Донецкий техникум промышленной автоматики

Adobe After Effects. Часто задавані питання

 1. 1. Як у Adobe After Effects створити траєкторію руху? Потрібно показати рух об'єкта так, щоб слід...
 2. 2. Яким чином анімувати наближення-видалення-зрушення фотографії?
 3. 3. Як «прив'язати» якийсь об'єкт до інших рухомих об'єктів, що знаходяться в кадрі?
 4. 4. Як створити відео (Футажі), що містить альфа-канал (інформацію про прозорість) для його подальшого...
 5. 5. Як позбутися від помилки «Out of memory», яка іноді з'являється при спробі прорахувати досить складний проект?
 6. 6. За допомогою якого ефекту або опції можна змусити програватися відео «задом-наперед»?
 7. 7. Як «замазати» в кадрі який-небудь об'єкт (трос, кінцівку і т.п.)?
 8. 8. Як зробили клонів агента Сміта у фільмі «Матриця - перезавантаження»?
 9. 9. У проекті не відтворюється звук, або відтворюється з розсинхронізація щодо відео. Як це побороти?

У даній статті ми постаралися звести воєдино найпоширеніші запитання, що стосуються AE, що звучать в конференції iXBT.com і в спеціалізованій темі форуму: Adobe After Effects - програма композітінга . Деякі з питань досить прості, дати відповідь на них можна буквально парою фраз або скріншотів. Але зустрічаються й такі, що без відеопосібника не обійтися, тому тут, в статті, поміщений ряд коротких кліпів, які демонструють ті чи інші дії в After Effects.

Перелік запитань невеликий - але це лише поки. Сподіваємося, допитливий читач ощасливить нас своїм бажанням навчитися роботі в цій чудовій програмі, і що цікавлять його питання стануть основою для розвитку циклу статей.

 1. Як створити траєкторію руху на зразок анімації маршруту?
 2. Яким чином анімувати наближення-видалення-зрушення фотографії?
 3. Як «прив'язати» якийсь об'єкт до інших рухомих об'єктів, що знаходяться в кадрі?
 4. Як створити відео (Футажі), що містить альфа-канал (інформацію про прозорість) для його подальшого використання в сторонньої монтажної програмі?
 5. Як позбутися від помилки «Out of memory», яка іноді з'являється при спробі прорахувати досить складний проект?
 6. За допомогою якого ефекту або опції можна змусити програватися відео «задом-наперед»?
 7. Як «замазати» в кадрі який-небудь об'єкт (трос, кінцівку і т.п.)?
 8. Як зробили клонів агента Сміта у фільмі «Матриця - перезавантаження»?
 9. У проекті не відтворюється звук, або відтворюється з розсинхронізація щодо відео. Як це побороти?

1. Як у Adobe After Effects створити траєкторію руху? Потрібно показати рух об'єкта так, щоб слід від його руху залишався на екрані.

Існує безліч способів створення анімованої траєкторії, але найбільш простим бачиться наступний:

Виберіть інструмент «Перо» і намалюйте незамкнуту маску по потрібній траєкторії руху, від початку до кінця, по руху об'єкта. Незамкнута маска - це лінія довільної форми, початок і кінець якої не з'єднуються.

Тепер до шару, на якому намальована незамкнутая маска, застосуєте ефект «Stroke». Наведіть повзунок на таймлініі в той кадр, звідки планується почати поява траєкторії, перейдіть на панель ефекту, активуйте кнопку анімації із зображенням годин, і змініть значення параметра «END» на 0. Далі, на кадрі, де рух буде закінчуватися, виставте значення «END »= 100.

Між цими двома ключами тепер буде вимальовуватися лінія точно по траєкторії руху (незамкненою масці). Виберіть відповідний колір для лінії, і змініть її товщину. Все - ефект готовий!

2. Яким чином анімувати наближення-видалення-зрушення фотографії?

Надайте фотографії її початкове положення і масштаб, і пересуньте повзунок таймлініі в той кадр, звідки ви хотіли б почати рух. Розкрийте сувій параметрів шару з фотографією, і зверніть увагу на такі параметри, як Position (положення, відповідає за переміщення об'єкта) і Scale (масштаб, відповідає за наближення / видалення об'єкта). Тепер клацніть по піктограм годин, що знаходяться біля параметрів Position і Scale. Перетягніть повзунок в той кадр сцени, де рух фотографії буде закінчуватися. А тепер додайте фотографії її кінцеве становище і масштаб. Перегляньте результат.

Ви, напевно, звернули увагу на деякий дискомфорт, який надає занадто різке початок і закінчення руху. Правильно, будь-який рух спостерігати приємніше, якщо воно плавно починається і плавно закінчується. Виправимо недолік, і попрацюємо трохи з кривими. Для цього включіть можливість редагування кривих параметра Position, натиснувши кнопку з зображенням графіка з кривою, і переведіть таймлініі в режим Graph Editor.

Посуньте початкові і кінцеві напрямні вниз, створивши криву, асимптотично наближається до осей координат, - тим самим ви зменшите початкову і кінцеву швидкість переміщення об'єкта.

3. Як «прив'язати» якийсь об'єкт до інших рухомих об'єктів, що знаходяться в кадрі?

Розглянемо цей трюк на прикладі квітки - приліпити йому на один з пелюсток справжнісінький штрих-код.

По-перше, необхідно підготувати власне штрих-код. Це легко зробити в Photoshop або будь-якому іншому графічному редакторі, що підтримує роботу з шарами і прозорістю. Імпорт в Adobe After Effects все необхідне: відеофайл і створений малюнок зі штрих-кодом.

Розмістіть на таймлініі відео, а поверх нього - шар з малюнком. Тепер - увага! Оскільки квітка погойдується, нам доведеться відстежити його переміщення за допомогою інструменту Track Motion. Виділіть шар з відеофайлом і клацніть по ньому правою кнопкою миші. З меню, що випадає виберіть команду Track Motion. Перейдіть на відкриту вкладку з назвою відеофайлу, і перемістіть фігуру Track Point 1 в саму, як вам здається, контрастну область, що належить відстежувати нами об'єкту.

Перейдіть на панель Tracker Controls і натисніть кнопку Analyze forward. Програма відразу почне відтворення, попутно відстежуючи траєкторію руху обраної контрастною області. По завершенню відтворення упевніться, що отримана в результаті аналізу траєкторія буде присвоєна саме шару зі штрих-кодом: для цього натисніть на кнопку Edit Target і виберіть зі списку потрібний вам шар. Переконалися? Якщо все в порядку - натисніть на тій же панелі Tracker Controls кнопку Apply, а потім ОК у вікні Motion Tracker Apply Options. Готово: шар зі штрих-кодом тепер рухається синхронно з пелюсткою.

Прокрутіть повзунок в самий початок проекту, або натисніть Home. Але що це? Чому штрих-код розташований не на пелюстці, куди ми його заздалегідь старанно визначили, а поплив кудись в сторону? Все просто - разом з траєкторією руху шар зі штрих-кодом придбав також і координати, отримані в результаті роботи модуля Track Motion, в результаті чого штрих-код і «поїхав». Нічого страшного: виділіть на таймлініі параметр Position, що належить шару зі штрих-кодом. Всі ключові кадри рядки Position повинні при цьому забарвитися жовтим кольором - нам того й треба. Тепер акуратно пересуньте штрих-код у те місце кадру, де йому належить перебувати на вашу задумом. Бачите, разом з малюнком змінили своє положення в просторі і всі крапки траєкторії руху?

Перегляньте результат - відмінно, тепер штрих-код немов удрукований в пелюстка, в точності повторюючи будь колихання квітки.

4. Як створити відео (Футажі), що містить альфа-канал (інформацію про прозорість) для його подальшого використання в сторонньої монтажної програмі?

Часто буває необхідно записати часові проміжки роботи в формат, який підтримує альфа-канал (відомості про прозорість). Зробити це можна двома способами: створити серію картинок в графічних форматах, які підтримують прозорість, або вивести проект в один відеофайл.

Переваги другого способу - не завжди в компактності результуючого файлу (якщо відеоролик збережено не буде стисло ніяким кодеком, то файл вийде досить великого обсягу), а в зручності: надалі користувачеві набагато комфортніше мати справу з одним-єдиним файлом, ніж з безліччю картинок.

Прорахунок проекту в відеофайл проводиться командою Composition -> Make Movie ... (Ctrl + M). На таймлініі з'явиться нова вкладка - Render Queue, де в першу чергу слід звернути увагу на параметр Output Module - швидше за все, тут у випадаючому меню ви знайдете влаштовує вас шаблон. Він називається Lossless with Alpha і позначає відео без втрат (нестиснене), що містить альфа-канал.

Але можна піти й іншим шляхом: клацнути по синій написи шаблону, і в рядку Channels вікна Output Module Settings вибрати параметр RGB + Alpha.

Результатом прорахунку буде відеофайл, в якому крім відеоряду присутній також інформація про область, яку слід вважати прозорою.

Ідеальним способом бачиться використання QuickTime як контейнер для відеофайлу (1). Він дозволяє зберігати відео з альфа-каналом (2), більш того - це відео можна стиснути самими різними способами, аж до png-секвенції (3).

Але чи буде виграш в обсязі файлу при використанні такого способу стиснення? Звичайно буде. Можливо, і в десятки разів - все залежить від того, які налаштування стиснення були вами зроблені.

5. Як позбутися від помилки «Out of memory», яка іноді з'являється при спробі прорахувати досить складний проект?

Подібна помилка виникає найчастіше при спробі прорахунку складного проекту, в якому беруть участь, наприклад, фотографії з високою роздільною здатністю.

Щоб оптимізувати роботу програми, необхідно відкрити «секретні» настройки, які розробник навмисно приховав від користувача. Побачити їх можна, вибравши в меню команду Edit -> Preferences -> General, при цьому натиснувши і утримуючи клавішу Shift.

Ці приховані настройки на вигляд досить скромні, проте можуть грати величезну роль. Експериментувати з ними потрібно обережно, потроху змінюючи значення і кожен раз перевіряючи результат.

6. За допомогою якого ефекту або опції можна змусити програватися відео «задом-наперед»?

За такий ефект в AE відповідає команда Layer -> Time -> Time Reverse Layer. Викликати цю команду можна також сполучення клавіш Ctrl + Alt + R.

За спрацьовування даної команди шар, до якого вона застосована, придбає на таймлініі смужку, заштрихованную червоним.

7. Як «замазати» в кадрі який-небудь об'єкт (трос, кінцівку і т.п.)?

Про таких трюках думають, як правило, перед зйомкою. «По науці» подібні спецефекти готуються ще на стадії зйомки: ті об'єкти, які повинні бути невидимими, зафарбовуються зеленим кольором, окремо знімається фон без актора і об'єктів тощо і т.п. І лише потім, в процесі обробки, всі ці матеріали зливаються в один, де проводиться так званий «кеінг», при якому програма видаляє з кадру ділянки, пофарбовані певним кольором. Нарівні з зеленим кольором може використовуватися і блакитний - в залежності від колірного наповнення сцени.

У разі аматорських зйомок досить важко, а то й неможливо облаштувати таку кеінг-студію за всіма правилами. Тому ми спробуємо скористатися іншими інструментами, але майте на увазі: в даному випадку ні про яку автоматизації не може бути й мови, робота буде досить скрупульозної.

Працювати ми будемо з інструментом Clone Stamp (подібний інструмент є і в Adobe Photoshop). Основне його призначення - це копіювання і перенесення частини зображення в обрану користувачем область кадру. В якості піддослідного відео ми використовуємо нескладну сцену, де потрібно прибрати (замазати) настінний світильник і йде до нього електричний шнур.

Отже, приступимо. По-перше, необхідно вибрати ділянку кадру, зображення з якого ми перенесемо поверх зафарбовувати об'єкта. В даному випадку ідеально підійде частина стіни, що знаходиться вище і лівіше світильника.

Двічі клацніть по шару з відео для того, щоб даний шар відкрився для редагування (операції, подібні малювання, можна робити тільки на конкретному шарі, а не на композиції в цілому). Виберіть інструмент Clone Stamp Tool (Ctrl + B), і зверніться до панелі Brush Tips (Форми кистей). Виберіть кисть відповідного розміру, і, натиснувши Alt, клацніть по ділянці кадру, зображення з якого буде служити латкою для приховування світильника. Відпустіть Alt і починайте однократними клацанням зафарбовувати світильник. Те ж виконайте з електричним шнуром, тільки цього разу виберіть кисть розміром поменше. Власне ... Кінець роботі!

Перейдіть у вікно Composition: і перегляньте, як вийшов ефект виглядає в результаті.

8. Як зробили клонів агента Сміта у фільмі «Матриця - перезавантаження»?

Такий трюк навряд чи опишеш декількома абзацами, тому вам доведеться ознайомитися зі статтею Функціонування масок в Adobe After Effects. Практикум .

9. У проекті не відтворюється звук, або відтворюється з розсинхронізація щодо відео. Як це побороти?

Не слід плутати програму композітінга з монтажною програмою. After Effects - це, в першу чергу, інструмент для створення візуальних спецефектів. Звук тут підтримується лише в разі потреби: для полегшення роботи по синхронізації відеоряду зі звуком.

Таким чином, звук тут буде чути не завжди, а лише за особливою команді. Однією з таких команд є натискання клавіші 0 (в цифровій частині клавіатури, Num 0). При натисканні цієї кнопки програма почне прорахунок деякої ділянки проекту, а після закінчення роботи автоматично запустить програвання прорахованого ділянки. Складність тут в тому, що тривалість такої ділянки цілком і повністю залежить від обсягу оперативної пам'яті, якою оснащений ваш ПК, адже всі дані програма записує в RAM. Прораховані ділянки виділяються на таймлініі зеленою смужкою.

Також на тривалість ділянки, який програма в змозі прорахувати, залежать такі фактори, як якість відео, яке відображається у вікні Composition або Layer; параметри Cash і Audio preview в налаштуваннях програми.

Втім, можна прослухати будь-яку ділянку проекту і без попереднього прорахунку: просто затисніть Ctrl і перетягніть мишею повзунок на таймлініі. Якість звуку при цьому, звичайно, огидне, зате ви можете візуально контролювати синхронність відеоряду зі звуком.

Нарешті, прослухати звук можна і спеціальної командою: Composition -> Preview -> Audio Preview. Правда, замість відео при цьому буде лише чорний екран.

1. Як у Adobe After Effects створити траєкторію руху?
2. Яким чином анімувати наближення-видалення-зрушення фотографії?
3. Як «прив'язати» якийсь об'єкт до інших рухомих об'єктів, що знаходяться в кадрі?
5. Як позбутися від помилки «Out of memory», яка іноді з'являється при спробі прорахувати досить складний проект?
6. За допомогою якого ефекту або опції можна змусити програватися відео «задом-наперед»?
7. Як «замазати» в кадрі який-небудь об'єкт (трос, кінцівку і т.п.)?
8. Як зробили клонів агента Сміта у фільмі «Матриця - перезавантаження»?
Як це побороти?
Як створити траєкторію руху на зразок анімації маршруту?
Яким чином анімувати наближення-видалення-зрушення фотографії?