Донецкий техникум промышленной автоматики

6 причин додати сайт в Яндекс.Каталог

  1. Точна регіональність і тематика
  2. «Жирна» посилання
  3. поліпшення індексації
  4. Підвищення вартості сайту
  5. Додатковий цільовий трафік
  6. Чи варто платно додаватися в ЯК?

У листопаді 2014 року було закритий каталог Yahoo Directory, а з 14 березня 2017 року припиняє роботу DMOZ. Очевидно, що прийшов кінець епохи ручної організації глобальної мережі - пошуковики витіснили каталоги. Проте Яндекс.Каталог (ЯК) живе і процвітає. Невідомо, чи очікує його доля DMOZ'а, але поки що додавання сайту в ЯК дає деякі переваги.

Точна регіональність і тематика

Ідеологія ЯК полягає в тому, щоб систематизувати ресурси за тематикою (Сім'я, Кулінарія, Домашні тварини та т. П.), Регіону і типу (Поради, Енциклопедії, Товари та послуги, Форуми, Заходи). Буває, що майданчики знаходяться на перетині кількох тематик або мають різну спрямованість. В цьому випадку додавання сайту в ЯК допомагає пошуковику краще визначати його релевантність тематичних запитах.

Інший аспект - регіональність. В ЯК можна вказати до 7 регіонів, що дозволить отримати хороші позиції в регіональній видачі. Спростити привласнення регіонів можна, створивши на сайті сторінку з контактами, де буде вказано точну адресу компанії та представництв.

«Жирна» посилання

ЯК - це авторитетний ресурс, посилання з якого є позитивним сигналом для ранжирування. Вона прекрасно індексується всіма роботами і вважається природною. В епоху посилення вимог до зовнішнього посилального профілем таке посилання дасть майданчику деяку перевагу.

поліпшення індексації

Яндекс регулярно обходить ресурси, описані в ЯК. Оскільки майданчики пройшли ручну модерацію, вони апріорі вважаються якісними і корисними, а значить, їм віддається пріоритет при обході роботами. Це дозволяє прискорити індексацію і запобігти крадіжці недавно опублікованого контенту.

Підвищення вартості сайту

Наявність майданчика в ЯК при інших рівних умовах підвищує її вартість. Не дарма на біржах сайтів є фільтри, що дозволяють впорядкувати ресурси за цією ознакою.

Додатковий цільовий трафік

При розміщенні сайтів в ЯК, ви отримуєте хоч і невеликий, але цільовий трафік. згідно з даними Liveinternet , З ЯК йде всього близько 0,02% трафіку в Рунеті. Це мізерно мало в порівнянні з органікою, але якщо ваш сайт має топові позиції в тематичній рубриці ЯК, то додатковий трафік все ж буде.

Чи варто платно додаватися в ЯК?

Очевидно, що додавання сайту в ЯК обіцяє багато плюсів. Питання в тому, чи варто робити це на платній основі. Послуга коштує 14500 рублів (без ПДВ). Плата чимала, особливо для тих, хто заробляє продажем посилань на біржах за мінімальною вартістю. Додавання ресурсу в цьому випадку має окупитися хоча б за кілька місяців. Тому, можливо, краще випробувати удачу і подати заявку на безкоштовне додавання, а зекономлені гроші витратити на контент або покупку природних посилань.

Інша справа, якщо у вас комерційний ресурс, в який ви вкладаєте серйозні кошти. Тут важливо підвищення трасту майданчики, прискорення індексації та отримання переваги перед конкурентами в регіональній видачі. Чим більше інструментів впливу на видачу ви використовуєте, тим краще: і соціальні посилання, і контент-маркетинг, і природні посилання, і управління репутацією. Всі ці можливості представлені в зручних інтерфейсів SeoPult .

Чи варто платно додаватися в ЯК?