалежні лівий і правий колонтитули, задаєте стилі для заголовків, які розміщені в ці колонтитули.

На майстер-сторінці малюємо фрейми для колонтитулів. Виконуємо команду «Текст • Змінні тексту • Вставити змінну» і в меню вибираємо «Верхній колонтитул». У фреймі з'являється текст <Верхній колонтитул>. Тепер треба зробити стиль для заголовка і призначити його цьому рядку.

Припустимо, передбачається поміщати в поле колонтитула абзац, позначений стилем «Назва глави». Робиться це так: після розміщення тексту в верстці вибираємо «Текст • Змінні тексту • Визначити ...» - з'являється вікно «Текстові змінні». Для заголовка клацаємо по кнопці «Редагувати ...» і в полі «Тип:» вибираємо «Верхній колонтитул (стиль абзацу)», а в полі «Стиль:» - стиль абзацу. Можлива ситуація, коли текст, позначений стилем колонтитула, зустрічається на сторінці кілька разів. Умова «Використовувати:» передбачено для вибору, яке входження тексту (перше або останнє на сторінці) поміщати в колонтитул. Після закриття вікон в макеті з'являться колонтитули.

Зверніть увагу, що іншим умовою поля «Тип:» було «Верхній колонтитул (стиль символу)». В енциклопедіях і довідниках часто перше і останнє слова виносяться на верх сторінки для зручності пошуку. Уявляєте, скільки доводилося робити вручну при верстці таких видань! А якщо кожного терміну привласнити символьний стиль і при визначенні колонтитула вибрати стиль символу для колонтитула, нудна робота буде зроблена автоматично.

Робота зі стилями

Коли стилів багато, з їх довгим списком складно працювати. У попередній версії додано «Швидке застосування» (Quick Apply) <Ctrl + Enter> - при наборі перших букв стилю на екран виводяться тільки відповідають вводиться умов. Це зручно, і в новій версії можна вибирати не тільки стилі тексту, а й таблиць, об'єктів, команди меню, назви скриптів. Щоб не ускладнювати роботу, вказуйте області пошуку.

Гарна підмога - угруповання стилів: щоб не перегортати список текстових стилів, розподіліть їх, наприклад, по групах «Заголовки», «Текст», «Таблиці» та ін. Знайти потрібний буде простіше.

ефекти

Управління прозорістю, градієнти, тінь вже застосовувалися для роботи з об'єктами в попередній версії. Тепер можна впливати не тільки на весь об'єкт, а й окремо на контур, заповнення та текст. У вашому розпорядженні 10 інструментів роботи з зображенням.

У меню програми з'явилася палітра «Ефекти» (Effects) - змінена «Прозорість» (Transparency), до якої додано управління прозорістю контуру, заливки і тексту. Кнопка fx цієї палітри відкриває меню ефектів об'єкта. Помітивши осередок ефекту, ви включаєте його з поточної налаштуванням. Щоб змінити її, виберіть рядок з назвою ефекту. Згодом ви придумаєте багато цікавих варіантів; щоб не втрачати знахідки, зберігайте налаштування в стилі об'єкта. Зверніть увагу: тепер палітра стилів об'єкта поповнилася інформацією про доданих до об'єкту ефекти.

В інструменті «Тінь» (Drop Shadow) з'явився засіб вибору кута тіні, можна задати, чи враховувати при створенні тіні інші ефекти і маскує чи об'єкт тінь.

Цікавий ефект «Внутрішнє світіння» (Inner Shadow) відсутня в Illustrator. Видів растушёвок стало три. Для інструменту «Стандартна розтушовування» (Basic Feather) додали настройку «Стягування» (Choke), що управляє плавністю розтушовування. «Градиентная розтушовування» (Gradient Feather) - розмиття картинки від кольору до прозорості. Раніше доводилося в Photoshop робити копію оригіналу і її обробляти: диск поступово заповнювався зайвими файлами. Інструмент «Спрямована розтушовування» (Directional Feather) - давно очікуване середовищ-ство для растушёвок з плавним переходом до білого кольору.

Піктограма fx в панелі вимірювань має більше налаштувань, ніж в палітрі «Ефекти». Тут є команда «Видалити властивості прозорості» і настройка «Глобальне освітлення», що встановлює єдиний кут падіння світла у всіх ефекти.

Це корисне рішення - створюючи колаж заголовка і малюнка не окремо в іншій програмі, а безпосередньо в верстці, ви відразу оціните, наскільки він гармонує з текстом і іншими елементами смуги. Відпала необхідність зберігати і оригінали ілюстрацій, і зображення, видозмінені в Photoshop і Illustrator. Може, це свідчить про появу нового стандарту для набору інструментів програми верстки?

Може, це свідчить про появу нового стандарту для набору інструментів програми верстки

Пошук / заміна

Пошук тексту став гнучкіше - тепер можна шукати / замінювати знаки кінця фрейму і кінця сторінки (раніше - тільки за допомогою скриптів). Як тексту заміни тепер може бути вміст буфера. Додана закладка для роботи гліфами. Об'єкти можна шукати за кольором, заливці прозорості, стилю та ін., На видимих ​​і прихованих шарах, у майстрах, виносках та ін.

Створений варіант пошуку зберігається: клацніть по піктограмі дискети і у вікні «Зберегти запит» введіть ім'я варіанту.

Але головне поповнення - використання при пошуку регулярних виразів!

Якщо в макет вставлений текст з повторюваними пробілами, знаками перекладу рядка або текст з електронної пошти з символами> або >> на початку кожного рядка, від повторів позбавить палітра GREP. Щоб замінити всі повторювані прогалини на один, в поле «Знайти текст:" треба ввести два пробілу і знак +, а в полі «Замінити на:» - один пробіл і клацнути по кнопці «Замінити все».

Серед створених запитів є Multiple Space To Single Space, що видаляє повторювані прогалини. Ось що підставляється в рядок «Знайти текст:": [~m~> ~f~ | ~S~s~ <~ / ~.~3~4~%] {2,}. Якщо у вас немає досвіду роботи з регулярними виразами, без довідкової системи логіку рядки не зрозумієте. Але вона працює, як і всі інші приклади, а значить, саме час ближче познайомитися з регулярними виразами.

Імпорт групи файлів

Раніше для приміщення ілюстрації у фрейми треба було звертатися до каталогу за кожною картинкою, тепер можна вибрати кілька, а потім поміщати послідовно в заздалегідь зроблені фрейми. Це аналог поняття «взяти текст в курсор» в застосуванні до файлів.

Отже: є кілька фреймів, виберемо «Файл> Помістити Ctrl + D», відкриємо каталог і виділимо групу файлів. Поруч з курсором з'являється мініатюра першого файлу, готового до розміщення в фреймі, а в дужках кількість файлів в черзі. Стрілками на клавіатурі можна вибрати файл, який буде зараз розміщений. Відображення мініатюри черговий картинки відключається осередком в «Установках» на закладці «Інтерфейс», секція «Курсор розміщення».

Розробники порадували ще однією налаштуванням, потенційно заощаджує час при верст-ке: тепер у властивостях фрейма встановлюються параметри припасування.

Раніше після імпорту кожної ілюстрації для позиціонування її у розіграші потрібно було натискати <Alt + Shift + Ctrl + E>, тепер все простіше. Зробимо стиль об'єкта і встановимо для «Параметрів підгонки фрейма» значення «Умістити вміст зі збереженням пропорцій». Докладемо стиль до всіх фреймам, в яких будуть розміщуватися ілюстрації. Тепер при розміщенні картинок вони будуть відразу масштабироваться відповідно до настанов цього стилю.

І ще одне нововведення: якщо двічі клацнути мишкою на вершині фрейму, він змінить розміри до габаритів вміщеній в нього ілюстрації.

Тепер у фрейм вставляються не тільки PDF-файли, але і верстка - indd-файли. Причому не тільки на смуги верстки, але і на майстер-сторінки. Вставлені файли масштабуються, властивості прозорості імпортованого та основного файлів взаємодіють.

Видалення процедури перетворення верстки в PDF-файл для подальшого розміщення в іншому файлі значно економить час. Не виключено, що скоро з'являться відповідні варіанти організації роботи над виданнями. (Справедливості заради треба сказати, що це реалізація з'явилася в програмі QuarkXPress 7 ідеї зон композиції.) Такі файли відображаються в палітрі «Зв'язки» (Links). Якщо файл змінився, в палітрі поруч з ним з'явиться жовтий трикутник. Клацання правою кнопкою по виділеному кадру і вибір рядка «Змінити оригінал» відкриє цей файл для редагування. А якщо в один файл вставити інший indd-файл, зберегти і знову вкласти в інший файл? Як глибоко в палітрі зв'язків будуть відображені вкладення? На жаль, програма бачить тільки один рівень вкладення. Але якщо відкрити вкладений файл, можна дістатися до вставленого в нього.

InCopy став ближче

Хоча це окремий додаток для організації одночасної роботи над виданням дизайнера і редакторів, в цій версії стали стандартними позиції меню, раніше з'являлися тільки при установці InCopy: рядок «Користувач» (User) в меню «Файл» (File), рядок InCopy в меню « редагування »(Edit), позиція« Примітки »(Notes) в головному меню. Тепер фрейми в палітру «Збірки» (Assignments) додаються перетягуванням. Якщо раніше успішна робота редакторів і дизайнерів в зв'язці InDesign-InCopy була можлива, тільки коли дані зберігалися на загальному сервері, тепер можна працювати з підбіркою на локальному комп'ютері і навіть відсилати по електронній пошті. У меню палітри «Збірки» є команда «Пакет для InCopy» (Package for InCopy). Пакет - це архівний файл з розширенням .incp, в якому зберігається добірка (inca-файл) і верстка (incx-файл). Спеціальний модуль перетворює все картинки в однобітні версії - компроміс між бажанням редакторів / авторів бачити верстку і великим об'ємом файлів ілюстрацій.

Імпорт верстки в мультимедіа

Програма Dreamweaver стала частиною програми Creative Suite 3, і InDesign CS3 може експортувати верстку в її формат. Текстові стилі перетворюються в CSS-стилі, програма зберігає роботу в XTML-форматі. Верстку можна зберегти і в XML.

прискорення InDesign

Змін і нововведень дуже багато, цей огляд їх не вичерпує, в наступних номерах вас чекають статті, присвячені ефективним прийомам роботи з новою версією. Демонстрацію інструментів можна подивитися на флеш-роликах ( http://www.adobe.com/products/indesign/features/ і http://www.yabbadobedoo.com/yabtrain.html ).

Якщо є бажання за менший час встигнути більше, бути на гребені прогресу і робити складні макети, перехід на кардинально оновлену InDesign CS3 неминучий.

Про автора: Михайло Іванюшін ( [email protected] ), Незалежний автор, пише для Publish огляди ПО і поради по верстці.

InDesign CS3

Розробник: Adobe Systems
Рейтинг: 5 з 5
Висновок: в партії, яка розігрується Adobe, хід CS2-CS3 виявився сильнішим, ніж CS-CS2. Зміни не косметичні - знайомі інструменти стали потужнішими, програма збагачена безліччю корисних функцій.
Ціна в Москві: Adobe Indesign CS3 (версія коробочки) - 1094 дол .; ліцензія - 945 дол. (залежить від кількості).

Періодика InDesign CS3

Піктограми всіх програм пакета CS3 стали схожі на знаки хімічних елементів. Дизайнери Adobe не тільки зробили стильні значки, дали їм дволітерні скорочення, а й підібрали кожній програмі свій колір. В інтернет-публікації про дизайн нового пакета була цікава картинка, де значки програм поміщені в простір колірного кола. А дизайнери в творчому процесі називали картинку періодичної таблиці елементів ...

А дизайнери в творчому процесі називали картинку періодичної таблиці елементів

Цей малюнок (CS Wirld.tif) був узятий для тестування глибини вкладення indd-файлів. Робимо шаблон - на горизонтальному форматі А4 зліва картинка з текстом, права половина листа - фрейм для ілюстрації. Збережемо файл з ім'ям pt-3.indd. Відкриємо шаблон і імпортуємо в правий фрейм файл pt-3.indd, збережемо файл з ім'ям pt-2.indd. На базі шаблону зробимо файл pt-1.indd і помістимо в правий фрейм pt-2.indd.

Що вийшло, видно на малюнку. Палітра «Зв'язки» повідомляє про об'єкти поточного і вкладеного файлів. Немає інформації, що в файлі pt-3.indd теж є картинка. Але якщо виділити фрейм з файлом pt-2.indd і вибрати в контекстному меню команду «Змінити оригінал», у відкритому файлі в палітрі «Зв'язки» з'явиться інформація про вміст файлу pt-3.indd. Заради інтересу було зроблено 8-кратне подібне вкладення файлів, ніяких збоїв або обмежень не виявлено.

Всі програми пакету локалізовані, російська мова посіла належне йому місце - питання «Чи потрібна локалізація?
Може, це свідчить про появу нового стандарту для набору інструментів програми верстки?
А якщо в один файл вставити інший indd-файл, зберегти і знову вкласти в інший файл?
Як глибоко в палітрі зв'язків будуть відображені вкладення?