Донецкий техникум промышленной автоматики

8 секретів успіху роботи з Google Adsense

 1. 1. Види сайтів, де розміщується контекстна реклама
 2. 2. Розмір має значення
 3. 3. Розміщення оголошень
 4. 4. Колірна гамма оголошень google adsense
 5. 5. Що таке канали та як ними ефективно користуватися?
 6. 7. Чи ефективні блоки посилань?
 7. 8. Пошук від гугла - ефект є!

Мені захотілося написати щось дуже велике і корисне в тій області, де я розбираюся і у мене є свій особистий досвід. Однією з цих областей є google adsense. Якраз про нього я і хочу написати в цьому воістину великому і цікавому (звичайно, на мою думку) пості.

Тут я опублікую свій особистий досвід, якісь теоретичні моменти, які й без того всім зрозумілі і деякі секрети, які допоможуть вам (я щиро сподіваюся) більше заробляти разом з google adsense. Матеріал буде корисний всім і новачкові і тому, хто вже стикався з цією системою контекстної реклами. Отже, поїхали.

У цій статті будуть описані такі пункти:

1. Види сайтів, де розміщується контекстна реклама

Чому я виділив цей підпункт? Спочатку необхідно розібратися про якому сайті піде мова. Я розділив всі проекти на 2 частини: з ком'юніті і без ком'юніті. Це нам знадобиться при розборі таких пунктів. До ресурсів з ком'юніті можна віднести форуми, блоги з приблизно постійною аудиторією. Сайти без ком'юніті - це проекти, на які заходять з пошукових систем, соціальних мереж і так далі (тобто відвідують найчастіше одноразово).

У першому випадку ми повинні піклуватися про кожного користувача (передплатника), щоб реклама не дратувала і не заважала йому. У другому ж випадку нам важливий тільки ефект: прийшов - клікнув - пішов - молодець! У першому випадку ми повинні піклуватися про кожного користувача (передплатника), щоб  реклама не дратувала  і не заважала йому Тому і будуть якісно різні підходи до google adsense на таких сайтах. Переходимо до другого пункту.

2. Розмір має значення

Безумовно, в контекстній рекламі розмір має значення! Тільки тут йдеться про розмір блоку оголошень Безумовно, в контекстній рекламі розмір має значення . Звичайно ж, правило чим більше, тим краще не підходить для всіх сайтів, але дотримуватися його варто. Ефективні блоки при цьому наступні:

 • дошка пошани (728х90);
 • великий прямокутник (336х280);
 • широкий хмарочос (160х600).

У більшості випадків, за досвідом, ці блоки отримують більшу кількість кліків. Якщо сайт не має настільки великим рекламним простором, то можна використовувати розміри поменше, благо вибір є У більшості випадків, за досвідом, ці блоки отримують більшу кількість кліків . Другий пункт закінчений. Йдемо далі.

3. Розміщення оголошень

Мабуть, це перший момент, якому треба приділити пильну увагу. Від "правильності" реалізації цього пункту в чому буде залежати ваш заробіток на Адсенсе. У контекстної системі можна розміщувати до трьох блоків оголошень на сторінці. Але є одне але. У мене спостерігалося збільшення бидов зі зменшенням кількості блоків адсенса. Це пов'язано з тим, що на сторінці публікуються додаткові оголошення з меншими ставками. Середня ціна зменшується, але загальний дохід, як правило, збільшується. Цей момент я не буду використовувати далі в статті, але ви візьміть на замітку. UPD - про це написано тут https://sosnovskij.ru/cenoobrazovanie-google-adsense/ .

Як не крути, але кліки отримують більше ті оголошення, які знаходяться, по-перше, близько або в контенті сторінки, а, по-друге, на першому екрані монітора (тобто якщо не використовувати прокрутку вниз). У цьому пункті я не буду ділити майданчики на ті, які з ком'юніті і без. Розповім про те, де більш доречні найбільш ефективні блоки.

Для дошки пошани прибережіть місце в шапці сторінки або після всього контенту (якщо дозволяє ширина текстового поля). Але найкраще дошка клацає все-таки в хедері. Великі прямокутники більш клікабельні в контенті відразу після заголовка або після декількох рядків (абзацу) на сайтах без ком'юніті (все-таки згадав про поділ Для дошки пошани прибережіть місце в шапці сторінки або після всього контенту (якщо дозволяє ширина текстового поля) ). Тут краще оголошення розташувати зліва, тому що люди читають в основному зліва направо і їх погляд з більшою ймовірністю впаде на рекламу.

Якщо контент сайту читають, а не відразу гортають вниз (ви вже постарайтеся встати на місце користувача і оцінити, як все-таки вони поводяться на вашому ресурсі), то можна застосувати обтікання до великого прямокутника. На одному з моїх сайтів CTR блоку з обтіканням тримається в діапазоні 8-10% і іноді досягає 12-15%. Пам'ятаю, свого часу кілька годин вбив на пошук обтікання для html або php. Мабуть, викладу тут шматочок коду:

<Div style = "float: left; margin: 10px;" > Ваш код адсенс </ div>

<Div style = "float: left; margin: 10px;"> ваш код адсенс </ div>

Значення float - це з якого краю обтікати оголошення (краще залишити це значення); 10рх - це кількість пікселів навколо оголошення, що відокремлюють його від контенту. До речі, вільний простір навколо реклами також дуже важливий момент. Реклама повинна трохи виділятися з контенту, тому найефективніше її трохи відокремити від нього.

Що стосується хмарочоса, то найкраще місце для нього, звичайно ж, в сайдбарі. Краще використовувати сайти з правим сайдбарі, тому що люди в основному правші і тримають покажчик мишки більше справа (ну хіба що якщо проект не посвячений лівшам). Правда були і випадки, коли хмарочос розміщувався вгорі контенту з обтіканням і отримував пристойний CTR .

У цьому пункті ще хочу відзначити особливий момент. Тема на сторінці не повинен бути більшим, особливо для проектів без ком'юніті (знову згадав про поділ У цьому пункті ще хочу відзначити особливий момент ). Увага, в першу чергу, повинен привернути заголовок оголошення, а не заголовок.

Також важливу область для визначення релевантної реклами можна виділити спеціальним кодом. Він допоможе боту гугл адсенс підбирати найбільш підходящі рекламні позиції. Можна, наприклад, виділити основний текст на сторінках (статті, замітки і так далі). Це робиться в коді вашого шаблону.

<! - google_ad_section_start -> тут основний текст сторінки <! - google_ad_section_end ->

<! - google_ad_section_start -> тут основний текст сторінки <! - google_ad_section_end ->

На цьому все, переходимо до пункту номер 4.

4. Колірна гамма оголошень google adsense

Ось ми правильно вибрали формат оголошень, грамотно їх розмістили на сторінці сайту, тепер нам необхідно ефективно розфарбувати нашу рекламу google adsense. Ось тут якраз буде поділ, про який говорилося вище. Якщо ресурс з ком'юніті, то ми повинні усіляким чином дбати в першу чергу про доречною кольоровій гамі.

Якщо на сайт в основному приходять одноразові відвідувачі з пошукових систем, то нам по ідеї повинно бути все одно на турботу про користувача. Все що нам необхідно - це змусити кольоровою гамою привернути його увагу. Звичайно, тут не слід створювати гами з радикальними квітами. Дивіться самі.

Дивіться самі

Так, безумовно, це оголошення змусить звернути на себе погляд в силу надмірної яскравості, але тут же користувач відверне очі, бо дуже вже дратівливі у нього кольору.

Для сайтів, які мають своїх постійних відвідувачів, ми підбираємо колірну гамму, схожу з колірною гамою самого проекту. Це не дратує очі і відвідувачами спочатку сприймається як "корисні" оголошення. Звичайно, тут має місце момент запам'ятовування реклами. Користувач при перегляді сайту вже не звертає увагу на ті місця, де в основному висить контекст. Тому необхідно або змінювати розташування, що не завжди зручно, або трохи змінювати колір.

Для сайтів без ком'юніті, якщо ми використовуємо колірну гамму ресурсу для наших оголошень, то необхідно їх розміщувати так, щоб вони сприймалися частиною контенту. Але тут не забувайте про правила системи google adsense , А то можна і бан аккаунта отримати. Якщо це не приносить бажаних результатів, то можна, наприклад, змінити фон для залучення більшого уваги. Близько півроку тому, зайшовши в пошту яндекса, мені кинулися оголошення зліва, на які я ніколи не дивився. Вони мали яскравий, але не дратівливий фон.

Вони мали яскравий, але не дратівливий фон

Ох вже цей таргетинг по інтересам користувачів - шукав подарунок братові Ох вже цей таргетинг по інтересам користувачів - шукав подарунок братові . Цей фон підвищив CTR десь на 50% на одному з моїх сайтів. Так що стежте за гігантами рунета і за кольоровою гамою їх контекстних оголошень. Іноді це приносить свої плоди. Над кольоровою гамою і розташуванням чаклує команда людей. Чому ж безкоштовно не перейняти їх досвід .

У будь-якому випадку немає готового рішення для всіх сайтів цілком. Є тільки припущення і поради. Необхідно завжди експериментувати з колірною гамою і вишукувати найефективнішу.

В системі google adsense є як текстова, так і графічна реклама, тому необхідно цю гнучкість використовувати. Як я писав вище, що краще мати правий сайдбар. Так ось, графічні оголошення (з мого досвіду), показуються в правому сайдбарі, отримують більше кліків, ніж текстова реклама. Так, ціни за кліки на таких банерах (вежах) нижче, але в цілому виходить все одно вигідніше. Спробуйте, може бути, це збільшить і вам прибуток. Правда якщо реклама розташовується в сайдбарі прямо під меню, то тут ефективніше використовувати скоріше текст - він буде сприйматися користувачами як продовження меню (якщо, звичайно грамотно підібрати розмір і колірну гамму).

Якщо у вас сайт з графічним або відео контентом, то кліки отримуватимуть, звичайно ж, оголошення з текстовим вмістом і, навпаки (але не завжди).

У Адсенсе є ще 3 функції, завдяки використанню яких, ви також можете підняти CTR. Це розмір шрифту, власне сам шрифт і кути оголошень (деякі функції повністю використовуються не в кирилиці). Шрифт повинен збігатися зі шрифтом сайту. З розміром заголовка можна експериментувати, але найкраще виходить, коли його розмір на ресурсі і на оголошенні також однакові. Якщо у вас веб-проект складається з блоків із закругленими кутами, то функція заокруглення кутів буде як ніяк речі. В інших випадках я б рекомендував «не закручувати кути".

Ось досить хороший приклад розміщення і кольору.

Посилання тут сприймаються за посилання сайту і мають відмінний показник клікабельності. І ще раз експериментуйте! Йдемо далі.

5. Що таке канали та як ними ефективно користуватися?

Колись давно, коли я ще тільки починав знайомитися з адсенс, я відразу знехтував каналами. Мені вони здалися дуже складною і непотрібною функцією. Був тільки один канал. Але вже через пару місяців зрозумів всю їх ефективність.

Тепер у мене як у снайпера одне оголошення - один канал Тепер у мене як у снайпера одне оголошення - один канал . Завдяки цьому я можу відслідковувати найбільш ефективні і вдосконалювати канали, які мають низький CTR. Головне - це їх назви, щоб вони чітко асоціювалося з місцем розміщення. Я називаю їх наступним чином сайт-назва блоку-місце розташування, наприклад sosnovskij-banner-vverh. Завдяки такій назві я відразу уявляю, де знаходиться оголошення. Це дуже зручно і ефективно, використовуйте канали. Переходимо до пункту 6.

Тут все просто. Якщо у вас супер цінний матеріал і передплатник по RSS ніколи від вас не відпише, то підключайте його до системи adsense. В інших же випадках краще нехтувати таким методом монетизації - потурбуйтеся про своїх передплатників Тут все просто .

7. Чи ефективні блоки посилань?

Відповідь: так. Але не скрізь. Блоки посилань ефективні лише в тих випадках, коли вони є продовженням, доповненням меню сайту. Якщо ви зробите так, що користувачеві буде важко розрізнити меню ресурсу і блок посилань, то вони дадуть непогані показники CTR. При цьому знову ж таки не забувайте про правила системи google adsense.

Якщо у вас виникла підозра щодо правильності розміщення, то краще за все узгодьте це зі службою підтримкою адсенса. Вони скажуть вам можна так чи не можна. В інших випадках блоки посилань малопомітні для користувачів. Тут знову ж таки варто згадати про доцільність їх використання. Якщо у вас кожен користувач на рахунку, то ви в першу чергу дасте йому гарне юзабіліті, і не будете пхати адсенс в усі місця. Правильно ж? Якщо у вас виникла підозра щодо правильності розміщення, то краще за все узгодьте це зі службою підтримкою адсенса

Як правило, біди на блоках посилань незначні (хоча і зустрічаються окремі дорогі кліки по долару і вище).

8. Пошук від гугла - ефект є!

Цей вид монетизації сайту, в першу чергу, буде приємний тим, у кого немає власного пошуку на інтернет-ресурсі. Завдяки цьому ви вбиваєте двох зайців: організовуєте пошук від провідного світового гравця і плюс до цього додаєте в свою кишеню додаткові кошти Цей вид монетизації сайту, в першу чергу, буде приємний тим, у кого немає власного пошуку на інтернет-ресурсі . Налаштувати його досить легко. Єдино, тут необхідно виконати дві умови:

 • виводити результати пошуку на окремій сторінці вашого проекту (вибрати галочку "Відкривати результати пошуку на моєму сайті"). Для цього її потрібно попередньо зробити. Оголошення google adsense тут в точності повинні збігатися з гамою видачі результатів. Завдяки цьому CTR досягається 5-10%.
 • Розташувати вікно пошуку в зручному для користувача місці на сайті. Воно також має гармоніювати з дизайном інтернет ресурсу.

Один раз, встановивши пошук себе на пару ресурсів, я отримав необхідну функцію для відвідувачів і додатковий дохід.

На цьому 8-ий пункт закінчується, але стаття на цьому не зупиняється. Далі я хотів би поділитися з вами тими спостереженнями, які я отримував з плином часу, працюючи з гугл адсенс:

а) в російських інтерфейсах google adsense немає настроюються блоків контекстних оголошень (тільки фіксовані). У західному інтернеті купа таких прикладів.

Цей блок адсенса не підходить під стандартні рунетовського розміри. Вони, на мою думку, непогано б в деяких випадках підняли б заробітки з контексту.

UPD. З'явився "особливий формат" оголошень. Завдяки йому можна налаштовувати будь-який розмір блоку реклами.

б) Чим вище CTR на сайті, тим менше ціна за бід. Але це, звичайно, логічно. Оголошення, які отримують більша кількість кліків, стають дешевшими для рекламодавця. В цілому дохід з майданчика, як правило, зростає.

в) На трастових майданчиках ціна за клік вище. З особистого досвіду: зі збільшенням віку домену, кількості проіндексованих гуглом сторінок поступово зростає ціна за клік. А може бути, рекламодавці стають багатшими в) На трастових майданчиках ціна за клік вище .

г) Чим вище блок до початку документа (у вихідному коді), тим дорожче буде клік. Дорожчі оголошення розміщуються у верхній частині сторінки, тому що вважається, що вгору документа найбільш релевантний.

д) Необхідно весь час експериментувати над розташуванням блоків оголошень і їх кольоровою гамою. Без цього досягти високих результатів разом з google adsense, та й взагалі з будь-якою системою контекстної реклами практично неможливо.

е) Стандартні палітри гугл адсенс дуже приїлися інтернет користувачам, тому краще використовувати свою індивідуальну колірну гамму.

ж) Інтегруйте аккаунт google adsense в акаунт google analytics . Це дозволить вам аналізувати найдорожчий трафік, самі клікабельні сторінки і так далі. Тут же пошукайте сторінки і трафік, який дає вам кращу конверсію і дохід. Не дарма вони отримують багато кліків.

і) Чи не вигадуйте з дизайном. Найкраще використовувати білий фон без строкатих елементів з непомітним оформленням.

к) Шукайте нерелевантні оголошення і відсівайте їх (фільтр конкуруючих оголошень).

л) Дайте сайту настоятися, тому не треба вішати рекламу google adsense відразу після створення веб-проекту. Пошукова система знає ресурси made for adsense і пессімізірует їх.

А ось на цьому дійсно все.

5. Що таке канали та як ними ефективно користуватися?
7. Чи ефективні блоки посилань?
5. Що таке канали та як ними ефективно користуватися?
7. Чи ефективні блоки посилань?
Правильно ж?